"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20219 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2016 жылғы 18 ақпандағы № 32 (28158) жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін, оларға осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілуде.
3. "Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 303 бұйрығының (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11106 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Көші-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992 "Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2020 года № 20219
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992 "Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12880, опубликован 18 февраля 2016 года в газете "Казахстанская правда" № 32 (28158) следующие изменения:
Преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Утвердить перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан в которые вносятся изменения согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Признать утратившим силу Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 303 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11106).
4. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2020 жылғы 31 наурызы № 275
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 992 бұйрығымен бекітілген
Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) және Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру және оны жою тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) азаматтығы жоқ адам - Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын және өзге мемлекеттiң азаматтығына тиесілігінің дәлелдемелерi жоқ адам;
2) бұрынғы отандас - Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасында немесе Қазақстан Республикасында туған немесе бұдан бұрын азаматтығында болған және шетелде тұрақты тұратын адам;
3) жақын туыстары - ата-аналары, балалары, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бiр және ата-анасы бөлек әкесi немесе анасы ортақ ағалы-iнiлiлер мен апалы-сiңлiлер, атасы, әжесi, немерелерi;
4) жол жүру құжаты - шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға Қазақстан Республикасы таныған, мемлекет немесе халықаралық ұйым берген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуге құқық беретін шетелдік паспорты немесе өзге құжаты;
5) Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемелері (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері) - Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктері, сондай-ақ консулдық мекемелері;
6) келуге және кетуге берілетін рұқсат (бұдан әрі - виза) - осыған уәкілеттік берілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының көшіп-қонушының паспортындағы немесе оны ауыстыратын құжатындағы белгісі, ол визада белгіленген уақытқа, мақсаттарда және шарттармен Қазақстан Республикасының аумағына келуге, оның аумағы арқылы жүріп-тұруға, онда болуға және Қазақстан Республикасының аумағынан кетуге құқық береді;

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы (Кабденов М.Т.) Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 31 марта 2020 года № 275
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 992
Правила выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" (далее - Закон) и определяет порядок выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан и его аннулирования.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) лицо без гражданства – лицо, не являющееся гражданином Республики Казахстан и не имеющее доказательство своей принадлежности к гражданству иного государства;
2) бывший соотечественник – лицо, родившееся или ранее состоявшее в гражданстве Казахской Советской Социалистической Республики или Республики Казахстан и постоянно проживающее за рубежом;
3) близкие родственники - родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки;
4) проездной документ – заграничный паспорт или иной документ, предоставляющий право иностранцу или лицу без гражданства на пересечение Государственной границы Республики Казахстан, выданный государством или международной организацией, признаваемыми Республикой Казахстан;
5) загранучреждения Республики Казахстан (далее – загранучреждения Республики Казахстан) - находящиеся за рубежом дипломатические и приравненные к ним представительства, а также консульские учреждения Республики Казахстан;
6) разрешение на въезд и выезд (далее - виза) - отметка уполномоченных на то государственных органов Республики Казахстан в паспорте мигранта или заменяющем его документе либо отметка уполномоченных на то государственных органов Республики Казахстан в информационной системе, которая дает право на въезд на территорию Республики Казахстан, проезд по ее территории, пребывание на ней и выезд из территории Республики Казахстан на время, в целях и на условиях, установленных в визе;

7) көшіп келу - шетелдіктердің немесе азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына уақытша немесе тұрақты тұру үшін келуі;
8) көшіп келуші - Қазақстан Республикасына уақытша немесе тұрақты тұру үшін келген шетелдік немесе азаматтығы жоқ;
9) қабылдаушы тұлға - көшіп келушілерді Қазақстан Республикасына уақытша тұру үшін шақыру туралы өтінішхат беретін және (немесе) олардың тұруына орын беретін Қазақстан Республикасының азаматы, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам немесе Қазақстан Республикасында тіркелген заңды тұлға;
10) корпоративішілік ауыстыру - Дүниежүзілік сауда ұйымына мүше елдің аумағында құрылған, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде орналасқан және сонда жұмыс істейтін заңды тұлғада басшы, менеджер немесе маман лауазымында еңбек қызметін жүзеге асыратын шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды осы заңды тұлғаның Қазақстан Республикасының аумағында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрылған филиалдарына, еншілес ұйымдарына, өкілдіктеріне еңбек шартында айқындалған, бірақ үш жылдан аспайтын мерзімге, бір жылға ұзарту құқығымен уақытша ауыстыру;
11) оралман - тарихи отанында тұрақты тұру мақсатында Қазақстан Республикасына келген (келгендер) және осы Заңда белгіленген тәртіппен тиісті мәртебе алған (алғандар) Қазақстан Республикасы егемендік алған сәтте одан тыс жерге тұрақты тұрған этникалық қазақ және оның Қазақстан Республикасы егемендік алғаннан кейін одан тыс жерде туған және тұрақты тұрған ұлты қазақ балалары;
12) тұрақты тұруға арналған рұқсат - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарды сақтаған кезде көшіп келушілерге ішкі істер органдарымен беретін және оларға Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұру құқығын беретін құжат;
13) уақытша тұруға арналған рұқсат - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарды сақтаған кезде көшіп келушілерге ішкі істер органдары беретін және болу мақсатына қарай оларға Қазақстан Республикасының аумағында белгілі бір мерзімге тұру құқығын беретін құжат;
14) шетелдік - өзге мемлекеттің азаматтығына тиесілігінің дәлелдемелері бар Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын адам;
15) этникалық қазақ - шетелде тұрақты тұратын ұлты қазақ шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам;
16) "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - "Бүркіт" БАЖ) - Қазақстан Республикасына көшіп келушілердің кіруін - шығуын бақылайтын бірыңғай ақпараттық жүйесі;

7) иммиграция - въезд иностранцев или лиц без гражданства в Республику Казахстан для временного или постоянного проживания;
8) иммигрант - иностранец или лицо без гражданства, прибывшие в Республику Казахстан для временного или постоянного проживания;
9) принимающее лицо – гражданин Республики Казахстан, иностранец и лицо без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан, или юридическое лицо, зарегистрированное в Республике Казахстан, ходатайствующие о приглашении иммигрантов в Республику Казахстан для временного проживания и (или) предоставляющие место для их проживания;
10) внутрикорпоративный перевод – временный на срок, определенный трудовым договором, но не более трех лет, с правом продления на один год перевод иностранца или лица без гражданства, осуществляющего трудовую деятельность на должности руководителя, менеджера или специалиста в юридическом лице, учрежденном на территории страны-члена Всемирной торговой организации, находящемся и действующем за пределами территории Республики Казахстан, в филиалы, дочерние организации, представительства данного юридического лица, учрежденные на территории Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) оралман - этнический казах, постоянно проживавший на момент приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами, и его дети казахской национальности, родившиеся и постоянно проживавшие после приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами, прибывший (прибывшие) в Республику Казахстан в целях постоянного проживания на исторической родине и получивший (получившие) соответствующий статус установленном Законом;
12) разрешение на постоянное проживание - документ, выдаваемый органами внутренних дел иммигрантам при соблюдении требований, установленных законодательством Республики Казахстан, и предоставляющий им право на постоянное проживание на территории Республики Казахстан;
13) разрешение на временное проживание – документ, выдаваемый органами внутренних дел иммигрантам, при соблюдении требований, установленных законодательством Республики Казахстан, и предоставляющий им право проживания на определенный срок на территории Республики Казахстан в зависимости от цели пребывания;
14) иностранец – лицо, не являющееся гражданином Республики Казахстан имеющее доказательство своей принадлежности к гражданству иного государства;
15) этнический казах – иностранец или лицо без гражданства казахской национальности, постоянно проживающее за рубежом;
16) единая информационная система "Беркут" (далее – ЕИС "Беркут") – единая информационная система по контролю за въездом – выездом и пребыванием иммигрантов в Республике Казахстан;

17) Көші-қон полициясының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - КҚП АЖ) - Ішкі істер министрлігінің ішкі және сыртқы көші-қон процесстер дерекқорын қалыптастыру бойынша, сондай-ақ "электронды үкімет" шеңберінде құрылып жатқан басқа ақпараттық жүйелермен және базалармен интеграциялық қарым-қатынас процесстерін автоматтандыру бойынша ақпараттық жүйесі.
2-тарау. Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсаттар беру тәртібі
3. Қазақстан Республикасына уақытша келетін көшіп келушілерге кейіннен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 148 қаулысымен бекітілген Көшіп келушілердің Қазақстан Республикасына келуінің және онда болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуінің қағидаларына сәйкес ұзарта отырып, алынатын рұқсаттың санатына қарай бір жыл дейінгі мерзіммен уақытша тұруға рұқсат (бұдан әрі - УТР) беріледі.
4. Қазақстан Республикасында уақытша келген шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Заңның 6-1-бабына сәйкес:
отбасын біріктіру мақсатында өздеріне көшіп келушілер келген Заңның 27-бап 1-тармағында көрсетілген жеке тұлғалардың өтініштерінің;
көшіп келушімен заңнамада белгіленген тәртіппен еңбек шартын жасасқан жеке және заңды тұлғалардың;
көшіп келушілерді күндізгі оқу бөліміне қабылдаған, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, оның ішінде білім алушыларды алмасудың және дайындық курстарынан өтудің ұйымдастырылған бағдарламалары бойынша іске асыратын білім беру ұйымдарының;
көшіп келушілер стационарлық емделуде жатқан денсаулық сақтау ұйымдарының;
көшіп келушілер заңнамада белгіленген тәртіппен миссионерлік қызметті жүзеге асыратын діни ұйымдардың;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру мақсатында келген көшіп келушілер (бизнес-көшіп келушілер) бойынша - жергілікті атқарушы органдардың өтініштері негізінде УТР ресімделеді.
5. УТР ресімдеу үшін осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген қабылдаушы адамдар аумақтық полиция органдарына шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға УТР беру туралы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш-сауалнамамен жүгінеді.
6. Өтініш-сауалнамаға мынадай құжаттар қоса беріледі:
Қазақстан Республикасына келу және болуға визасы бар шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын құжат (визасыз болу туралы келісім ратификацияланған елдердің азаматтары үшін виза қажет емес);
келу мақсатына қарай қосымша:

