Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 сәуірде № 20461 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасы кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары – Шекара қызметінің директоры Ділманов Дархан Айтқалиұлына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚР Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
К. Масимов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
___________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2020 жылғы 20 сәуірдегі
№ 26/қе бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2020 года № 20461.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые приказы Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – Директора Пограничной службы Дильманова Дархана Айткалиевича.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности РК
К. Масимов
СОГЛАСОВАН
Министерство цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
___________________
Приложение к приказу
от 20 апреля 2020 года № 26/қе
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 20 апреля 2020 года № 26/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті алушы Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына, сондай-ақ шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "электрондық үкіметтің" веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсатты беру (ұзарту) туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) ұсынады.
Веб-порталда өтінішке электронды нысанда осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушымен веб-порталға барлық қажетті құжаттарды берілген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін шығару күні мен уақыты көрсетілетін сұраныстың қабылдануы туралы мәртебесі көрінеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и устанавливают порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам Республики Казахстан, а также иностранным гражданам, лицам без гражданства, получающим государственные услуги (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю заявление о выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном формате на веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя.
К заявлению на веб-портале прилагаются в электронном формате документы, необходимые для оказания государственной услуги в соответствии с пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень), указанного в приложении 2 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов на веб-портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени выдачи результата.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Тізбенің 7-тармағында көзделген көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес қоса берілген құжаттары бар өтініш (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімше басшысына қарауға береді, ол көрсетілетін қызметті беруші бөлімшенің жауапты қызметкерін (бұдан әрі – орындаушы) белгілейді және оған орындауға жібереді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-1. Көрсетілетін қызметті алушы анық емес құжаттар не болмаса көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) ұсынылған материалдар, объектілер, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтер Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сараптамалардың, зерттеулердің не болмаса тексерулердің теріс қорытындысы не болмаса көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болған кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуді алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған кезде орындаушы екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының веб-порталдағы "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының расталған ЭЦҚ арқылы электронды құжат түрінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат беруден (ұзартудан) бас тарту (бұдан әрі – бас тарту) туралы хабарламаны жолдайды.

4. В день поступления заявления с прилагаемыми к нему документами (далее – пакет документов) в соответствии с графиком работы услугодателя, предусмотренным в пункте 7 Перечня, сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет их прием, регистрацию и передает на рассмотрение руководителю подразделения услугодателя, который определяет ответственного сотрудника подразделения услугодателя (далее – исполнитель) и отправляет ему на исполнение.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, определяющим порядок оказания государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-1. В случае представления услугополучателем недостоверных документов либо пакета документов, содержащих несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, при наличии отрицательного ответа уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательного заключения экспертизы, исследования либо проверки либо вступившего в законную силу решения (приговора) суда в отношении услугополучателя о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги, лишении специального права, связанного с получением государственной услуги, отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги, исполнитель в течение двух рабочих дней в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале направляет уведомление об отказе в выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан (далее – отказ) в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. Қағидалар 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Құжаттар топтамасының толық болған жағдайда, орындаушы тоғыз жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарастырады және егер рұқсат беру туралы өтініште көрсетілген кәсіпшілік ауданы (аудандары) Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңіз), ішкі суларының шегінде орналасқан болса, қазақстандық кеменің кәсіпшілік қызметті жүргізуі кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өту қажеттілігін анықтайды, және үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат беру) немесе бас тарту туралы хабарламаны құрастырады.
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат мерзімін ұзартқан немесе қайтадан алған жағдайда орындаушы, оң шешім қабылданған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде тікелей бұрын берілген рұқсатқа қолданылу мерзімін ұзарту туралы өзгеріс енгізеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Құрастырылған рұқсат осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама, орындаушымен, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ арқылы расталған, электронды құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының веб-порталдағы "жеке кабинетіне" жолданады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11)-тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
9. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
9-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "Мемлекеттер көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 3) тармақшасына және 23-бабының 2-тармағына сәйкес үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелерге және "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жолданады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В случае полноты пакета документов, исполнитель в течение девяти рабочих дней рассматривает их на соответствие требованиям настоящих Правил и определяет необходимость неоднократного пересечения Государственной границы Республики Казахстан казахстанским судном при ведении промысловой деятельности, если указанный в заявлении район (районы) промысла находится в пределах территориальных вод (моря), внутренних вод Республики Казахстан, и в течение трех рабочих дней формирует разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан (далее – разрешение), либо уведомление об отказе.
В случае продления или получения повторного разрешения на пользование животным миром исполнитель, при положительном принятии решения, в течении одного рабочего дня вносит изменение о продлении срока действия непосредственно в ранее выданное разрешение.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Сформированное разрешение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам направляется исполнителем в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
9. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
9-1. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в течение трех рабочих дней направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10, подпункту 3) статьи 14 и пункту 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", а также территориальные подразделения и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", осуществляющим прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.

Ескерту. Қағидалар 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) берілуі мүмкін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Порталмен жолданым берілген кезде шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі жоғары тұрған шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, жоғары тұрған шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
10. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом и Законом Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим органом, рассматривающий жалобу.
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действия (бездействия) обжалуется.
Услугодатель, чье решение, действия (бездействия) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в вышестоящий орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, чье решение, действия (бездействия) обжалуется, вправе не направлять жалобу в вышестоящий орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

12. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаттар беру (ұзарту) туралы өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кімге ____________________________________________________________
(Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен __________________________________________________________
(заңды тұлғаның заңды мекенжайы көрсетілген толық атауы немесе жеке
кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), оның мекенжайы
Мақсаты Қазақстан Республикасының аумағында балық өнімдері мен өзге де өнімді
сату немесе өндіру үшін теңіз кәсіпшілігі өнімдерін жеткізу болып табылатын кәсіпшілік
қызмет жүргізілген жағдайда кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін) шетелдік кемелерге,
сондай-ақ шекаралық бақылау жүзеге асырылған қазақстандық кемелерге ауыстырып
тиемей _________________________________________________________ ауданында
(балық кәсіпшілігі ауданы көрсетіледі)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаттар
алуға (ұзартуға) өтінішті қарауды сұраймын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаттар
алуға мәлімделген кемелер туралы мәліметтер ______ парақта келтірілген.
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының немесе жеке кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаттар алуға мәлімделген қазақстандық кеме туралы өтінішке мәліметтер
1. Кеменің атауы ________________________________________________
2. Кеменің типі __________________________________________________
3. Кеменің борттық нөмірі _________________________________________
4. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасқан пункті) _____________________

12. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам государственной
услуги "Выдача разрешения
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами
для ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе"
Форма
Заявление о выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение
Государственной границы Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Кому _____________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Пограничной службы)
От кого ___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица с указанием его юридического адреса или
фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес)
Прошу рассмотреть заявление на получение (продление) разрешения
на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
в районе __________________________________________________________________
(указывается рыбопромысловый район)
без перегрузки продуктов (объектов) промысла на иностранные суда, а также
на казахстанские суда, в отношении которых осуществлен пограничный контроль,
в случае ведения промысловой деятельности, целью которой является доставка
продуктов (объектов) промысла для реализации или производства рыбной и иной
продукции на территории Республики Казахстан.
Сведения о судах, заявленных для получения разрешения на неоднократное
пересечение Государственной границы Республики Казахстан, приведены
на ______ листах.
__________________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года.
Сведения к заявлению о казахстанском судне, заявленном для получения разрешения
на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Наименование судна _________________________________________
2. Тип судна __________________________________________________
3. Бортовой номер судна _______________________________________
4. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ____________

5. Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінде кеменің тіркелуі туралы мәліметтер:
________________________________________________________
6. Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың нөмірі, алынған орны, күні және оның
қолданылу мерзімдері ___________________________________
7. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе жеке кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), оның мекенжайы _______________
8. Кеменің меншік иесінің атауы және мекенжайы _____________________
9. Квоталар иесінің атауы және мекенжайы ___________________________
10. Кеме капитанының (иесінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), оның
мекенжайы __________________________________________________
11. Техникалық бақылау құралдарының типі _________________________
12. Кәсіпшілік қызмет жүргізу ауданы (аудандары) ____________________
13. Кеме кәсіпшілік ауданына баратын кезде Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуінің болжамды координаталары мен мерзімдері
________________________________________________________
Кеме кәсіпшілік ауданына шығатын және кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін) жеткізуі
мен түсіруі үшін кіретін Қазақстан Республикасының теңіз порты (орналасу пункті)
________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының немесе жеке кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
ҰҚК Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру бойынша – 15 (он бес) жұмыс күні; Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсатты ұзартуға немесе қайтадан алуға – 3 (үш) жұмыс күні.
4
Көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы төлейтін төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда оны төлеу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

5. Сведения о регистрации судна в реестрах судов Республики Казахстан:
______________________________________________________________
6. Номер, место, дата получения разрешения на пользование животным
миром и сроки его действия ______________________________________
7. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия,
имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя,
его адрес _______________________________________________________
8. Наименование и адрес собственника судна ________________________
9. Наименование и адрес владельца квот ____________________________
10. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана (владельца) судна,
его адрес _______________________________________________________
11. Тип технических средств контроля ______________________________
12. Район (ы) ведения промысловой деятельности ____________________
13. Предполагаемые координаты и сроки пересечения Государственной
границы Республики Казахстан при следовании судна в район промысла
_______________________________________________________________
Морской порт (пункт базирования) Республики Казахстан выхода судна
в район промысла и захода для доставки и выгрузки продуктов (объектов)
промысла ______________________________________________________
_______________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 2
к Правилам государственной услуги
"Выдача разрешения
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами
для ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Пограничной службы КНБ.
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства".
3
Срок оказания государственной услуги
По выдаче разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
По продлению или повторному получению разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан – 3 (три) рабочих дня.
4
Форма оказания
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя

1) веб-порталдың: техникалық жұмыстарды жүргізумен байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін ұсыну келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат13-00-ден 15-00-ге дейін, сенбі күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін). Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Шекара қызметінің интернет-қорында: gov.egov.kz/memleket/entitis/shekaraknb;
2) веб-порталда көрсетілген.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі
Рұқсатты алу үшін:
1) қазақстандық кеменің капитаны (иесі) жасаған кеменің рөлі қоса берілген рұқсат беру туралы өтініш;
2) қазақстандық кемеге меншік құқығы туралы куәліктің электронды көшірмесі немесе қазақстандық кемені жалға алу шартының көшірмесі (теңіз кемелері үшін);
3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәліктің электронды көшірмесі (теңіз кемелері үшін);
4) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың электронды көшірмесі;
5) шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар үшін жұмыс істеуге рұқсаттың электронды көшірмесі;
6) кеме куәлігінің электронды көшірмесі (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кемелер тізілімінде тіркелген кемелер үшін);
7) жеке басын куәландыратын құжаттар, мемлекеттік тіркеу (заңды тұлғаны қайта тіркеу) туралы мәліметтер қызмет берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Рұқсатты ұзарту немесе қайтадан алу үшін:
1) қазақстандық кеменің капитаны (иесі) жасаған кеменің рөлі қоса берілген рұқсат беру туралы өтініш;
2) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың электронды көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (тоқтата тұру, жою) үшін негіздер
1) егер рұқсат беру туралы өтініште көрсетілген кәсіпшілік ауданы (аудандары) Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңіз), ішкі суларының шегінде орналасқан болса, қазақстандық кеменің кәсіпшілік қызметті жүргізуі кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өту қажеттілігінің болмауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

1) веб-портала: круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, оказание государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя: с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 15-00, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Пограничной службы: gov.egov.kz/memleket/entitis/shekaraknb;
2) на веб-портале.
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
Для получения разрешения:
1) заявление о выдаче разрешения с приложением к нему судовой роли, составленной капитаном (владельцем) казахстанского судна;
2) электронная копия свидетельства о праве собственности на казахстанское судно или копия договора аренды казахстанского судна (для морских судов);
3) электронная копия свидетельства о праве плавания под Государственным Флагом Республики Казахстан (для морских судов);
4) электронная копия разрешения на пользование животным миром;
5) электронные копии разрешений на работу для иностранцев и лиц без гражданства;
6) электронная копия судового свидетельства (для судов, зарегистрированных в Государственном судовом реестре Республики Казахстан);
7) сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации юридического лица) предоставляются услугодателю из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Для продления или повторного получения разрешения:
1) заявление о выдаче (продлении) разрешения с приложением к нему судовой роли, составленной капитаном (владельцем) казахстанского судна;
2) электронная копия разрешения на пользование животным миром.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) отсутствие необходимости в неоднократном пересечении Государственной границы Республики Казахстан казахстанским судном при ведении промысловой деятельности, если указанный в заявлении район (районы) промысла находится в пределах территориальных вод (моря), внутренних вод Республики Казахстан;
2) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілетін өзге талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы алу үшін электронды цифрлық қолы болуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан шығу мүмкіндігі режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөнінде көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-91-07, 71-92-07, 71-93-07, 71-94-07, 71-95-07, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Сериясы _______ № ___________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе жеке кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), оның мекенжайы______________
2. Кеме иесінің атауы және мекенжайы ___________________________

3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
4) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги через веб-портал необходимо наличие электронной цифровой подписи.
Услугополучатель информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа получает посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-91-07, 71-92-07, 71-93-07, 71-94-07, 71-95-07, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 3
к Правилам государственной
услуги "Выдача разрешения
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами
для ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе"
Форма
Серия ______ №___________ Разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя,
отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес
_____________________________________________________________________
2. Наименование и адрес собственника судна ______________________________

