Әкімдіктің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 166 "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2019 жылғы 15 қарашадағы № 399 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 28 қарашада № 8793 болып тіркелді
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексінің 18-бабы 2) тармақшасына, 139-бабының 9-тармағына сәйкес Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Арқалық қаласы әкімдігінің "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" 2018 жылғы 15 мамырдағы № 166 қаулысына (2018 жылғы 14 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7818 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
қазақ тіліндегі кіріспе жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексінің 18-бабы 2) тармақшасына, 139-бабының 9-тармағына сәйкес Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Арқалық қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Арқалық қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Арқалық қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі К. Абишев
Әкімдіктің
2019 жылғы 15 қарашадағы
№ 399 қаулысына
қосымша
Әкімдіктің
2018 жылғы 15 мамырдағы
№ 166 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
2) акушер;
3) мейіргер;
4) кеңейтілген практика мейіргері;

О внесении изменений в постановление акимата от 15 мая 2018 года № 166 "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности"
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 15 ноября 2019 года № 399. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 ноября 2019 года № 8793
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18, пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Аркалыка "Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" от 15 мая 2018 года № 166 (опубликовано 14 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7818) следующие изменения:
преамбулу на казахском языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования акимата города Аркалыка" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет – ресурсе акимата города Аркалыка после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Аркалыка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города К. Абишев
Приложение
к постановлению акимата
от 15 ноября 2019 года
№ 399
Приложение
к постановлению акимата
от 15 мая 2018 года
№ 166
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) врачи всех специальностей;
2) акушер (ка);
3) медицинская (ий) сестра (брат);
4) cестра/брат медицинская(ий) расширенной практики;

5) зертханашы (медициналық);
6) фельдшер;
7) медициналық тіркеуші.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
2) психоневрологиялық аурулары бар мүгедек балалар мен 18-жастан асқан мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.
3. Білім беру саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы (шағын жинақталған мектептен, мектепке дейінгі білім беру ұйымынан, әдістемелік кабинеттен (орталықтан) басқа);
2) облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын (шағын жинақталған мектептен басқа) басшысының орынбасары;
3) облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын: шағын жинақталған мектептің, мектепке дейінгі білім беру ұйымының, әдістемелік кабинеттің (орталық) басшысы;
4) облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын: шағын жинақталған мектеп басшысының орынбасары;
5) әдіскер (негізгі қызметтердің);
6) дене шынықтыру жетекшісі (негізгі қызметтердің);
7) мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының барлық мамандық мұғалімдері;
8) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының педагог-психологі;
9) педагог-психолог (бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының педагог-психологін қоспағанда);
10) қосымша білім беретін педагог;
11) әлеуметтік педагог;
12) бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы;
13) кітапхананың басшысы (меңгерушісі);
14) кітапханашы;
15) тәлімгер;
16) тәрбиелеуші;
17) музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің);
18) зертханашы;
19) мейірбике (мейіргер);
20) емдәмдік мейірбике.
4. Мәдениет саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) облыстық маңызы бар қаланың мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
2) библиограф;
3) кітапханашы;
4) барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
5) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
6) музыкалық жетекші.
5. Спорт саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) әдіскер.
6. Ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) ветеринариялық дәрігер;
2) ветеринариялық фельдшер.

5) лаборант (медицинский);
6) фельдшер;
7) медицинский регистратор.
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами;
2) социальный работник по уходу за детьми-инвалидами и инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями.
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия города областного значения (кроме малокомплектной школы, дошкольной организаций образования, методического кабинета (центра);
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия города областного значения (кроме малокомплектной школы);
3) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия города областного значения: малокомплектной школы, дошкольной организаций образования, методического кабинета (центра);
4) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия города областного значения: малокомплектной школы;
5) методист (основных служб);
6) инструктор по физкультуре (основных служб);
7) учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования;
8) педагог-психолог организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования;
9) педагог-психолог (за исключением педагог-психолога организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования);
10) педагог дополнительного образования;
11) социальный педагог;
12) преподаватель-организатор начальной военной подготовки;
13) руководитель (заведующий) библиотеки;
14) библиотекарь;
15) вожатый;
16) воспитатель;
17) музыкальный руководитель (основных служб);
18) лаборант;
19) медицинская (ий) сестра (брат);
20) диетическая сестра.
4. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия города областного значения;
2) библиограф;
3) библиотекарь;
4) методист всех наименований (основных служб);
5) культорганизатор (основных служб);
6) музыкальный руководитель.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) методист.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) ветеринарный врач;
2) ветеринарный фельдшер.