Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы № 40 "Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 56 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 сәуірде № 20466 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы № 40 "Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9561 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 маусымда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінде лауазымдарға орналастыру үшін конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
5-тармақтың 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) прокуратура органдарында қызмет өткеруге жарамдылығын анықтау үшін медициналық және психофизиологиялық куәландырудан, оның ішінде полиграфологиялық зерттеуден өтудің және міндетті арнайы тексерістің қорытындылары;";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Конкурсты өткізу туралы хабарландыру Бас прокуратураның, конкурсты жариялаған прокуратура органының, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурстарында жарияланады.
Негізгі қызметкердің бала күтіміне байланысты жалақысы сақталмайтын демалыста болу кезеңіне бос лауазымға орналастыру үшін конкурс өткізілген жағдайда мұндай шарт конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.".
14-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттардың тізбесі, сондай-ақ құжаттарды қабылдау мерзімі мен орны (конкурсты жүргізу туралы соңғы жарияланым күнінен бастап жеті жұмыс күні) қамтылуы тиіс.".
осы Қағидаларға 1-қосымшада:
1-тараудың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Бас прокуратураның аудандық органдары:
Қала, аудан прокуроры және оған теңестірілген прокурор;
Қала, аудан прокурорының және оған теңестірілген прокурордың орынбасары;
Қала, аудан прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратураның бөлім бастығы.".

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 56. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2020 года № 20466. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ
Порядок введения в действие настоящего приказа см.
п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9561, опубликован 3 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в системе органов прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
подпункт 12) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"12) результатов прохождения медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования для определения пригодности к службе в органах прокуратуры и обязательной специальной проверки;";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Объявление о проведении конкурса публикуется на интернет–ресурсах Генеральной прокуратуры, органа прокуратуры, объявившего конкурс, а также уполномоченного органа по делам государственной службы.
В случае проведения конкурса на занятие вакантной должности на период нахождения в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком основного сотрудника, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса".
подпункт 4) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"4) перечень документов, необходимых для участия в конкурсе, а также срок и место приема документов (семь рабочих дней со дня последней публикации о проведении конкурса).".
в приложении 1 к настоящим Правилам:
пункт 3 главы 1 изложить в следующей редакции:
"3. Районные органы Генеральной прокуратуры:
Прокурор города, района и приравненный к нему прокурор;
Заместитель прокурора города, района и приравненного к нему прокурора;
Начальник отдела прокуратуры города, района и приравненной к ней прокуратуры.".

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы Қағидалардың 1-қосымшасының 1-тарауының 3-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Казақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі
______________________
"____" __________ 2020 жыл

2. Департаменту кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 3 главы 1 приложения 1 к настоящим Правилам, который вводится в действие с 1 января 2021 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство
Республики Казахстан
по делам государственной службы
______________________
"____" __________ 2020 года