3. Кеменің атауы ______________________________________________
4. Кеменің түрі _______________________________________________
5. Кеменің борттық нөмірі ______________________________________
6. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасу пункті) ____________________
7. Кеме капитанының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), оның мекенжайы
__________________________________________________
8. Техникалық бақылау құралдарының түрі ________________________
9. Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінде кеменің тіркелуі туралы мәлімет
____________________________________________________
10. Рұқсаттың қолданылу мерзімі ________________________________
11. Теңіз кәсіпшілігінің ауданы (аудандары) _______________________
12. Теңіз кәсіпшілігі өнімдерін кіргізу және түсіру үшін Қазақстан Республикасы теңіз
порттарының (орналасу пункттерінің) тізбесі
____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесі бастығының қолы)
20__ жылғы "___" _________
Парақтың сыртқы жағы
Ерекше белгілер
1. Рұқсаттың тоқтатылған күні ____________________________________
2. Рұқсатты тоқтатудың себептері _________________________________
______________________________________________________________
3. Рұқсат қайта жаңартылған күн __________________________________
Рұқсаттың күші жойылғаны туралы белгі
1. Рұқсаттың күші жойылған күні _________________________________
2. Рұқсаттың күшін жою себептері ________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінің белгілері ________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаттар беруден (ұзартудан) бас тарту туралы хабарлама

3. Наименование судна _________________________________________________
4. Тип судна __________________________________________________________
5. Бортовой номер судна ________________________________________________
6. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ____________________
7. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана судна, его адрес
_____________________________________________________________________
8. Тип технических средств контроля ____________________________________
9. Сведения о регистрации судна в реестрах судов Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
10. Срок действия разрешения ___________________________________________
11. Район (ы) морского промысла ________________________________________
12. Перечень морских портов (пунктов базирования) Республики Казахстан
для захода и выгрузки продуктов (объектов) морского промысла
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись начальника территориального подразделения Пограничной службы)
"___" _________ 20__ года.
Обратная сторона листа
Особые отметки
1. Дата приостановления разрешения ____________________________________
2. Причины приостановления разрешения ________________________________
____________________________________________________________________
3. Дата возобновления разрешения ______________________________________
Отметка об аннулировании разрешения
1. Дата аннулирования разрешения ____________________________________
2. Причины аннулирования разрешения ________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Отметки территориального подразделения Пограничной службы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Приложение 4
к Правилам государственной
услуги "Выдача разрешения
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами
для ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе"
Форма
Уведомление об отказе в выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе жеке кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда), оның мекенжайы ___________________
2. Кеме иесінің атауы және мекенжайы _______________________________
3. Кеменің атауы __________________________________________________
4. Кеменің типі ____________________________________________________
5. Кеменің борттық нөмірі __________________________________________
6. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасу пункті) ________________________
7. Кеме капитанының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), оның мекенжайы
____________________________________________________
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуге рұқсат беруден (ұзартудан) бас тарту себептері ____________________
_________________________________________________________________
(Шекара қызметінің аумақтық бөлімше бастығының қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2020 жылғы 20 сәуірдегі
№ 26/қе бұйрығына
2-қосымша
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті алушы Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына, сондай-ақ шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя,
отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес
_____________________________________________________________________
2. Наименование и адрес владельца судна _________________________________
3. Наименование судна _________________________________________________
4. Тип судна __________________________________________________________
5. Бортовой номер судна ________________________________________________
6. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ____________________
7. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана судна, его адрес
______________________________________________________________________
8. Причина отказа в выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение
Государственной границы Республики Казахстан
______________________________________________________________________
(подпись начальника территориального подразделения Пограничной службы)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 20 апреля 2020 года № 26/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и устанавливают порядок оказания государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам Республики Казахстан, а также иностранным гражданам, лицам без гражданства, получающим государственные услуги (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы:
жеке тұлға – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке және заңды тұлғалар – шекаралық белдеуде шаруашылық, кәсіпшілік немесе өзге де қызметті жүргізуге, қоғамдық-саяси, мәдени немесе өзге де іс-шараларды өткізуге рұқсаттама алуға, онда жұмыс жүргізудің немесе іс-шаралар өткізудің сипаты, орны, қатысушылары, уақыты, кәсіпшілік және өзге де кемелерде пайдаланылатын көлік және өзге де техникалық құралдар туралы, ал қажет болған жағдайларда, егер бұл шектес мемлекетпен Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында ескертілсе, мемлекеттік шекараны кесіп өту орны мен уақыты туралы мәліметтер көрсетілетін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыныс береді.
Веб-порталда ұсынуға осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар электрондық форматта қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушымен веб-порталға барлық қажетті құжаттарды берілген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін шығару күні мен уақыты көрсетілетін сұраныстың қабылдануы туралы мәртебесі көрінеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Тізбенің 7-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес қоса берілген құжаттары бар өтініш (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімше басшысына қарастыруға береді, ол көрсетілетін қызметті беруші бөлімшенің жауапты қызметкерін (бұдан әрі – орындаушы) белгілейді және оған орындауға жібереді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет услугодателю в электронном формате через веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
физическое лицо – заявление для получения пропуска по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
физические и юридические лица – представление для получения пропуска на ведение хозяйственной, промысловой или иной деятельности, проведения общественно-политических, культурных или иных мероприятий в пограничной полосе, в котором указывают сведения о характере, месте, участниках, времени производства работ или проведения мероприятий, используемых промысловых и иных судах, транспортных и иных технических средствах, а в необходимых случаях – месте и времени пересечения госграницы, если это оговорено в международных договорах Республики Казахстан с сопредельным государством, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
К представлению на веб-портале прилагаются в электронном формате документы, необходимые для оказания государственной услуги в соответствии с пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень), указанного в приложении 3 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов на веб-портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени выдачи результата.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В день поступления заявления (представления) с прилагаемыми к нему документами (далее – пакет документов) в соответствии с графиком работы услугодателя, предусмотренным в пункте 7 Перечня, сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет их прием, регистрацию и передает на рассмотрение руководителю подразделения услугодателя, который определяет сотрудника подразделения услугодателя (далее – исполнитель) и отправляет ему на исполнение.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, определяющим порядок оказания государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-1. Көрсетілетін қызметті алушы анық емес құжаттар не болмаса көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) ұсынылған материалдар, объектілер, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтер Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сараптамалардың, зерттеулердің не болмаса тексерулердің теріс қорытындысы не болмаса көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болған кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуді алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған кезде орындаушы екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының веб-порталдағы "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының расталған ЭЦҚ арқылы электронды құжат түрінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат беруден (ұзартудан) бас тарту (бұдан әрі – бас тарту) туралы хабарламаны жолдайды.
Ескерту. Қағидалар 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Құжаттар топтамасының толық болған жағдайда, орындаушы үш жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарастырады.
Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала хабардар етеді. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-1. В случае представления услугополучателем недостоверных документов либо пакета документов, содержащих несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, при наличии отрицательного ответа уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательного заключения экспертизы, исследования либо проверки либо вступившего в законную силу решения (приговора) суда в отношении услугополучателя о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги, лишении специального права, связанного с получением государственной услуги, отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги, исполнитель в течение трех рабочих дней в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале направляет уведомление об отказе в приеме заявления (представления) в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В случае полноты пакета документов, исполнитель в течение трех рабочих дней рассматривает их на соответствие требованиям настоящих Правил.
В случае выявления несоответствия требованиям настоящих Правил, услугодатель уведомляет заранее услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателем позиции по предварительному решению, не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Құжаттар топтамасын қарастырғаннан кейін орындаушы үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттаманы (бұдан әрі – рұқсаттама) немесе осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастырады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ арқылы расталған, электронды құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының веб-порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.
8. Рұқсаттама тиісті уәкілетті органдар шаруашылық, кәсіпшілік немесе өзге де қызметті, қоғамдық-саяси, мәдени немесе өзге іс-шараларды жүргізуге берген рұқсаттың қолданылу мерзімдерін ескере отырып, өтініште (ұсыныста) көрсетілген, бірақ күнтізбелік бір жылдан аспайтын мерзімге беріледі.
9. Шекаралық белдеуге ата-анасымен немесе өздерімен бірге жүретін адамдармен кіретін 16 жасқа дейінгі балалар туралы мәліметтер осы адамдардың рұқсаттамасына енгізіледі.
10. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11)-тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
11. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
11-1. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат "Мемлекеттер көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 13) тармақшасына, 14-бабының 3) тармақшасына және 23-бабының 2-тармағына сәйкес үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелерге және "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жолданады.
Ескерту. Қағидалар 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. После рассмотрения пакета документов в течение трех рабочих дней исполнитель формирует пропуск на въезд и пребывание в пограничной полосе по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – пропуск), либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пропуск выдается на указанный в заявлении (представлении) срок с учетом сроков действия разрешения соответствующих уполномоченных органов на ведение хозяйственной, промысловой или иной деятельности, проведение общественно-политических, культурных или иных мероприятий, но не более одного календарного года.
9. Сведения о детях, не достигших 16-летнего возраста, въезжающих в пограничную полосу с родителями или сопровождающими их лицами, вносятся в пропуска этих лиц.
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
11. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
11-1. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в течение трех рабочих дней направляется в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10, подпункту 3) статьи 14 и пункту 2 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", а также территориальные подразделения и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", осуществляющим прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 11-1 в соответствии с приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги

12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) берілуі мүмкін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Порталмен жолданым берілген кезде шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі жоғары тұрған шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын көрсетілетін қызметті беруші, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, жоғары тұрған шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
1-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ (ЗАЯВЛЕНИЕ)
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск на въезд и пребывание в пограничную полосу)
_________________________________________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс) (населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) ____________________________________________________________
Уақыты (время) ___________________________________________________________
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын (о себе сообщаю следующие сведения)
Тегі (фамилия) ____________________________________________________________
Аты (имя) ________________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) (отчество, при его наличии) _____________________
Туған жылы мен жері (год и место рождения) __________________________________
Жұмыс орны (место работы) ________________________________________________
(ұйымның атауы және лауазымы) (наименование организации и должность)
Жеке басын куәландыратын құжаты (документ, удостоверяющий личность) _________
№ __________________ 20__ ж. "______"__________
________________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжатты берген органның атауы және күні)
(дата и наименование органа, выдавшего документ, удостоверяющий личность)
Тұрғылықты жері (местожительство) __________________________________________
Өзіммен бірге балаларым барады (со мной следуют дети)_________________________
(аты және жасы) (имя и возраст)______________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекенжайы (электронный адрес заявителя) ________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу персональную
ответственность за достоверность представленных данных)
_________________________________________________________________________
(Күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫС (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Тізімге сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға) _____________________________________________ (елді мекен, аудан, облыс) шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама (лар) беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск (а) на въезд и пребывание в пограничную полосу гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно списку)
_________________________________________________________________________
(населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) ___________________________________________________________
Уақыты (время) __________________________________________________________
Шекаралық белдеуге рұқсаттамалар алатын Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың) тізімі (Список граждан Республики Казахстан (иностранцев, лиц без гражданства) на получение пропуска в пограничную полосу)
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Тұратын жерінің мекенжайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Азаматтығы
(№ п/п)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(Число, месяц, год рождения)
(Адрес места жительства)
(Место работы, должность)
(№ документа, удостоверяющего личность)
(Гражданство)
1
2
3
Шекара белдеуінде техникалық құралдар жұмылдырылады:
(В пограничной полосе будут задействованы технические средства):
Р/с №
№ п/п
Техникалық құралдардың атауы
(Наименование технического средства)
Мемлекеттік тіркеу номері
(Государственный регистрационный номер)
Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
(Фамилия, имя, отчество водителя (при его наличии)
Иесі
(Владелец)
1
2
Ұсынысқа мынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы)
____________________________________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекенжайы
(электронный адрес заявителя)
____________________________________________________________________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін
(я несу персональную ответственность за достоверность представленных данных)
____________________________________________________________________
лауазымы (должность)
____________________________________________________________________
(күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

