Мүгедектер үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 23 мамырдағы № 188 қаулысы. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 24 мамырда № 5073 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 19 тамыздағы № 374 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 19.08.2019 № 374 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18 бабының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 2-тармағына және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9 бабының 6) тармақшасына сәйкес Отырар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарына осы қаулының қосымшасына сәйкес квота белгіленсін.

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов
Постановление акимата Отрарского района Туркестанской области от 23 мая 2019 года № 188. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 24 мая 2019 года № 5073. Утратило силу постановлением акимата Отрарского района Туркестанской области от 19 августа 2019 года № 374
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Отрарского района Туркестанской области от 19.08.2019 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, пункта 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" и подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" акимат Отрарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Отырар ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 02 наурызындағы № 39 "Мүгедектер үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4477 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 30 наурыздағы "Отырар алқабы" газетінде жарияланған және 2018 жылғы 30 наурызында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

2. Признать утратившим силу постановления акимата Отрарского района от 02 марта 2018 года № 39 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрированной в реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 4477, опубликованный 30 марта 2018 года в газете "Отырар алқабы" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 марта 2018 года).

3. "Отырар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы әкімдік қаулысы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;

3. Государственному учреждению "Аппарат акима Отрарского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Отырар ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Отырар ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ә.Жүнісовке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Е. Айтаханов
Отырар ауданы әкімдігінің
2019 жылғы 23 мамырдағы
№ 188 қаулысына
1 қосымша
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасының мөлшері
Кәсіпорынын, ұйымының, мекеменің атауы
Тізімдік саны
Квота мөлшері
(%)
1
Отырар ауданы білім бөлімінің "Ө.Жәнібеков атындағы №4 жалпы орта лицей интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Отрарского района;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Отрарского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района А. Жунисову.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Е. Айтаханов
Приложение 1
к постановлению акимата
Отырарского района
от 23 мая 2019 года № 188
Размер квоты рабочих мест для трудоустройства инвалидов
Наименование предприятия, организации, учреждениия
Списочная численность
Размер квоты (%)
1
Коммунальное государственное учреждение "Общий средний лицей- интернат № 4 имени О.Жанибекова" отдела образования Отрарского района