Ертіс ауданындағы қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің кейбір мәселелері туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2019 жылғы 16 қаңтардағы № 14/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 18 қаңтарда № 6239 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Заңының 3-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 сәуірдегі "Құқық бұзушылық профилактикасы туралы" Заңының 6-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ертіс ауданындағы қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрлігі Павлодар облысының Полиция департаменті Ертіс ауданының полиция бөлімі (келісім бойынша) осы қаулыны іске асыру мақсатында тиісті іс-шаралардың өткізуін қамтамасыз етсін.
3. Осы,, қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі С. Батырғожинов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрлігі
Павлодар облысының
Полиция департаменті
Ертіс ауданының Полиция бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы Д. Молдабаев
"16" қаңтар 2019 жыл
Ертіс ауданы әкiмдiгiнiң
2019 жылғы "16" қантардағы
№ 14/1 қаулысына
қосымша
Ертіс ауданындағы қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды
көтермелеудің түрлерi мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері
1. Азаматтарды көтермелеудің түрлерi:
1) Ертіс ауданы әкімінің Құрмет грамотасы;
2) Ертіс ауданы әкімінің Алғыс хаты;
3) ақшалай сыйақы;
4) құнды сыйлық.
2. Азаматтарды көтермелеудің тәртібі:
1) қоғамдық тәртіпті,сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерін қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі аудандық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) қарайды;
2) қоғамдық тәртіпті сақтауға белсенді қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынысты (қолдау хат) Комиссияның қарауына "Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министірлігі Павлодар облысының Полиция департаменті Ертіс ауданының полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Ертіс ауданының ПБ) енгізеді;

О некоторых вопросах поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Иртышском районе
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 16 января 2019 года № 14/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 января 2019 года № 6239
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" и с подпунктом 3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года "О профилактике правонарушений" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Иртышском районе, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отделу полиции Иртышского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить проведение соответствующих мероприятий в целях реализации настоящего постановления.
3. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района С. Батыргужинов
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного учреждения
"Отдел полиции Иртышского района
Департамента полиции
Павлодарской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан" Д. Молдабаев
"16" января 2019 года
Приложение
к постановлению акимата
Иртышского района
от "16" января 2019 года № 14/1
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан,
участвующих в обеспечении общественного порядка в Иртышском районе
1. Виды поощрений граждан:
1) почетная грамота акима Иртышского района;
2) благодарственное письмо акима Иртышского района;
3) денежное вознаграждение;
4) ценный подарок.
2. Порядок поощрений граждан:
1) вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка, рассматриваются районной комиссией по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка (далее - Комиссия);
2) представление (ходатайство) о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением "Отдел полиции Иртышского района Департамента полиции Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – ОП Иртышского района);

3) комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады;
4) Ертіс ауданының ПБ ақшалай сыйақыны төлеуді және құнды сыйлықты алуды облыстық бюджет қаражаты есебінен жүргізеді;
5) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін азаматтарға Ертіс ауданы әкімінің Құрмет грамотасын, Ертіс ауданы әкімінің Алғыс хатын, ақшалай сыйақы, құнды сыйлықтар беруді Ертіс ауданының ПБ жүзеге асырады.
Ақшалай сыйақы мөлшері мен құнды сыйлықтың бағасы 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспауы қажет.

3) основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией;
4) выплата денежного вознаграждения и приобретение ценного подарка производится ОП Иртышского района за счет средств областного бюджета;
5) вручение почетной грамоты акима Иртышского района, благодарственного письма акима Иртышского района, денежного вознаграждения, ценного подарка гражданам за вклад в обеспечение общественного порядка осуществляется Иртышского района.
Размер денежного вознаграждения и стоимость ценного подарка не должны превышать 10-кратного месячного расчетного показателя.