Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 17 қаңтардағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 21 қаңтарда № 19901 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрінің
2020 жылғы 17 қаңтардағы
№ 14 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 488 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11271 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу туралы қағидаларда:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарлама өткізілетін күнге дейін кемінде күнтізбелік жиырма күн бұрын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің www.qogam.gov.kz интернет-ресурсында жарияланады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 17 января 2020 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2020 года № 19901
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и
общественного развития Республики Казахстан
Д. Абаев
Приложение к приказу
Министра информации
общественного развития
Республики Казахстан
от 17 января 2020 года № 14
Перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 488 "Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11271, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Информационное сообщение о проведении конкурса публикуется в официальных средствах массовой информации и на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан: www.qogam.gov.kz не менее чем за двадцать календарных дней до дня его проведения.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"25. Конкурстың қорытындысы конкурс жеңімпаздары мен конкурстан өтпеген үміткерлер көрсетіле отырып, сондай-ақ себептері көрсетіле отырып, хаттамамен ресімделеді.
Хаттамаға Комиссия төрағасы мен мүшелері қол қояды. Конкурстың қорытындылары туралы ақпараттық хабарлама екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің www.qogam.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.".
2. "Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 489 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11264 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарлама өткізілетін күнге дейін кемінде күнтізбелік жиырма күн бұрын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің www.qogam.gov.kz интернет-ресурсында жарияланады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Конкурстың қорытындысы конкурс жеңімпаздары мен конкурстан өтпеген үміткерлер көрсетіле отырып, сондай-ақ себептері көрсетіле отырып, хаттамамен ресімделеді.
Хаттамаға Комиссия төрағасы мен мүшелері қол қояды. Конкурстың қорытындылары туралы ақпараттық хабарлама екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің www.qogam.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.".
3. "Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 494 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11272 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Конкурсты өткізу туралы ақпараттық хабарлама өткізілетін күнге дейін кемінде күнтізбелік жиырма күн бұрын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің www.qogam.gov.kz интернет-ресурсында жарияланады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"25. Итоги конкурса оформляются протоколом с указанием победителей конкурса и претендентов, не прошедших конкурс, а также с указанием причин.
Протокол подписывается председателем и членами Комиссии. В течение двух рабочих дней информационное сообщение об итогах конкурса размещается на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан: www.qogam.gov.kz.".
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 489 "Об утверждении Правил распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11264, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Информационное сообщение о проведении конкурса публикуется в официальных средствах массовой информации и на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан: www.qogam.gov.kz не менее чем за двадцать календарных дней до дня его проведения.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Итоги конкурса оформляются протоколом, с указанием победителей конкурса и претендентов не прошедших конкурс, а также с указанием причин.
Протокол подписывается председателем и членами Комиссии. В течение двух рабочих дней информационное сообщение об итогах конкурса размещается на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан: www.qogam.gov.kz.".
3. Внести в приказ Министра по инвестициям развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 494 "Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11272, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Информационное сообщение о проведении конкурса публикуется в официальных средствах массовой информации и на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан: www.qogam.gov.kz не менее чем за двадцать календарных дней до дня его проведения.";
пункт 21 изложить в следующей редакции: