"Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу және геодезия және картография саласындағы кейбір бұйрықтардың құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 187/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 мамырда № 20654 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 31.03.2023 № 130/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 164 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10137 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Геодезия және картография туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 5-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Геодезия және картография саласындағы кейбір бұйрықтардың және кейбір бұйрықтардың құрылымдық элементтерінің күші жойылды танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 164 "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения и использования документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов в сфере геодезии и картографии
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 187/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2020 года № 20654. Утратил силу приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 31.03.2023 № 130/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 декабря 2014 года № 164 "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения и использования документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10137, опубликован 27 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О геодезии и картографии" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу структурные элементы некоторых приказов в сфере геодезии и картографии согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жумагалиев
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 12 мамырдағы
№ 187/НҚ
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 164 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидалары "Геодезия және картография туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 12-бабының 5-тармағына, "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының (бұдан әрі - Қор) құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру тәртібін айқындайды.
2-тарау. Қордың құжаттарын қалыптастыру, жинау және сақтау тәртібі
2. Қордың құжаттары геодезиялық және картографиялық қызметті жүзеге асыру нәтижесінде алынған және жалпымемлекеттік, салааралық арнаулы және (немесе) салалық маңызы бар геодезиялық, картографиялық, топографиялық, гидрографиялық, аэроғарыштық түсірілім, гравиметриялық материалдар мен деректердің жиынтығын білдіреді.
Қор құжаттарының құрамына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша материалдар мен деректер енгізіледі.
3. Қордың құжаттары ауқымы мен оларды сақтау мерзімдерін ескере отырып, геодезиялық және картографиялық қызметтің бағыттары бойынша қалыптасады.
Қордың құжаттарын пайдалану қолайлы болу үшін материалдарды орналастыру схемасы берілетін көрсеткіштер жасалады.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
А. Жумагалиев
Приложение 1 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 12 мая 2020 года № 187/НҚ
Утверждены приказом
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 23 декабря 2014 года № 164
Правила формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О геодезии и картографии" (далее – Закон), подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О национальном архивном фонде и архивах" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок формирования, сбора, хранения, использования и выдачи документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан (далее – Фонд).
Глава 2. Порядок формирования, сбора и хранения документов Фонда
2. Документы Фонда представляет собой совокупность геодезических, топографических, картографических, гидрографических, аэрокосмосъемочных, гравиметрических материалов и данных, полученных в результате осуществления геодезической и картографической деятельности и имеющих общегосударственное межотраслевое, специальное и (или) отраслевое значения.
В состав документов Фонда включается перечень материалов и данных согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Документы Фонда формируются по направлениям геодезической и картографической деятельности с учетом масштабов и сроков их хранения.
Для удобства пользования составляются указатели, в которых дается схема размещения документов Фонда.

4. Геодезиялық және картографиялық қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар өздері жасаған Қорға енгізілуге жататын геодезиялық және картографиялық материалдар мен деректер көшірмелерінің бір данасын авторлық құқықтарын сақтай отырып өтеусіз береді.
Мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтері бар материалдар мен деректер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қорға беріледі.
5. Қордың графикалық, цифрлық, электрондық, фотосуреттік, қағаз және өзге де нысандар мен түрлердегі материалдары мен деректері орталықтандырылған мемлекеттік есепке алуға, сақтауға және пайдалануға жатады.
6. Материалдар мен деректерді Қордың құрамына жатқызу, материалдар мен деректерді сақтауға іріктеу, сондай-ақ сақтау мерзімдері өткендерін жою құжаттардың құндылығын мемлекеттік сараптау негізінде жүргізіледі.
7. Қордың құжаттары жұмыс түрлері бойынша топтастырылады, жүйелендіріледі, есепке алынады, орналастырылады осы мақсатқа арнайы арналған үй-жайларда (қоймаларда) жұмыстардың түрлері бойынша сақталады.
3-тарау. Қордың құжаттарын пайдалану және беру тәртібі
8. Қордың құжаттары геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізу мақсатында мемлекеттік органдарды, жеке және заңды тұлғаларды қамтамасыз ету үшін пайдаланады.
9. Мемлекеттік органдарға Қордың материалдары тегін беріледі.
10. "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар және мемлекеттік құпияны құрайтын Қордың құжаттарын мемлекеттік органдарға, жеке және заңды тұлғаларға геодезия және картография саласындағы мемлекеттік басқаруды жүзеге асыратын мемлекеттік орган басшысының рұқсатымен беріледі, және пайдаланып болғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде қайтарылуға жатады.
4-тарау. Жоспарланып отырған жұмыс учаскелерiнде жергiлiктi жерлердiң геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендiгi туралы тиiстi мәлiметтер беру тәртібі
11. Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектiлерiне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерiнде жергiлiктi жерлердiң геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендiгi туралы тиiстi мәлiметтерді беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар):
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитетіне (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) мыналарды жібереді:

