Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 37 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 20252 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 23 тамыздағы № 58 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.08.2022 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 8 сәуірдегі № 57 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18674 болып тіркелген, 2019 жылғы 24 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 262 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19864 болып тіркелген, 2020 жылғы 13 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі 16-тармағының күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении Правил выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 37. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2020 года № 20252. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка 23 августа 2022 года № 58.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.08.2022 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 апреля 2019 года № 57 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 18674, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 24 мая 2019 года);
2) пункт 16 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг и пенсионного обеспечения, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 262 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг и пенсионного обеспечения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 19864, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 13 января 2020 года).

3. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Халықаралық қатынастар және сыртқы коммуникациялар басқармасы осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
2020 жылғы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2020 жылғы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 30 наурыздағы
№ 37 қаулысымен
бекітілді
Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру, базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі – Заң), "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.

3. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Управлению международных отношений и внешних коммуникаций обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
2020 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
2020 года
Утверждены постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 30 марта 2020 года № 37
Правила выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон) и от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах).

2. Қағидалар қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру талаптары мен тәртібін, сондай-ақ базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, оларды орналастырудың қорытындылары туралы есепті ұсыну тәртібін белгілейді.
3. Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар Заңда, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында және Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда көрсетілген мәндерінде қолданылады.
2-тарау. Қазақстан Республикасының резидент ұйымына шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру талаптары мен тәртібі
4. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы Заңның 22-1-бабының 1-тармағында белгіленген талаптарды сақтаған жағдайда уәкілетті органның тиісті рұқсаты болған кезде шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асырады.
5. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының резидент ұйымы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсат беру" және (немесе) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының резидент ұйымының органы тиісті шешім қабылдаған күннен кейін күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ішінде уәкілетті органға "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб -порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қағидаларға 1 және (немесе) 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш) ұсынады (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Қазақстан Республикасының резидент ұйымы өтінішті портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетте" нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе автоматты түрде көрсетіледі.

2. Правила устанавливают условия и порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации -резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, а также порядок уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления отчета об итогах их размещения.
3. Понятия, используемые в Правилах, применяются в значениях, указанных в Законе, Законе Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и Законе о государственных услугах.
Глава 2. Условия и порядок выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
4. Организация-резидент Республики Казахстан осуществляет выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства при наличии соответствующего разрешения уполномоченного органа при соблюдении условий, установленных пунктом 1 статьи 22-1 Закона.
5. Для получения разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства организация-резидент Республики Казахстан в течение 45 (сорока пяти) календарных дней после даты принятия органом организации-резидента Республики Казахстан соответствующего решения представляет в уполномоченный орган через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) заявление по форме согласно приложениям 1 и (или) 2 к Правилам (далее – заявление), с приложением документов, указанных в стандартах оказания государственных услуг "Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства" согласно приложению 3 к Правилам и (или) "Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства" согласно приложению 4 к Правилам (далее – государственная услуга).
При направлении организацией-резидентом Республики Казахстан заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.

6. Уәкілетті органның Қазақстан Республикасының резидент ұйымынан Қағидалардың 3 және (немесе) 4-қосымшасында көзделген құжаттарды алуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
7. Өкілетті органның хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері өтініш түскен күні оны қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты уәкілетті органның бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері өтінішті тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және Қазақстан Республикасының резидент ұйымына жібереді.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымы және мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынылған құжаттар Заңның және Қағидалардың талаптарына сәйкес келген кезде, жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Қазақстан Республикасының резидент ұйымына уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке":
Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсатты;
және (немесе) Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсатты жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган Қазақстан Республикасының резидент ұйымына мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ Қазақстан Республикасының резидент ұйымына алдын ала шешім бойынша өз позициясын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Қазақстан Республикасының резидент ұйымына уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке":
Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсатты;
және (немесе) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсатты;
не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жібереді.

6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение уполномоченным органом от организации-резидента Республики Казахстан документов, предусмотренных приложением 3 и (или) 4 к Правилам.
7. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления осуществляет его прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение уполномоченного органа, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение). При обращении организации-резидента Республики Казахстан после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием документов осуществляется следующим рабочим днем.
Работник ответственного подразделения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов.
При установлении факта неполноты представленных документов работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет организации-резиденту Республики Казахстан мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При соответствии организации-резидента Республики Казахстан и документов, представленных для получения государственной услуги, требованиям Закона и Правил, работник ответственного подразделения направляет организации-резиденту Республики Казахстан в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа результат оказания государственной услуги:
разрешение на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации -резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства по форме согласно приложению 5 к Правилам;
и (или) разрешение на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства по форме согласно приложению 6 к Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет организацию-резидента Республики Казахстан о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления организации-резиденту Республики Казахстан возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания, работник ответственного подразделения направляет организации-резиденту Республики Казахстан в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа результат оказания государственной услуги:
разрешение на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации -резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства по форме согласно приложению 5 к Правилам;
и (или) разрешение на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства по форме согласно приложению 6 к Правилам;
либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 13.12.2021 № 104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылады.
9. Заңның 22-1-бабы 6-тармағының талаптарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының резидент ұйымы уәкілетті органға Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпаратты эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру аяқталған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде ұсынады.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпаратқа Қазақстан Республикасы резидент ұйымының басшысы не оның орнындағы тұлға (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды.
Бірнеше парақтан тұратын эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат нөмірленіп, тігіліп және соңғы парағының артқы жағына тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, тігістің түйіншегіне жапсырылған жапсырманың үстіне ішінара Қазақстан Республикасының резидент ұйымы бірінші басшысының не оның орнындағы тұлғаның (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен куәландырылып ұсынылады.
10. "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын және (немесе) базалық активі осы бағалы қағаздар болып табылатын туынды бағалы қағаздарды бірмезгілде шығарған және (немесе) орналастырған жағдайда Қағидалардың талаптары "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңы 16-3-бабының және Заңның 22-1-бабының нормалары ескеріле отырып, қолданылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабында көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып, уәкілетті органның жоғары тұрған лауазымды тұлғасы, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым уәкілетті органға және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған уәкілетті органның лауазымды тұлғасына беріледі.
Егер Заңда, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгіну сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жүзеге асырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 13.12.2021 № 104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 13.12.2021 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.
9. В целях реализации требований пункта 6 статьи 22-1 Закона организация-резидент Республики Казахстан представляет в уполномоченный орган информацию об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг по форме согласно приложению 7 к Правилам в течение 15 (пятнадцати) календарных дней с даты окончания размещения эмиссионных ценных бумаг.
Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг подписывается первым руководителем организации-резидента Республики Казахстан либо лицом, его замещающим (с представлением копии подтверждающего документа).
Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг, состоящая из нескольких листов, представляется пронумерованной, прошитой и заверенной подписью первого руководителя организации-резидента Республики Казахстан либо лица, его замещающего (с представлением копии подтверждающего документа), на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, с указанием количества прошитых листов.
10. В случае одновременного выпуска и (или) размещения эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан и (или) производных ценных бумаг, базовым активом которых являются данные ценные бумаги, на территории Международного финансового центра "Астана", требования Правил применяются с учетом норм статьи 16-3 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и статьи 22-1 Закона.
11. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим должностным лицом уполномоченного органа, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг с учетом особенностей, предусмотренных статьей 25 Закона о государственных услугах.
Жалоба подается в уполномоченный орган и (или) должностному лицу уполномоченного органа, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Если иное не предусмотрено Законом, Законом о государственных услугах, обращение в суд осуществляется после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 13.12.2021 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

