Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2019 жылғы 31 қазандағы № 76 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 желтоқсанда № 8804 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2020 жылғы 11 наурыздағы № 21 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 11.03.2020 № 21 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Денисов аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс сессиясының төрайымы К. Амантаева
Денисов аудандық мәслихатының хатшысы А. Мұрзабаев
Мәслихаттың
2019 жылғы 31 қазандағы
№ 76 шешімімен
бекітілген
Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылы (бұдан әрі - Комаров ауылы) бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзiрлендi және Комаров ауылы тұрғындарының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртiбiн белгiлейдi.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Комаровка Денисовского района Костанайской области
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 31 октября 2019 года № 76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 декабря 2019 года № 8804. Утратило силу решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 11 марта 2020 года № 21
Сноска. Утратило силу решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 11.03.2020 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Комаровка Денисовского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Комаровка Денисовского района Костанайской области, согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Денисовского районного маслихата, согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии районного маслихата К. Амантаева
Секретарь Денисовского районного маслихата А. Мурзабаев
Утверждены
решением маслихата
от 31 октября 2019 года
№ 76
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Комаровка Денисовского района Костанайской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества села Комаровка Денисовского района Костанайской области (далее - село Комаровка) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых Правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей села Комаровка.

2. Комаров ауылының аумағында ауыл тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Комаров ауылының әкімі шақырады.
Денисов ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Комаров ауылының шегінде бөлек жиынды өткізуді Комаров ауылының әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Комаров ауылының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Комаров ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Комаров ауылының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Комаров ауылы тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Денисов аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Комаров ауылының тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Комаров ауылы әкімінің аппаратына береді.
Мәслихаттың
2019 жылғы 31 қазандағы
№ 76 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Денисов ауданы Комаров ауылының тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
1
Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылының тұрғындары үшін
33
Мәслихаттың
2019 жылғы 31 қазандағы
№ 76 шешіміне
2-қосымша
Денисов аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Денисов аудандық мәслихатының "Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасын және ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" 2014 жылғы 28 ақпандағы № 22 шешімі (2014 жылғы 25 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4550 болып тіркелген).

2. Раздельный сход местного сообщества жителей села (далее - раздельный сход) на территории села Комаровка созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом села Комаровка.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима Денисовского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах села Комаровка организуется акимом села Комаровка.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей села Комаровка, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом села Комаровка или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким села Комаровка или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села Комаровка для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Денисовским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села Комаровка для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима села Комаровка.
Приложение 1
к решению маслихата
от 31 октября 2019 года
№ 76
Количественный состав представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества села Комаровка Денисовского района Костанайской области
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей села Комаровка Денисовского района (человек)
1
Для жителей села Комаровка Денисовского района Костанайской области
33
Приложение 2
к решению маслихата
от 31 октября 2019 года
№ 76
Перечень утративших силу некоторых решений Денисовского районного маслихата
1. Решение Денисовского районного маслихата "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества Комаровского сельского округа Денисовского района Костанайской области" от 28 февраля 2014 года № 22 (опубликовано 25 апреля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4550).

2. Денисов аудандық мәслихатының "Денисов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 ақпандағы № 22 "Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасын және ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 19 маусымдағы № 57 шешімі (2015 жылғы 23 шілдеде "Наше время" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5735 болып тіркелген).
3. Денисов аудандық мәслихатының "Денисов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 ақпандағы № 22 "Қостанай облысы Денисов ауданы Комаров ауылдық округінің жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасын және ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2017 жылғы 30 қарашадағы № 135 шешімі (2018 жылғы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7428 болып тіркелген).

2. Решение Денисовского районного маслихата "О внесении изменений в решение Денисовского районного маслихата от 28 февраля 2014 года № 22 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Комаровского сельского округа Денисовского района Костанайской области" от 19 июня 2015 года № 57 (опубликовано 23 июля 2015 года в газете "Наше время", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5735).
3. Решение Денисовского районного маслихата "О внесении изменений в решение Денисовского районного маслихата от 28 февраля 2014 года № 22 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Комаровского сельского округа Денисовского района Костанайской области" от 30 ноября 2017 года № 135 (опубликовано 8 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7428).