4. Физические и юридические лица, осуществляющие геодезическую и картографическую деятельность, безвозмездно представляют один экземпляр копий созданных ими геодезических и картографических материалов и данных, подлежащих включению в Фонд с сохранением авторских прав.
Материалы и данные, содержащие сведения, составляющие государственные секреты, передаются в Фонд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Документы Фонда в графической, цифровой, электронной, фотографической, бумажной и иных формах и видах подлежат централизованному государственному учету и хранению.
6. Отнесение материалов и данных к составу Фонда, отбор материалов и данных на хранение, а также их уничтожение по истечению сроков хранения производятся на основании государственной экспертизы ценности документов.
7. Документы Фонда концентрируются, систематизируются, учитываются, размещаются и хранятся по видам работ в специально приспособленных для этой цели помещениях (хранилищах).
Глава 3. Порядок использования и выдачи документов Фонда
8. Документы Фонда используются для обеспечения государственных органов, физических и юридических лиц в целях проведения геодезических и картографических работ.
9. Государственным органам документы Фонда предоставляется бесплатно.
10. Документы Фонда с пометкой "для служебного пользования" и составляющие государственные секреты выдаются государственным органам, физическим и юридическим лицам с разрешения руководителя государственного органа, осуществляющего государственное управление в области геодезии и картографии, и подлежат возврату в течение тридцати календарных дней после дня завершения их использования.
Глава 4. Порядок выдачи сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
11. Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ является государственной услугой (далее – государственная услуга).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатели) направляют:
в Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель):

1) "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған, қағаз нысандағы өтініш;
көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек);
2) "құпия" деген грифі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "құпия" деген грифі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған, қағаз нысандағы өтініш;
тапсырыс беруші ұйым (мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға байланысты жұмыстардың тапсырыс берушілері болып табылатын мемлекеттік орган немесе мемлекеттік ұйым) мен көрсетілетін қызметті алушы арасындағы бірлескен және басқа жұмыстар жүргізуге арналған шарт жобасы;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек);
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы:
3) ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған, электронды құжат нысанындағы өтініш;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек).
13. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш түскен күні оны қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің жұмыскеріне (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері) орындауға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы мәліметтерді, төлемді растайтын құжаттарды (төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы жүргізілген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭҮТШ арқылы алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы тапсырған кезде "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған, жоспарланып отырған жұмыс учаскелерiнде жергiлiктi жерлердiң геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендiгi туралы тиiстi мәлiметтерді беру туралы (бұдан әрі - мәліметтер) сұратуды дайындайды және жолдайды.

1) для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования":
заявление для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования" в бумажной форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
платежный документ (квитанция) об уплате государственной услуги;
2) для получения материалов и геодезических данных с грифом "секретно":
заявление для получения материалов и геодезических данных с грифом "секретно" в бумажной форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
проект договора на проведение совместных и других работ между услугополучателем и организацией – заказчиком (государственный орган или государственная организация, являющиеся заказчиками работ, связанных с использованием сведений, составляющих государственные секреты);
платежный документ (квитанция) об уплате государственной услуги.
посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
3) для получения материалов и геодезических данных открытого пользования:
заявление для получения материалов и геодезических данных открытого пользования в форме электронного документа, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
платежный документ (квитанция) об уплате государственной услуги.
13. Услугодатель в день поступления заявления осуществляет их прием, регистрацию и отправляет работнику ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) на исполнение.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, документы подтверждающего оплату (в случае оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через ПШЭП.
14. При сдаче услугополучателем заявления через портал в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
15. Работник услугодателя в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявления услугополучателя направляет в Фонд, подписанный руководителем услугодателя запрос на получение запрашиваемых услугополучателем сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ (далее – сведения).