12. Қазақстан Республикасының резидент ұйымы уәкілетті органның басшысына жіберілетін шағымда атауы, пошталық мекенжайы, жіберілген нөмірі мен күні көрсетіледі.
Уәкілетті органның кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) уәкілетті орган басшысының шағымды қабылдағанын растау болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген жағдайда Қазақстан Республикасының резидент ұйымына "жеке кабинеттен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол уәкілетті органның шағымды өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
3-тарау. Депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі эмиссиялық бағалы қағаздар болып табылатын өзге бағалы қағаздарды шығару туралы хабардар ету, сондай-ақ оларды орналастыру қорытындылары туралы есеп беру тәртібі
13. Эмиссиялық бағалы қағаздарды ұстаушы депозитарлық қолхаттарды және (немесе) базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының акциялары болып табылатын өзге бағалы қағаздарды шығару талабын айқындайтын құжатқа қосылу туралы құжатқа қол қою арқылы тиісті шешім қабылданған күннен кейін бір ай ішінде уәкілетті органға мыналарды көрсете отырып, еркін нысанда жасалған хабарламаны ұсынады:
1) эмиссиялық бағалы қағаздары шығаруға жоспарланған депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымының атауы;
2) шығаруға жоспарланған депозитарлық қолхаттардың немесе өзге бағалы қағаздардың (хабарлама ұсыну алдындағы айдың соңындағы жағдай бойынша ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында осы эмиссиялық бағалы қағаздарының түрі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) (бар болса), саны, бағасы) базалық активі болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары туралы мәліметтер;
3) шығаруға жоспарланған депозитарлық қолхаттар немесе базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге бағалы қағаздар (түрі, шығару мерзімі, заңнамаға сәйкес шығаруы жоспарланған мемлекет, шығарылым валютасы, Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының андеррайтерлері, сондай -ақ шығарылымды ұсыну және эмиссиялық бағалы қағаздарды ұстаушы хабарлауға қажет деп санайтын шығарылымның өзге маңызды талаптары) туралы мәліметтер.

12. В жалобе, направляемой руководителю уполномоченного органа, организацией-резидентом Республики Казахстан указываются ее наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Подтверждением принятия жалобы руководителем уполномоченного органа является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал организации-резиденту Республики Казахстан из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы уполномоченным органом (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Глава 3. Порядок уведомления о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги, а также представления отчета об итогах их размещения
13. Держатель эмиссионных ценных бумаг путем подписания им документа о присоединении к документу, определяющему условия выпуска депозитарных расписок и (или) иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, в течение месяца после даты принятия соответствующего решения представляет в уполномоченный орган уведомление, составленное в произвольной форме с указанием:
1) наименования организации-резидента Республики Казахстан, эмиссионные ценные бумаги которого являются базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок или иных ценных бумаг;
2) сведений об эмиссионных ценных бумагах организации-резидента Республики Казахстан, которые являются базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок или иных ценных бумаг (вид, международный идентификационный номер (код ISIN) (при наличии), количество, цена, сложившаяся на данные эмиссионные ценные бумаги на организованном рынке ценных бумаг по состоянию на конец месяца, предшествующего представлению уведомления);
3) сведений о планируемых к выпуску депозитарных расписках или иных ценных бумагах, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан (вид, сроки выпуска, государство, в соответствии с законодательством которого планируется выпуск, валюта выпуска, андеррайтеры организаций-резидентов Республики Казахстан, а также представления выпуска и иные существенные условия выпуска, которые держатель эмиссионных ценных бумаг считает необходимым сообщить).

