Қостанай ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 7 маусымдағы № 303 "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 16 шілдедегі № 503 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 шілдеде № 8594 болып тіркелді
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай ауданы әкімдігінің "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" 2016 жылғы 7 маусымдағы № 303 қаулысына (2016 жылғы 12 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6506 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы";
көрсетілген қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің "Экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

О внесении изменений в постановление акимата Костанайского района от 7 июня 2016 года № 303 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности"
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 16 июля 2019 года № 503. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 июля 2019 года № 8594
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Костанайского района "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности" от 7 июня 2016 года № 303 (опубликовано 12 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6506), следующие изменения:
заголовок указанного постановления изложить в новой редакции:
"Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности";
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению.";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов" акимата Костанайского района в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Қостанай ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімдіқтің
2019 жылғы 16 шілдедегі
№ 503 қаулысына
қосымша
Әкімдіқтің
2016 жылғы 7 маусымдағы
№ 303 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) аудандық аурухананың басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның клиникалық және параклиникалық бөлімшелерінің меңгерушілері;
4) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
5) акушер;
6) диеталық мейіргер;
7) тіс дәрігері (дантист);
8) кеңейтілген практика мейіргері;
9) мейіргер;
10) қоғамдық денсаулық сақтау маманы (статистик);
11) зертханашы (медициналық);
12) провизор (фармацевт);
13) психолог маман;
14) рентген зертханашысы;
15) әлеуметтік қызметкер;
16) фельдшер;
17) аудандық маңызы бар мемлекеттік қазыналық кәсіпорын дәріханасының меңгерушісі;
18) тәрбиеші;
19) логопед;
20) медициналық тіркеуші.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) аудандық Халықты жұмыспен қамту орталығының басшысы;
2) аудандық маңызы бар ұйымның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
3) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант;
4) қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
5) психоневрологиялық аурулары бар мүгедек балалар мен 18 жастан асқан мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
6) халықты жұмыспен қамту орталығының (қызметінің) құрылымдық бөлімшесінің маманы.
3. Білім беру саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы: шағын жинақталған мектептің, мектепке дейінгі білім беру ұйымының, әдістемелік кабинеттің (орталық);
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның: шағын жинақталған мектеп басшысының орынбасары;
3) бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы;
4) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының педагог-психологі, психологі;

3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение
к постановлению акимата
от 16 июля 2019 года
№ 503
Приложение
к постановлению акимата
от 7 июня 2016 года
№ 303
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) руководитель районной больницы;
2) заместитель руководителя государственного казенного предприятия районного значения;
3) заведующие клиническими и параклиническими подразделениями государственного казенного предприятия районного значения;
4) врачи всех специальностей;
5) акушер (ка);
6) диетическая сестра;
7) зубной врач (дантист);
8) сестра/брат медицинская (ий) расширенной практики;
9) медицинская (ий) сестра (брат);
10) специалист общественного здравоохранения (статистик);
11) лаборант (медицинский);
12) провизор (фармацевт);
13) специалист психолог;
14) рентгенолаборант;
15) социальный работник;
16) фельдшер;
17) заведующий аптекой государственного казенного предприятия районного значения;
18) воспитатель;
19) логопед;
20) медицинский регистратор.
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель Центра занятости населения районов;
2) заведующий отделением надомного обслуживания, являющийся структурным подразделением организации районного значения;
3) консультант по социальной работе;
4) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами;
5) социальный работник по уходу за детьми-инвалидами и инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями;
6) специалист структурного подразделения центра (службы) занятости.
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы, дошкольной организаций образования, методического кабинета (центра);
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы;
3) преподаватель-организатор начальной военной подготовки;
4) педагог-психолог организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, психолог;

5) мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарының барлық мамандықты мұғалімдері;
6) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бөлім басшысы;
7) әдіскер (негізгі қызметтердің);
8) тәлімгер;
9) әлеуметтік педагог;
10) мұғалім-логопед, логопед;
11) кітапхананың, интернаттың басшысы (меңгерушісі);
12) кітапханашы;
13) қосымша білім беретін педагог;
14) тәрбиелеуші;
15) мейірбике (мейіргер);
16) емдәмдік мейірбике;
17) музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің);
18) концертмейстер (негізгі қызметтердің);
19) аккомпаниатор (сүйемелдеуші) (негізгі қызметтердің);
20) дене шынықтыру жетекшісі (негізгі қызметтердің);
21) жүзу бойынша нұсқаушы (негізгі қызметтердің).
4. Мәдениет саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлімінің басшысы;
4) хореограф;
5) музыкалық жетекші;
6) кітапханашы;
7) библиограф;
8) мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер);
9) аккомпаниатор;
10) концертмейстр;
11) барлық атаудағы әртістер;
12) барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер);
13) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер);
14) қазақ, орыс, ағылшын тілдер мұғалімі.
5. Спорт саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысының орынбасары;
3) (мамандандырылған) медициналық бике/аға;
4) жаттықтырушы-оқытушы;
5) нұсқаушы-спортшы;
6) әдіскер.
6. Ветеринария саласындағы мамандардың лауазымдары:
1) ветеринариялық дәрігер;
2) ветеринариялық фельдшер.

5) учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования;
6) руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
7) методист (основных служб);
8) вожатый;
9) социальный педагог;
10) учитель-логопед, логопед;
11) руководитель (заведующий) библиотекой, интернатом;
12) библиотекарь;
13) педагог дополнительного образования;
14) воспитатель;
15) медицинская (ий) сестра (брат);
16) диетическая сестра;
17) музыкальный руководитель (основных служб);
18) концертмейстер (основных служб);
19) аккомпаниатор (основных служб);
20) инструктор по физкультуре (основных служб);
21) инструктор по плаванию (основных служб).
4. Дожности специалистов в области культуры:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) руководитель отдела государственного учреждения, и государственного казенного предприятия районного значения;
4) хореограф;
5) музыкальный руководитель;
6) библиотекарь;
7) библиограф;
8) культорганизатор (основных служб);
9) аккомпаниатор;
10) концертмейстер;
11) артист всех наименований;
12) методист всех наименований (основных служб);
13) художники всех наименований (основных служб);
14) учителя казахского, русского, английского языков.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) медицинская(ий) сестра/брат (специализированная (ый));
4) тренер-преподаватель;
5) инструктор-спортсмен;
6) методист.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) ветеринарный врач;
2) ветеринарный фельдшер.