Көкпекті аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 30-2 "2019-2021 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 35-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 сәуірде № 5893 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 43-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 23.12.2019 № 43-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 сәуірдегі № 29/313-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 25/280-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5871 тіркелген) шешіміне сәйкес, Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көкпекті аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 30-2 "2019-2021 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-15-133 тіркелген, 2019 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 792 679,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 978 400,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 769 679,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 743 381,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 49 355,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 73 037,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 862,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 121 910,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 121 910,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Кокпектинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 30-2 "О Кокпектинском районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Кокпектинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 апреля 2019 года № 35-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно- Казахстанской области 30 апреля 2019 года № 5893. Утратило силу - решением Кокпектинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2019 года № 43-2
Сноска. Утратило силу - решением Кокпектинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2019 № 43-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2019 года № 29/313-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 25/280-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5871), Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокпектинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 30-2 "О Кокпектинском районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-15-133, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 11 января 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 792 679,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 978 400,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 769 679,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 743 381,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49 355,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 73 037,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 862,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 121 910,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 121 910,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -121 967,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -121 967,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 71 962,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 682,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –73 687,3 мың теңге;
7 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. 4 қосымшаға сәйкес 2019 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысанылы трансферттер 618 691,6 мың теңге көлемінде ескерілсін.";
8 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. 5 қосымшаға сәйкес 2019 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 484 003,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.";
9 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. 6 қосымшаға сәйкес 2019 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 195 448,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін.";
аталған шешімнің 1, 4, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Кажиакберов
Көкпекті аудандық
мәслихат хатшысы Т. Сарманов
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 сәуірдегі
№ 35-2 шешіміне 1 қосымша
Көкпекті
аудандық мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 30-2 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
І.КІРІСТЕР

5) дефицит (профицит) бюджета – -121 967,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 121 967,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 71 962,0 тысяч тенге;
погашение займов –23 682,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 687,3 тысяч тенге;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 618 691,6 тысяч тенге согласно приложению 4.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 484 003,0 тысяч тенге согласно приложению 5.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2019 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 195 448,0 тысяч тенге согласно приложению 6.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Р. Кажиакберов
Секретарь Кокпектинского
районного маслихата Т. Сарманов
Приложение 1
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 24 апреля 2019 года № 35-2
Приложение 1
к решению Кокпектинского
районного маслихата
от 21 декабря 2018 года № 30-2
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
І. ДОХОДЫ

9 552,0
тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
6 052,0
негізгі қызметшінің оқу кезеңінде оның орнына уақытша қызмет атқарғаны үшін төлемақы шығындарын өтеуге жергілікті бюджеттердің жоғалтымдарын өтеуге
3 500,0
2
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беруде жаңартылған білім мазмұны бойынша оқу бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдары мұғалімдеріне үстеме ақы төлеуге
209 315,0
3
Ұлттық біліктілік тесттен өтіп және бастауыш, негізгі және жалпы орта мектептерде білім бағдарламаларын жүзеге асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігіне үстеме ақы
96 617,0
4
Мектептердегі педагог-психологтарға педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қызметтік ақы көлемін ұлғайтуға және үстемеақы төлеуге, соның
7 197,0
мектептердегі педагог-психологтардың қызметтік ақы көлемін ұлғайтуға
3 323,0
мектептердегі педагог-психологтарға педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін үстемеақы төлеуге
3 874,0
5
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру, соның ішінде:
7 091,0
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
4 782,0
техникалық көмекші (өтемдеуіш) құралдар Тізбесін кеңейтуге
2 309,0
6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге
22 366,0
7
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттар және ассистенттер енгізуге, соның ішінде:
21 749,0
ассистенттер қызметіне
19 567,0
консультанттар қызметіне
2 182,0
8
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған шараларды іске асыруға, соның ішінде:
27 231,0
еңбекақыны ішінара субсидиялауға
4 262,0
көшіп-қонуға субсидия ұсынуға
10 193,0
жастар тәжірибесіне
3 787,0
тұрғын-үйді жалға алуға және коммуналдық шығындарды өтеуге
5 454,0
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттар
3 535,0
9
Ең төмен жалақы көлемінің өзгеруіне байланыста мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландырылатын азаматтық қызметкерлердің, ұйымдар жұмысшыларының, қазынашылық кәсіпорындар жұмысшыларының кейбір санаттарының еңбекақысын ұлғайтуға
82 885,0
Барлығы

9 552,0
для доплаты учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
6 052,0
для возмещение потерь местных бюджетов на оплату расходов за замещение на период обучения основного сотрудника
3 500,0
2
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования
209 315,0
3
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
96 617,0
4
На увеличение размеров должностных окладов и на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ, в том числе:
7 197,0
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
3 323,0
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
3 874,0
5
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан:
7 091,0
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
4 782,0
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2 309,0
6
На выплату государственной адресной социальной помощи
22 366,0
7
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
21 749,0
услуги ассистентов
19 567,0
услуги консультантов
2 182,0
8
Реализация мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства:
27 231,0
на частичное субсидирование заработной платы
4 262,0
на предоставление субсидий на переезд
10 193,0
на молодежную практику
3 787,0
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат
5 454,0
грантам переселенцам на реализацию новых бизнес идей
3 535,0
9
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организации, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
82 885,0
Всего