17) информационная система миграционной полиции (далее – ИС МП) – информационная система Министерства внутренних дел по формированию банка данных о внутренних и внешних миграционных процессах, а также автоматизации процессов интеграционного взаимодействия с другими информационными системами и базами данных, создаваемыми в рамках "электронного правительства".
Глава 2. Правила выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан
3. Иностранцам или лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан органами внутренних дел Республики Казахстан выдается разрешение на временное проживание (далее - РВП) сроком до одного года в зависимости от категории получаемого разрешения, с последующим продлением в соответствии с Правилами въезда и пребывания иммигрантов в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 148.
4. В соответствии со статьей 6-1 Закона РВП выдается иностранцам или лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан:
на основании обращений физических лиц, указанных в пункте 1 статьи 27 Закона, к которым иммигранты прибыли с целью воссоединения семьи;
на основании обращений физических и юридических лиц, заключивших с иммигрантом в установленном законодательством порядке трудовой договор;
организаций образования, реализующих образовательные программы общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе по организованным программам обмена обучающихся и прохождения подготовительных курсов, зачисливших иммигрантов на очную форму обучения;
организаций здравоохранения, в которых иммигранты находятся на стационарном лечении;
религиозных организаций, в которых иммигранты в установленном законодательством порядке осуществляют миссионерскую деятельность;
местных исполнительных органов – иммигрантам, прибывшим с целью осуществления предпринимательской деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан (бизнес-иммигрантам).
5. Для оформления РВП принимающие лица, указанные в пункте 4 настоящих Правил, обращаются в территориальные органы полиции с заявлением-анкетой согласно приложению 1 к настоящим Правилам о выдаче РВП иностранцу или лицу без гражданства.
6. К заявлению-анкете прилагаются следующие документы:
документ, удостоверяющий личность иностранца либо лица без гражданства с визой на въезд и пребывание в Республике Казахстан (для граждан стран, с которыми ратифицированы соглашения о безвизовом пребывании виза не требуется);
в зависимости от цели прибытия дополнительно представляются:

1) отбасымен бірігу мақсатында:
Қазақстан Республикасының азаматтарын қоспағанда, шақырушы адамның уақытша тұруына рұқсаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
шақыратын адамның және отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
шақырушы адамда республикалық бюджет туралы заңда белгіленген тиісті қаржы жылына арналған айына ең төмен күнкөрісінің мөлшерінде әрбір отбасы мүшесін ұстауға ақшаның болуын растау;
шақырушы адамның Қазақстан Республикасының аумағында тұрғын үйдің болуын растау, олардың алаңы отбасының әрбір мүшесіне ең төмен нормативтеріне, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген санитарлық және өзге де нормаларға сәйкес келуі тиіс;
шақырылатын адамның отбасы мүшелері үшін медициналық сақтандыру;
Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттің оған уәкілетті мемлекеттік органдары ұсынған шақырушы адаммен отбасылық қарым-қатынасын растайтын құжаттаржың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
кәмелетке толған отбасы мүшелерінің соттылығының болуының не болмауының растайтын құжат.
2) еңбек қызметін жүзеге асыру мақсатында - мынадай құжаттардың біреуі:
жергілікті атқарушы орган берген шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат;
Қазақстан Республикасының халқының көші-қон саласындағы уәкілетті органдары берген шетелдіктің біліктілігіне сәйкестігі туралы анықтама немесе рұқсат;
жеке тұлғаларда еңбек қызметін жүзеге асыру үшін ішкі істер органдары берген еңбекші көшіп келушіге рұқсат;
ЕАЭО елдерінің азаматтары үшін - еңбек немесе азаматтық-құқықтық шарт;
3) миссионерлік қызметті жүзеге асыру мақсатында - Қазақстан Республикасының уәкілетті органы берген куәлікті ұсынады.
7. УТР беру туралы өтініш-сауалнама материалдарды толық көлемде ұсынған кезде қарауға қабылданады.
8. УТР беру туралы өтініш-сауалнаманың қарау мерзімі бір жұмыс күнін құрайды.
9. Аумақтық полиция органдарының уәкілетті қызметкері өтініш иесі жүгінген кезде:
1) жиналған құжаттарды қабылдауды және оларды тексеруді;
2) шетелдік және азаматтығы жоқ адамның Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту туралы "Бүркіт" БАЖ деректер базасында мәліметтердің бар-жоғына тексеруді;
3) бөлініс басшысымен келісіледің КҚП АЖ-да өтінімді қалыптастыру;
4) бөлініс басшысымен қол қойылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша УТР немесе ресімдеуден дәлелдемелі бас тартуды беру.

1) с целью воссоединения семьи:
нотариально засвидетельствованную копию разрешения на временное проживание приглашающего лица, за исключением граждан Республики Казахстан;
нотариально засвидетельствованную копию документов, удостоверяющих личность, приглашающего лица и членов семьи;
подтверждение наличия у приглашающего лица денег на содержание каждого члена семьи в месяц в размере не менее величины прожиточного минимума, установленной на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
подтверждение наличия у приглашающего лица жилья на территории Республики Казахстан, площадь которого соответствует установленным минимальным нормативам на каждого члена семьи, а также санитарным и иным нормам, установленным законодательством Республики Казахстан;
медицинскую страховку для членов семьи приглашающего лица;
нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих семейные отношения с приглашающим лицом, представленные уполномоченными на то государственными органами Республики Казахстан или иностранного государства;
документ, подтверждающий наличие либо отсутствие судимости, на совершеннолетних членов семьи.
2) с целью осуществления трудовой деятельности – один из следующих документов:
разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, выданное местным исполнительным органом;
справку или разрешение, выданную уполномоченным органом в области миграции населения Республики Казахстан, о соответствии квалификации иностранца;
разрешение трудовому иммигранту, выданное органами внутренних дел, для осуществления трудовой деятельности у физических лиц;
для граждан стран ЕАЭС - трудовой или гражданско-правовой договор.
3) с целью осуществления миссионерской деятельности - свидетельство выданное уполномоченным органом Республики Казахстан;
7. Заявление-анкета о выдаче РВП принимаются к рассмотрению при предоставлении материалов в полном объеме.
8. Срок рассмотрения заявления-анкеты о выдаче РВП составляет один рабочий день.
9. Уполномоченным сотрудником территориальных органов полиции при обращении заявителя, осуществляется:
1) прием и проверка полноты собранных документов;
2) проверка на наличие сведений в базе данных ЕИС "Беркут" о пересечении иностранцем или лицом без гражданства Государственной границы Республики Казахстан;
3) формирование в ИС МП заявки, которая согласовывается руководителем подразделения;
4) выдача РВП по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в оформлении РВП и подписывает его руководителем подразделения.

3-тарау. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру қағидалары
10. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру қағидалары "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметі көрсету (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
11. Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға визамен уақытша келетін не Қазақстан Республикасымен келу және болудың визасыз тәртібі туралы келісім жасаған мемлекеттерден келген не Қазақстан Республикасында босқын мәртебесі бар шетелдіктер не азаматтығы жоқ адамдардың, сондай-ақ этникалық қазақтарға берілген визаның санатына қарамастан мемлекеттік қызметті алу үшін Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат (бұдан әрі - рұқсат) беру туралы өтінішхатпен осы Қағидаларға 3-қосымшадағы Мемлекеттік қызмет тізбесіне сәйкес құжаттар пакетін қоса аумақтық полиция органдарына (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) не "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік копорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүгінеді.
12. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылдау туралы не толық құжаттар пакетін ұсынбаған, сондай-ақ жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда құжаттардың қабылдаудан бас тарту туралы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша талон беріледі.
13. Құжаттардың Мемлекеттік копорация арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларда көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар пакетін, сондай-ақ жарамдылық мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
14. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде:
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының біріктірілген ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ХҚКО АЖ) "Жеке тұлға" мемлекеттік деректер базасында (бұдан әрі - ЖТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) бар-жоғына сұрау салуды қалыптастырады;
ЖСН болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету үшін барлық қажетті құжаттардың электрондық көшірмелерді бекіте отырып, ХҚКО АЖ өтінімді қалыптастырады.
ХҚКО АЖ-дан КҚП АЖ-ге өтінім келіп түскеннен кейін не көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
көрсетілетін қызметті беруші:

Глава 3. Правила выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан
10. Правила выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан" (далее – Государственная услуга).
11. Для получения государственной услуги иностранцы либо лица без гражданства (далее – услугополучатель), временно пребывающие в Республике Казахстан с визой на постоянное проживание либо прибывшие из государств, заключивших с Республикой Казахстан соглашения о безвизовом порядке въезда и пребывания, либо имеющие статус беженца в Республике Казахстан, а также этнические казахи независимо от категории выданной им визы обращаются с заявлением о выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан (далее - разрешение) с приложением пакета документов в соответствии с перечнем Государственной услуги согласно приложению 3 к настоящим Правилам в территориальные органы полиции (далее - услугодатель) либо через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
12. При обращений к услугодателю, услугополучателю выдается талон о приеме документов либо случае представления неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
13. При приеме документов через Государственную корпорацию, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом Государственной услуги, а также документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
День приема документов через Государственную корпорацию не входит в срок оказания государственной услуги.
14. При обращении услугополучателя через Государственную корпорацию:
формируется запрос в интегрированную информационную систему Центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) в "Государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) на наличие у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН);
при наличии ИИН формируется заявка ИС ЦОН, с прикреплением электронных копий всех необходимых документов, для оказания государственной услуги.
После поступления заявки из ИС ЦОН в ИС МП, либо при обращении услугополучателя к услугодателю осуществляются следующие мероприятия:
услугодатель:

1) көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметті КҚП АЖ-ге енгізеді (мәліметтер болмаған кезде);
2) тұрақты сақтау мерзімімен жекелеген жеке іске қабылданған материалдарды қалыптастырады, олар осы Қағидалардың 8-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды істерді есепке алу журналында тіркеледі. Журнал бойынша реттік нөмірі біруақытта істің реттік нөмірі болып табылады;
3) күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде:
Қазақстан Республикасының азаматтағына не қандай да бір мемлекеттің азаматтағына тиесілі екені анықталмаған, жеке басты куәландыратын құжаттарсыз елімізде тұрып жатқан көрсетілетін қызметті алушыларға қатысты жауап алудың толық хаттамасын құрайды, онда көрсетілетін қызметті алушы қашан және қайда туылғаны, оның туу сәтінде ата-аналарының азаматтығы, Қазақстан Республикасына қашан және қандай құжат бойынша келгені, туыстарының қайсысы және қайда тұрғаны, қазіргі уақытта қайда тұратыны, олардың азаматтығы және мән-жайларға қарай басқа да мәселелер көрсетіледі;
КҚП АЖ арналары бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Полиция департаменттері Көші-қон қызметтері басқармасына (бұдан әрі - ПД КҚҚБ) келісуге есепке алу ісі жолданады;
4) күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде:
банктік мекемеге төлемқабілеттігін растау туралы құжаттардың тұпнұсқалығы мәніне сұрау салуды жолдайды;
ішкі істер органдарының есептері бойынша тексеруді жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің есептері бойынша тексеруді жүзеге асырады;
"Бүркіт" БАЖ арналары арқылы Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісуге материалдарды жолдайды.
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары материалдарды келісуді күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде жүзеге асырады;
5) күнтізбелік 10 (он) күн ішінде тексеріс нәтижесі бойынша мүдделі органдардан жауап алғаннан кейін рұқсатты беру туралы не осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты беруден бас тарту туралы дәлелді қорытынды шығарады;
6) күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру туралы не рұқсатты беруден бас тарту туралы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша хабарлама көрсетілетін қызметті берушіге не Мемлекеттік корпорацияға жолданады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорациясы арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін мемлекеттік қызметі көрсету мерзімінің өтуіне дейін бір тәуліктен кешіктірмей Мемлекеттік корпорацияға жеткізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсатты беру не оның күшін жою туралы қорытындыны Полиция департаментінің бастығы немесе оның орынбасары, қалалық (аудандық) ішкі істер органдарының бастығы немесе облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Полиция департаменті Көші-қон қызметі басқармасының бастығы бекітеді.