12. Жалоба на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом и Законом Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим органом, рассматривающий жалобу.
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действия (бездействия) обжалуется.
Услугодатель, чье решение, действия (бездействия) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в вышестоящий орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, чье решение, действия (бездействия) обжалуется, вправе не направлять жалобу в вышестоящий орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1 к Правилам
государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и
пребывание в пограничной
полосе"
Форма
ӨТІНІШ (ЗАЯВЛЕНИЕ)
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск на въезд и пребывание в пограничную полосу)
__________________________________________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс) (населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) ____________________________________________________________
Уақыты (время) ____________________________________________________________
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын (о себе сообщаю следующие сведения)
Тегі (фамилия) _____________________________________________________________
Аты (имя) _________________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) (отчество, при его наличии) ______________________
Туған жылы мен жері (год и место рождения) __________________________________
Жұмыс орны (место работы) ________________________________________________
(ұйымның атауы және лауазымы) (наименование организации и должность)
Жеке басын куәландыратын құжаты (документ, удостоверяющий личность)
____________ № __________________ 20__ ж. "______"__________
__________________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжатты берген органның атауы және күні)
(дата и наименование органа, выдавшего документ, удостоверяющий личность)
Тұрғылықты жері (местожительство)__________________________________________
Өзіммен бірге балаларым барады (со мной следуют дети) ________________________
(аты және жасы) (имя и возраст) ______________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекен-жайы (электронный адрес заявителя) _______
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу
персональную ответственность за достоверность представленных данных)
__________________________________________________________________________
(Күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
Приложение 2 к Правилам
государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и
пребывание в пограничной
полосе"
Форма
ҰСЫНЫС (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Тізімге сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдіктерге және
азаматтығы жоқ адамдарға) _____________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс) шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама
(лар) беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск (а) на въезд и пребывание в пограничную полосу гражданам
Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно списку)
__________________________________________________________________________
(населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) ____________________________________________________________
Уақыты (время) ____________________________________________________________
Шекаралық белдеуге рұқсаттамалар алатын Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың) тізімі
(Список граждан Республики Казахстан (иностранцев, лиц без гражданства) на получение пропуска в пограничную полосу)
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Тұратын жерінің мекен жайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Азаматтығы
(№ п/п)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(Число, месяц, год рождения)
(Адрес места жительства)
(Место работы, должность)
(№ документа, удостоверяющего личность)
(Гражданство)
1
2
3
Шекара белдеуінде техникалық құралдар жұмылдырылады:
(В пограничной полосе будут задействованы технические средства):
Р/с №
№ п/п
Техникалық құралдардың атауы
(Наименование технического средства)
Мемлекеттік тіркеу номері
(Государственный регистрационный номер)
Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
(Фамилия, имя, отчество водителя (при его наличии)
Иесі
(Владелец)
1
2
Ұсынысқа мынадай құжаттар қоса беріледі (К представлению прилагаются следующие документы) _____________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекен-жайы (электронный адрес заявителя) __________________________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу персональную ответственность за достоверность представленных данных) __________________________
лауазымы (должность) __________________________________________________________________________
(күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
Приложение 3
к Правилам государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд
и пребывание в пограничной полосе"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
1
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
ҰҚК Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері.
2
Мемлекеттік қызметтерді беру тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
10 (он) жұмыс күні.
4
Қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
6
Көрсетілетін қызмет алушыдан мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде алынатын төлемақының көлемі және оларды Қазақстан Республикасының заңнамаларында қарастырылған жағдайларда төлеу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Пограничной службы КНБ.
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства".
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней.
4
Форма оказания
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Пропуск на въезд и пребывание в пограничной полосе либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя,

1) веб-порталдың: техникалық жұмыстарды жүргізумен байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін ұсыну келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 15-00-ге дейін, сенбі күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін). Мемлекеттік қызмет көрсетудің мекенжайлары:
1) Шекара қызметінің интернет-ресурсында: gov. egov.kz/mem leket/ entitis/shekaraknb;
2) веб-порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
жеке тұлға – рұқсаттама алу үшін өтініш. жеке және заңды тұлғадан – шекаралық белдеуде шаруашылық, кәсіпшілік немесе өзге де қызметті жүргізуге, қоғамдық-саяси, мәдени немесе өзге де іс-шараларды өткізуге рұқсаттама алу үшін:
1) ұсыну, онда жұмыс жүргізудің немесе іс-шаралар өткізудің сипаты, орны, қатысушылары, уақыты, кәсіпшілік және өзге де кемелерде пайдаланылатын көлік және өзге де техникалық құралдар туралы, ал қажет болған жағдайларда, егер бұл шектес мемлекетпен Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында ескертілсе, мемлекеттік шекараны кесіп өту орны мен уақыты туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) тиісті уәкілетті органдардың шекаралық белдеуде шаруашылық, кәсіпшілік немесе өзге де қызметті жүргізуге, қоғамдық-саяси, мәдени немесе өзге іс-шараларды өткізуге рұқсат құжаттарының электронды көшірмесі;
3) жеке басын куәландыратын құжаттар, мемлекеттік тіркеу (заңды тұлғаны қайта тіркеу) туралы мәліметтер қызмет берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамаларында бекітілген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;

1) веб-портала: круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, оказание государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя: с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 15-00, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Пограничной службы: gov.egov.kz/memleket/entitis/shekaraknb;
2) на веб-портале.
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
физическое лицо – заявление для получения пропуска.
физические и юридические лица - для получения пропуска на ведение хозяйственной, промысловой или иной деятельности, проведение общественно-политических, культурных или иных мероприятий в пограничной полосе:
1) представление, в котором указывают сведения о характере, месте, участниках, времени производства работ или проведения мероприятий, используемых промысловых и иных судах, транспортных и иных технических средствах, а в необходимых случаях – месте и времени пересечения госграницы, если это оговорено в международных договорах Республики Казахстан с сопредельным государством;
2) электронные копии разрешительных документов соответствующих уполномоченных органов на ведение хозяйственной, промысловой или иной деятельности, проведение общественно-политических, культурных или иных мероприятий в пограничной полосе;
3) сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации юридического лица) предоставляются услугодателю из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы алу үшін электронды цифрлық қолы болуы қажет.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-91-07, 71-92-07, 71-93-07, 71-94-07, 71-95-07, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҰҚСАТТАМА түбіршегінің
№_____
(корешок пропуска)
РҰҚСАТТАМА
№_____
(пропуск)
Берілді (выдан)__________________________
Тұрушы (жителю)_________________________
Шекаралық белдеу аумағына кіруге және онда болуға рұқсат берілген (разрешен въезд и пребывание в пограничной полосе в районе)
Кіру мақсаты (цель въезда)
Болу мерзімі (срок пребывания)
Болу уақыты (время пребывания)
Негіздеме (основание)
Берілген күні (дата выдачи)
"___________" аумақтық бөлімше бастығы (начальник территориального подразделения)
___________
Берілді (выдан)___________________________
Тұрушы (жителю)_________________________
Шекаралық белдеу аумағына кіруге және онда болуға рұқсат берілген (разрешен въезд и пребывание в пограничной полосе в районе)
Кіру мақсаты (цель въезда)
Болу мерзімі (срок пребывания)
Болу уақыты (время пребывания)
Негіздеме (основание)
Берілген күні (дата выдачи)
Рұқсаттама жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда жарамды (пропуск действителен при предъявлении документа, удостоверяющего личность)
№ ___________
"___________" аумақтық бөлімше бастығы (начальник территориального подразделения)
___________
Мөрдін орыны (болған жағдайда)
Место печати (при наличии)
Мөрдін орыны (болған жағдайда)
Место печати (при наличии)
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қайда (Куда)
___________________
____________________________
Кімге (Кому)
___________________
Бастамашының мекенжайы
және анықтамалық деректері
(адрес и установочные
данные инициатора)
ХАБАРЛАМА (УВЕДОМЛЕНИЕ)

