Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 23 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 220/26 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 14 наурыздағы № 336/40 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 18 наурызда № 6271 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 13 қазандағы № 79/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 13.10.2023 № 79/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес, Екібастұз қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 23 қаңтардағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 220/26 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5860 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 21 ақпанда жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген, әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларының:
2-тармақта:
9) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"9) уәкілетті ұйым – "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Павлодар облысы бойынша филиалы – Екібастұз қаласының әлеуметтік қамтамасыз ету бөлімі;";
8-тармақта:
6-5) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"6-5) санаторлық-курорттық емделуге мұқтаж бірінші топтағы мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;";
7) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"7) студенттерге, атап айтқанда:
7-1) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында және Екібастұз қаласының колледждерінде оқу ақысына әлеуметтік көмекті алушы студенттерге;

О внесении изменений в решение маслихата города Экибастуза от 23 января 2018 года № 220/26 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза"
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 14 марта 2019 года № 336/40. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 марта 2019 года № 6271. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 13 октября 2023 года № 79/8
Сноска. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 13.10.2023 № 79/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат города Экибастуза РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 23 января 2018 года № 220/26 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5860, опубликовано 21 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Экибастуза, утвержденных указанным решением:
в пункте 2:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) уполномоченная организация – отдел города Экибастуз по социальному обеспечению филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области;";
в пункте 8:
подпункт 6-5) изложить в следующей редакции:
"6-5) инвалидам 1 группы, детям-инвалидам до 18 лет, нуждающимся в санаторно-курортном лечении;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) студентам, а именно:
7-1) студентам получающим, социальную помощь для оплаты обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан и колледжах города Экибастуза;

7-2) Екібастұз қаласының колледждерінде ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жетім-балалар қатарындағы студенттерге;";
9-2) тармақшасы алып тасталынсын;
9-тармақта:
2-4) тармақшадағы "10" саны "15" санымен ауыстырылсын;
2-5) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2-5) 8 тармақтың 7-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін, Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында сондай-ақ, Екібастұз қаласының колледждерінде нақты оқу ақысын төлеуге, уәкілетті органның тізімі, білім беру қызметтерін көрсетуге арналған Екібастұз қаласының әкімі, жоғары оқу орны немесе колледж басшысының және студенттің қолдары қойылған үш жақты шарт негізінде;";
2-7) тармақшасы алып тасталынсын;
3-3) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3-3) 8 тармақтың 7-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін, Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында оқуы мерзімінде тұруына, тамақтануына және тұрғылықты жеріне жол жүруіне 15235 теңге көлемінде, Екібастұз қаласының колледждерінде (тек ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жетім-балаларға) 12188 теңге көлемінде уәкілетті органның тізімі негізінде;";
3-4) тармақшасы алып тасталынсын;
3-5) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3-5) 8-тармақтың 7-2) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, оқу кезеңінде қалаішілік жолаушылар көлігінде жол жүруге толық жол жүру билеті құнының 50 пайыз мөлшерінде, өтініштің, жеке басын куәландыратын құжат, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, туу туралы куәлік, ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлігі, қорғаншы белгілеу туралы қаулы (ата-анасының қамқорлығынсыз қалғандар үшін), оқу орнынан анықтама, екінші деңгейдегі банктегі немесе банктік операцияларының жеке түрлерін жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарындағы жеке шот нөмірі негізінде;";
3-7) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3-7) 8-тармақтың 8-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін, амбулаториялық емделу кезеңінде 7 АЕК мөлшерінде Екібастұз қалалық емханалармен ұсынылған тізімнің негізінде;";
3-8) тармақшасы алып тасталынсын;
3-9) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3-9) 8-тармақтың 7-1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, уәкілетті органның тізімі негізінде, Екібастұз қаласының қала ішілік жолаушылар көлігімен жүруге (аз қамтамасыз етілген отбасынан шыққан студенттерге) толық жол жүру билетінің 50 пайыз мөлшерінде;";
10-тармақта:
1-1) тармақшасы алып тасталынсын;
1-3) тармақшадағы "10" саны "15" санымен ауыстырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының әлеуметтік, мәдени дамыту мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7-2) студентам из числа детей-сирот, оставшихся без попечения родителей обучающихся в колледжах города Экибастуза;";
подпункт 9-2) исключить;
в пункте 9:
в подпункте 2-4) цифру "10" заменить цифрой "15";
подпункт 2-5) изложить в следующей редакции:
"2-5) для категорий, указанных в подпункте 7-1) пункта 8, на оплату фактической стоимости обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан, а также в колледжах города Экибастуза на основании списка уполномоченного органа, трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом города Экибастуза, руководителем высшего учебного заведения или колледжа и студентом;";
подпункт 2-7) исключить;
подпункт 3-3) изложить в следующей редакции:
"3-3) для категорий, указанных в подпункте 7-1) пункта 8, на проживание, питание и проезд к месту жительства в период обучения в высших учебных заведениях Республики Казахстан в размере 15235 тенге, в колледжах города Экибастуза (только детям-сиротам, оставшимся без попечения родителей) в размере 12188 тенге на основании списка уполномоченного органа;";
подпункт 3-4) исключить;
подпункт 3-5) изложить в следующей редакции:
"3-5) для категорий, указанных в подпунктах 7-2) пункта 8, на проезд на внутригородском пассажирском транспорте в период обучения в размере 50 процентов от стоимости полного проездного билета на основании заявления, документа, удостоверяющего личность, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, свидетельства о рождении, свидетельства о смерти родителей, постановления о назначении опеки (для оставшихся без попечения родителей), справки с места учебы, номера лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций;";
подпункт 3-7) изложить в следующей редакции:
"3-7) для категории, указанной в подпункте 8-2) пункта 8, в период амбулаторного лечения в размере 7 МРП на основании списков, предоставляемых поликлиниками города Экибастуза;";
подпункт 3-8) исключить;
подпункт 3-9) изложить в следующей редакции:
"3-9) для категории, указанной в подпункте 7-1) пункта 8, на проезд на внутригородском пассажирском транспорте города Экибастуза в размере 50 процентов от стоимости полного проездного билета (студентам из малообеспеченных семей) на основании списка уполномоченного органа;";
в пункте 10:
подпункт 1-1) исключить;
в подпункте 1-3) цифру "10" заменить цифрой "15".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам социального, культурного развития.

3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
қалалық мәслихат хатшысы Б. Куспеков

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата Б. Куспеков