1) вносит сведения об услугополучателе в ИС МП (при отсутствии сведений);
2) формирует принятые материалы в отдельное учетное дело, со сроком постоянного хранения, которое регистрируется в журнале учета дел постоянно проживающих иностранцев и лиц без гражданства по форме, согласно приложению 8 настоящих Правил. Порядковый номер по журналу одновременно является порядковым номером дела;
3) в течение 5 (пяти) календарных дней:
составляет протокол опроса в отношении услугополучателей, проживающих в стране без документов удостоверяющих личность, принадлежность которых к гражданству Республики Казахстан, либо к гражданству какого-либо государства не установлена, где отражает, когда и где услугополучатель родился, гражданство родителей на момент их рождения, когда и по каким документам прибыл в Республику Казахстан, кто имеется из родственников и их гражданство, где проживал или проживает в настоящее время, и другие вопросы в зависимости от обстоятельств;
по каналам ИС МП направляет учетное дело на согласование в Управление миграционной службы Департамента полиции областей, городов республиканского значения и столицы (далее – УМС ДП);
4) в течении 7 (семи) календарных дней:
направляет запрос в банковское учреждение на предмет подлинности документов о подтверждении платежеспособности;
осуществляет проверку по учетам органов внутренних дел;
осуществляет проверку по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
по каналам ЕИС "Беркут" направляет материалы на согласование с органами национальной безопасности Республики Казахстан.
Согласование материалов органами национальной безопасности Республики Казахстан осуществляется в течение 30 (тридцати) календарных дней;
5) в течение 10 (десяти) календарных дней, после получения ответов от заинтересованных органов, по результатам проверки выносит заключение о выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан либо отказе в выдаче разрешения по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
6) течение 3 (трех) календарных дней, услугодателю либо в Государственную корпорацию направляется письменное уведомление о выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан либо отказе в выдаче разрешения по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
15. В случае обращении услугополучателя через Государственную корпорацию, услугодатель обеспечивает доставку результата государственной услуги в Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
Заключение о выдаче разрешения либо его аннулирования утверждается начальником Департамента полиции или его заместителем, начальником городского (районного) органа внутренних дел либо начальником Управления миграционной службы Департамента полиции областей, городов республиканского значения и столицы.

16. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабында және Заңының 49-бабында көзделген.
18. Көшіп келуші рұқсатты жою үшін негіз болып табылатын әрекеттерді жасаған кезде бұрын берілген рұқсатты жою туралы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Заңның 49-бабына сәйкес қорытындысы шығарылады.
19. Тұрақты тұруға рұқсаттың күшін жою туралы қабылданған шешім туралы көшіп келушіге осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарлама жолданады.
20. Рұқсаттың күшін жою шешім қабылданатын көшіп келуші рұқсаттың күшін жою туралы қорытынды бекітілген күннен кейін күнтізбелік 30 күнге дейінгі мерзімде елімізден шығып кетуге міндетті.
21. Рұқсаттың күшін жойған кезінде көшіп келушіге шығып кетуді жүзеге асыру үшін қажетті мерзімде уақытша тұруға рұқсат беріледі.
22. Көшіп келуші Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсатты беруден бас тарту немесе оның күшін жою туралы дәлелді қорытындыны шығарғаннан кейін Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру туралы өтініш бір жылдан ерте емес бере алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
23. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көші-қон саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
24. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
25. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

16. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года.
17. Основания для отказа в оказании государственной услуги предусмотрены статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", и статьей 49 Закона.
18. При совершении иммигрантом действий, являющихся основанием для аннулирования разрешения, выносится заключение об аннулировании ранее выданного разрешения в соответствии со статьей 49 Закона по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
19. О принятом решении, иммигранту, направляется уведомление об аннулировании разрешения на постоянное жительство по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
20. Иммигрант, в отношение которого, принято решение об аннулировании разрешения, выезжает из страны в срок до 30 календарных дней со дня утверждения заключения об аннулировании разрешения.
21. При аннулировании разрешения, иммигрантам, выдается разрешение на временное проживание с необходимым сроком для осуществления выезда.
22. Повторное заявление о выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан подается не ранее, чем через год, после вынесения мотивированного заключения об отказе в выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан или его аннулировании.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
23. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, осуществляющего государственное управление и контрольные и надзорные функции в области миграции, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2) статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
25. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня еҰ регистрации.

26. Мемлекеттік корпорация арқылы қызметті көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына не ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
27. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 1-қосымша
Қаланың, облыстың
____________________________
Полиция департаменті
____________________________
Өтініш иесінің, заңды тұлғаның
тегі, аты,
____________________________
әкесінің аты (болған жағдайда),
____________________________
тұрақты тұратын орын
____________________________
(заңды тұлғалар үшін – заңды
тұлғаның тіркелу мекенжайы)
____________________________
телефондар: үй, ұялы
Шетелдіктерге немесе азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсатты беру туралы өтініш-сауалнама
Қазақстан Республикасына мақсаттарда________________________________________
келген мынадай шетелдіктерге немесе азаматтығы жоқ адмадарға уақытша тұруға рұқсатты беруді сұраймын
р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (шақырылатын адамның паспортына сәйкес толтырылады)
Азаматтығы, паспорт №, берген күні және жарамдылық мерзімі
Туған күні мен орны
Азаматтық елі тұрғылықты жерінің мекенжайы және орны
Қазақстан Республикасындағы тұрғылықты жерінің мекенжайы
Қандай мерзімге
1
2
3
4
5
6
7
Қабылдаушы тарап туралы мәлімет:
Жеке басты куәландыратын құжат ____________________________________________
20___ жылғы "___" ______ №___________________, ЖСН №_____________________
Заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлік 20___ жылғы "___" ______________ №__________
Өтініш-сауалнамада көрінеу жалған деректер үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
20___ жылғы "___" _________________________ ________________________________
(өтініш иесінің қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін. 20___ жылғы "___" ________________ _______________
(өтініш иесінің қолы)
Өтініш-сауалнама 20___ жылғы "___" _________________ қабылданды.
______________________ _________________________________________________________
(өтініш-сауалнаманы қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
________________________________________________________________________________
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 2-қосымша
"КҚП АЖ рұқсатының нөмірі" №_______________
уақытша тұруға рұқсат
Т.А.Ә. "латын әріпінде немесе кириллица әріпінде паспорт бойынша тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)"
Паспорт №: "шетелдік паспортының сериясы және нөмірі"
Азаматтық: "шетелдіктің азаматтығы"

26. Жалоба на действие (бездействия) работников Государственной корпорации при оказании услуг через Государственную корпорацию подается на имя руководителя Государственной корпорации, либо в уполномоченный орган в сфере информатизации.
27. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
Департамент полиции
____________________________
город, область
____________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) заявителя,
____________________________
представителя юр. Лица
____________________________
место постоянного жительства
(для юр лиц – адрес
регистрации юр. лица)
____________________________
телефоны: домашний,
мобильный
Заявление-анкета о выдаче разрешения на временное проживание иностранцу или лицу без гражданства в Республике Казахстан
Прошу выдать разрешение на временное проживание в Республике Казахстан следующим иностранцам или лицам без гражданства, прибывшим с целью _______________________________________
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (заполняется в строгом соответствии с паспортом приглашаемого лица)
Гражданство, № паспорта, дата выдачи и срок действия
Дата и место рождения
Страна гражданства адрес и место постоянного жительства
Адрес места жительства в Республике Казахстан
на какой срок
1
2
3
4
5
6
7
Сведения о принимающей стороне:
Документ, удостоверяющий личность _______________________________________
№________________ от "___" ___________ 20___года
ИИН №_______________
Свидетельство о регистрации юр. Лица №_______________ от "___" ___________ 20___года
БИН №_______________
Предупрежден об ответственности за заведомо ложные данные в заявлении-анкете.
"______" _____________________ 20 ___года ___________________________
(подпись заявителя)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
__________ "____" ____ 20 ____ год ___________________________
(подпись заявителя)
Заявление-анкета принята "____" _______________ 20___года
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего заявление-анкете
Приложение 2 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
№__________ "Номер разрешения ИС МП" разрешение на временное проживание
Ф.И.О: "фамилия, имя, отчество (при его наличии) по паспорту на латинице или кириллице"
№ паспорта: "серия и номер паспорта иностранца"
Гражданство: "гражданство иностранца"

Мерзімдері: 20 ___ жылғы "___" _________ бастап 20___ жылғы"___" _______ аралығында
Қазақстан Республикасы келу мақсаты: (отбасымен біреуге, жұмыс, оқу, ем алу, миссионерлер, бизнес-көшіп келушілер)
Қазақстан Республикасында тұратын мекенжайы: мекенжайы толық
Қабылдаушы қарап: заңды тұлғаны атауы немесе жеке тұлғаның ТАӘ (ол болған жағдайда)
Рұқсат берген орган: полиция бөлінісінің атауы
Берген күні: 20 ___ жылғы "___" _________
Жауапты қызметкер:
QR-код
ҚҰЖАТ ҰЛТТЫҚ ПАСПОРТТЫ КӨРСЕТКЕН КЕЗДЕ ЖАРАМДЫ
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 3-қосымша
"Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Аумақтық полиция бөліністері
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1. қажетті құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күні;
2. он сегіз жасқа толмаған не Қазақстан Республикасы азаматтығынан шығу немесе жоғалтуды ресімдеген көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының аумағында басқа елдердің шетелдік мекемелері арқылы жүгінген кезде - күнтізбелік 10 (он) күн.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн, түскі асқа үзіліс 13.00 ден 14.30 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің нәтижелерін беру сағат 09.00-ден бастап 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік корпорация - дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн, түскі асқа үзіліссіз, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркеу орны бойынша жылдамдатылған қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібінде жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:

Сроки: с "___" _________ 20__ год по "___" _________ 20__ год
Цель пребывания в РК: (воссоединение с семьей, работа, учеба, лечение, миссионеры, бизнес-иммигрант)
Адрес проживание в РК: адрес полностью
Принимающая сторона: название юридического или ФИО (при его наличии) физического лица
Орган выдавший разрешение: наименование подразделения полиции
Дата выдачи: "___" _________ 20__ год
Ответственный сотрудник:
QR-код
ДОКУМЕНТ ДЕЙСТВИТЕЛЕН ПРИ ПРЕДЪЯВЛЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО ПАСПОРТА
Приложение 3 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результатов осуществляется, через:
1) услугодателя;
2) Государственную корпорациию.
3
Срок оказания государственной услуги
1. с момента сдачи пакета необходимых документов – 60 (шестьдесят) календарных дней;
2. при обращении услугополучателя не достигшего восемнадцатилетнего возраста, либо оформившего выход или утрату гражданства Республики Казахстан, через загранучреждения других стран на территории Республики Казахстан – 10 (десять) календарных дней;
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма оказания государственной услуги: бумажная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходной – суббота, воскресенье и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов.
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту регистрации услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) Министрліктің интернет-ресурсында - www.​mvd.​gov.​kz "Министрлік туралы" бөлімінде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында - www.​gov4c.​kz
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорация арқылы рұқсатты беру туралы өтінішхат беру кезінде:
1) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсатты беру туралы өтініш-сауалнама;
2) көрсетілетін қызметті алушының ұлттық паспортының, азаматтығы жоқ адамның құжатының көшірмесі және түпнұсқасы (салыстыра тексеру үшін), олардың жарамдылық мерзімі өтініш берген күні күнтізбелік 180 күннен астам болуы тиіс;
бірлесіп өтініш берген кезде он алты жасқа толмаған баланың жеке басын растайтын баланың туу туралы куәлігі немесе басқа құжаттың көшірмесі және түпнұсқасы (салыстыра тексеру үшін);
3) оның азаматтығы бар немесе тұрақты тұратын мемлекетінің жазбаша келісімі, ол кету парағы не шетелге тұрақты тұруға арналған рұқсатты растайтын басқа құжат ретінде жүруі мүмкін (босқындар деп танылған немесе Қазақстан Республикасында пана ұсынылған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды және егер халықаралық шартта өзгеше көзделмесе, Қытай Халық Республикасынан келетін этникалық қазақтарды қоспағанда);
4) өтінішхат берушінің қолтаңбасымен қазақ немесе орыс тіліндегі өмірбаян;
5) этникалық қазақтарды, бұрынғы отандастарды, Қазақ Кеңестiк Социалистiк Республикасында немесе Қазақстан Республикасында туған немесе бұрын оның азаматтығында болған адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттар негізінде жеңілдетілген тәртіпте Қазақстан Республикасының азаматтығын алуға құқығы бар адамдарды және олардың отбасы мүшелерiн қоспағанда, "Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар алуға үміткер шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасында болу кезеңінде өздерінің төлем жасау қабілеттігін растау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 қарашадағы № 1185 қаулысына сәйкес өзінің төлем қабілеттілігін растау туралы құжат;
6) азаматтығы тиесілілігі немесе тұрақты тұратын мемлекетте соттылығы (соттылығының болмауы) туралы тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген құжат (Қытай Халық Республикасы азаматтарының этникалық қазақтарын қоспағанда, егер өзге халықаралық шарттарда көзделмесе);
7) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға 14-тен 18 жасқа дейінгі баланың нотариалды куәландырылған келісімі;

1) интернет-ресурсе Министерства – www.​mvd.​gov.​kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.​gov4с.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
При подаче заявления о выдаче разрешения через услугодателя и Государственную корпорацию:
1) заявление-анкету о выдаче разрешения на постоянное проживания в Республике Казахстан согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
2) копия и подлинник (для сверки) национального паспорта, документ лица без гражданства услугополучателя, срок действия, которых на день подачи заявления свыше 180 календарных дней;
копия и подлинник (для сверки) свидетельства о рождении или другого документа, удостоверяющего личность ребенка не достигшего шестнадцатилетнего возраста, при совместном обращении;
3) письменное согласие государства его гражданства, в качестве, которого может служить листок убытия, либо другой документ, подтверждающий разрешение на выезд на постоянное жительство за рубеж (за исключением иностранцев и лиц без гражданства, которые признаны беженцами или которым предоставлено убежище в Республике Казахстан и этнических казахов из Китайской Народной Республики если иное не предусмотрено международными договорами);
4) автобиографию на казахском либо русском языке, с подписью ходатайствующего;
5) документ о подтверждении своей платежеспособности согласно Правил подтверждения иностранцами и лицами без гражданства, претендующими на получение разрешений на постоянное проживание в Республике Казахстан, своей платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года № 1185, за исключением этнических казахов, бывших соотечественников, родившихся или ранее состоявших в гражданстве Казахской Советской Социалистической Республики или Республики Казахстан, а также лиц, имеющих право на приобретение гражданства Республики Казахстан в упрощенном порядке на основании международных договоров Республики Казахстан, и членов их семей;
6) документ о судимости (отсутствии судимости) в государстве гражданской принадлежности и или постоянного проживания, выданный компетентным органом соответствующего государства (за исключением этнических казахов граждан Китайской Народной Республики, если иное не предусмотрено международными договорами);
7) нотариально удостоверенное согласие ребенка в возрасте от 14 до 18 лет на постоянное проживание в Республике Казахстан;

8) өтініш берушіге тұруға тұрғын үй ұсыну және тұрақты тіркеу есебіне қою туралы жеке және заңды тұлғамен нотариалды куәландырылған шарт не нотариалды куәландырылған келісім;
9) "Шетелдіктерде және азаматтығы жоқ адамдарда болуы олардың Қазақстан Республикасына келуіне тыйым салатын аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 664 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 24 қазанда № 7274 болып тіркелді) сәйкес шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға келуге тыйым салынатын сырқаттардың бар-жоғы туралы шетелдіктің медициналық куәландыру туралы анықтамасы;
10) мөлшері 35х45 мм бір фотосурет;
11) тиісті мемлекеттің құзыретті органы берген басқа мемлекеттің азаматтығының болмауы және тоқтатылуы туралы анықтама (туу фактісін анықтаған не басқа мемлекеттік аумағында оның тұруы анықталған жағдайда жеке басты куәләгә жоқ көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде).
5), 6), 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың жарамдылық мерзімі күнтізбелік 180 күннен аспауы тиіс.
1974 жылғы үлгідегі паспорты бар Қазақстан Республикасының аумағында тұратын не азаматтығы Қазақстан Республикасынына азаматтығына не қандай да бір мемлекеттің азаматтығына тиесілілігін ішкі істер органдары анықтамаған көрсетілетін қызметті алушылар тұруын не Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын қосымша құжат ұсынады.
1974 жылғы үлгідегі паспорты бар не жеке басты куәландыратын құжаттарсыз тұрып жатқан адамдарға қатысты қажетті іс-шараларды өткізгеннен және Қазақстан Республикасының аумағында тұруын не тіркелуін растағаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтығы жоқ адам деп тану туралы қорытынды шығарады.
Заңды өкілі (ата-анасы, қамқоршысы, қорғаншысы) Қазақстан Республикасының азаматы не Қазақстан Республикасына тұрақты тұратын шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам болып табылатын он сегіз жасқа толмаған көрсетілетін қызметті алушы 1), 2), 7), 8), 10) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, сондай-ақ нотариалды куәландырылған өтініш - екінші ата-ананың келісімін, егер ол Қазақстан Республикасынан тыс жер тұрған жағдайда ұсынады.
Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тіркеуі бар, Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығуды ресімдеген не Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушы 1), 2), 4), 10) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Шет тілінде жасалған құжаттар қазақ немесе орыс тіліне аударылуға жатады.
Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы" Заңының 80-бабына сәйкес бір тілден басқа тілге аударманың түпнұсқалығын нотариус куәландырады.

8) нотариально заверенный договор либо нотариально заверенное согласие с физическим или юридическим лицом о предоставлении заявителю жилища на проживание и постановку на постоянный регистрационный учет;
9) справку о медицинском освидетельствовании иностранца об отсутствии заболеваний, наличие которых запрещает въезд иностранцам и лицам без гражданства в Республику Казахстан в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 664 "Об утверждении перечня заболеваний, наличие которых запрещает въезд иностранцам и лицам без гражданства в Республику Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7274);
10) одну фотографию размером 35х45 мм;
11) справка об отсутствии или прекращении гражданства другого государства, выданный компетентным органом соответствующего государства (при обращении лица, не имеющего документов удостоверяющих личность, в случае установления факта рождении либо проживания его на территории другого государства).
Срок действия документов, указанных в подпунктах 5), 6), 9) не более 180 календарных дней.
Услугополучатели, проживающие на территории Республики Казахстан имеющие паспорта образца 1974 года, либо проживающие без документов удостоверяющих личность, принадлежность которых к гражданству Республики Казахстан, либо к гражданству какого-либо государства не установлена органами внутренних дел, дополнительно представляют документ, подтверждающий проживание либо регистрацию на территории Республики Казахстан.
В отношении лиц, имеющие паспорта образца 1974 года, либо проживающих без документов удостоверяющих личность, после подтверждения факта проживания либо регистрации на территории Республики Казахстан, услугодателем выносится заключение о присвоении лицу статуса лица без гражданства согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Услугополучатель не достигший восемнадцатилетнего возраста, законный представитель (родитель, опекун, попечитель) которого, является гражданином Республики Казахстан либо иностранцем или лицом без гражданства постоянно проживающим в Республике Казахстан представляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 7), 8), 10), а также нотариально заверенное заявление-согласие от второго родителя, в случае его проживания вне пределов Республики Казахстан;
Услугополучатель, имеющий постоянную регистрацию на территории Республики Казахстан, оформивший выход из гражданства Республики Казахстан либо утративший гражданство Республики Казахстан представляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 4), 10).
Документы, составленные на иностранном языке, подлежат переводу на казахский либо русский язык.
Верность перевода с одного языка на другой, свидетельствует нотариус в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате".

Шет мемлекеттер билігінің қатысуымен жасалған немесе осы биліктен шыққан құжаттар және актілер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттармен өзге көзделмесе "Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығының 60-тармағына сәйкес заңдастыру болған кезде қарауға қабылданады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту:
"Мемлекеттік қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабына сәйкес:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.)
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабына сәйкес мынадай көрсетілетін қызметті алушыларға:
1) заңсыз келген, сондай-ақ қылмыс жасағаны үшiн өздерi шыққан елдердiң заңнамасы бойынша қудалауға ұшыраған;
2) сотталғанға дейiн тұрақты тұрғылықты жерi Қазақстан Республикасынан тыс болған, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған;
3) адамзатқа қарсы қылмыс жасаған;
4) этникалық қазақтарды, Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасында немесе Қазақстан Республикасында туылған немесе бұрын оның азаматы болған бұрынғы отандастарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасы халықаралық шарттарының негізінде Қазақстан Республикасының азаматтығын жеңілдетілген тәртіппен алуға құқығы бар адамдарды және олардың отбасы мүшелерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен және мөлшерлерде өзінің төлем қабілеттілігін растауды бермеген;

Документы и акты, составленные при участии властей иностранных государств или исходящие от этих властей, принимаются к рассмотрению при наличии легализации, в соответствии с пунктом 60 Указа Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240 "Об утверждении Консульского устава Республики Казахстан", если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан или международным договором, ратифицированным Республикой Казахстан.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отказ в оказании государственной услуги:
в соответствии статьей 19-1 Закона РК "О государственных услугах", в случае:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
В соответствии статьей 49 Закона РК "миграции населения" следующим услугополучателям:
1) незаконно прибывшим, а также преследуемым за совершение преступлений по законодательству стран, выходцами из которых они являются;
2) освободившимся из мест лишения свободы, постоянное место жительства которых до осуждения было за пределами Республики Казахстан;
3) совершившим преступления против человечества;
4) не предоставившим подтверждения своей платежеспособности в порядке и размерах, определяемых Правительством Республики Казахстан, за исключением этнических казахов, бывших соотечественников, родившихся или ранее состоявших в гражданстве Казахской Советской Социалистической Республики или Республики Казахстан, а также лиц, имеющих право на приобретение гражданства Республики Казахстан в упрощенном порядке на основании международных договоров Республики Казахстан, и членов их семей;