16. Мәліметтерді беру үшін көрсетілетін қызметті беруші, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің (бұдан әрі - уәкілетті орган) www.gov.kz/memleket/entities/mdai және Қордың www.nkgf.kz ресми сайттарында орналастырылатын "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 13) тармақшасына сәйкес белгіленген мәліметтер беру жөніндегі жұмыстардың құнына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан ақы алады.
17. Қор екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының мәлiметтерді беру туралы сұратуын алғаннан бастап жұмыс көлемін айқындайды және көрсетілетін қызметті берушіге төлем шотын жолдайды.
18. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері бір жұмыс күні ішінде Қордан төлем құжатын (түбіртегін) алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету үшін ақыны төлеу қажеттілігін төлем құжатын (түбіртегін) көрсете отырып хабарлама жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
19. Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем жасайды.
Төлем жасау қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсілмен көрсетілетін қызметті берушінің есептік шотына екінші деңгейдегі банктер арқылы жүргізіледі.
Ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған, электронды құжат нысанындағы өтінішті портал арқылы жолдаған кезде, мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем мемлекеттік қызметті алушымен төленбеген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері бір жұмыс күні ішінде, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес жолдайды.
21. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлемін осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген мерзімдерде, Қорға мәліметтерді беру туралы хабарлама жолдайды.
Хабарлама алған сәттен бастап Қор он бір жұмыс күні ішінде мәліметтерді жинақтауға, жасауға кіріседі және көрсетілетін қызметті берушіге мәліметтердің дайындығы туралы хабарлама жолдайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері Қордан мәліметтердің дайындығы туралы хабарлама алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға сұратылған мәліметтердің дайындығы және алу орны туралы хабарлама жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде, мәліметтердің дайындығы және алу орны туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетке" жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушыға жеке куәлікті және (немесе) өкілеттігін растайтын құжатты көрсеткен кезде не дайын мәліметтерді беру негізінде жүзеге асырылады.

16. За выдачу сведений услугодателем взимается оплата, производимая услугополучателем в соответствии со стоимостью работ по выдаче сведений, устанавливаемой согласно подпункту 13) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", размещаемой на официальных сайтах Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) www.gov.kz/memleket/entities/mdai и Фонда www.nkgf.kz.
17. Фонд в течение двух рабочих дней со дня получения запроса на получение запрашиваемых услугополучателем сведений определяет объем работ и направляет счет на оплату услугодателю.
18. Работник услугодателя в течение одного рабочего дня после получения счета на оплату от Фонда направляет услугополучателю уведомление о необходимости уплаты за оказание государственной услуги с указанием счета на оплату (далее – уведомление).
При обращении услугополучателя через портал, уведомление направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
19. Услугополучатель в течении двух рабочих дней со дня получения уведомления осуществляет оплату за оказание государственной услуги.
Оплата за оказание государственной услуги производится наличным или безналичным способом через банки второго уровня.
При направлении заявления для получения материалов и геодезических данных открытого пользования в форме электронного документа посредствам портала оплата за оказание государственной услуги может осуществляться через ПШЭП.
20. В случае не уплаты услугополучателем средств за оказание государственной услуги, работник услугодателя направляет в течение одного рабочего дня, подписанный руководителем услугодателя мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
21. После предоставления услугополучателем платежного документа работник услугодателя в сроки, указанные в пункте 19 настоящих Правил, направляет в Фонд уведомление на выдачу сведений.
Со дня получения уведомления на выдачу сведения от услугодателя Фонд в течение одиннадцати рабочих дней приступает к подбору, изготовлению сведений и направляет услугодателю уведомление о готовности запрашиваемых сведений.
После получения уведомления о готовности запрашиваемых сведений от Фонда, работник услугодателя направляет услугополучателю уведомление о готовности и месте получения запрашиваемых сведений в течении одного рабочего дня.
В случае обращения услугополучателя посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности и месте получения запрашиваемых сведений.
Выдача готовых сведений услугополучателю осуществляется по предъявлению удостоверения личности и (или) документа, подтверждающего полномочия представителя.

22. Мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тартуға негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.
23. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен ақпараттық жүйеге енгізуді қамтамасыз етеді.
5-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
24. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, уәкілетті органға және мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылуы мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің не жоғары тұрған мемлекеттік органның атына келіп түскен көрсетілген қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық картографиялық-
геодезиялық қорының
құжаттарын қалыптастыру,
жинау, сақтау, пайдалану
және беру қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құрамына енгізілетін материалдар мен деректердің тізбесі
1. Топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды орындауға арналған техникалық жобалар.

22. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
23. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
24. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган и в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя и в вышестоящий государственный орган в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатам оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
формирования, сбора,
хранения, использования и
выдачи документов
Национального картографо-
геодезического фонда
Республики Казахстан
Перечень материалов и данных, включаемых в состав документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан
1. Технические проекты на выполнение топографо-геодезических и картографических работ.

2. Мемлекеттік нивелирлік желілерді, барлық сыныптар мен разрядтардағы геодезиялық желілерді, гравиметриялық іргелі және бірінші сыныпты желілерді жасау, дамыту және жұмыс істеу жағдайында ұстап тұру жөніндегі техникалық есептер, координаттар мен биіктіктердің каталогтары және басқа да материалдар мен деректер.
3. Геодезиялық және картографиялық қызметті қамтамасыз ету мақсатында Жерді қашықтықтан зондтаудың (аэрофототүсірілімдер мен ғарыштық түсірілімдер) бастапқы және туынды материалдары мен деректері, аэрофототүсірілімдердің паспорттары, арнайы аспаптардың деректері, түсірілімдерді картографиялық байланыстырудың схемалары.
4. Геодезиялық, гравиметриялық, ғарыштық өлшемдер базасында геодинамикалық зерттеулердің материалдары мен деректері.
5. Жергілікті жердің, оның ішінде теңіздер, көлдер, өзендер мен су қоймалары қайраңдарының топографиялық түсірілімдер бойынша техникалық есептері (ауқымы 1: 2 000 және кіші).
6. Мемлекеттік топографиялық карталардың, оның ішінде теңіздер, көлдер, өзендер, су қоймалары қайраңдарының карталарының, қалалар мен елді мекендердің жоспарларының (ауқымы 1:2 000 және кіші) графикалық, сандық, фотосуреттік, электрондық нысандардағы түпнұсқалары мен көшірмелері, сондай-ақ көрсетілген карталар мен жоспарлардың таралымдық бедерлемелері.
7. Жалпымемлекеттік және салааралық мақсаттағы жалпыгеографиялық, саяси-әкімшілік, ғылыми-әкімшілік, ғылыми-анықтама және басқа да тақырыптық карталар мен атластардың, оқу картографиялық құралдардың түпнұсқалары, туынды өнім жасау үшін негіз болып табылатын картографиялық материалдардың таралымдық бедерлемелері.
8. Құжаттамасы бар кезекші (анықтамалық) топографиялық карталар, оның ішінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы мен әкімшілік-аумақтық бірліктердің шекараларын және шетел мемлекеттерінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдар.
9. Географиялық атаулардың мемлекеттік каталогы және олардың негізгі материалдары, Қазақстан Республикасының, шетел мемлекеттерінің аумақтарындағы, материктер мен мұхиттардағы географиялық объектілер атауларының сөздіктері мен анықтамалықтары.
10. Геодезиялық және картографиялық қызмет, мұрағат ісі, құпиялылық режимі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық картографиялық-
геодезиялық қорының
құжаттарын қалыптастыру,
жинау, сақтау, пайдалану
және беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектiлерiне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерiнде жергiлiктi жерлердiң геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендiгi туралы тиiстi мәлiметтер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт)
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