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги через веб-портал необходимо наличие электронной цифровой подписи.
Услугополучатель информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа получает посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги:
8 (7172) 71-91-07, 71-92-07, 71-93-07, 71-94-07, 71-95-07, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 4
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска
на въезд и пребывание
в пограничной полосе"
Форма
Пропуск на въезд и пребывание в пограничной полосе
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
РҰҚСАТТАМА түбіршегінің
№_____
(корешок пропуска)
РҰҚСАТТАМА
№_____
(пропуск)
Берілді (выдан) __________________________
Тұрушы (жителю) ________________________
Шекаралық белдеу аумағына кіруге және онда болуға рұқсат берілген
(разрешен въезд и пребывание в пограничной полосе в районе)
Кіру мақсаты (цель въезда)
Болу мерзімі (срок пребывания)
Болу уақыты (время пребывания)
Негіздеме (основание)
Берілген күні (дата выдачи)
"___________"
аумақтық бөлімше бастығы
(начальник территориального подразделения)
___________
Берілді (выдан) __________________________
Тұрушы (жителю) ________________________
Шекаралық белдеу аумағына кіруге және онда болуға рұқсат берілген
(разрешен въезд и пребывание в пограничной полосе в районе)
Кіру мақсаты (цель въезда)
Болу мерзімі (срок пребывания)
Болу уақыты (время пребывания)
Негіздеме (основание)
Берілген күні (дата выдачи)
Рұқсаттама жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда жарамды
(пропуск действителен при предъявлении документа, удостоверяющего личность)
№ ___________
"___________"
аумақтық бөлімше бастығы (начальник территориального подразделения)
___________
Мөрдін орыны (болған жағдайда)
Место печати (при наличии)
Мөрдін орыны (болған жағдайда)
Место печати (при наличии)
Приложение 5
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска
на въезд и пребывание
в пограничной полосе"
Форма
Куда _______________________
____________________________
Кому _______________________
(адрес и установочные
данные инициатора)
УВЕДОМЛЕНИЕ

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сіздің 20___ жылғы ____ __________ өтінішіңізге (ұсынысыңызға), құжаттарды
толық көлемде ұсынбауға немесе өтініште (ұсыныста) дұрыс емес мәліметтерді:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
көрсетуге байланысты шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама беруден бас
тартатынымыз туралы хабарлаймыз.
(На Ваше заявление (представление) от __ _____ 20 ___ года уведомляем об отказе в выдаче
пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе в связи представлением докуметов не
полном объеме либо указание в заявлении (представлении) не достоверных сведений:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Аумақтық бөлімшенің бастығы (начальник территориального подразделения)
_______________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы (подпись, фамилия,
имя, отчество (при его наличии), должностного лица)
"_____" _____________ 20 ___ жыл (года). күні, айы және жылы (дата, месяц и год)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2020 жылғы 20 сәуірдегі
№ 26/қе бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру"мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_________________________________________________________ на Ваше заявление
(представление) от __ ______ 20___ года уведомляем об отказе в выдаче пропуска на
въезд и пребывание в пограничной полосе в связи с представлением документов в не
полном объеме либо указанием в заявлении (представлении) недостоверных сведений:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Начальник территориального подразделения
__________________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
"_____" _____________ 20 ___ года. (дата, месяц, год)
Приложение 3 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 20 апреля 2020 года № 26/қе
Правила оказания государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и устанавливают порядок оказания государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті алушы Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына, сондай-ақ шетел азаматтарына, азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының электронды цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы расталған, электронды нысанда "электрондық үкіметтің" веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуы үшін рұқсаттамалар алуға ұсыныс (бұдан әрі – ұсыныс) береді.
Веб-порталда өтінішке электрондық форматта осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушымен веб-порталға барлық қажетті құжаттарды берілген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін шығару күні мен уақыты көрсетілетін сұраныстың қабылдануы туралы мәртебесі көрінеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Көрсетілетін қызметті алушымен енгізілетін ұсыныс Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық бөлімшелерімен келісілген болуы тиіс.
Келісу мерзімдері ұсыну алынған сәттен бастап он жұмыс күнінен аспауға тиіс.
5. Аумақтық суларда (теңізде) теңіздегі ғылыми зерттеулер және (немесе) іздестіру қызметін жүргізуге ниеттенген көрсетілетін қызметті алушы веб-портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге ұсыну енгізген кезде:
1) жобаның сипаты және мақсаты, ғылыми жабдықтардың сипаттамасы;

2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам Республики Казахстан, а также иностранным гражданам, лицам без гражданства, получающим государственные услуги (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду с прилагаемым к нему списком лиц (далее – представление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном формате на веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал), удостоверенное посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя.
К представлению на веб-портале прилагаются в электронном формате документы, необходимые для оказания государственной услуги в соответствии с пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечня), указанного в приложении 2 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов на веб-портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени выдачи результата.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Вносимое услугополучателем представление должно быть согласовано с территориальными подразделениями Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и органов внутренних дел Республики Казахстан.
Сроки согласования не должны превышать десяти рабочих дней с момента получения представления.
5. Услугополучатель, который намерен проводить морские научные исследования и (или) изыскательскую деятельность в территориальных водах (море), при внесении на веб-портал представления услугодателю дополнительно представляет информацию о:
1) характере и целях проекта, описании научного оборудования;

2) кемелердің атауын, типін және сыныбын, жоба жүргізілетін аудан бойынша географиялық мәліметтерін қоса алғанда, пайдаланылатын әдіс пен құралдар;
3) зерттеу жүргізетін кемелер келетін және кететін немесе тиісті жағдайларда жабдықтар орналастырылатын және алып тасталатын күні;
4) жобаға жауапты ұйымның атауы, басшы немесе адам туралы толық ақпаратты қосымша ұсынады.
6. Тізбенің 7-тармағында көзделген көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес қоса берілген құжаттары бар өтініш (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) келіп түскен күні көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімше басшысына қарастыруға береді, ол көрсетілетін қызметті беруші бөлімшенің жауапты қызметкерін (бұдан әрі – орындаушы) белгілейді және оған орындауға жібереді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-1. "Көрсетілетін қызметті алушы анық емес құжаттар не болмаса көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) ұсынылған материалдар, объектілер, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтер Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы, сараптамалардың, зерттеулердің не болмаса тексерулердің теріс қорытындысы не болмаса көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болған кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуді алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған кезде орындаушы екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының веб-порталдағы "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының расталған ЭЦҚ арқылы электронды құжат түрінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат беруден (ұзартудан) бас тарту (бұдан әрі – бас тарту) туралы хабарламаны жолдайды.

