"Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/8 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 15 ақпандағы № 30/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 ақпанда № 5228 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 наурыздағы № 40/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мəслихатының 11.03.2020 № 40/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы кодексінің 9-бабы 1-тармағы 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/8 шешіміне (2018 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5082 болып тіркелді) мына өзгеріс енгізілсін:
аталған шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жызылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тіліндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;

О внесении изменения в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/8 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 15 февраля 2019 года № 30/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 февраля 2019 года № 5228. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 марта 2020 года № 40/5
Сноска. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 11.03.2020 № 40/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно" от 13 декабря 2018 года № 27/8 (опубликовано 24 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5082) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешім ресми жарияланған соң оны Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 15 ақпандағы № 30/3 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/8 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде қосымша берілетін тегін дәрілік заттар, бейімделген емдік өнімдер, медициналық мақсаттағы бұйымдар
Дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдардың атауы
Аурулардың халықаралық жіктемесі 10 – қайта қарау бойынша аурулардың тобы
Сирек аурулардың синонимдері және атаулары
Дәрілік заттарды тағайындау үшін көрсетімдер (дәрежесі, сатысы, ауыр ағымы)
Халық санаты
1.
Инфликсимаб
Тоцилизумаб
Адалимумаб
Балалардағы жасөспірімдердің жүйелік бастамалы артриті (M 08.2)
Ювенилді идиопатикалық артрит жүйелі нұсқасы
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған балалар
2.
Тобрамицин
Зат алмасуының бұзылуы (Е 84.8)
Басқа көріністі жылауықты фиброз (муковисцидоз)
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
3.
Бозентан
Илопрост
Силденафил
Риоцигуат
Өкпелік бастапқы гипертензия (I 27.0)
Идиопатикалық өкпе артериясының гипертензиясы (бұдан әрі - ӨАГ ), тұқымқуалаушы ӨАГ
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
4.
Ибрутиниб
Венетоклакс
Таралған ходжкиндік емес лимфома (С 83)
Таралған ходжкиндік емес лимфома
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
5.
Пирфенидон
Өкпенің интерстициалдық басқа аурулары (J 84.1)
Идиопатиялық өкпенің фиброзы
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
6.
Бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдар
Көпіршікті эпидермолиз (Q 81)
Буллезді эпидермолиз
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
7.
Ритуксимаб
Дәнекер тіннің жүйелік зақымданулары (М 31.3)
Вегенер гранулематозы
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
8.
Инфликсимаб
Жұқпалы емес энтерит пен колит (К 51)
Ойық жаралы колит
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
9.
Эверолимус
Органдар мен тіндер ауыстырғаннан кейінгі күйлері (Z 94.0)
Трансплантацияланған бүйректің болуы
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
10.
Алглюкозидаза альфа

3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
Приложение к решению
Северо-Казахстанского областного маслихата от 15 февраля 2019 года № 30/3
Приложение к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/8
Дополнительно предоставляемые лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, изделия медицинского назначения отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
Наименование лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения
Заболевание группа по международной классификаций болезней 10 го пересмотра
Синонимы и названия редких болезней
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Категория населения
1.
Инфликсимаб
Тоцилизумаб
Адалимумаб
Юношеский артрит с системным началом у детей (M 08.2)
Ювенильный идиопатический артрит системный вариант
Все стадии и степени тяжести
Дети, состоящие на диспансерном учете
2.
Тобрамицин
Нарушение обмена веществ (Е 84.8)
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
3.
Бозентан
Илопрост
Силденафил
Риоцигуат
Первичная легочная Гипертензия (I 27.0)
Идиопатическая легочная артериальная гипертензия (далее ЛАГ), наследственная ЛАГ
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
4.
Ибрутиниб
Венетоклакс
Диффузная неходжкинские лимфома (С 83)
Неходжкинские лимфомы
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
5.
Пирфенидон
Другие интерстициальные легочные болезни (J 84.1)
Идиопатический легочный фиброз
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
6.
Специализированное лечебное питание, изделия медицинского назначения
Буллезный эпидермолиз (Q 81)
Буллезный эпидермолиз
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
7.
Ритуксимаб
Системные поражения соединительной ткани (М 31.3)
Грануломатоз Вегенера
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
8.
Инфликсимаб
Неинфекционный энтерит и колит (К 51)
Неспецифический язвенный колит
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
9.
Эверолимус
Состояние после пересадки органов и тканей (Z 94.0)
Наличие трансплантированной почки
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете
10.
Алглюкозидаза альфа

Гликоген жиналу аурулары (E 74.0)
Помпе ауруы (2 типті гликогеноз)
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар

Болезни накопления гликогена (E 74.0)
Болезнь Помпе (гликогеноз 2 типа)
Все стадии и степени тяжести
Все категории состоящие на диспансерном учете