Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2019 жылғы 30 мамырдағы № 379/52 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 маусымда № 6410 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2021 жылғы 30 наурыздағы № 9/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2021 № 9/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 505-бабына, 509-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтар (паркингтер) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) орналасқан елді мекендердің жерлеріне базалық салық мөлшерлемелері осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Павлодар қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
Павлодар қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 ақпандағы "Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық ставкаларын ұлғайту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3745 болып тіркелген, 2014 жылғы 04 сәуірде "Шаһар" газетінде және 2014 жылғы 07 сәуірде "Версия" газетінде жарияланған) № 233/32 шешімі;
Павлодар қалалық мәслихатының 2016 жылғы 01 маусымдағы "Павлодар қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 ақпандағы "Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық ставкаларын ұлғайту туралы" № 233/32 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5162 болып тіркелген, 2016 жылғы 18 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) № 41/5 шешімі.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың қала құрылысы және экология бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 30 мая 2019 года № 379/52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 10 июня 2019 года № 6410. Утратило силу решением Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30 марта 2021 года № 9/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2021 № 9/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить, в зависимости от категорий автостоянок (паркингов), базовые ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Павлодарского городского маслихата:
решение Павлодарского городского маслихата от 24 февраля 2014 года № 233/32 "Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3745, опубликовано в газете "Шаһар" 04 апреля 2014 года и в газете "Версия" 07 апреля 2014 года);
решение Павлодарского городского маслихата от 01 июня 2016 года № 41/5 "О внесении изменения в решение Павлодарского городского маслихата от 24 февраля 2014 года № 233/32 "Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5162, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 18 июля 2016 года).
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по градостроительству и экологии.

5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат
хатшысының міндетін атқарушы А. Оспанов
Павлодар қалалық
мәслихатының
2019 жылғы "30" мамырдағы
№ 379/52 шешіміне
1-қосымша
Павлодар қаласындағы автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
р/с №
Автотұрақтардың (паркингтердің) типтері және түрлері
Автотұрақтар (паркингтер) мақсаты
Павлодар қаласындағы нысаналы мақсат жіктемесіне сәйкес жер учаскесінің нысаналы мақсаты
Автотұрақтар (паркингтер) санаты
1
2
3
4
5
1
Қызметтік автотұрақтар (паркингтер)
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі автокөлік құралдарын тегін негізде сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
1 санат
2
Айып автотұрақтары
Автокөлік құралдарын айып автотұрақтарында сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
3
Су көлік құралдарының тұрағы
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі су көлік құралдарын сақтау
Су көлік тұрақтарын пайдалану және қызмет көрсету үшін
4
Аз қозғалатын топтардың көлік құралдарын және велотранспортты қоятын орындар
Аз қозғалатын топтардың автокөлік құралдарын және велотранспортты сақтау
Автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
5
Тәулік бойы бір орынға бірнеше жүк машиналары қойылатын және сағаттық немесе тәуліктік тариф қолданатын автотұрақтар (паркингтер)
Бекітілген тариф бойынша ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға тиесілі жүк көліктерін қысқа мерзімде сақтау
Автотұрақтарды (паркингтер) пайдалану және қызмет көрсету үшін
2 санат
6
Ғимараттардың цокольді және (немесе) жерасты деңгейінде орналасқан және (немесе) көзделген және осындай ғимараттардың ажырамас құрамдас бөлігі болып табылатын автотұрақтар (паркингтер)
Жеке және заңды тұлғаларға тиесілі көлік құралдарын ақылы негізде сақтау
Автотұрағы (паркингі) бар ғимаратты, құрылысты пайдалану және қызмет көрсету үшін
7
Тұрақты орындары белгіленген күрделі құрылыспен байланысты көп деңгейлі автотұрақтар (паркингтер)
Жыл сайын белгіленген төлем төлейтін жеке және заңды тұлғаларға тиесілі көлік құралдарын сақтау
Көп деңгейлі автотұрақтарды (паркингтерді) пайдалану және қызмет көрсету үшін
8
Тәулік бойы бір орынға бірнеше жеңіл машина қойылатын және сағаттық немесе тәуліктік тариф қолданатын автотұрақтар (паркингтер)
Бекітілген тариф бойынша ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға тиесілі көлік құралдарын қысқа мерзімде сақтау
Автотұрақтарды (паркингтер) пайдалану және қызмет көрсету үшін
3 санат
Павлодар қалалық
мәслихатының
2019 жылғы "30" мамырдағы
№ 379/52 шешіміне
2-қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық
мөлшерлемелерін ұлғайту мөлшері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаты
Базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту (есеге)
1 санат
1
2 санат
5
3 санат
10

5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности
секретаря маслихата А. Оспанов
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от "30" мая 2019 года № 379/52
Категории автостоянок (паркингов) в городе Павлодаре
№ п/п
Типы и виды автостоянок (паркингов)
Назначение автостоянок (паркингов)
Целевое назначение земельного участка в соответствии с классификатором земель города Павлодара
Категория автостоянок (паркингов)
1
2
3
4
5
1
Служебные автостоянки (паркинги)
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на бесплатной основе
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
1 категория
2
Штрафные автостоянки
Хранение автотранспортных средств на штрафных автостоянках
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
3
Стоянки водных транспортных средств
Хранение водных транспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам
Для эксплуатации и обслуживания водных транспортных стоянок
4
Парковки транспортных средств маломобильных групп населения и велотранспорта
Хранение автотранспортных средств маломобильных групп населения и велотранспорта
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
5
Автостоянки (паркинги), где в течение суток на одном месте паркуются несколько грузовых машин и используется суточный или часовой режим
Краткосрочное хранение грузовых автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на платной основе по утвержденному тарифу
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
2 категория
6
Автостоянки (паркинги), парковочные места, которые расположены в цокольных и (или) подземных уровнях зданий и являющихся неотъемлемой составляющей частью таких зданий
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на платной основе
Для эксплуатации и обслуживания здания, строения, сооружения с автостоянкой (паркингом)
7
Многоуровневые автостоянки (паркинги), связанные с капитальным строительством с постоянно закрепленными местами
Хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам с ежегодной фиксированной оплатой
Для эксплуатации и обслуживания многоуровневой автостоянки (паркинга)
8
Автостоянки (паркинги), где в течение суток на одном месте паркуются несколько легковых машин и используется суточный или часовой тариф
Краткосрочное хранение автотранспортных средств, принадлежащих физическим и юридическим лицам на платной основе по утвержденному тарифу
Для эксплуатации и обслуживания автостоянок (паркингов)
3 категория
Приложение 2
к решению Павлодарского
городского маслихата
от "30" мая 2019 года № 379/52
Размер увеличения базовых ставок налога на земли, занятые
под автостоянки (паркинги)
Категория автостоянки (паркинга)
Увеличение базовых ставок налога
(в раз)
1 категория
1
2 категория
5
3 категория
10