"Білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 12 маусымдағы № 289 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 наурызда № 20175 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 7 маусымдағы № 277 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 07.06.2021 № 277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 23) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 12 маусымдағы № 289 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5717 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2009 жылғы 8 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
жоғары білім, жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтамаға 3-қосымша алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі М.М. Дәуленовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 18 наурыздағы
№ 112 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2009 жылғы 12 маусымдағы
N 289 бұйрығымен
бекітілді
нысан
Білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтама Қазақстан Республикасы Қазақстанның Елтаңбасы Анықтама
___________________________________________________________________ берілді.
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 289 "Об утверждении формы справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 20175. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 июня 2021 года № 277.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 07.06.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 23) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 289 "Об утверждении формы справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5717, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 8 июля 2009 года) следующие изменения:
Форму справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование, утвержденной указанным приказом, изложить в редакции, согласно приложению к настоящему приказу;
приложение 3 к справке, выдаваемой лицам, не завершившим высшее и послевузовское образование, исключить.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Дауленова М.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 18 марта 2020 года № 112
Утверждена
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 12 июня 2009 года № 289
Форма
Форма справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование
Республика Казахстан
Герб Казахстана
Справка №
Выдана гр. ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))

Ол 20___жылғы "___"___________ 20____ жылғы "___"_____________ дейін
________________________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы, орналасқан жері,
________________________________________________________________________________
мамандығы, оқу түрі)
________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________ оқыды.
_______________________________________________________________ білім алған кезінде
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
мынадай пәндерді (оқу пәндері) оқыды, сынақтар мен емтихандар тапсырды, төменде
көрсетілген 1, 2- сәйкес:
1 - орта білім;
2 - техникалық және кәсіптік білім, орта білімнен кейінгі білім жылдық (қорытынды) бағалар
алды.
Білім беру ұйымының басшысы _________________________________________ __________
(Т.А.Ә.)                               (қолы)
М.О.
Тіркеу нөмірі ________             Берілген күні 20____ ж. "____" ___________

в том, что он (а) обучался (лась) с "___" ___________ 20___ г. по "___" ___________ 20___ г.
в ______________________________________________________________________________
(наименование организации образования, местонахождение,
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
специальность, форма обучения)
За время обучения гр._____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
изучил (а) следующие дисциплины (учебные предметы), сдал (а) зачеты и экзамены, получил
(а) годовые (итоговые) оценки в соответствии с нижеследующими приложениями 1, 2:
1 - основное среднее образование;
2 - техническое и профессиональное образование, послесреднее образование.
Руководитель организации образования
Ф.И.О. _________________________________________________________________________
(подпись)
М.П.
Регистрационный номер ___________ Дата выдачи "___" __________ 200__ г.