2. Технические отчеты, каталоги координат и высот и другие материалы и данные по созданию, развитию и поддержанию в рабочем состоянии государственных нивелирных сетей, геодезических сетей всех классов и разрядов, гравиметрических фундаментальной и первого класса сетей.
3. Первичные и производные материалы и данные дистанционного зондирования Земли (аэрофотосъемки и космической съемки) в целях обеспечения геодезической и картографической деятельности, а также паспорта аэрофотосъемки, данные специальных приборов, схемы картографической привязки съемок.
4. Материалы и данные геодинамических исследований на базе геодезических, гравиметрических, космических измерений.
5. Технические отчеты по топографическим съемкам местности (масштаб 1:2000 и мельче), в том числе шельфа морей, озер, рек и водохранилищ.
6. Оригиналы и копии государственных топографических карт, в том числе шельфа морей, озер, рек, водохранилищ, планов городов и населенных пунктов (масштаб 1:2000 и мельче) в графической, цифровой, фотографической, электронной формах, а также тиражные оттиски указанных карт и планов.
7. Оригиналы общегеографических, политико-административных, научно-административных, научно-справочных и других тематических карт и атласов общегосударственного и межотраслевого назначения, учебных картографических пособий, тиражные оттиски картографических материалов, являющихся основой для создания производной продукции.
8. Дежурные (справочные) топографические карты с документацией, в том числе материалы по установлению государственной границы Республики Казахстан и границ административно-территориальных единиц и границ иностранных государств.
9. Государственный каталог географических названий и исходные материалы к нему, словари и справочники наименований географических объектов на территории Республики Казахстан, иностранных государств, материков и океанов.
10. Нормативно-технические документы в области геодезической и картографической деятельности, архивного дела, режима секретности.
Приложение 2 к Правилам
формирования, сбора, хранения,
использования и выдачи
документов Национального
картографо-геодезического
фонда
Республики Казахстан
Форма
Стандарт государственной услуги "Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ" (далее – Стандарт)
1
Наименование услугодателя
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) портал арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
19 (он тоғыз) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық/қағаз нысанда
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық зерделенгендігі туралы мәліметтер (бұдан әрі - мәліметтер) беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде
6
Төлем мөлшері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі.
Мәліметтерді беру үшін көрсетілетін қызметті беруші, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің (бұдан әрі - уәкілетті орган) www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​mdai және Қордың www.​nkgf.​kz ресми сайттарында орналастырылатын "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 13) тармақшасына сәйкес белгіленген мәліметтер беру жөніндегі жұмыстардың құнына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан ақы алады.
7
Жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Мерекелер туралы заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) уәкілетті органның www.​gov.​kz/​mem​leke​t/​ent​itie​s/​mdai интернет-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
8
Қажетті құжаттардың тізбесі
Мемлекеттік қызметті берушіге:
1) "қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
"қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш;
көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек);

1) канцелярию услугодателя;
2) портал.
3
Срок оказания государственной услуги
19 (девятнадцать) рабочих дней
4
Форма оказания
Электронная/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ (далее – сведений) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6
Размер оплаты
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее услугополучатель).
За выдачу сведений услугодателем взимается оплата, производимая услугополучателем в соответствии со стоимостью работ по выдаче сведений, устанавливаемой согласно подпункту 13) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", размещаемой на официальных сайтах Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) www.gov.kz/memleket/entities/mdai и Фонда www.nkgf.kz.
7
График работы
1) услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона о праздниках, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе уполномоченного органа: www.gov.kz/memleke​t/entities/mdai;
2) на портале.
8
Перечень документов
Услугодателю:
1) для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования":
заявление для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования";
платежный документ (квитанция) об уплате услуг;

