Мүгедектер үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Түркістан облысы Шардара ауданы әкiмдiгiнiң 2019 жылғы 14 тамыздағы № 308 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 21 тамызда № 5170 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Шардара ауданы әкiмдiгiнiң 2022 жылғы 23 тамыздағы № 227 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Шардара ауданы әкiмдiгiнiң 23.08.2022 № 227 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов
Постановление акимата Шардаринского района Туркестанской области от 14 августа 2019 года № 308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 21 августа 2019 года № 5170. Утратило силу постановлением акимата Шардаринского района Туркестанской области от 23 августа 2022 года № 227
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Шардаринского района Туркестанской области от 23.08.2022 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18 бабының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 2-тармағына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9 бабының 6) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтiк даму министрiнiң 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 "Мүгедектер үшiн жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекiту туралы" бұйрығының 8 тармағына сәйкес Шардара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" и пунктом 8 приказа Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов", акимат Шардаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыс орындары санының екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарына осы қаулының қосымшасына сәйкес квота белгіленсін.
2. Шардара ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 28 ақпандағы № 88 "Мүгедектер үшiн жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4475 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 30 наурызда "Шартарап-Шарайна" газетінде және 2018 жылғы 29 наурызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов в размере от двух до четырех процентов от численности рабочих мест без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Шардаринского района от 28 февраля 2018 года № 88 "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4475, опубликованный 30 марта 2018 года в газете "Шартарап-Шарайна" и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 29 марта 2018 года).

3. "Шардара ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;

3. Государственному учреждению "Аппарат акима Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Шардара ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолдануын;
4) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Шардара ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.Шомпиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шардара ауданының әкімі К. Жолдыбай
Шардара ауданы әкімдігінің
"14" тамыз 2019 жылғы
№ 308 қаулысына қосымша
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасының мөлшері
Кәсіпорынның, ұйымының, мекеменің атауы
Тізімдік саны
Квота мөлшері (%)
1
Шардара ауданы әкімдігінің "Шардара аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
63
2
2
Түркістан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Шардара аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны

3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Шардаринского района;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Шардаринского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Б.Шомпиева.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шардаринского района К. Жолдыбай
Приложение к постановлению
акимата Шардаринского района
от " 14" августа 2019 года № 308
Размер квоты рабочих мест для трудоустройства инвалидов
Наименование предприятия, организации, учреждения
Списочная численность
Размер квоты (%)
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Шардаринского района" акимата Шардаринского района
63
2
2
Государственное коммунальное казенное предприятие "Шардаринская районная центральная больница" управления здравоохранения Туркестанской области

217
3
24
Шардара аудандық білім бөлімінің "Қызылқұм жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
134
3
25
Шардара аудандық білім бөлімінің "Т.Тәжібаев жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
146
3
26
Шардара аудандық білім бөлімінің "Ақалтын жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
118
3
27
Шардара аудандық білім бөлімінің "Егізқұм жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
84
2
28
Шардара аудандық білім бөлімінің "Достық жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
161
3
29
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық дене шынықтыру және спорт бөлімінің "№ 1 Шардара аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" мемлекеттік мекемесі
53
2
30
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық дене шынықтыру және спорт бөлімінің "№ 2 Шардара аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" мемлекеттік мекемесі
52
2
31
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық білім бөлімінің "Шардара аудандық оқушылар үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
70
2
32
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық білім бөлімінің "Шардара балалар саз мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
73
2
33
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Шардара аудандық мәдениет сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
80
2
34
Шардара ауданының Шардара қаласы әкімі аппаратының "№ 8 Балапан" бөбекжай балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
95
2
35
Шардара ауданының Шардара қаласы әкімі аппаратының "Балбөбек" бөбекжай балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
91
2
36
Шардара ауданының Қ.Тұрысбеков ауылдық округі әкімі аппаратының "Кәусар" бөбекжай балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
52
2
37
Түркістан облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Түркістан облыстық № 4 олимпиада резервінің мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
90
2
38
Шардара аудандық білім бөлімінің "№ 12 жалпы орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
126
3

217
3
24
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Кызылкум" отдела образования Шардаринского района
134
3
25
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Т.Тажибаева" отдела образования Шардаринского района
146
3
26
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Акалтын" отдела образования Шардаринского района
118
3
27
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Егизкум" отдела образования Шардаринского района
84
2
28
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа Достык" отдела образования Шардаринского района
161
3
29
Государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа № 1 Шардаринского района" отдела физической культуры и спорта Шардаринского района акимата Шардаринского района
53
2
30
Государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа № 2 Шардаринского района" отдела физической культуры и спорта Шардаринского района акимата Шардаринского района
52
2
31
Государственное коммунальное казенное предприятие "Шардаринский районный дом школьников" отдела образования Шардаринского района акимата Шардаринского района
70
2
32
Государственное коммунальное казенное предприятие "Шардаринская детская музыкальная школа" отдела образования Шардаринского района акимата Шардаринского района
73
2
33
Государственное коммунальное казенное предприятие "Дворец культуры Шардаринского района" отдела культуры и развития языков Шардаринского района акимата Шардаринского района
80
2
34
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад № 8 "Балапан" аппарата акима города Шардара Шардаринского района
95
2
35
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад "Балбобек" аппарата акима города Шардара Шардаринского района
91
2
36
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад "Каусар" аппарата акима сельского округа К.Турысбекова Шардаринского района
52
2
37
Коммунальное государсвенное учреждения "Туркестанская областная специализированная дестко-юношеская спортивная школа олипийского резерва №4" управления физической культуры и спорта Туркестанской области
90
2
38
Коммунальное государственное учреждение "Общая средняя школа № 12" отдела образования Шардаринского района
126
3