14. Хабарламаға мыналар қоса беріледі:
1) эмиссиялық бағалы қағаздарды ұстаушы органның базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару туралы шешімінің көшірмесі (заңды тұлғалар үшін);
2) шығару туралы шешім қабылданған күндегі жағдай бойынша шығаруға жоспарланған базалық активі Қазақстан Республикасы резидент ұйымдарының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздарының болуы туралы эмиссиялық бағалы қағаздар ұстаушысының жеке шотынан үзінді-көшірме;
3) қазақ және орыс тілдеріндегі аударманың нотариат куәландырған қосымшасын қоса бере отырып, базалық активі Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды және (немесе) өзге де бағалы қағаздарды шығару талаптарын белгілейтін құжаттың көшірмесі (егер бұрын осы құжатты эмиссиялық бағалы қағаздары депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымы уәкілетті органға бермеген болса).
15. Базалық активі Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын, депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастыруды жүзеге асырған Қазақстан Республикасының резидент ұйымы орналастыру аяқталған күннен бастап бір ай ішінде еркін нысанда жасалған және Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепке қойылатын талаптарға сәйкес келетін депозитарлық қолхаттарды немесе базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын өзге бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы есепті және депозитарлық қолхаттарды ұстаушылар туралы ақпаратты орталық депозитарий мен уәкілетті органға ұсыну тәртібі көзделетін құжаттың көшірмесін ұсынады.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымы еркін нысанда жасалған депозитарлық қолхаттарды ұстаушылар туралы ақпаратты уәкілетті органға есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық тасымалдағышта ұсынады.
16. Эмиссиялық бағалы қағаздарды ұстаушы не Қазақстан Республикасының резидент ұйымы Қағидалардың 13, 14 және 15 тармақтарында көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын немесе көшірмелерінің дұрыстығын көрсете отырып, олардың басшының не оның орнындағы тұлғаның (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен куәландырылған көшірмелерін ұсынады.
Егер әр ұсынылған құжат бір парақтан тұратын болса, онда оған бірінші басшы не оның орнындағы тұлға (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қол қояды. Бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленіп, тігіліп және соңғы парағының артқы жағына тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, тігістің түйіншегіне жапсырылған жапсырманың үстіне ішінара басшының не қол қоюға уәкілетті тұлғаның (растайтын құжаттың көшірмесін ұсына отырып) қолымен куәландырылып ұсынылады.
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі Қазақстан
Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды шығару туралы
хабардар ету, сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға рұқсат беру туралы өтініш
_________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының атауы мен мекенжайы)
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-1-бабына сәйкес шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беруді сұрайды және мынадай ақпаратты ұсынады:
Толтыру үшін ақпарат
1.
Эмиссиялық бағалы қағаздың түрі
2.
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің секторы (санаты)
3.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару шарттарын орындау не уақтылы орындамау немесе орындамау туралы ақпарат
4.
Эмиссиялық бағалы қағаздардың делистингі жағдайлары туралы ақпарат
5.
Левередж шамасы
6.
Пруденциялық нормативтерді және Қазақстан Республикасының банктік заңнамасында белгіленген сақтауға міндетті басқа нормалар мен лимиттерді сақтау не сақтамау туралы ақпарат
Ескертпе:

14. К уведомлению прилагаются:
1) копия решения органа держателя эмиссионных ценных бумаг о выпуске депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан (для юридических лиц);
2) выписка с лицевого счета держателя эмиссионных ценных бумаг о наличии эмиссионных ценных бумаг, которые будут являться базовым активом планируемых к выпуску депозитарных расписок, или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации -резидента Республики Казахстан, по состоянию на дату принятия решения о выпуске;
3) копия документа, определяющего условия выпуска депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, с приложением нотариально засвидетельствованного перевода на казахский и русский языки (если ранее данный документ не был представлен в уполномоченный орган организацией-резидентом Республики Казахстан, эмиссионные ценные бумаги которой являются базовым активом депозитарных расписок или иных ценных бумаг).
15. Организация-резидент Республики Казахстан, осуществившая размещение депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, в течение 1 (одного) месяца с даты окончания размещения представляет в уполномоченный орган отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, по форме согласно приложению 8 к Правилам и копию документа, предусматривающего порядок предоставления информации о держателях депозитарных расписок центральному депозитарию и уполномоченному органу.
Информация о держателях депозитарных расписок, составленная в произвольной форме, представляется организацией-резидентом Республики Казахстан в уполномоченный орган не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным полугодием, на электронном носителе.
16. Держатель эмиссионных ценных бумаг либо организация-резидент Республики Казахстан представляют оригиналы документов, указанных в пунктах 13, 14 и 15 Правил, или их копии, заверенные подписью руководителя либо лица, его замещающего (с представлением копии подтверждающего документа), с указанием на верность копии.
В случае если каждый представленный документ состоит из одного листа, то он подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим (с представлением копии подтверждающего документа). Документы, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными подписью первого руководителя либо лица, уполномоченного на подписание (с представлением копии подтверждающего документа), на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка, наклеенного на узел прошивки, с указанием количества прошитых листов.
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешения на выпуск и
(или) размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики Казахстан
на территории иностранного
государства, уведомления
о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных
бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные
ценные бумаги организаций-
резидентов Республики
Казахстан, а также
представления отчета об итогах
их размещения
Форма
Заявление о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства
В соответствии со статьей 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг"_________________________________________________________________________
(наименование и адрес услугополучателя)
просит выдать разрешение на выпуск эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства и представляет следующую информацию:
Информация для заполнения
1.
Вид эмиссионной ценной бумаги
2.
Сектор (категория) официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
3.
Информация об исполнении либо несвоевременном исполнении или неисполнении условий выпуска эмиссионных ценных бумаг
4.
Информация о случаях делистинга эмиссионных ценных бумаг
5.
Величина левереджа
6.
Информация о соблюдении либо несоблюдении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленных банковским законодательством Республики Казахстан
Примечание:

1. 3-тармақта акцияларды қоспағанда айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
2. 4-тармақта облигацияларды ұстаушылар келіскен жағдайда, акцияларды және облигациялардың ерікті делистингін қоспағанда, айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
3. 5-тармақта банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингті қоспағанда, осы рұқсатты алу үшін құжаттарды қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның қорытындылары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Левередж шамасын шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған, тиімді басқару орны (нақты басқару органдары) Қазақстан Республикасында орналасқан заңды тұлға акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы меншігіндегі және (немесе) осы заңды тұлғаның (банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингін қоспағанда) міндеттемелері бойынша кепілгер, оның ішінде бірлескен кепілгер болатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымы көрсетеді.
4. 6-тармақта рұқсатты алу үшін құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы есепті күнге және құжаттарды беру күніне дейін үш ай бұрынғы кезеңдегі ақпарат көрсетіледі (банк және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым көрсетеді).
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді, сондай-ақ ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті адам)
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды шығару туралы
хабардар ету, сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Шет мемлекеттің аумағындағы эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыруға рұқсат беру туралы өтініш
_________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының атауы мен мекенжайы)
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 22-1-бабына сәйкес шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беруді сұрайды және мынадай ақпаратты ұсынады:
Толтыру үшін ақпарат
1.
Эмиссиялық бағалы қағаздың түрі
2.
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің секторы (санаты)
3.
Эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару шарттарын орындау не уақтылы орындамау немесе орындамау туралы ақпарат
4.
Эмиссиялық бағалы қағаздардың делистингі жағдайлары туралы ақпарат
5.
Левередж шамасы
6.
Пруденциялық нормативтерді және Қазақстан Республикасының банктік заңнамасында белгіленген сақтауға міндетті басқа нормалар мен лимиттерді сақтау не сақтамау туралы ақпарат
Ескертпе:

1. В пункте 3 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций.
2. В пункте 4 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций и добровольного делистинга облигаций в случае согласия держателей облигаций.
3. В пункте 5 указывается информация по итогам последнего квартала, предшествующего представлению в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) документов для получения данного разрешения, за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга.
Величина левереджа указывается организацией-резидентом Республики Казахстан, в собственности которой находится пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, созданного в соответствии с законодательством иностранного государства, место эффективного управления (фактические органы управления) которого находится в Республике Казахстан, и (или) выступающей гарантом, в том числе совместным гарантом, по обязательствам данного юридического лица (за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга).
4. В пункте 6 указывается информация на отчетную дату, предшествующую дате представления документов для получения разрешения и за период за три месяца до даты подачи документов (заполняется банком и организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций).
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах, а также предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание)
Электронная цифровая подпись
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешения на выпуск и
(или) размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики Казахстан
на территории иностранного
государства, уведомления
о выпуске депозитарных
расписок или иных ценны
бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные
ценные бумаги организаций-
резидентов Республики
Казахстан, а также
представления отчета об итогах
их размещения
Форма
Заявление о выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства
В соответствии со статьей 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг"__________________________________________________________________________
(наименование и адрес услугополучателя)
просит выдать разрешение на размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства и представляет следующую информацию:
Информация для заполнения
1.
Вид эмиссионной ценной бумаги
2.
Сектор (категория) официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
3.
Информация об исполнении либо несвоевременном исполнении или неисполнении условий выпуска эмиссионных ценных бумаг
4.
Информация о случаях делистинга эмиссионных ценных бумаг
5.
Величина левереджа
6.
Информация о соблюдении либо несоблюдении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленных банковским законодательством Республики Казахстан
Примечание:

1. 3-тармақта акцияларды қоспағанда айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
2. 4-тармақта облигацияларды ұстаушылар келіскен жағдайда, акцияларды және облигациялардың ерікті делистингін қоспағанда, айналыстағы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша ақпарат көрсетіледі.
3. 5-тармақта банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингті қоспағанда, осы рұқсатты алу үшін құжаттарды қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсыну алдындағы соңғы тоқсанның қорытындылары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Левередж шамасын шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған, тиімді басқару орны (нақты басқару органдары) Қазақстан Республикасында орналасқан заңды тұлға акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы меншігіндегі және (немесе) осы заңды тұлғаның (банкті, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымды және ұлттық басқарушы холдингін қоспағанда) міндеттемелері бойынша кепілгер, оның ішінде бірлескен кепілгер болатын Қазақстан Республикасының резидент ұйымы көрсетеді.
4. 6-тармақта рұқсатты алу үшін құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы есепті күнге және құжаттарды беру күніне дейін үш ай бұрынғы кезеңдегі ақпарат көрсетіледі (банк және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым көрсетеді).
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді, сондай-ақ ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті адам)
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды шығару туралы
хабардар ету, сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
"Шет мемлекеттің аумағындағы Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган).
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" , www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттардың толық топтамасы ұсынылған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1. В пункте 3 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций.
2. В пункте 4 указывается информация по эмиссионным ценным бумагам, находящимся в обращении, за исключением акций и добровольного делистинга облигаций в случае согласия держателей облигаций.
3. В пункте 5 указывается информация по итогам последнего квартала, предшествующего представлению в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) документов для получения данного разрешения, за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга.
Величина левереджа указывается организацией-резидентом Республики Казахстан, в собственности которой находится пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, созданного в соответствии с законодательством иностранного государства, место эффективного управления (фактические органы управления) которого находится в Республике Казахстан, и (или) выступающей гарантом, в том числе совместным гарантом, по обязательствам данного юридического лица (за исключением банка, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций и национального управляющего холдинга).
4. В пункте 6 указывается информация на отчетную дату, предшествующую дате представления документов для получения разрешения и за период за три месяца до даты подачи документов (заполняется банком и организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций).
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах, а также предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание)
Электронная цифровая подпись
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешения на выпуск и
(или) размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики Казахстан
на территории иностранного
государства, уведомления
о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных
бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные
ценные бумаги организаций-
резидентов Республики
Казахстан, а также
представления отчета об итогах
их размещения
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства"
1
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
8 (восемь) рабочих дней с даты представления полного пакета документов.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7
График работы

1) портал – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) уәкілетті орган – Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығаруға рұқсат беру туралы өтініш;
2) мынадай ақпаратты көрсете отырып шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару туралы Қазақстан Республикасы резидент ұйымының органы шешімінің электрондық көшірмесі:
көрсетілетін қызметті алушының толық атауы;
эмиссиялық бағалы қағаздарының шығарылуы жүргізілетін ережелер мен қағидалардың атаулары көрсетіле отырып, заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығару жүзеге асырылатын мемлекеттің (мемлекеттердің) атауы;
шығарылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың түрі, кепілгерді көрсетумен қамтамасыз етудің немесе кепілдіктің болуы және түрі, номиналдық құны немесе орналастыру бағасы (қолданылатын болса) және халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) (бар болса);
шығарылымның болжамды көлемі және валютасы;
осы эмиссиялық бағалы қағазбен берілетін құқықтар;
осы эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша сыйақыны есептеу және төлеу тәртібі, төлеу мерзімділігі, сондай-ақ эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісінде көзделген эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының маңызды талаптарына қатысты мәліметтер;
базалық активі осы Қазақстан Республикасы резидент ұйымының акциялары болып табылатын акцияларды немесе туынды бағалы қағаздарды осы акциялардың жалпы санының кемінде жиырма пайызын Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығы арқылы сатып алуға ұсыныс беру;
борыштық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарында уәкілетті орган төлемге қабілетсіз банкті реттеу шараларын қолданған жағдайда, борыштық бағалы қағаздар мәжбүрлеп қайта құрылымдалуы мүмкін екені туралы ережелер қамтылады (шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент банкі көрсетеді не егер шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығару талаптарында Қазақстан Республикасының резидент банкінің кепілдігін беру көзделген болса);
борыштық бағалы қағаздар шығарылымының талаптарында төлемге қабілетсіз банкке реттеу шаралары қолданылған жағдайда, борыштық бағалы қағаздарды ұстаушылардың өздерінің алдындағы міндеттемелерді мерзімінен бұрын орындауды талап етуге құқығы жоқ екені туралы ережелер қамтылады (шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығаруды және (немесе) орналастыруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидент банкі көрсетеді не егер шет мемлекеттің аумағында борыштық бағалы қағаздарды шығару талаптарында Қазақстан Республикасының резидент банкінің кепілдігін беру көзделген болса);

