Май аудандық мәслихатының 2014 жылғы 29 сәуірдегі "Жекелеген санаттағы алушыларға атаулы күндерге және мерекелік күндерге әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 9/34 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2019 жылғы 5 қыркүйектегі № 2/52 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 қазанда № 6570 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2021 жылғы 10 наурыздағы № 2/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 10.03.2021 № 2/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 10-тармағына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Май аудандық мәслихатының 2014 жылғы 29 сәуірдегі "Жекелеген санаттағы алушыларға атаулы күндерге және мерекелік күндерге әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 9/34 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3783 болып тіркелген, 2014 жылғы 01 мамырда "Шамшырақ" газетінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алушылардың жекелеген санаттарына атаулы күндерге және мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшері белгіленсін, атап айтқанда:
8 наурыз – Халықаралық әйелдер күніне орай:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын кәмелеттік жасқа толмаған төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналарға – 2,4 (екі бүтін оннан төрт) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде;
9 мамыр – Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі – ҰОС) қатысушылары мен мүгедектеріне – 500000 (бес жүз мың) теңге мөлшерінде, сонымен қоса 5 (бес) АЕК мөлшерінде азық-түлік жиынтығы;
жеңілдектер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестірілген тұлғаларға, атап айтқанда:
Екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 10 (он) АЕК мөлшерінде;
Ауғанстандағы ұрыс кимылдарына қатысқан Совет Армиясының әскери қызметшілеріне – 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;

О внесении изменения в решение Майского районного маслихата от 29 апреля 2014 года № 9/34 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням"
Решение маслихата Майского района Павлодарской области от 5 сентября 2019 года № 2/52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 14 октября 2019 года № 6570. Утратило силу решением Майского районного маслихата Павлодарской области от 10 марта 2021 года № 2/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Майского районного маслихата Павлодарской области от 10.03.2021 № 2/2 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Майского районного маслихата от 29 апреля 2014 года № 9/34 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3783, опубликовано в газете "Шамшырақ" 01 мая 2014 года) следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Установить размеры единовременной социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятых категорий получателей, а именно:
к 8 марта – Международному женскому дню:
многодетным матерям, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей, получающие государственную адресную социальную помощь – в размере 2,4 (два целых четыре десятых) месячного расчетного показателя (далее – МРП);
к 9 мая – Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ) – в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор в размере 5 (пять) МРП;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период Второй мировой войны – в размере 10 (десять) МРП;
военнослужащим Советской Армии, принимавшим участие в боевых действиях в Афганистане – в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;

1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясы апатының зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға – 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестірілген басқа да санаттағы тұлғаларға, атап айтқанда:
қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ, жалпы сырқат салдары, еңбек жарақаты және басқа да себеп (заңға қарсысын есептемегенде) нәтижесінде мүгедек деп танылған қайтыс болған ҰОС қатысушыларының өзге некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 10 (он) АЕК мөлшерінде;
ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының (әрі қарай – КСРО) ордендерімен және медальдерімен марапатталған тұлғаларға – 10 (он) АЕК мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСРО ордендерімен және медальдерімен марапатталмаған тұлғаларға – 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
1 казан – Халықаралық қарттар күніне орай:
ең төмен мөлшердегі зейнетақы немесе жәрдемақы алатын зейнеткерлік жасқа жеткен тұлғаларға, атап айтқанда:
жалғыз басты және жалғыз тұратын тұлғаларға – 1,2 (бір бүтін оннан екі) АЕК мөлшерінде;
80 жасқа толған және одан да асқан тұлғаларға – 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде;
қазан айының екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
мүгедектерге, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде;
бірінші топтағы мүгедектерге – 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде;
екінші топтағы мүгедектерге – 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени даму және азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Жетыбаева
Аудандық мәслихатының хатшысы Ғ. Арынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысының әкімі Б. Бақауов
2019 жылғы "18" қыркүйек

лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах – в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников ВОВ, признавшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак
– в размере 10 (десять) МРП;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – СССР) за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ – в размере 10 (десять) МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ – в размере 5 (пять) МРП;
к 1 октября – Международному Дню пожилых людей:
лицам, достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсий или пособий, а именно:
одиноким и одиноко проживающим лицам – в размере 1,2 (одна целых две десятых) МРП;
лицам в возрасте 80 и более лет – в размере 2,9 (две целых девять десятых) МРП;
ко второму воскресенью октября месяца – Дню инвалидов Республики Казахстан:
инвалидам, а именно:
детям-инвалидам до 18 лет – в размере 2,3 (две целых три десятых) МРП;
инвалидам первой группы – в размере 2,3 (две целых три десятых) МРП;
инвалидам второй группы – в размере 2,3 (две целых три десятых) МРП.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-культурного развития и по защите прав и законных интересов граждан.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Жетыбаева
Секретарь Майского
районного маслихата Г. Арынов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Павлодарской области Б. Бакауов
"18" сентября 2019 года