5) Қазақстан Республикасының шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы заңнамасын бірнеше рет бұзған;
6) ұлтаралық, конфессияаралық және дiни араздықты қоздыртқан;
7) іс-әрекеттерi конституциялық құрылысты күштеп өзгертуге бағытталған;
8) Қазақстан Республикасының егемендiгi мен тәуелсiздiгiне қарсы шыққан, оның аумағының бiрлiгi мен тұтастығын бұзуға шақырған;
9) қылмысы үшін алынбаған немесе жойылмаған сотталғандығы бар;
10) ұлттық қауіпсіздік органдарында олардың экстремизмге немесе террористік іс-әрекетке қатыстылығы туралы мәліметтер болған кезде;
11) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу туралы қолдаухатпен өтiнiш жасаған кезде жалған құжаттарды ұсынған не өзі туралы көрінеу жалған мәлiметтер хабарлаған немесе қажеттi құжаттарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiмде дәлелді себепсіз ұсынбаған;
12) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға арналған рұқсатты берген кезге дейін бес жылдың ішінде Қазақстан Республикасынан шығарып жiберiлген;
13) егер бұл Қазақстан Республикасы азаматтарының және басқа да адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғау үшiн қажет болса;
14) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұруға рұқсат алған және тұрақты тұруға рұқсат берілген күннен бастап ретімен келетін кез келген он екі айлық кезең шегінде күнтізбелік бір жүз сексен үш күннен аз тұрып жатқан;
15) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 24 қарашадағы № 421-V Заңымен алып тасталды (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
16) Қазақстан Республикасының азаматтарымен некелескен, осы некесі тұруға ықтиярхат алу үшін негіз болған, егер бұл неке заңды күшіне енген сот шешімімен жарамсыз деп танылса;
17) Қазақстан Республикасының халықтың көші-қоны, салық салу және еңбек заңнамасы саласындағы құқық бұзушылық үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған;
18) ұлттық қауіпсіздік мүдделеріне қатер төндіретін;
19) Қазақстан Республикасына келуге қарсы айғақ болып табылатын аурулары бар;
20) егер бұрын "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы бірінші бөлігінің 8) тармақшасында көзделген негіздер бойынша Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтса;
21) егер бұрын "Қазақстан Республикасының азаматтығы туралы" 1991 жылғы 20 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-1-бабында көзделген негіздер бойынша Қазақстан Республикасының азаматтығынан айырылса. көшіп келушілерге Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға арналған рұқсат беруден бас тартылады не бұрын берiлген рұқсаттың күші жойылады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысандаы және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар;

5) неоднократно нарушавшим законодательство о правовом положении иностранцев в Республике Казахстан;
6) разжигающим межнациональную, межконфессиональную и религиозную вражду;
7) действия которых направлены на насильственное изменение конституционного строя;
8) выступающим против суверенитета и независимости Республики Казахстан, призывающим к нарушению единства и целостности ее территории;
9) имеющим неснятую или непогашенную судимость за преступление;
10) при наличии сведений у органов национальной безопасности об их причастности к экстремизму или террористической деятельности;
11) представившим подложные документы либо сообщившим о себе заведомо ложные сведения при обращении с ходатайством о разрешении на постоянное проживание в Республике Казахстан или без уважительной причины не представившим необходимые документы в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
12) выдворенным в течение пяти лет из Республики Казахстан к моменту выдачи разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан;
13) если это необходимо для защиты прав и законных интересов граждан Республики Казахстан и других лиц;
14) получившим разрешение на постоянное проживание и проживающим на территории Республики Казахстан менее ста восьмидесяти трех календарных дней в пределах любого последовательного двенадцатимесячного периода с даты выдачи разрешения на постоянное проживание;
15) исключен Законом РК от 24.11.2015 № 421-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
16) заключившим брак с гражданами Республики Казахстан, послуживший основанием для получения вида на жительство, в том случае, если этот брак признан недействительным вступившим в законную силу решением суда;
17) привлеченным к административной ответственности за правонарушение в области миграции населения, налогообложения и трудового законодательства Республики Казахстан;
18) создающим угрозу интересам национальной безопасности;
19) имеющим заболевания, являющиеся противопоказанием для въезда в Республику Казахстан;
20) если они ранее утратили гражданство Республики Казахстан по основаниям, предусмотренным подпунктом 8) части первой статьи 21 Закона Республики Казахстан от 20 декабря 1991 года "О гражданстве Республики Казахстан";
21) если они ранее лишены гражданства Республики Казахстан по основаниям, предусмотренным статьей 20-1 Закона Республики Казахстан от 20 декабря 1991 года "О гражданстве Республики Казахстан".
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары www.​mvd.​gov.​kz интернет ресурсында, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде көрсетілген, Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 4-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНДА ТҰРАҚТЫ ТҰРУҒА РҰҚСАТ БЕРУ ТУРАЛЫ ӨТІНІШ - САУАЛНАМА
________________________________________________________________________________
(ішкі істер органының (ПД, ҚАПБ(б), ӨҚАПБ(б)) атауы)
Тіркеу нөмірі ______________________________________________________________
(уәкілетті лауазымды адам толтырады)
Фотосуреттің орны
(35 x 45 мм)
Маған және/немесе менің қамқорлығымдағы тұлғаға (қажет емесі сызылсын) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беруді сұраймын.
20__ жылғы "___" _____ бастап 20__ жылғы "___" _____ дейін
________________________________________________________________________________
мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасында уақытша тіркелгенмін.
Осы өтінішпен жүгінуге себеп болған уәждер ___________________________________
________________________________________________________________________________
Өтініш беруші (өтініш берушілер) туралы мәліметтер
1. Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) ___________________________________
________________________________________________________________________________
(тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) өзгерткен жағдайда бұрынғы тегін, атын,
әкесінің атын (ол болған жағдайда),
________________________________________________________________________________
өзгерту себебі мен күнін көрсетсін, жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес тегі мен аты
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
орыс және (латын алфавиттерінің әріптерімен жазылады)
2. Туған күні, айы, жылы және жері
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3. Қазіргі уақытта қандай шет мемлекеттің азаматтығы (тиесілігі) бар (бұрын болды ма)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қайда, қашан және қандай негізде алынды, айырылды)
4. Жынысы ________________________________________________________________
(ер, әйел)

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства www.mdai.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 4 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
ЗАЯВЛЕНИЕ – АНКЕТА О ВЫДАЧЕ
РАЗРЕШЕНИЯ НА ПОСТОЯННОЕ ПРОЖИВАНИЕ В РЕСПУБЛИКЕ КАЗАХСТАН
_____________________________________________________________________
наименование органа внутренних дел (ДП, Районными, городскими, отделами полиции (далее – ГУОРОП),
Регистрационный номер _______________________________________________
(заполняется уполномоченным должностным лицом)
Место для
фотографии
(35 x 45 мм)
Прошу выдать разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан мне и/или лицу,
находящемуся на моем попечении (ненужное зачеркнуть).
Временно зарегистрирован(а) в Республике Казахстан с "___" _____20___
до "____" ______20____ по адресу_____________________________________________________
Мотивы, побудившие обратиться с данным заявление _____________________________________
__________________________________________________________________________
Сведения о заявителе (заявителях)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии)
__________________________________________________________________________
в случае изменения фамилии, имени, отчества (при наличии) указать прежнюю фамилию, имя,
отчество причину и дату изменения, фамилия и имя пишутся буквами русского и латинского
алфавитов соответствии с документом, удостоверяющим личность
2. Число, месяц, год и место рождения дата рождения_____________________________
3. Гражданство (подданство) какого иностранного государства имеете в настоящее время
(имели прежде)______________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
где, когда и на каком основании приобретено, утрачено
4. Пол ____________________________________________________________________

5. Жеке басын куәландыратын құжат __________________________________________
(құжаттың нөмірі және сериясы, кім және қашан берді)
6. Ұлты ___________________________________________________________________
(қалауы бойынша көрсетіледі)
7. Діни нанымы ____________________________________________________________
(қалауы бойынша көрсетіледі)
8. Қазақстан Республикасының аумағында тудыңыз ба және КСРО азаматтығында тұрдыңыз ба немесе Қазақстан Республикасының аумағында тудыңыз (қажет емесі сызылсын)
________________________________________________________________________________
(көрсетілген мәліметтерді растайтын құжат)
9. Бұрын Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру туралы өтінішпен
жүгіндіңіз ба ____________________________________________________________________
егер иә болса, онда қандай органға және қашан, қандай шешім қабылданды
10. Отбасы жағдайы ________________________________________________________
(үйленген (тұрмыста), бойдақ (тұрмысқа шықпаған),
________________________________________________________________________________
ажырасқан, неке қию (бұзу) туралы куәлік, берілген күні және орны)
11. Кәмелеттік жасқа толмаған (оның ішінде асырап алынған, қамқорындағы, қарамағындағы) балаларын қоса алғанда:
Өтініш берушіге қатысы
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туған жылы және жері
Азаматтығы (тиесілігі)
Тұратын, оқитын жерінің мекенжайы
ЖСН ол болған жағдайда
Жұмыс орны
12. Оқуын қоса алғанда, еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Күні (айы және жылы)
Мекемені көрсете отырып лауазымы, жұмысқа қабылдануы, жұмыстан шығуы
Жұмыс орнының мекенжайы
13. Жеке сәйкестендіру нөмірі (егер бар болса ___________________________________
________________________________________________________________________________
(куәлік нөмірі, берген күні мен орны, берген органның атауы)
14. Сіз Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкімшілік елден шығаруға не болмаса
өтініш берудің алдында бес жыл ішінде елден қууға ұшырадыңыз ба ("Шетелдіктердің
құқықтық жағдайы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзғандарға)
________________________________________________________________________________
егер ұшырасаңыз, неше рет және қашан
15. Сіз ауыр немесе аса ауыр қылмыстық әрекет не болмаса қауіпті деп танылған қылмысты қайта жасағаныңыз үшін заңды күшіне енген сот үкімімен сотталдыңыз ба
________________________________________________________________________________
егер сотталсаңыз, неше рет және қашан)
16. Қазақстан Республикасының аумағында не болмаса одан тыс жерлерде ауыр немесе
асаауыр қылмыстық әрекет жасағаныңыз үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығыңыз бар ма
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
егер болса, неше рет және қашан