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день).
2) уполномоченного органа – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) электронная копия решения органа организации-резидента Республики Казахстан о выпуске эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства с указанием следующей информации:
полное наименование организации-резидента Республики Казахстан;
наименование государства (государств), в соответствии с законодательством которого (которых) будет осуществлен выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан, с указанием наименования положений и правил, в соответствии с которыми будет проводиться выпуск эмиссионных ценных бумаг;
вид выпускаемых эмиссионных ценных бумаг, наличие и вид обеспечения или гарантии с указанием гаранта, номинальная стоимость или цена размещения (если применимо) и международный идентификационный номер (код ISIN) (при наличии);
предполагаемый объем и валюта выпуска;
права, предоставляемые данной эмиссионной ценной бумагой;
порядок начисления и выплаты вознаграждения по данным эмиссионным ценным бумагам, периодичность выплаты, а также сведения, относящиеся к существенным условиям выпуска эмиссионных ценных бумаг, предусмотренным в проспекте выпуска эмиссионных ценных бумаг;
предоставление предложения к приобретению акций или производных ценных бумаг, базовым активом которых являются акции организации-резидента Республики Казахстан, не менее двадцати процентов от общего количества данных акций через организованный рынок ценных бумаг Республики Казахстан;
условия выпуска долговых ценных бумаг содержат положения о том, что долговые ценные бумаги могут быть принудительно реструктуризированы в случае применения уполномоченным органом мер по урегулированию неплатежеспособного банка (указывается банком-резидентом Республики Казахстан, осуществляющим выпуск и (или) размещение долговых ценных бумаг на территории иностранного государства, либо если условиями выпуска долговых ценных бумаг на территории иностранного государства предусмотрено предоставление гарантии банка-резидента Республики Казахстан);
условия выпуска долговых ценных бумаг содержат положения о том, что держатели долговых ценных бумаг не имеют права требовать досрочного выполнения обязательств перед ними в случае применения к неплатежеспособному банку мер по его урегулированию (указывается банком-резидентом Республики Казахстан, осуществляющим выпуск и (или) размещение долговых ценных бумаг на территории иностранного государства, либо если условиями выпуска долговых ценных бумаг на территории иностранного государства предусмотрено предоставление гарантии банка-резидента Республики Казахстан);

3) қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының бағалы қағаздардың қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларында (санаттарында) болуын растайтын құжаты:
уәкілетті орган тіркеген облигациялар шығарылымы – "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында не "Баламалы" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында;
уәкілетті орган тіркеген акциялар шығарылымы – "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторында;
не қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығару жоспарланып отырған бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларына (санаттарына):
облигациялар шығарылымын - қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатына;
акциялар шығарылымын - қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторына енгізуге келісімін растайтын құжаты.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттар электрондық құжат түрінде Қазақстан Республикасының резидент ұйымының шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру туралы өтінішке құжаттардың PDF форматындағы электрондық көшірмелері түрінде қоса беріледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін уәкілетті орган "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
Заңның 22-1-бабының 7-тармағында көзделген негіздемелер, атап айтқанда:
1) Заңның 22-1-бабының 4-тармағында көзделген талаптарды орындамау;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында белгіленген құжаттардың толық емес пакетін ұсыну;
3) ұсынылған құжаттардың Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында және www.egov.kz порталында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды шығару туралы
хабардар ету, сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттардың толық топтамасы ұсынылған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақының мөлшері және оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

3) документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий нахождение ценных бумаг в следующих секторах (категориях) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций, зарегистрированный уполномоченным органом – в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная", либо в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная";
выпуск акций, зарегистрированный уполномоченным органом, - в категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категории "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная";
либо документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий согласие на включение планируемых к выпуску ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства в следующие секторы (категории) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций – в категорию "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан;
выпуск акций – в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан.
Документы, указанные в подпункте 2) пункта 8 настоящего стандарта государственной услуги, в виде электронного документа прикрепляются к заявлению о выдаче разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства в виде электронных копий документов в формате PDF.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основания предусмотрены пунктом 7 статьи 22-1 Закона, а именно:
1) невыполнение условий, предусмотренных пунктом 4 статьи 22-1 Закона;
2) представление неполного пакета документов, установленных пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги;
3) несоответствие представленных документов требованиям, установленным Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адрес места оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа и портале www.egov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Приложение 4 к Правилам
выдачи разрешения на выпуск и
(или) размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики Казахстан
на территории иностранного
государства, уведомления о
выпуске депозитарных расписок
или иных ценных бумаг,
базовым активом которых
являются эмиссионные ценные
бумаги организаций-резидентов
Республики Казахстан, а
также представления отчета об
итогах их размещения
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства"
1
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
8 (восемь) рабочих дней с даты представления полного пакета документов.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7
График работы

3) қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының бағалы қағаздардың қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларында (санаттарында) болуын растайтын құжаты:
уәкілетті орган тіркеген облигациялар шығарылымы – "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында не "Баламалы" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатында;
уәкілетті орган тіркеген акциялар шығарылымы – "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторында;
не қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығару жоспарланып отырған бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізімінің мынадай секторларына (санаттарына):
облигациялар шығарылымын - қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторының "облигациялар" санатына;
акциялар шығарылымын - қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "премиум" санатына не "Негізгі" алаңының "акциялар" секторының "стандарт" санатына не "Баламалы" алаңының "акциялар" секторына енгізуге келісімін растайтын құжаты;
4) Қазақстан Республикасының резидент ұйымы орналастыруға рұқсат алуға арналған құжаттарды ұсыну күніне шығарылымы тіркелген эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін осы тармақта көрсетілген құжаттардан басқа, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алуға арналған мәліметтерді ұсынады;
5) Қазақстан Республикасының резидент ұйымы базалық Қазақстан Республикасы резидент ұйымының орналастырылатын эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын туынды эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алу үшін осы тармақта көрсетілген құжаттардан басқа, тиісті шешім қабылданғаннан кейін күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ішінде уәкілетті органға туынды бағалы қағаздарды орналастыру туралы шешім қабылдаған күндегі жағдай бойынша орналастырылған эмиссиялық бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың болуы туралы орталық депозитарийдегі жарияланған эмиссиялық бағалы қағаздардың жеке шотынан орталық депозитарийдің үзінді-көшірмесін ұсынады.

3) документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий нахождение ценных бумаг в следующих секторах (категориях) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций, зарегистрированный уполномоченным органом, - в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная", либо в категории "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная";
выпуск акций, зарегистрированный уполномоченным органом, - в категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категории "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная";
либо документ фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, подтверждающий согласие на включение планируемых к выпуску ценных бумаг в соответствии с законодательством иностранного государства в следующие секторы (категории) официального списка фондовой биржи:
выпуск облигаций - в категорию "облигации" сектора "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан;
выпуск акций - в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная", либо в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная", либо в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан;
4) организация-резидент Республики Казахстан для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства, выпуск которых на дату представления документов на получение разрешения на размещение зарегистрирован, помимо документов, указанных в настоящем пункте, представляет сведения для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
5) организация-резидент Республики Казахстан для получения разрешения на размещение производных эмиссионных ценных бумаг, базовым активом которых являются размещаемые эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, на территории иностранного государства, в течение 45 (сорока пяти) календарных дней после даты принятия соответствующего решения, помимо документов, указанных в настоящем пункте, представляет уполномоченному органу выписку центрального депозитария с лицевого счета объявленных эмиссионных ценных бумаг в центральном депозитарии о наличии эмиссионных ценных бумаг, которые будут являться базовым активом размещаемых эмиссионных ценных бумаг, по состоянию на дату принятия решения о размещении производных ценных бумаг.

Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағының 2) (электрондық құжат түрінде), 3), 4) және 5) тармақшаларында (PDF форматындағы құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде) көрсетілген құжаттар электрондық құжат нысанда жасалған, көрсетілетін қызметті алушының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру туралы сұрау салуға қоса беріледі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді уәкілетті орган "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
Заңның 22-1-бабының 7-тармағында көзделген негіздемелер, атап айтқанда:
1) Заңның 22-1-бабының 4-тармағында көзделген талаптарды орындамау;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында белгіленген құжаттардың толық емес пакетін ұсыну;
3) ұсынылған құжаттардың Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында және www.egov.kz порталында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
"Қазақстан Республикасының
резидент ұйымының
эмиссиялық бағалы қағаздарын
шет мемлекеттің
аумағында орналастыруға
рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарды шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат алуға арналған мәліметтер
1. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетілген атауы.
2. Тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарының шығарылымын тіркеген шет мемлекет органының атауы.
3. Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарының орналастырылуы жүргізілетін қор биржасының атауы.
4. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарының орналастырылуы жүргізілетін ережелер мен қағидалардың атауы.

Документы, указанные в подпунктах 2) (в виде электронного документа), 3), 4) и 5) (в виде электронных копий документов в формате PDF) пункта 8 настоящего стандарта государственной услуги прикрепляются к заявлению о выдаче разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг услугополучателя на территории иностранного государства, составленному в форме электронного документа.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основания предусмотрены пунктом 7 статьи 22-1 Закона, а именно:
1) невыполнение условий, предусмотренных пунктом 4 статьи 22-1 Закона;
2) представление неполного пакета документов, установленных пунктом 8 настоящего стандарта государственной услуги;
3) несоответствие представленных документов требованиям, установленным Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адрес места оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа и портале www.egov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Приложение к стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики
Казахстан на территории
иностранного государства"
Сведения для получения разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
1. Наименование организации-резидента Республики Казахстан с указанием организационно-правовой формы.
2. Наименование органа иностранного государства, который зарегистрировал выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан, с указанием номера и даты регистрации.
3. Наименование фондовой биржи, в соответствии с правилами которой будет проводиться размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
4. Наименование положений и правил, в соответствии с которыми будет проводиться размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.

5. Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды).
6. Эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының валютасы және нысаны.
7. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының жалпы көлемі, номиналды құны.
8. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыру құнын айқындау шарттары, айналысқа жіберу және орналастыру мерзімі.
9. Төлем агенті туралы ақпарат.
10. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын өтеу тәртібі, оларды болжамды өтеу мерзімі.
11. Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары шығарылымының талаптары туралы ақпаратты алуға арналған дереккөздер, байланыс деректемелері.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті адам)
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды шығару туралы
хабардар ету, сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында шығаруға рұқсат
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының
____________________________________________________________________
(заңнамаға сәйкес толық атауы және орналасқан жері)
___________________________________________________________________,
(оларға сәйкес шығарылымның мынадай түрлері жүргізілетін ережелер мен қағидалардың атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(бағалы қағаздардың түрі, шығарылымның жалпы көлемі, депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың саны, депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын бағалы қағаздардың түрі, базалық активтің депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың санына арақатынасы) эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат береді.
Уәкілетті адам
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды шығару туралы
хабардар ету, сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының
_________________________________________________________________
(толық атауы және орналасқан жері)
бағалы қағаздарының мынадай түрлерін
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(бағалы қағаздардың түрі, шығарылымның жалпы көлемі, депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың саны, депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың базалық активі болып табылатын бағалы қағаздардың түрі, базалық активтің депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың санына арақатынасы)
_____________________________________________________
(шет мемлекеттің атауы)
аумағында орналастыруға рұқсат береді.
Уәкілетті адам
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды шығару туралы
хабардар ету, сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылды Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЭБҚОҚТА _7
Кезеңділігі: орналастырылуына қарай
Есепті кезең: орналастырылуына қарай
Ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының резидент ұйымы
Нысан
_________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының резидент ұйымының толық атауы)
Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат
Жолдардың атауы
Сандық және әріптік деректер
1.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының атауы
2.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының ұйымдық-құқықтық нысаны
3.
Қазақстан Республикасының резидент ұйымының орналасқан жері
4.
Эмиссиялық бағалы қағаздың түрі
5.
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды)
6.
Эмиссиялық бағалы қағаздардың номиналды құны және (немесе) орналастыру бағасы
7.
Орналастыру басталған күн
8.
Орналастыру аяқталған күн
9.
Ұсынылған бағалы қағаздардың саны
10.
Орналастырылған бағалы қағаздардың саны
11.
Тартылған ақша көлемі
"Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада көзделген.
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті адам) _____ (қолы)
Қол қойылған күн 20____ жылғы "___"______________
Эмиссиялық бағалы қағаздарды
орналастыру қорытындылары
туралы ақпарат нысанына
қосымша
"Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс – ЭБҚОҚТА _7, кезеңділігі - орналастырылуына қарай)

