"Қылмыстық-атқару жүйесі тергеу изоляторларының ішкі тәртiптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 219 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 наурызда № 20137 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстық-атқару жүйесі тергеу изоляторларының iшкi тәртiптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 505 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15564 болып тіркелген, 2017 жылғы 6 қыркүйекте Нормативтік құқықтық актілерді эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық-атқару жүйесі тергеу изоляторларының iшкi тәртiптеме қағидаларында:
95-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"95. Күдіктiмен немесе айыпталушымен некеге тұрғысы келетiн адам тергеу изоляторына тұрғылықты жері немесе тергеу изоляторы орналасқан орны бойынша АХАТ органы куәландырған өтiнiшті (ерікті нысанда), сондай-ақ қылмыстық процесті жүргізуші адамның немесе органның көрсетілген күдiктiмен немесе айыпталушымен кездесуiне берген рұқсатын (ерікті нысанда) ұсынады. Некеге тұруға ниет білдіру туралы өтiнiш келiп түскен кезде тергеу изоляторының әкiмшiлiгi оны күдіктiге немесе айыпталушыға өзiне қатысты бөлiгiн толтыру үшiн бередi.";
101-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тергеу изоляторларының әкiмшiлiгi қылмыстық процесті жүргізуші адамның немесе органның рұқсаты болған кезде, некені тiркегеннен кейiн күдіктіге немесе айыпталушыға Заңның 17-бабына сәйкес жұбайымен (зайыбымен) кездесуге рұқсат етеді.";
15-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 505 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка следственных изоляторов уголовно-исполнительной системы"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 219. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2020 года № 20137
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 505 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка следственных изоляторов уголовно-исполнительной системы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15564, опубликован 6 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения:
в Правилах внутреннего распорядка следственных изоляторов уголовно-исполнительной системы, утвержденных указанным приказом:
пункт 95 изложить в следующей редакции:
"95. Лицо, желающее вступить в брак с подозреваемым или обвиняемым, представляет в следственный изолятор заявление (в произвольной форме), удостоверенное органом РАГСа по месту его жительства или месту нахождения следственного изолятора, а также разрешение (в произвольной форме) лица или органа, ведущего уголовный процесс, на свидание с указанным подозреваемым или обвиняемым. При поступлении заявления о желании заключить брак администрация следственного изолятора передает его подозреваемому или обвиняемому для заполнения той части заявления, которая относится к нему.";
абзац второй пункта 101 изложить в следующей редакции:
"Администрация следственных изоляторов при наличии разрешения лица или органа, ведущего уголовный процесс, после регистрации брака предоставляет подозреваемому или обвиняемому свидание с супругом (супругой) в соответствии со статьей 17 Закона.";
приложение 15 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 16 наурызы
№ 219 бұйрығына қосымша
Қылмыстық-атқару жүйесi
тергеу изоляторларының iшкi
тәртiптеме қағидаларына
15-қосымша
нысан
№ ________________________
(облыс атауы)
тергеу изоляторының бастығына
Туыстарымен және өзге де адамдармен кездесуге рұқсат қағазы
Азамат(ша) ________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы ҚК-нің _____ бабында көзделген қылмысты жасағаны үшiн жазаға
тартылған, ____жылғы "__" ______ туған,
________________________________________________________________________________
(қылмыстық процесті жүргiзетін органның атауы)
тiркелген _____________________________________________ -мен кездесуге рұқсат етiлгенiн
(күзетпен ұсталатын адамның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда))
хабарлаймыз.
___________________________________________________________ қолы ________________
(қылмыстық процесті жүргiзетін адамның лауазымы, тегі)
20___ жылғы "___" __________
КЕЛIСЕМIН
___________________________________________________________ қолы ________________
(қылмыстық процесті жүргiзетін орган басшысының лауазымы, ТАӘ (болған жағдайда)
20___ жылғы "___" __________

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 марта 2020 года № 219
Приложение 15
к Правилам внутреннего
распорядка следственных
изоляторов уголовно
исполнительной системы
форма
Начальнику
следственного изолятора №
______________________
(наименование учреждения)
Разрешение на свидание с родственниками и иными лицами
Сообщаем, что гражданину (ке) _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
разрешено свидание с ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
лица, содержащегося под стражей) "__" ________ ____ года рождения, привлекаемый (ой) за
совершение преступления, предусмотренного статьей ______ УК РК, числящийся за
_______________________________________________________________________________
(наименование органа, ведущего уголовный процесс)
________________________________________________ подпись _______________________
(должность, фамилия лица, ведущего уголовный процесс) "__" ____________20 __ года
СОГЛАСЕН ______________________________________ подпись ______________________
(должность, Ф.И.О. (при его наличии) руководителя органа, ведущего уголовный процесс)
"__" ____________20__ года