5. Документ, удостоверяющий личность _______________________________________
__________________________________________________________________________
номер и серия документа, кем и когда выдан
6. Национальность __________________________________________________________
указывается по желанию
7. Вероисповедание _________________________________________________________
указывается по желанию
8. Родились ли на территории Республики Казахстан и состояли в гражданстве СССР
или родились на территории Республики Казахстан (ненужное зачеркнуть)
________________________________________________________________________________
документ, подтверждающий указанные сведения
9. Обращались ли ранее с заявлением о выдаче разрешения на постоянное проживание в
Республике Казахстан___________________________________________________________
если да, то, когда и в какой орган, какое было принято решение
10. Семейное положение _____________________________________________________
женат (замужем), холост (незамужняя)
________________________________________________________________________________
разведен(а), номер свидетельства о браке (разводе), дата и место выдачи)
11. Члены семьи, включая несовершеннолетних детей (в том числе усыновленных,
опекаемых, находящихся на попечении):
Отношение к заявителю
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Год и месторождения
Гражданство (подданство)
Адрес место проживания, учебы
ИИН при наличии
Место, работы
12. Сведения о трудовой деятельности, включая учебу:
Дата (месяц и год)
Должность с указанием организации, работы приема, увольнения
Адрес места работы
13. Индивидуальный идентификационный номер (если имеется)
___________________________________________________________________________________
номер свидетельства, дата и место выдачи, наименование органа, его выдавшего
14. Подвергались ли Вы административному наказанию (нарушившим Закон Республики
Казахстан "О правовом положении иностранцев") пределы Республики Казахстан либо
депортации в течение пяти лет, предшествовавших дню подачи заявления
____________________________________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда
15. Были ли Вы осуждены вступившим в законную силу приговором суда за совершение
тяжкого или особо тяжкого уголовного проступка либо уголовного проступка, рецидив
которого признан опасным___________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда
16. Имеете ли непогашенную или неснятую судимость за совершение уголовного
проступка на территории Республики Казахстан либо за ее пределами
________________________________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда
________________________________________________________________________________

17. Шетелдіктердің Қазақстан Республикасында болу (тұру) режимін қамтамасыз ету
бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаныңыз үшін әкімшілік
жауапкершілікке тартылдыңыз ба ___________________________________________________
егер тартылсаңыз, неше рет және қашан
________________________________________________________________________________
18. Сізде мынадай сырқаттар болды ма: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 664 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді
мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 24 қазанда № 7274 болып тіркелді) сәйкес
нашақорлық, психикалық ауытқулар (сырқат); туберкулез; лепра (Гансеннің сырқаты); жыныс
жолдарымен арқылы берілетін инфекциялар (ЖЖБИ) - мерез, мерез лимфогранулемасы
(донованоз), шанкроид; жіті инфекциялық аурулар (жіті респираторлық вирустық инфекциясы
(тыныс органдарының жіті вирустық инфекциясынан) және грипптан басқа) .
________________________________________________________________________________
егер иә, онда қандай түрімен
19. Ата-анасы Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға қалдыру туралы рұқсат
алған кезде жазылатын/дербес рұқсат алатын бала туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты,
туған күні мен жері, азаматтығы)
________________________________________________________________________________
Көрсетілген балалардың басқа ата-анасы туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты, туған
күні азаматтығы, тұрғылықты жері)
________________________________________________________________________________
20. Уақытша тұратын жерінің мекенжайы, телефоны _____________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Өтінішпен бірге мынадай құжаттар ұсынамын:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Маған Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға "Халықтың көші-қоны туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабымен көзделген жағдайларда рұқсат беруден
бас тартылуы не болмаса берілген тұруға ықтиярхаттың күші жойылуы мүмкін екені туралы
ескертілді. Ұсынылған құжаттардың тұпнұсқалығын және жазылған мәліметтердің
шынайылығын растаймын.
20__ жылғы "___" _________________________.
________________________________________________________________________________
(өтініш берілген күні) (өтініш берушінің қолы, лауазымды адам болған кезде қойылады)
20__ жылғы "___" ________________ _________ өтініш қарауға қабылданды.
Өтініштің толтырылғанының дұрыстығын және қажетті құжаттардың бар-жоғын
тексердім, өтінішке мен болған кезде қол қойылды, өтініш берушінің қолының түпнұсқалығын
растаймын ______________________________________________________________________
арнаулы атағы (егер бар болса),
________________________________________________________________________________
құжатты қабылдаған уәкілетті лауазымды адамның лауазымы, тегі, аты-жөні)
________________________________________________________________________________
(лауазымды адамның қолы)
Өтініш қысқартуларсыз, аббревиатураларсыз, түзетулерсіз және шимайсыз қолмен немесе техникалық құралдарды (жазу машинкалары, компьютерлер) пайдалана отырып толтырылады.
Сұрақтарға жауап жан-жақты болуы тиіс. Қолмен орындалған мәтін түсінікті болуы тиіс.
Өтінішті қабылдаған көші-қон қызметі бөлінісінің мөртабаны қойылады.
Егер өтініш беруші заңды тұлғаның білімінсіз кәсіпкер болып табылса, онда тіркеу туралы туралы куәліктің нөмірі, тіркеген органның атауы және берілген орны көрсетіледі.
Егер өтініш берушіге зейнетақы тағайындалса, зейнетақы түрі, зейнетақы куәлігіні нөмірі, оны кім және қашан бергені көрсетіледі.
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 5-қосымша
Адамға азаматтығы жоқ адамның мәртебесін беру туралы ҚОРЫТЫНДЫ
________________________________________________________________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(өтініштің негіздемесі, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты
_______________________________________________________________________________,
рұқсатты жою кезінде органның хабарламасы)
БЕЛГІЛЕЙДІ:
Мыналар:
өтініш берушінің толық сауалнамалық деректері, өтініш берушінің уақытша тіркеу орны, өтінішпен жүгінуге себеп болған;
білім, кәсібі, бұрын Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тұрған кезеңде айналысқан ісі, тұрғылықты жері, Қазақстан Республикасынан тыс жерге шығуы, шығу мерзімдері;
өтініш берушінің жеке басының ерекшеліктері, жүзеге асыруға қаражат көзі, отбасы жағдайы, туысқандары туралы қысқаша мәлімет;
адамды ішкі істер органдарының және басқа да мемлекеттік органдардың есептері бойынша тексеру нәтижелері, әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы мәлімет;
балалары және толық айқындамалық деректер туралы мәлімет;
өтініш берушінің мінездемесі;
азаматтығы жоқ адамның мәртебесін беру үшін негіз
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

17. Привлекались ли к административной ответственности за нарушение законодательства
Республики Казахстан в части обеспечения режима пребывания (проживания) иностранцев в
Республики Казахстан ____________________________________________________________
если да, то сколько раз и когда
18. Имеются ли у Вас следующие заболевания: наркомания; психические расстройства
(заболевания); туберкулез; лепра (болезнь Гансена); инфекции, передаваемые преимущественно
половым путем (ИППП) сифилис, венерическая лимфогранулема (донованоз), шанкроид; острые
инфекционные заболевания (кроме острых респираторных вирусных инфекций и гриппа) в
соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 сентября
2011 года № 664 "Об утверждении перечня заболеваний, наличие которых запрещает въезд
иностранцам и лицам без гражданства в Республику Казахстан" (зарегистрированный в
Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7274)
___________________________________________________________________________________
если да, то каким именно
19. Сведения о попечителе, вписываются при получении разрешения об оставлении
на постоянное жительство в Республике Казахстан родителя/получающего самостоятельно
разрешение (фамилия, имя, отчество (при наличии), дата и место рождения, гражданство)
________________________________________________________________________________
Сведения о другом родителе указанных детей (фамилия, имя, отчество (при наличии), дата
рождения, гражданство, место жительства)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
20. Адрес места временного проживания, телефон _____________________________________
Вместе с заявлением представляю следующие документы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Я предупрежден(а), что в выдаче разрешения на постоянное проживание в Республике Казахстан
мне может быть отказано либо выданный вид на жительство может быть аннулирован в случаях,
предусмотренных статьей 49 Закона Республики Казахстан "О миграции населения".
Подлинность представленных документов и достоверность изложенных сведений подтверждаю.
"__" _______________________20___г. ________________________________
(дата подачи заявления)                   (подпись заявителя)
Заявление принято к рассмотрению "__" ____________ 20___ г.
Правильность заполнения заявления и наличие необходимых документов проверил,
заявление подписано в моем присутствии, подлинность подписи заявителя подтверждаю
__________________________________________________________________________
специальное звание (если имеется), _________________________________________________
________________________________________________________________________________
должность, фамилия, инициалы уполномоченного должностного лица, принявшего документы
__________________________________________________________________________
(подпись должностного лица)
Заявление заполняется от руки или с использованием технических средств (пишущих машинок,
компьютеров), без сокращений, аббревиатур, исправлений и прочерков.
Ответы на вопросы исчерпывающие. Текст, выполненный от руки, должен быть разборчивым.
Проставляется штамп печать подразделения миграционной полиции, принявшего заявление.
Если заявитель является предпринимателем без образования юридического лица, то указываются
номер свидетельства о регистрации, наименование регистрирующего органа и место выдачи.
Если заявителю назначена пенсия, указывается вид пенсии, номер пенсионного удостоверения
(свидетельства), кем и когда оно выдано.
Приложение 5 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
ЗАКЛЮЧЕНИЕ о присвоении лицу, статуса лица без гражданства
__________________________________________________________________________
должность, специальное звание, фамилия имя отчество (при его наличии) сотрудника
рассмотрев заявление_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
основание представления заявления, фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
УСТАНОВИЛ:
Указываются: полные анкетные данные, место регистрации заявителя, мотивы,
побудившие обратиться с заявлением;
образование, профессия, род занятий, период проживания на территории Республики
Казахстан ранее, местожительства;
особенности личности заявителя, источник средств к существованию, семейное
положение, краткие сведения о родственниках;
результаты проверок личности по учетам органов внутренних дел и других
государственных органов, сведения о привлечении к административной ответственности;
сведения о детях и их полные анкетные данные;
характеристика заявителя;
основания для присвоения статуса лица без гражданства;
ПОСТАНОВИЛ:

1. Азаматтығы жоқ адамның мәртебесін беру туралы оң немесе теріс шешім қабылдауға дәлелді негіздеме жазылады.
2. Қабылданған шешім туралы хабарлама жолданатын ішкі істер органының атауы көрсетіледі.
3. Есепке алуға өзгерістерді қамтамасыз ететін бөлініс көрсетіледі.
___________________________________________________ ____________________________
(лауазымы, арнаулы атағы, қызметкердің (қолы) тегі, аты, әкесінің аты)
"КЕЛІСЕМІН"
Көші-қон қызметі бөлінісінің басшысы не орынбасары
___________________________________________________ ____________________________
(арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
20__ жылғы "__" ____________
--------------------------------
Бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңының нақты бабына (бөлік, тармақ) сілтеме міндетті.
Қол қою құқығы берілген орынбасар шешімге қол қойған жағдайда оның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және арнаулы атағы көрсетіледі.
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдау не оларды қабылдаудан бас тарту туралы №________ ТАЛОН
________________________________________________________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.(ол болған жағдайда)
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты
тұруға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету үшін қабылданған құжаттар тізбесі:
1.________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты
тұруға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіз мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес пакетін
ұсынуыңызға байланысты құжаттарды қабылдаудан бас тартылады, атап айтқанда:
Болмаған құжаттардың атауы: үшін қабылданған құжаттар тізбесі:
1) _______________________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 дана жасалды, әр тарапқа бір-біреуден.
Көрсетілетін қызметті берушінің Т.А.Ә (ол болған
жағдайда) _________________________________________________________________
(қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә (ол болған жағдайда) _______________________________________
Телефон __________
Алған: Т.А.Ә (ол болған жағдайда/көрсетілетін қызметті алушының
қолы _________________
20___ жылғы "___" _________
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 7-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