2) методе и средствах, которые будут использованы, включая название, тип и класс судов, точных географических данных по районам, в которых будет проводиться проект;
3) дате прибытия и ухода исследовательских судов или в соответствующих случаях размещения и снятия оборудования;
4) наименовании организации, руководителе или лице, ответственном за проект.
6. В день поступления представления с прилагаемыми к нему документами (далее – пакет документов) в соответствии с графиком работы услугодателя, предусмотренным в пункте 7 Перечня, сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет их прием, регистрацию и передает на рассмотрение руководителю подразделения услугодателя, который определяет сотрудника подразделения услугодателя (далее – исполнитель) и отправляет ему на исполнение.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, определяющим порядок оказания государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-1. В случае представления услугополучателем недостоверных документов либо пакета документов, содержащих несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан, при наличии отрицательного ответа уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательного заключения экспертизы, исследования либо проверки либо вступившего в законную силу решения (приговора) суда в отношении услугополучателя о запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги, лишении специального права, связанного с получением государственной услуги, отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги, исполнитель в течение двух рабочих дней в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале направляет уведомление об отказе в приеме представления в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. Қағидалар 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Құжаттар топтамасының толық болған жағдайда, орындаушы тоғыз жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарастырады.
Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала хабардар етеді. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Құжаттар топтамасын қарастырғаннан кейін орындаушы үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттаманы (бұдан әрі – рұқсаттама) немесе осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастырады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ арқылы расталған, электронды құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының веб-порталдағы "жеке кабинетіне" жолдайды.
10. Рұқсаттама кәсіпшілік, зерттеу, іздестіру немесе өзге де қызметті жүргізуге тиісті уәкілетті органдар рұқсатының қолданылу мерзімін ескере отырып, ұсынуда көрсетілген мерзімге беріледі, бірақ күнтізбелік бір жылдан аспауға тиіс.
Қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін рұқсаттама күшін жояды.
11. Заңның 5-бабы 2-тармағы 11)-тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
12. Рұқсат беру және хабардар ету мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.

Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В случае полноты пакета документов, исполнитель в течение девяти рабочих дней рассматривает их на соответствие требованиям настоящих Правил.
В случае выявления несоответствия требованиям настоящих Правил, услугодатель уведомляет заранее услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателем позиции по предварительному решению, не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. После рассмотрения пакета документов в течение трех рабочих дней исполнитель формирует пропуск на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – пропуск), либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на веб-портале в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Пропуск выдается на указанный в представлении срок с учетом сроков действия разрешения соответствующих уполномоченных органов на ведение промысловой, исследовательской, изыскательской или иной деятельности, но не более одного календарного года.
По истечении срока действия пропуск утрачивает силу.
11. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
12. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар алуға ұсыну
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________ аумақтық бөлімшенің бастығына
(начальнику территориального подразделения ________________________)
ҰСЫНУ (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Теңізге шығуға рұқсаттама беруді сұраймын ______________________________
(Прошу выдать пропуск на выход в море)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкісінің аты (болған жағдайда)
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
Мақсаты (с целью) ____________________________________________________
Уақыты (время) _______________________________________________________
Ауданында аумақтық суларда болу
(нахождение в территориальных водах в районе) __________________________
Жүзу құралының түрі (тип плавсредства) __________________________________
Жүзу құралының тіркеу № (рег. № плавсредства) ___________________________
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны (место приписки плавсредства): _______
Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдік және азаматтығы жоқ тұлғаларға) қоса берілген тізімге сәйкес саны _____ дана рұқсаттама
(Гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно прилагаемому списку в количестве ______ экземпляров)
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы) _____________________
лауазымы (должность)
қолы (подпись)__________________
_______________________________
(күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
Мөрдін орыны (қажетті жағдайда)
Место печати (при необходимости)
(Парақтың сыртқы жағы)
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығу үшін рұқсаттамалар алуға Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетелдіктердің, азаматтығы жоқ тұлғалардың) тізімі
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туған жылы, күні, айы
Тұратын жерінің мекенжайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәланды ратын құжаттың №
Азаматтығы
Ескертпе
1
2
3
Барлығы: ____________________________________________________________
(адамдардың жалпы саны – жазбаша)
Бұл ретте мынадай техникалық құралдар тартылатын болады:
Р/с №
Техникалық құралдардың атауы
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
Капитанның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Ескертпе
1
2
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска
на выход в территориальные
воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных
самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов
(средств) и средств
передвижения по льду"
Форма
Представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________ аумақтық бөлімшенің бастығына
(начальнику территориального подразделения ________________________)
ҰСЫНУ (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Теңізге шығуға рұқсаттама беруді сұраймын________________________________________
(Прошу выдать пропуск на выход в море)
____________________________________________________________________________
(заң тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкісінің аты (болған жағдайда)
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
Мақсаты (с целью) _____________________________________________________________
Уақыты (время) ________________________________________________________________
Ауданында аумақтық суларда болу
(нахождение в территориальных водах в районе) ____________________________________
Жүзу құралының түрі (тип плавсредства)___________________________________________
Жүзу құралының тіркеу № (рег. № плавсредства) ____________________________________
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны (место приписки плавсредства): ________________
Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдік және азаматтығы жоқ тұлғаларға)
қоса берілген тізімге сәйкес саны _____ дана рұқсаттама
(Гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно прилагаемому
списку в количестве ______ экземпляров)
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы) ______________________________
лауазымы (должность)
қолы (подпись)__________________
_______________________________
(күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
Мөрдін орыны (қажетті жағдайда)
Место печати (при необходимости)
(оборотная сторона)
Список граждан Республики Казахстан (иностранцев, лиц без гражданства) на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
№ п/п
Фамилия, имя, отчество капитана
(при его наличии)
Число, месяц, год рождения
Адрес места жительства
Место работы, должность
№ документа, удостоверяющего личность
Гражданство
Примечание
1
2
3
Итого: ______________________________________________________________
(общее количество лиц – прописью)
При этом будут задействованы технические средства:
№ п/п
Наименование технического средства
Государственный регистрационный номер
Фамилия, имя, отчество капитана
(при его наличии)
Примечание
1
2
Приложение 2
к Правилам государственной услуги
"Выдача пропуска на выход
в территориальные воды (море)
и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных
самоходных и несамоходных
(надводных и подводных)
судов (средств) и средств
передвижения по льду"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 28.12.2023 № 110/ҚЕ (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
ҰҚК Шекара қызметінің аумақтық бөлімшелері
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
15 (он бес) жұмыс күні
4
Көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі
Шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы төлейтін төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда оны төлеу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 28.12.2023 № 110/ҚЕ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"
1
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения Пограничной службы КНБ.
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства".
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Пропуск на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя

6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілетін өзге талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы алу үшін электронды цифрлық қолы болуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан шығу мүмкіндігі режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөнінде көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-91-07, 71-92-07, 71-93-07, 71-94-07, 71-95-07, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттама
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҰҚСАТТАМА түбіршегінің №___
(корешок пропуска)
(выдан) ____________________________ берілді
(жителю) ____________________________ тұрғыны
20 ___ жылы теңізге және ішкі суларға шығуға рұқсат берілген (разрешҰн выход в море и внутренние воды в 20__ году)
Ауданның аумақтық суларында болу (нахождение в территориальных водах в районе)
Жол жүру бағыты _____________________
(маршрут следования)
Теңізге шығу мақсаты _________________
(цель выхода в море)
Шығу уақыты ________________________
(время выхода)
Келу уақыты _________________________
(время пребывания)
Жүзу құралының түрі __________________
(тип плавсредства)
Жүзу құралының тіркеу №_____
(рег. № плавсредства)
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны _______________________________
(место приписки плавсредства):
Негіздеме ___________________________
(основание)
Берілген күні ________________________
(дата выдачи)
"___________" аумақтық бөлімше бастығы (начальник территориального подразделения)
_____________________________________
_____________________________________
Мөрдін орыны (қажетті жағдайда)
Место печати (при необходимости)
РҰҚСАТТАМА №___
(пропуск)
(выдан) ____________________________ берілді
(жителю) ____________________________ тұрғыны
20 ___ жылы теңізге және ішкі суларға шығуға рұқсат берілген (разрешҰн выход в море и внутренние воды в 20__ году)
Аумақтық сулардан тыс ауданда болу (нахождение в территориальных водах в районе)
Жол жүру бағыты _________________________
(маршрут следования)
Теңізге шығу мақсаты ______________________
(цель выхода в море)
Шығу уақыты _____________________________
(время выхода)
Келу уақыты ______________________________
(время пребывания):
Жүзу құралының түрі
(тип плавсредства)
Жүзу құралының тіркеу № ________
(рег. № плавсредства)
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны ____________________________________
(место приписки плавсредства)
Рұқсаттама жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда жарамды (пропуск действителен при предъявлении документа, удостоверяющего личность)
№ ______
Берілген күні _____________________________
(дата выдачи)
"___________" аумақтық бөлімше бастығы (начальник территориального подразделения)
Мөрдін орыны (қажетті жағдайда)
Место печати (при необходимости)
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттама беруден бас тарту туралы хабарлама

6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Для получения государственной услуги через веб-портал необходимо наличие электронной цифровой подписи.
Услугополучатель информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа получает посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-91-07, 71-92-07, 71-93-07, 71-94-07, 71-95-07, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 3
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска
на выход в территориальные
воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных
самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов
(средств) и средств
передвижения по льду"
Форма
Пропуск на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
РҰҚСАТТАМА түбіршегінің №___
(корешок пропуска)
(выдан) _______________________ берілді
(жителю) ____________________________ тұрғыны
20 ___ жылы теңізге және ішкі суларға шығуға рұқсат берілген
(разрешен выход в море и внутренние воды в 20__ году)
Ауданның аумақтық суларында болу
(нахождение в территориальных водах в районе)
Жол жүру бағыты _____________________
(маршрут следования)
Теңізге шығу мақсаты _________________
(цель выхода в море)
Шығу уақыты ________________________
(время выхода)
Келу уақыты _________________________
(время пребывания)
Жүзу құралының түрі__________________
(тип плавсредства)
Жүзу құралының тіркеу №_____
(рег. № плавсредства)
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны
___________________________________
(место приписки плавсредства):
Негіздеме ___________________________
(основание)
Берілген күні ________________________
(дата выдачи)
"___________" аумақтық бөлімше бастығы
(начальник территориального подразделения)
_____________________________________
____________________________________
Мөрдін орыны (қажетті жағдайда)
Место печати (при необходимости)
РҰҚСАТТАМА №___
(пропуск)
(выдан) ___________________________ берілді
(жителю) ________________________________ тұрғыны
20 ___ жылы теңізге және ішкі суларға шығуға рұқсат берілген
(разрешен выход в море и внутренние воды в 20__ году)
Аумақтық сулардан тыс ауданда болу
(нахождение в территориальных водах в районе)
Жол жүру бағыты _________________________
(маршрут следования)
Теңізге шығу мақсаты ______________________
(цель выхода в море)
Шығу уақыты _____________________________
(время выхода)
Келу уақыты ______________________________
(время пребывания):
Жүзу құралының түрі
(тип плавсредства)
Жүзу құралының тіркеу № ________
(рег. № плавсредства)
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны
____________________________________
(место приписки плавсредства)
Рұқсаттама жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған
жағдайда жарамды (пропуск действителен при предъявлении
документа, удостоверяющего личность)
№ ______
Берілген күні _____________________________
(дата выдачи)
"___________" аумақтық бөлімше бастығы
(начальник территориального подразделения)
Мөрдін орыны (қажетті жағдайда)
Место печати (при необходимости)
Приложение 4
к Правилам государственной
услуги "Выдача пропуска
на выход в территориальные
воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных
самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов
(средств) и средств
передвижения по льду"
Форма
Уведомление об отказе в выдаче пропуска на выход казахстанских судов
в территориальные воды (море), внутренние воды Республики Казахстан
Куда _______________________
____________________________
Кому _______________________
(адрес и установочные
данные инициатора)
УВЕДОМЛЕНИЕ

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 03.03.2022 № 10/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда _____________________
___________________________
Кімге ______________________
(бастамашының мекенжайы
және анықтамалық деректері)
ХАБАРЛАМА
20___жылғы "____" ______ Сіздің өтінішіңізге
_____________________________________________________________
ұсынылған құжаттардың толық болмауына байланысты Қазақстан
Республикасының аумақтық суларына (теңізіне), ішкі суларына
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың түрі)
шығуға рұқсаттама беруден бас тартылатыны туралы хабарлаймыз.
Аумақтық бөлімшенің бастығы
_______________________________________
лауазымды тұлғаның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
20___ жылғы "_____" ____________________ (күні, айы, жылы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2020 жылғы 20 сәуірдегі
№ 26/қе бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының күші жойылатын кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 26 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 23 мамырда № 11146 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 42 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 30 маусымда № 11504 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 26 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2019 жылғы 29 шілдедегі № 57/қе бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылғы 1 тамызда № 19176 болып тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі көрсететін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 42 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 72/қе бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылғы 13 қыркүйекте № 19378 болып тіркелген).

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 03.03.2022 № 10/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
____________________________________________________ на Ваше заявление
от ___ ________ 20 ___ года уведомляем об отказе в выдаче пропуска на выход
в территориальные воды (море), внутренние воды Республики Казахстан в связи
с представлением документов не в полном объеме на
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(тип маломерного самоходного и несамоходного (надводного и подводного)
судна (средства) и средства передвижения по льду)
Начальник территориального подразделения
_____________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
"_____" _____________ 20 ___ года. (дата, месяц, год)
Приложение 4 к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 20 апреля 2020 года № 26/қе
Перечень некоторых приказов Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, подлежащих к утрате
1. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 26 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 23 мая 2015 года № 11146).
2. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 42 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 30 июня 2015 года № 11504).
3. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 57/қе "О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 26 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 1 августа 2019 года № 19176).
4. Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 10 сентября 2019 года № 72/қе "О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 42 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 13 сентября 2019 года № 19378).