5. Международный идентификационный номер (код ISIN).
6. Валюта и форма выпуска эмиссионных ценных бумаг.
7. Общий объем выпуска, номинальная стоимость эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
8. Сроки обращения и размещения, условия определения цены размещения на территории иностранного государства эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
9. Информация о платежном агенте.
10. Порядок погашения эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан, предполагаемый срок их погашения.
11. Источники, контактные реквизиты для получения информации об условиях выпуска эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган документах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание)
Электронная цифровая подпись
Приложение 5 Правилам
выдачи разрешения на выпуск и
(или) размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики Казахстан
на территории иностранного
государства, уведомления
о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных
бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные
ценные бумаги организаций-
резидентов Республики
Казахстан, а также
представления отчета об итогах
их размещения
Форма
Разрешение на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка разрешает выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения)
в соответствии с законодательством
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование положений и правил, в соответствии с которыми будет проводиться выпуск)
следующих видов
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________._____________________________________________________________________________________
(вид ценных бумаг, общий объем выпуска, количество депозитарных расписок или иных ценных бумаг, вид ценных бумаг, являющихся базовым активом депозитарных расписок
или иных ценных бумаг, соотношение базового актива к количеству депозитарных расписок или иных ценных бумаг)
Уполномоченное лицо
Электронная цифровая подпись
Приложение 6 Правилам
выдачи разрешения на выпуск и
(или) размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики Казахстан
на территории иностранного
государства, уведомления
о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных
бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные
ценные бумаги организаций-
резидентов Республики
Казахстан, а также
представления отчета об итогах
их размещения
Форма
Разрешение на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента
Республики Казахстан на территории иностранного государства
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка разрешает
размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан
___________________________________________________________________________________
(полное наименование и местонахождение)
на территории______________________________________________________________________
(наименование иностранного государства)
следующих видов
__________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________.
(вид ценных бумаг, общий объем выпуска, количество депозитарных расписок или иных ценных
бумаг, вид ценных бумаг, являющихся базовым активом депозитарных расписок или иных ценных
бумаг, соотношение базового актива к количеству депозитарных расписок или иных ценных бумаг)
Уполномоченное лицо
Электронная цифровая подпись
Приложение 7 к Правилам
выдачи разрешения на выпуск и
(или) размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики
Казахстан на территории
иностранного государства,
уведомления о выпуске
депозитарных расписок или
иных ценных бумаг, базовым
активом которых являются
эмиссионные ценные
бумаги организаций-резидентов
Республики Казахстан, а
также представления отчета об
итогах их размещения
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг
Индекс формы административных данных: ИИРЭЦБ_7
Периодичность: по мере размещения
Отчетный период: по мере размещения
Круг лиц предоставляющих: организация-резидент Республики Казахстан
Форма
_________________________________________________________________________
(полное наименование организации-резидента Республики Казахстан)
Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг
Наименование строк
Числовые и буквенные данные
1.
Наименование организации-резидента Республики Казахстан
2.
Организационно-правовая форма организации-резидента Республики Казахстан
3.
Место нахождения организации-резидента Республики Казахстан
4.
Вид эмиссионной ценной бумаги
5.
Международный идентификационный номер (код ISIN)
6.
Номинальная стоимость и (или) цена размещения эмиссионных ценных бумаг
7.
Дата начала размещения
8.
Дата окончания размещения
9.
Количество предложенных ценных бумаг
10.
Количество размещенных ценных бумаг
11.
Объем привлеченных денег
Пояснения по заполнению формы административных данных "Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг" предусмотрены
в приложении к данной форме.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность
информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых
организаций документах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) ________ (подпись)
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Приложение к форме
информации об итогах
размещения эмиссионных
ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы административных данных "Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг" (индекс – ИИРЭЦБ_7, периодичность – по мере размещения)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру қорытындылары туралы ақпарат" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 22-1-бабының 6-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының резидент ұйымы жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы не қол қоюға уәкілетті адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасының резидент ұйымының атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны және орналасқан жері көрсетіледі.
6. 4, 5 және 6-бағандарда эмиссиялық бағалы қағаздың түрі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) және эмиссиялық бағалы қағаздардың номиналды құны және (немесе) орналастыру бағасы көрсетіледі.
7. 7 және 8-бағандарда эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастырудың басталған күні және орналастырудың аяқталған күні көрсетіледі.
8. 9, 10 және 11-бағандарда ұсынылған бағалы қағаздардың саны, орналастырылған бағалы қағаздардың саны және тартылған ақшаның көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымына шет
мемлекеттің аумағында
эмиссиялық бағалы қағаздар
шығаруға және (немесе)
орналастыруға рұқсат беру,
базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымдарының
эмиссиялық бағалы қағаздары
болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды шығару туралы
хабардар ету, сондай-ақ оларды
орналастырудың
қорытындылары туралы есепті
ұсыну қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ДҚОҚЕ _8
Кезеңділігі: орналастырылуына қарай
Есепті кезең: орналастырылуына қарай
Ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының резидент ұйымы
Нысан
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының резидент ұйымының толық атауы)
Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп
Жолдардың атауы
Сандық және әріптік деректер
1.
Ұйымдық-құқықтық нысаны, орналасқан жері және тіркеу деректері көрсетілген Қазақстан Республикасының резидент ұйымының атауы
2.
Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды шығару және (немесе) орналастыру үшін уәкілетті органнан рұқсат алу күні
3.
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды)
4.
Бағалы қағаздар туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасында және шет мемлекеттің аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасында орналастырылған базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттардың немесе өзге де бағалы қағаздардың саны, түрі; орналастыру бағасы
5.
Тартылған ақша көлемі
6.
Орналастыру басталған күн және аяқталған күн
7.
Андеррайтерлердің (эмиссиялық консорциумдар) атауы
8.
Құқықтарды растауды жүзеге асыратын есептік ұйымның атауы
"Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада көзделген.
Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есепке депозитарлық қолхаттардың саны көрсетіле отырып, электрондық тасымалдағышта ұсынылатын ұстаушылар туралы ақпарат қоса беріледі.
Қазақстан Республикасы резидент ұйымының бірінші басшысы (қол қоюға уәкілетті адам) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дәйекті болуын қамтамасыз етеді.
Бірінші басшы (қол қоюға уәкілетті адам) ________
(қолы)
Базалық активі
Қазақстан Республикасының
резидент ұйымының
эмиссиялық бағалы
қағаздары болып табылатын
депозитарлық қолхаттарды
немесе өзге де бағалы
қағаздарды орналастырудың
қорытындылары
туралы есеп нысанына
қосымша
"Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индекс – ДҚОҚЕ_8, кезеңділігі - орналастырылуына қарай)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 6 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
3. Форма составляется организацией-резидентом Республики Казахстан.
4. Форму подписывает первый руководитель либо лицо, уполномоченное на подписание.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются наименование, организационно-правовая форма и место нахождения организации-резидента Республики Казахстан.
6. В графах 4, 5 и 6 указываются вид эмиссионной ценной бумаги, международный идентификационный номер (код ISIN) и номинальная стоимость и (или) цена размещения эмиссионных ценных бумаг.
7. В графах 7 и 8 указываются дата начала размещения и дата окончания размещения эмиссионных ценных бумаг.
8. В графах 9, 10 и 11 указываются количество предложенных ценных бумаг, количество размещенных ценных бумаг и объем привлеченных денег.
Приложение 8 к Правилам
выдачи разрешения на выпуск и
(или) размещение эмиссионных
ценных бумаг организации-
резидента Республики Казахстан
на территории иностранного
государства, уведомления
о выпуске депозитарных
расписок или иных ценных
бумаг, базовым активом
которых являются эмиссионные
ценные бумаги организаций-
резидентов Республики
Казахстан, а также
представления отчета об итогах
их размещения
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные
ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: ОИРДР_8
Периодичность: по мере размещения
Отчетный период: по мере размещения
Круг лиц предоставляющих: организация-резидент Республики Казахстан
Форма
__________________________________________________________________________
(полное наименование организации-резидента Республики Казахстан)
Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан
Наименование строк
Числовые и буквенные данные
1.
Наименование организации-резидента Республики Казахстан с указанием организационно-правовой формы, места нахождения и регистрационных данных
2.
Дата получения разрешения уполномоченного органа на выпуск и (или) размещение депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги акции организации-резидента Республики Казахстан
3.
Международный идентификационный номер (код ISIN)
4.
Сведения о ценных бумагах:
количество, вид депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, размещенных на фондовой бирже, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан, и фондовой бирже, осуществляющей деятельность на территории иностранного государства; цена размещения
5.
Объем привлеченных денег
6.
Дата начала и дата окончания размещения
7.
Наименование андеррайтеров (эмиссионных консорциумов)
8.
Наименование учетной организации, осуществляющей подтверждение прав
Пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан" предусмотрены в приложении к данной форме.
К отчету об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан, прилагается информация о держателях, с указанием количества депозитарных расписок, которая представляется на электронном носителе.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) организации-резидента Республики Казахстан обеспечивает достоверность информации, содержащейся в представленных в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций документах.
Первый руководитель (лицо, уполномоченное на подписание) ________ (подпись)
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Приложение к форме
отчета об итогах размещения
депозитарных расписок или
иных ценных бумаг, базовым
активом которых являются
эмиссионные ценные бумаги
организации-резидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан" (индекс – ОИРДР_8, периодичность – по мере размещения)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздары болып табылатын депозитарлық қолхаттарды немесе өзге де бағалы қағаздарды орналастырудың қорытындылары туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 34-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының резидент ұйымы жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы не қол қоюға уәкілетті адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда Қазақстан Республикасының резидент ұйымының атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, орналасқан жері және тіркеу деректері, андеррайтерлердің атауы және орналастырылған туынды бағалы қағаздарға құқықтарды растауды жүзеге асыратын есептік ұйымның атауы көрсетіледі.
6. 2-бағанда базалық активі Қазақстан Республикасының резидент ұйымының акциялары болып табылатын туынды бағалы қағаздарды шығару және (немесе) орналастыру үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органнан рұқсат алу күні көрсетіледі.
7. 3-бағанда халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) көрсетіледі.
8. 4-бағанда бағалы қағаздар туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. 5-бағанда тартылған қаражат көлемі көрсетіледі.
10. 6-бағанда орналастырудың басталған күні және аяқталған күні көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
3. Форма составляется организацией-резидентом Республики Казахстан.
4. Форму подписывает первый руководитель либо лицо, уполномоченное на подписание.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются наименование, организационно-правовая форма, место нахождения и регистрационные данные организации-резидента Республики Казахстан, наименование андеррайтеров и наименование учетной организации, осуществляющей подтверждение прав на данные ценные бумаги.
6. В графе 2 указывается дата получения разрешения уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на выпуск и (или) размещение депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан.
7. В графе 3 указывается международный идентификационный номер (код ISIN).
8. В графе 4 указываются сведения о ценных бумагах.
9. В графе 5 указывается объем привлеченных средств.
10. В графе 6 указывается дата начала и дата окончания размещения.