1. Излагается аргументированное обоснование принятия положительного или
отрицательного решения о присвоении статуса лица без гражданства.
2. Указывается наименование органа внутренних дел, в которое направляется
сообщение о принятом решении.
3. Указывается подразделение, которое обеспечивает внесение изменений в учеты.
_______________________________________ _____________________________________
должность, специальное звание, (подпись) Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника
"СОГЛАСЕН" Руководитель подразделения миграционной службы либо
заместитель ___________________________________________ _______________________
специальное звание, Ф.И.О. (при его наличии)             (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
В случае принятия решения об отказе, обязательна ссылка на конкретную статью
(часть, пункт) Закона Республики Казахстан "О миграции населения".
В случае подписания решения заместителем, которому предоставлено право подписи,
указывается его должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и специальное звание.
Приложение 6
к Правилам выдачи иностранцам и лицам без
гражданства разрешения на временное и постоянное
проживание в Республике Казахстан
форма
ТАЛОН № __ о приеме либо отказе в приеме документов
_____________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя
Перечень принятых документов для оказания государственной услуги "Выдача
разрешения иностранцами лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике
Казахстан":
1) ________________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________________
3)…..
отказывается в приеме документов на оказание государственной услуги "Выдача разрешения
иностранцами лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан"
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному
стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии) услугодателя
______________________________________________________________________
(подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) _____________________________________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О (при его наличии) / подпись услугополучателя_________________
"___" _________ 20__ год
Приложение 7 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік қызмет көрсету стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада жасалды, әрбір тарапқа бір-біреуден.
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (мемлекеттік корпорацияның қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)_____________
Телефоны______________________
Алдым: Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)/көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" _________
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 8-қосымша
Тұрақты тұратын шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың істерін есепке алу журналы
Істің нөмірі
Істі бастаған күн
Есепке алу ісі басталған адамның тегі, аты, әкесінің аты
Туған күні
Азаматтығы, ұлты
Тіркеу мекенжайы
Есепке алу ісін бастауға негіз
Істі қайта жіберу немесе жою туралы белгі
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 9-қосымша
Бекітемін
Бастық____________________________________________________________________
(арнаулы атағы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қолы) тегі, а.ә (ол болған жағдайда)
20___ жылғы "____" _________
Рұқсатты беру/не дәйекті себептермен бас тарту туралы ҚОРЫТЫНДЫ
________________________________________________________________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(өтініштің негіздемесі, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_________________________________________________________________________
рұқсатты жою кезінде органның хабарламасы)
БЕЛГІЛЕЙДІ:
Мыналар:
өтініш берушінің толық сауалнамалық деректері, өтініш берушінің уақытша тіркеу орны, өтінішпен жүгінуге себеп болған;
білім, кәсібі, бұрын Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тұрған кезеңде айналысқан ісі, тұрғылықты жері, Қазақстан Республикасынан тыс жерге шығуы, шығу мерзімдері;
егер біруақытта Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсатты өтініш берушімен бірге балалары алса, онда бұл туралы айқындамалық сияқты қаулы ету бөлігінде де көрсетіледі. Егер баланың басқа тегі болған жағдайда, оның тегі көрсетіледі;
өтініш берушінің жеке басының ерекшеліктері, жүзеге асыруға қаражат көзі, отбасы жағдайы, туысқандары туралы қысқаша мәлімет;
адамды ішкі істер органдарының және басқа да мемлекеттік органдардың есептері бойынша тексеру нәтижелері, әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы мәлімет;
балалары және толық айқындамалық деректер туралы мәлімет;
өтініш берушінің мінездемесі;
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тұруға ықтиярхатты жоюға негіздеме.
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отказывается в приеме документов на оказание государственной услуги "Выдача разрешения иностранцами лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии) услугодателя_______ (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 8 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
ЖУРНАЛ УЧЕТА ДЕЛ ПОСТОЯННО ПРОЖИВАЮЩИХ ИНОСТРАНЦЕВ, ЛИЦ БЕЗ ГРАЖДАНСТВА
Номер дела
Дата заведения дела
Фамилия, имя и отчество лица (при его наличии), на которое заведено учетное дело
Дата рождения
Гражданство, национальность
Адрес регистрации
Основание к заведению учетного дела
Отметка о перессылке или уничтожении дела
Приложение 9 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
Форма
Утверждаю
Начальник либо заместитель
____________________________
(специальное звание)
____________________________
(подпись) (фамилия, и. о. при
его наличии)
"__" ______________ 20__ г.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о выдаче разрешения на постоянное жительство в
Республике Казахстан /либо отказе в выдаче разрешения
__________________________________________________________________________
должность, специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника
_______________________________________________________________________________,
рассмотрев заявление
_______________________________________________________________________________
основание представления заявления, фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя,
_______________________________________________________________________________,
сообщение органа при аннулировании разрешения
УСТАНОВИЛ:
Указываются:
полные анкетные данные, место временной регистрации заявителя, мотивы, побудившие
обратиться с заявлением;
образование, профессия, род занятий, период временного проживания на территории
Республики Казахстан ранее, места жительства, выезды за пределы Республики Казахстан,
сроки выездов;
если одновременно с заявителем получают разрешение на постоянное жительство в
Республики Казахстан дети, то об это указывается как в установочной, так и в постановляющей
части. В случае, если ребенок имеет другую фамилию, также указывается его фамилия;
особенности личности заявителя, источник средств к существованию, семейное положение,
краткие сведения о родственниках;
результаты проверок личности по учетам органов внутренних дел и других государственных
органов, сведения о привлечении к административной ответственности;
сведения о детях и их полные анкетные данные;
характеристика заявителя;
основания аннулирования вида на жительство, предусмотренные Законом Республики
Казахстан "О миграции населения".
ПОСТАНОВИЛ:

1. Тұруға ықтиярхат беру/ бұрын берілген тұруға ықтиярхаттың күшін жою туралы оң немесе теріс шешім қабылдауға дәлелді негіздеме жазылады.
2. Қабылданған шешім туралы хабарлама жолданатын ішкі істер органының атауы көрсетіледі.
3. Есепке алуға өзгерістерді қамтамасыз ететін бөлініс көрсетіледі.
__________________________________________________ _____________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"КЕЛІСЕМІН"
Көші-қон қызметі бөлінісінің басшысы не орынбасары
__________________________________________________ _____________________________
(арнайы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "__" ____________
Егер шешім қабылдау құқығы ұсынған орынбасары бекітсе, оның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты және арнайы атағы көрсетіледі.
Егер біруақытта рұқсатты өтініш берушімен оның кәмелетке толмаған балалары алса, онда бұл туралы айқындамалық және белгілеу бөлігінде көрсетіледі. Егер баланың басқа тегі болған жағдайда, оның тегі көрсетіледі.
Тұруға ықтиярхатты беруден немесе бұрын берілген рұқсаттың күшін жоюдан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нақты бабына (бөлік, тармақ) сілтеме міндетті.
Қол қою құқығы берілген орынбасар шешімге қол қойған жағдайда оның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты және арнайы атағы көрсетіледі.
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 10-қосымша
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә.(ол болған жағдайда) (ПД, ПБ бөлінісінің атауы)
болатын жерінің мекенжайы
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат/не рұқсат беруден бас тарту
Сізге______________________________________________________________________
(шешім қабылдаған орган, шешім қабылданған күн
________________________________________________________________________________
және нөмірі көрсетілсін)
______________________________________________________________________ шешімімен
(заңның бабы, бөлігі, тармағы көрсетілсін)
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат етілгенін/рұқсат беруден бас
тартылғанын/тұруға ықтиярхаттың жарамдылық мерзімі ұзартылғанын хабарлаймын (қажет емесі сызылсын)
Тұруға ықтиярхатты ресімдеу/тұруға ықтиярхаттың жарамдылық мерзімін ұзарту үшін
Сізге______________________________________________________________________
(ПД, ПБ мекенжайы, қабылдау күндері
________________________________________________________________________________
және қабылдау сағаттары, қызметкердің Т.А.Ә.(ол болған жағдайда))
_____________________________________________________________ өтініш білдіру қажет.
ПД, ПБ көші-қон полициясы бөлінісінің
(бөлімінің, бөлімшесінің) бастығы
_______________________________________ ______________________
(арнаулы атағы, тегі, аты-жөні)                  (қолы)
20__ жылғы "___" ______________________ М.О
"___" ________ 20__ года
Мөр орны
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 11-қосымша
____________________________
(арнаулы атағы)
____________________________
____________________________
(қолы) тегі, а.ә (бар болса)
20___ жылғы "____" _________
Тұрақты тұруға арналған рұқсатты жою туралы ҚОРЫТЫНДЫ
_____________________________________________________________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(өтініштің негіздемесі, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________________
рұқсатты жою кезінде органның хабарламасы)
БЕЛГІЛЕЙДІ:
Мыналар:
өтініш берушінің толық сауалнамалық деректері, өтініш берушінің уақытша тіркеу орны, өтінішпен жүгінуге себеп болған;
білім, кәсібі, бұрын Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тұрған кезеңде айналысқан ісі, тұрғылықты жері, Қазақстан Республикасынан тыс жерге шығуы, шығу мерзімдері;
егер бір уақытта Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсатты өтініш берушімен бірге балалары алса, онда бұл туралы айқындамалық сияқты қаулы ету бөлігінде де көрсетіледі. Егер баланың басқа тегі болған жағдайда, оның тегі көрсетіледі;
өтініш берушінің жеке басының ерекшеліктері, жүзеге асыруға қаражат көзі, отбасы жағдайы, туысқандары туралы қысқаша мәлімет;
адамды ішкі істер органдарының және басқа да мемлекеттік органдардың есептері бойынша тексеру нәтижелері, әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы мәлімет;
балалары және толық айқындамалық деректер туралы мәлімет;
өтініш берушінің мінездемесі;
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тұруға ықтиярхатты жоюға негіздеме.
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Излагается аргументированное обоснование принятия положительного или отрицательного
решения о выдаче вида на жительство/об аннулировании ранее выданного вида на жительство.
2. Указывается наименование органа внутренних дел, в которое направляется сообщение о
принятом решении.
3. Указывается подразделение, которое обеспечивает внесение изменений в учеты.
_______________________________________ ______________________________________
должность, специальное звание, (подпись) Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника
"СОГЛАСЕН"
Руководитель подразделения миграционной службы либо заместителя
_____________________________________________________________________________
специальное звание, Ф.И.О. (при его наличии) (подпись) "__" ____________ 20__ г.
Если утверждает заместитель, которому предоставлено право принятия решения,
указывается его должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и специальное звание.
Если одновременно с заявителем получают разрешение его несовершеннолетние дети,
то об этом указывается как в установочной, так и в констатирующей части.
В случае, если ребенок имеет другую фамилию, также указывается его фамилия.
В случае принятия решения об отказе в выдаче вида на жительство или аннулирования
ранее выданного разрешения обязательна ссылка на конкретную статью (часть, пункт) Закона
Республики Казахстан "О миграции населения".
В случае подписания решения заместителем, котором предоставлено право подписи,
указывается его должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и специальное звание.
Приложение 10 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
________________________________
________________________________
________________________________
(наименование подразделения)
УВЕДОМЛЕНИЕ
о выдаче разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан
/либо отказе в выдаче разрешения
Сообщаю, что решением ____________________________________________________
указать орган, принявший решение, дату
_______________________________________________________________________________
и номер принятия решения Вам разрешено постоянное проживание/отказано в выдаче разрешения
на постоянное жительство в Республике Казахстан/срок действия вида на жительство продлен
(ненужное зачеркнуть) на основании ____________________________________________________
указать пункт, часть, статью закон
Для оформления вида на жительство/продления срока действия вида на жительства
Вам необходимо обратиться ______________________________________________________
адрес ДП, ГУОРОП, приемные дни
_______________________________________________________________________________
и часы приема, Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника
_______________________________________________________________________________
Начальник подразделения миграционной службы (отдела, отделения) ДП, ГУОРОП
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, инициалы) (подпись)
"__" ____________ 20__ г. М.П.
Приложение 11 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
Форма
Утверждаю
Начальник___________________
____________________________
(специальное звание)
____________________________
подпись фамилия, и.о. (при его
наличии)
"__" ______________ 20__ г.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
об аннулировании ранее выданного разрешения
__________________________________________________________________________
должность, специальное звание, фамилия, и.о. (при его наличии) сотрудника
рассмотрев заявление_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
основание представления заявления, фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя,
________________________________________________________________________________
сообщение органа при аннулировании разрешения
УСТАНОВИЛ:
Указываются:
основания аннулирования разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан,
предусмотренные ст. 49 Закона Республики Казахстан "О миграции населения".
если одновременно с заявителем получали разрешение на постоянное жительство в
Республики Казахстан дети, то об этом указывается дети;
ПОСТАНОВИЛ:

