Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 ақпанда № 19987 болып тіркелді
"Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-29) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 3 тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2020 жылғы 3 ақпандағы
№ 35 бұйрығымен бекітілген
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидалары
1–тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-29) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3 тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін (бұдан әрі – Тізілім) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынатын деректердің (мәліметтердің) негізінде осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринария саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі – Ведомство) жүргізеді.
Тізілімде объектінің орналасқан жерінің (тұрған жерінің) әкімшілік-аумақтық бірлігі (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, аудан, облыстық маңызы бар қала, ауылдық округ, елді мекен және басқалар), ағымдағы жай-күйі (жұмыс істейді немесе жұмыс істемейді), координаттары, түрі, мөлшері, объектінің баланс ұстаушысы (меншік иесі) көрсетіле отырып, мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар), сібір жарасы көмінділері туралы деректер (мәліметтер) көрсетіледі.

Об утверждении Правил ведения реестра скотомогильников (биотермических ям)
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2020 года № 19987.
В соответствии с подпунктом 46-29) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра скотомогильников (биотермических ям).
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной
экономики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 февраля 2020 года № 35
Правила
ведения реестра скотомогильников (биотермических ям)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра скотомогильников (биотермических ям) (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 46-29) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и определяют порядок ведения реестра скотомогильников (биотермических ям).
2. Реестр скотомогильников (биотермических ям) (далее – Реестр) ведет ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – Ведомство) по форме согласно приложению к настоящим Правилам на основании данных (сведений), предоставляемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы.
В Реестре отражаются данные (сведения) о скотомогильниках (биотермических ямах), сибиреязвенных захоронениях с указанием административно-территориальной единицы месторасположения (местонахождения) объекта (область, город республиканского значения, столица, район, город областного значения, сельский округ, населенный пункт и другие), текущее состояние (функционирует или не функционирует), координат, тип, размер, балансодержатель объекта (собственность).

2-тарау. Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу тәртібі
3. Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың жергілікті атқарушы органдарына осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тізілімге енгізу үшін мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар) туралы деректерді (мәліметтерді) ұсынады.
4. Облыстардың жергілікті атқарушы органдары мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар) туралы деректерді (мәліметтерді) талдайды және жинақтайды.
5. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары 10 жұмыс күні ішінде Ведомствоға Тізілімде қамтылған объектілер туралы деректердің (мәліметтердің) қалыптастырылуына, енгізілуіне, түзетілуіне, жаңа объектілердің салынуына, табылуына қарай тиісті деректер (мәліметтер) жібереді.
6. Ведомство мал қорымдарына әріптерден және цифрлық символдардан (символдар бір-бірімен қиғаш сызықпен бөлінеді) тұратын нөмір бере отырып әкімшілік-аумақтық бірліктер бөлінісінде мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар) туралы деректерді (мәліметтерді) Тізілімге енгізеді:
бірінші символ – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды;
екінші және үшінші символдар – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі;
төртінші-сегізінші символдар – Тізілімдегі реттік нөмір (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бойынша).
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес енгізіледі.
Республикалық маңызы бар қалаларда, астанада мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) нөмірлеу кезінде екінші және үшінші символдарда нөлдер көрсетіледі.
7. Ведомство Тізілімді облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына және Ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшелеріне жібереді.
Мал қорымдарының
(биотермиялық
шұңқырлардың)
тізілімін жүргізу
қағидаларына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-см
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "_____"_________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы:
Ауылдық округтың әкімдігі аудан әкімдігіне ақпаратты есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады;
Аудан әкімдігі облыс әкімдігіне ақпаратты есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады;
Облыс әкімдігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетіне ақпаратты есепті тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімі

Глава 2. Порядок ведения реестра скотомогильников (биотермических ям)
3. Местные исполнительные органы районов, городов областного значения предоставляют в местные исполнительные органы областей данные (сведения) о скотомогильниках (биотермических ямах) для включения в Реестр по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
4. Местные исполнительные органы областей анализируют и сводят данные (сведения) о скотомогильниках (биотермических ямах).
5. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы в течение 10 (десяти) рабочих дней направляют в Ведомство соответствующие данные (сведения) по мере строительства, обнаружения новых объектов, изменения и корректировки данных (сведений) об объектах, содержащихся в Реестре.
6. Ведомство вносит данные (сведения) о скотомогильниках (биотермических ямах) в Реестр в разрезе административно-территориальных единиц с присвоением номера скотомогильникам (биотермическим ямам), который состоит из буквенных и цифровых символов (символы между собой разделяются косой чертой) включающие:
первый символ – литерный код области, города республиканского значения, столицы;
второй и третьи символы – порядковый номер района (города областного значения);
четвертый – восьмой символы – порядковый номер в Реестре (по области, городу республиканского значения, столицы).
Литерный код области, города республиканского значения, столицы, порядковый номер района (города областного значения) вносится согласно приложению 1 к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10466).
При нумерации скотомогильников (биотермических ям) в городах республиканского значения, столице во втором и третьем символах указываются нули.
7. Ведомство направляет Реестр в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы и соответствующие территориальные подразделения Ведомства.
Приложение
к Правилам ведения
реестра скотомогильников
(биотермических ям)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Реестр скотомогильников (биотермических ям)
Индекс формы административных данных: 1-см
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____"____________ 20___года
Круг лиц, представляющих информацию:
Акимат сельского округа представляет информацию в акимат района не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
Акимат района представляет информацию в акимат области не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
Акимат области представляет информацию в Комитет ветеринарного контроля и надзора не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Реестр скотомогильников (биотермических ям)

3. Деректерді ұсынушының байланыс деректері
Атауы ______________________ ___________________________________
Мекенжайы______________________________ ___________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы _______________________________________
Орындаушы
_________________________________________________________________________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________ _______________
аты және әкесінің аты (бар болса), тегі            қолы
Мөрдің орны
Мал қорымдары
(биотермиялық
шұңқырлар)
тізілімінің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімі (индексі: 1-см, кезеңділігі тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 46-29) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды кредиттік бюро тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар) туралы деректер (мәліметтер)
5. 2-бағанда облыстың, ауданның, ауылдық округтің атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда есепті кезеңдегі мал қорымының (биотермиялық шұңқырлардың) нөмірі көрсетіледі.
7. 4-бағанда мал қорымының (биотермиялық шұңқырлардың) типі өсу қорытындысымен көрсетіледі.
8. 5-бағанда мал қорымының (биотермиялық шұңқырлардың) мөлшері көрсетіледі.
9. 6-бағанда мал қорымының (биотермиялық шұңқырлардың) ағымдағы жай-күйі көрсетіледі.
10. 7-бағанда мал қорымының (биотермиялық шұңқырлардың) баланс ұстаушысы көрсетіледі.
Сібір жарасы көмінділері туралы деректер (мәліметтер)
11. 2-бағанда облыстың, ауданның, ауылдық округтің атауы көрсетіледі.
12. 3-бағанда есепті кезеңдегі сібір жарасы көмінділерінің нөмірі көрсетіледі.
13. 4-бағанда топырақ пен өсімдіктердің сипаты көрсетіледі.
14. 5-бағанда сібір жарасы көмінділерінің мөлшері көрсетіледі.
15. 6 және 7-бағанда координаттар (ендік, бойлық) көрсетіледі.
16. 8, 9 және 10-бағандарда сібір жарасы көмінділерінің сипаттамасы (қоршау, айырым белгілері, мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесіне енгізу) көрсетіледі.

3. Контакты представивших данные
Наименование______________________ ___________________________________
Адрес______________________________ ___________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель
______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Место для печати
Приложение
к форме Реестра
скотомогильников
(биотермических ям)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Реестр скотомогильников (биотермических ям)
(индекс: 1-см, периодичность ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Реестр скотомогильников (биотермических ям)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 46-29 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии".
3. Форма составляется ежеквартально и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывает первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Данные (сведения) о скотомогильниках (биотермических ямах)
5. В графе 2 указывается наименование области, района, сельского округа.
6. В графе 3 указывается номер скотомогильника (биотермической ямы), за отчетный период.
7. В графе 4 указывается тип скотомогильника (биотермической ямы), с нарастающим итогом.
8. В графе 5 указывается размер скотомогильника (биотермической ямы).
9. В графе 6 указывается текущее состояние скотомогильника (биотермической ямы).
10. В графе 7 указывается балансодержатель скотомогильника (биотермической ямы).
Данные (сведения) о сибиреязвенных захоронениях
11. В графе 2 указывается наименование области, района, сельского округа.
12. В графе 3 указывается номер сибиреязвенного захоронения, за отчетный период.
13. В графе 4 указывается характер почвы и растительности.
14. В графе 5 указывается размер сибиреязвенного захоронения.
15. В графе 6 и 7 указываются координаты (широта, долгота).
16. В графах 8, 9 и 10 указывается характеристика сибиреязвенного захоронения (ограждение, опознавательные знаки, внесение в информационную систему государственного земельного кадастра).

17. 11-бағанда сібір жарасы көмінділерінің баланс ұстаушысы көрсетіледі.

17. В графе 11 указывается балансодержатель сибиреязвенного захоронения.