Алушылардың жеке алынған санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 20 мамырдағы № 314/42 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 22 мамырда № 6383 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 470/69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 27.11.2020 № 470/69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысының 10-тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алушылардың жеке алынған санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне біржолғы әлеуметтік көмектің келесі мөлшерлері белгіленсін:
8 наурыз - Халықаралық әйелдер күніне:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын аз қамтылған отбасылардың қатарындағы көп балалы аналарға 2,4 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде;
9 мамыр - Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі – ҰОС) қатысушылары мен мүгедектеріне 500000 (бес жүз мың) теңге мөлшерінде, сондай-ақ 5 (бес) АЕК мөлшерінде азық-түлік жиынтығы;
Ауғанстандағы әскери іс-қимылдарға қатысқан адамдарға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
Чернобыль атом электр станциясындағы (бұдан әрі – ЧАЭС) апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген адамдарға (Ауғанстандағы әскери іс-қимылдарға қатысқан және ЧАЭС апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғалардан басқа) 10 (он) АЕК мөлшерінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан соғысқа қатысушыларға теңестiрiлген адамдардың басқа да санаттарына 10 (он) АЕК мөлшерінде (1941 жылғы 22 маусым 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталмаған адамдардан басқа);
1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі аралықта кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталмаған адамдарға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
1 қазан - Халықаралық қарттар күніне:
зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын азаматтарға (тұғаларға), атап айтқанда:

Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 20 мая 2019 года № 314/42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 22 мая 2019 года № 6383. Утратило силу решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 27 ноября 2020 года № 470/69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 27.11.2020 № 470/69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить размеры единовременной социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятой категории получателей:
к 8 Марта - Международному женскому дню:
многодетным матерям из числа малообеспеченных семей, получателей адресной социальной помощи в размере 2,4 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
к 9 Мая - Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ) в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор в размере 5 (пять) МРП;
лицам, участвовавшим в боевых действиях в Афганистане в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, участвовавшим в ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС) в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ (кроме лиц, участвовавших в боевых действиях в Афганистане и лиц, участвовавших в ликвидации аварии на ЧАЭС) в размере 10 (десять) МРП;
другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, в размере 10 (десять) МРП (кроме лиц, проработавших (прослуживших) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ);
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ в размере 5 (пять) МРП;
1 октября - к Международному дню пожилых людей:
гражданам (лицам), достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия, а именно:

зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын азаматтарға (тұғаларға, зейнеткерлерге) 1,2 АЕК мөлшерінде;
80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтарға (зейнеткерлерге) 2,9 АЕК мөлшерінде;
қазанның екінші жексенбісі - Қазақстан Республикасының Мүгедектер күнiне:
18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға, 1, 2-топтағы мүгедектерге, кәмелетке толмаған балалары бар 3 топтағы мүгедек ата-аналарға 2,3 АЕК мөлшерінде.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ғ. Әмірханова
Қалалық маслихаттың хатшысы М. Омарғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысының әкімі Б. Ж. Бақауов
"15" мамыр 2019 жыл
Ақсу қалалық мәслихатының
2019 жылғы 20 мамырдағы
№ 314/42 шешіміне
қосымша
Ақсу қалалық мәслихатының күші жойылды
деп танылған шешімдерінің тізімдемесі
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі "Алушылардың жеке алынған санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 229/31 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3784 болып тіркелген, 2014 жылғы 6 мамырда "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінде жарияланған);
2. Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 29 қазандағы "Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі "Алушылардың жеке алынған санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 229/31 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 281/39 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4200 болып тіркелген, 2014 жылғы 5 желтоқсанда "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінде жарияланған);
3. Ақсу қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 ақпандағы "Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі "Алушылардың жеке алынған санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 229/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 309/43 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4379 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 наурызда "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінде жарияланған);
4. Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 9 қыркүйектегі "Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі "Алушылардың жеке алынған санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 229/31 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 55/7 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5246 болып тіркелген, 2016 жылғы 14 қыркүйекте "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінде жарияланған).

гражданам (лицам, пенсионерам), достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия в размере 1,2 МРП;
гражданам (пенсионерам, лицам) в возрасте от 80 лет и более (старше) в размере 2,9 МРП;
второе воскресенье октября - Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям-инвалидам до 18 лет, инвалидам 1, 2 группы, родителям-инвалидам 3 группы, имеющим несовершеннолетних детей в размере 2,3 МРП.
2. Признать утратившими силу решения Аксуского городского маслихата, согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике и бюджету городского маслихата.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Амирханова
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
"СОГЛАСОВАНО"
аким Павлодарской области Б. Ж. Бакауов
"15" мая 2019 года
Приложение
к решению Аксуского
городского маслихата
от 20 мая 2019 года № 314/42
Перечень решений Аксуского городского маслихата, признанных утратившими силу
1. Решение Аксуского городского маслихата от 30 апреля 2014 года № 229/31 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3784, опубликованное 6 мая 2014 года в газетах "Ақсу жолы", "Новый Путь");
2. Решение Аксуского городского маслихата от 29 октября 2014 года № 281/39 "О внесении изменения в решение Аксуского городского маслихата от 30 апреля 2014 года № 229/31 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4200, опубликованное 5 декабря 2014 года в газетах "Ақсу жолы", "Новый Путь" );
3. Решение Аксуского городского маслихата от 23 февраля 2015 года № 309/43 "О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 30 апреля 2014 года № 229/31 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4379, опубликованное 20 марта 2015 года в газетах "Ақсу жолы", "Новый Путь");
4. Решение Аксуского городского маслихата от 9 сентября 2016 года № 55/7 "О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 30 апреля 2014 года № 229/31 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5246, опубликованное 14 сентября 2016 года в газетах "Ақсу жолы", "Новый Путь").