1. Тұруға ықтиярхат беру/ бұрын берілген тұруға ықтиярхаттың күшін жою туралы оң немесе теріс шешім қабылдауға дәлелді негіздеме жазылады.
2. Қабылданған шешім туралы хабарлама жолданатын ішкі істер органының атауы көрсетіледі.
3. Есепке алуға өзгерістерді қамтамасыз ететін бөлініс көрсетіледі.
___________________________________________ ___________________________________
(лауазымы, арнайы атағы, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
"КЕЛІСЕМІ"
Көші-қон қызметі бөлінісінің басшысы не орынбасары
_______________________________________ ________________________________________
(арнайы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "__" ____________
Егер біруақытта рұқсатты өтініш берушімен оның кәмелетке толмаған балалары алса, онда бұл туралы айқындамалық және белгілеу бөлігінде көрсетіледі. Егер баланың басқа тегі болған жағдайда, оның тегі көрсетіледі.
Тұруға ықтиярхатты беруден немесе бұрын берілген рұқсаттың күшін жоюдан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының нақты бабына (бөлік, тармақ) сілтеме міндетті.
Қол қою құқығы берілген орынбасар шешімге қол қойған жағдайда оның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты және арнайы атағы көрсетіледі.
Шетелдіктерге және азаматтығы
жоқ адамдарға Қазақстан
Республикасында уақытша және
тұрақты тұруға рұқсаттар беру
қағидаларына 12-қосымша
Тұрақты тұруға рұқсаттын күшін жою туралы ХАБАРЛАМА
___________________________________________________________________ өтініш иесінің
Т.А.Ә.(бар болған жағдайда), ПД, ҚАПБ(б)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
шешімді қабылдаған орган, қабылдаған күні және нөмірі көрсету
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға арналған рұқсат ____________ "Халықтың көші- қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабының (тармағы, бөлігі көрсетілсін).____________________________ негізінде шешім қабылданғанын хабарлаймын.
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының ___-бабының __-тармағына сәйкес Сіз Қазақстан Республикасынан күнтізбелік 30 күн ішінде шығуға міндеттісіз.
Қазақстан Республикасынан шықпаған жағдайда Сіз депортацияға ұшырайсыз.
ПД, ҚАПБ(б) Көші-қон қызметі басқармасының (бөлімінің, бөлімшесінің) бастығы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________ арнаулы атағы,
тегі, а.ә (бар болған жағдайда), (қолы) 20__ жылғы "__" _____________ М.О.
Мөр қойылады.
Хабарламаны 20__жылғы "__" ____________ алдым
________________________________________________________________________________
Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) (қолы)
________________________________________________________________________________
хабарламаны ұсынған қызметкердің _________________________ _______________________
арнаулы атағы, тегі, а.ә (бар болған жағдайда) (қолы)
20__жылғы "__" _____________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің

1. Излагается аргументированное обоснование принятия решения об аннулировании
ранее выданного разрешения.
2. Указывается наименование органа внутренних дел, в которое направляется сообщение
о принятом решении.
3. Указывается подразделение, которое обеспечивает внесении изменений в учеты
. ______________________________________________________________________________
должность, специальное звание, (подпись) Ф.И.О. (при его наличии) сотрудника
"СОГЛАСЕН"
Руководитель подразделения миграционной службы либо заместитель
_________________________________________ ____________________
специальное звание, фамилия, инициалы (подпись)
"__" ____________ 20__ г.
Если одновременно с заявителем получают разрешение его несовершеннолетние дети,
то об этом указывается как в установочной, так и в констатирующей части.
В случае, если ребенок имеет другую фамилию, также указывается его фамилия.
В случае принятия решения об отказе в выдаче вида на жительство или аннулирования
ранее выданного разрешения обязательна ссылка на конкретную статью (часть, пункт) Закона
Республики Казахстан "О миграции населения".
В случае подписания решения заместителем, которому предоставлено право подписи,
указывается его должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и специальное звание.
Приложение 12 к Правилам
выдачи иностранцам и лицам
без гражданства разрешения на
временное и постоянное
проживание в Республике
Казахстан
УВЕДОМЛЕНИЕ
об аннулировании разрешения на постоянное жительство
__________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя,
________________________________________________________________________________
наименование подразделения ДП, ГОРОП Сообщаю, что решением _____________________
указать орган, принявший решение, дату и номер принятия решения разрешение на постоянное
проживание в Республике Казахстан аннулировано на основании
_______________________________________________________________________________
(указать пункт, часть) статьи 49 Закона Республики Казахстан "О миграции населения"
В соответствии с пунктом ___ статьи ___ Закона Республики Казахстан "О миграции населения"
Вы обязаны выехать из Республики Казахстан в течение 30 календарных дней. В случае
невыезда из Республики Казахстан Вас могут подвергнуть депортации.
Начальник Управления миграционной службы__________________________________
(отдела, отделения) ДП, ГОРОВД
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
специальное звание, фамилия и. о. (при его наличии), (подпись)
"__" _____________ 20__ г. М.П.
Проставляется печать.
Уведомление получил "__" ____________ 20__ г
__________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
__________________________________________________________________________
специальное звание, должность, Ф.И.О. (при его наличии).
_________________________________________ ________________________________
сотрудника, вручившего уведомление) (подпись)
"__" _____________ 20__ г.
Приложение 2 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан

2020 жылғы 31 наурызы № 275
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесі
1. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарына Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 315 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11203 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 22 маусымда жарияланған.):
1 тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
2. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарына Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11632 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 28 маусымда жарияланған.) :
1 тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
3. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 315 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 84 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13382 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылы 17 наурызда жарияланған.):
1-тармағындағы:
Үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы абзацтар алып тасталсын;
4. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 315 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 30 қазандағы № 724 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16068 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде 2017 жылғы 14 желтоқсанда электрондық түрде жарияланған.):
1-тармағындағы:
үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші абзацтар алып тасталсын;

от 31 марта 2020 года № 275
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 315 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема, восстановления и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11203, опубликован 22 июня 2015 года в информационно – правовой системе "Әділет"):
подпункт 1) пункта 1 исключить.
2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема, восстановления и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11632, опубликован 28 июля 2015 года в информационно – правовой системе "Әділет"):
подпункт 1) пункта 1 исключить.
3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 84 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 315 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13382, опубликован 17 марта 2016 года в информационно – правовой системе "Әділет"):
в пункте 1:
абзац третьи, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый исключить.
5. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2017 года № 724 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 315 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16068, опубликован 14 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
в пункте 1:
абзацы третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый, двадцать пятый, двадцать шестой, двадцать седьмой исключить.

6. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 24 қаңтардағы № 45 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16357 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде 2018 жылғы 7 наурыздағы электрондық түрде жарияланған.):
1-тармағының:
екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші абзацтары алып тасталсын;
7. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 315 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 940 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18084 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде 2019 жылғы 15 қаңтардағы электрондық түрде жарияланған.):
1-тармағының:
сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші абзацтары алып тасталсын;
8. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 19 ақпандағы № 136 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18344 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде 2019 жылғы 12 наурыздағы электрондық түрде жарияланған.):
1-тармағының:
сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы, отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырқыншы, қырық бірінші, қырық екінші абзацтары алып тасталсын;

6. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 января 2018 года № 45 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16357, опубликован 7 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
в пункте 1:
абзацы второй, третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый, двадцать пятый исключить.
7. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 940 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 315 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18084, опубликован 15 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
в пункте 1:
абзацы восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый исключить.
8. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 136 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18344, опубликован 12 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
в пункте 1:
абзацы восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый, двадцать пятый, двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой, двадцать девятый, тридцатый, тридцать первый, тридцать второй, тридцать третий, тридцать четвертый, тридцать пятый, тридцать шестой, тридцать седьмой, тридцать восьмой, тридцать девятый, сороковой, сорок первый, сорок второй исключить.

9. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 315 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 тамыздағы № 668 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19227 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің эталонды бақылау банкінде 2019 жылғы 15 тамызда электрондық түрде жарияланған.):
1-тармағының:
төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші жиырма алты, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы абзацтары алып тасталсын;
10. "Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру", "Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру", "Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды, қалпына келтіруді және одан шығуды тіркеу" және "Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 495 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 16 қыркүйектегі № 799 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19409 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2019 жылғы 24 қыркүйектегі жарияланған.):
1-тармағының:
төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы абзацтары алып тасталсын;
11. "Шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға шекаралық аймаққа келуге рұқсаттаманы беру" және "Қазақстан Республикасына уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 500 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11537 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 14 шілдедегі жарияланған.):

9. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 августа 2019 года № 668 "О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 315 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19227, опубликован 15 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде):
в пункте 1:
абзацы четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый, двадцать пятый, двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой, двадцать девятый, тридцатый, тридцать первый, тридцать второй, тридцать третий, тридцать четвертый, тридцать пятый, тридцать шестой исключить.
10. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 сентября 2019 года № 799 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 495 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан", "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан", "Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан", "Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19409, опубликован 24 сентября 2019 года в информационно – правовой системе "Әділет"):
в пункте 1:
абзацы четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый, двадцать второй, двадцать третий, двадцать четвертый, двадцать пятый, двадцать шестой исключить.
11. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 500 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства" и "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11537, опубликован 14 июля 2015 года в информационно – правовой системе "Әділет") следующее изменения:

1-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.

подпункт 2) пункта 1 исключить.