2) "құпия" деген грифі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алу үшін:
"құпия" деген грифі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш;
тапсырыс беруші ұйым (мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға байланысты жұмыстардың тапсырыс берушілері болып табылатын мемлекеттік орган немесе мемлекеттік ұйым) мен көрсетілетін қызметті алушы арасындағы бірлескен және басқа жұмыстар жүргізуге арналған шарт жобасы;
көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек);
Порталға:
3) ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш;
ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған электрондық өтініш;
көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек).
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, ашық пайдаланудағы мемлекеттік қызметке өтінішті электрондық нысанда портал арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық картографиялық-
геодезиялық қорының
құжаттарын қалыптастыру,
жинау, сақтау, пайдалану
және беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі Геодезия және
картография комитетінің
төрағасы
____________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса)
тегі)
____________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса)
____________________________
тегі немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
___________________________
(жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі), мекенжайы, байланыс
телефоны (бар болса))
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса) тегі не заңды тұлғаның толық
атауы)_________________________________________________________________________
Ведомстволық және мемлекеттік тиесілігі, азаматтығы (жеке тұлғаның):
_______________________________________________________________________________
Сұралып отырған "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар мәліметтер мен
материалдардың тізбесі:
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Мәліметтерді берудің қажеттілігі мен орындылығының негіздемесі
_______________________________________________________________________________
"Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар материалдарды алу жоспарланып
отырған мерзім:__________________________________________________________________
Жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық зерделенгендігі туралы
мәліметтер бергені үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге хабарлама алатын мекенжай:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(пошта мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы)
Күні ______                  Өтініш беруші ___________________________________________
(жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің аты,
әкесінің аты (бар болса) тегі, қолы, мөрі (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Ұлттық картографиялық-
геодезиялық қорының
құжаттарын қалыптастыру,
жинау, сақтау, пайдалану
және беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі Геодезия және
картография комитетінің
төрағасы
____________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса)
тегі)
____________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса)
____________________________
тегі немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
____________________________
(жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі), мекенжайы, байланыс
телефоны (бар болса))
"Құпия" деген грифі бар материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса) тегі немесе заңды тұлғаның толық атауы)
________________________________________________________________________________
Ведомстволық және мемлекеттік тиесілігі, азаматтығы (жеке тұлғаның):___
________________________________________________________________________________
(азаматтығын көрсету керек)
Сұралып отырған мәліметтердің тізбесі, олардың құпиялылық дәрежесі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мәліметтерді берудің қажеттілігі мен орындылығының негіздемесі:
________________________________________________________________________________
Орындаушы ұйымның мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді
пайдалана отырып, жұмыстарды жүргізуіне Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті немесе оның органдары рұқсатының нөмірі мен күні:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік құпияларға рұқсаты:_________________
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік құпияларға рұқсаттың нысаны, нөмірі мен күні)
Мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді алу жоспарланып отырған мерзім:
________________________________________________________________________________
Жергілікті жердің геодезиялық және картографиялық зерделенгендігі туралы
мәліметтер бергені үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге хабарлама алатын мекенжай
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(пошта мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы)
Қосымша: тапсырыс беруші ұйым (мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді
пайдаланумен байланысты жұмыстардың тапсырыс берушісі болып табылатын мемлекеттік
орган немесе мемлекеттік ұйым) мен өтініш беруші арасындағы бірлескен және өзге де
жұмыстарды жүргізуге арналған шарт жобасы.
Күні ______                  Өтініш беруші ___________________________________________
(жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің аты,
әкесінің аты (бар болса) тегі, қолы, мөрі (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Ұлттық картографиялық-
геодезиялық қорының
құжаттарын қалыптастыру,
жинау, сақтау, пайдалану
және беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігінің Геодезия және
картография комитетіне
____________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса)
____________________________
тегі немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
Ашық пайдаланудағы материалдар мен геодезиялық деректерді алуға арналған өтініш
Алу жоспарланып отырған мәліметтердің тізбесі және олардың саны:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
[Жасалған күні]                                          [Қол қоюшының аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі]
Қазақстан Республикасы
Ұлттық картографиялық-
геодезиялық қорының
құжаттарын қалыптастыру,
жинау, сақтау, пайдалану
және беру қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия
және картография комитеті
Комитет геодезии и картографии
Министерства цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болсы), тегі не заңды
тұлғаның толық атауы
____________________________
Дәлелді бас тарту
Нөмері _________                                          "___" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия және картография комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себептермен мәліметтерді беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]                              [Қол қоюшының аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі]
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2020 жылғы 12 мамырдағы
№ 187/НҚ
бұйрығына 2-қосымша
Геодезия және картография саласындағы кейбір бұйрықтардың құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы

2) для получения материалов и геодезических данных с грифом "секретно":
заявление для получения материалов и геодезических данных с грифом "секретно"
проект договора на проведение совместных и других работ между организацией – заказчиком (государственный орган или государственная организация, являющиеся заказчиками работ, связанных с использованием сведений, составляющих государственные секреты) и услугополучателем;
платежный документ (квитанция) об уплате услуг.
На портал:
3) для получения материалов и геодезических данных открытого пользования:
электронное заявление для получения материалов и геодезических данных открытого пользования;
платежный документ (квитанция) об уплате услуг.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель направляет заявление государственной услуги открытого пользования в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Государственную услугу с пометкой "для служебного пользования", с грифом "секретно" получает в бумажной форме
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3 к Правилам
формирования, сбора, хранения,
использования и выдачи
документов Национального
картографо-геодезического
фонда
Республики Казахстан
Форма
Председателю Комитета
геодезии и картографии
Министерства цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
физического лица либо полное
наименование юридического
лица)
____________________________
(индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер,
адрес, контактный телефон
(при наличии))
Заявление для получения материалов и геодезических данных с пометкой "для служебного пользования"
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо полное наименование юридического лица
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ведомственная и государственная принадлежность, гражданство (физического лица)
__________________________________________________________________________
Перечень запрашиваемых сведений материалов с пометкой "для служебного пользования":
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Обоснование необходимости и целесообразности передачи сведений:
__________________________________________________________________________
Срок, на который планируется получить материалы с пометкой "для служебного пользования":
______________________________________________________________________
Адрес для получения уведомления на оплату услуг за предоставление сведений о геодезической и картографической изученности местности:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(почтовый адрес, номер телефона, адрес электронной почты)
Дата __________
Заявитель ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического либо уполномоченного представителя юридического лица, подпись,
печать (при наличии))
Приложение 4 к Правилам
формирования, сбора,
хранения, использования и
выдачи документов
Национального картографо-
геодезического фонда
Республики Казахстан
Форма
Председателю Комитета
геодезии и картографии
Министерства цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
физического лица либо полное
наименование юридического
лица)
____________________________
(индивидуальный
идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер,
адрес, контактный телефон
(при наличии))
Заявление для получения материалов и геодезических данных с грифом "секретно"
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо полное
наименование юридического лица
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ведомственная и государственная принадлежность, гражданство (физического лица)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Перечень запрашиваемых сведений, степень их секретности
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Обоснование необходимости и целесообразности передачи сведений:
__________________________________________________________________________
Номер и дата разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его органов на проведение организацией-исполнителем работ с использованием сведений, составляющих государственные секреты:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Допуск физического лица к государственным секретам:__________________________
__________________________________________________________________________
(форма, номер и дата допуска к государственным секретам)
Срок, на который планируется получить сведения, составляющие государственные
секреты:___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Адрес для получения уведомления на оплату услуг за предоставление сведений о геодезической и картографической изученности местности
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(почтовый адрес, номер телефона, адрес электронной почты)
Приложение: проект договора на проведение совместных и других работ между организацией – заказчиком (государственный орган или государственная организация, являющиеся заказчиками работ, связанных с использованием сведений, составляющих государственные секреты) и заявителем.
Дата __________
Заявитель ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического либо уполномоченного представителя юридического лица, подпись,
печать (при наличии)
Приложение 5 к Правилам
формирования, сбора, хранения,
использования и выдачи
документов Национального
картографо-геодезического
фонда
Республики Казахстан
Форма
В Комитет геодезии и
картографии Министерства
цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
____________________________
физического лица либо полное
наименование юридического
лица
Заявление для получения материалов и геодезических данных открытого пользования
Перечень планируемых к получению сведений и их количество:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Согласен(на) на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
[Дата создания]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
подписывающего]
Приложение 6 к Правилам
формирования, сбора,
хранения, использования и
выдачи документов
Национального картографо-
геодезического фонда
Республики Казахстан
Форма
Қазақстан Республикасы Цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия және
картография комитеті
Комитет геодезии и картографии
Министерства цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического
лица либо полное наименование
юридического лица
____________________________
Мотивированный отказ
Номер _________
"___" ______20___ года
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан рассмотрев Ваше заявление № _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в предоставления сведений по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
подписывающего]
Приложение 2 к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 12 мая 2020 года № 187/НҚ
Перечень структурных элементов некоторых приказов в сфере геодезии и картографии, признанных утратившими силу

1. "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы маусымда жарияланған) 1-тармағының 15) тармақшасы.
2. "Геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 357 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11262 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 маусымда жарияланған) 1-тармағының 3) тармақшасы.
3. "Геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 357 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 13 қарашадағы № 693 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12380 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 21 желтоқсанда жарияланған) 1-тармағының жүз жиырмасыншы, жүз жиырма бірінші, жүз жиырма екінші абзацтары.
4. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 318 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтар тізбесінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14171 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 21 қыркүйекте жарияланған) 3-тармағының жүз қырық тоғызыншы, жүз елуінші, жүз елу бірінші, жүз елу екінші, жүз елу үшінші, жүз елу төртінші, жүз елу бесінші, жүз елу алтыншы, жүз елу жетінші, жүз елу сегізінші, жүз елу тоғызыншы, жүз алпысыншы, жүз алпыс бірінші, жүз алпыс екінші, жүз алпыс үшінші, жүз алпыс төртінші абзацтары.
5. "Геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 357 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 9 қарашадағы № 468 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14512 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің электрондық бақылау банкінде 2017 жылғы 16 қаңтарда жарияланған) 1-тармағының жүз жиырма жетінші, жүз жиырма сегізінші, жүз жиырма тоғызыншы, жүз отызыншы, жүз отыз бірінші, жүз отыз екінші, жүз отыз үшінші, жүз отыз төртінші, жүз отыз бесінші, жүз отыз алтыншы, жүз отыз жетінші, жүз отыз сегізінші, жүз отыз тоғызыншы, жүз қырқыншы, жүз қырық бірінші, жүз қырық екінші, жүз қырық үшінші, жүз қырық төртінші, жүз қырық бесінші, жүз қырық алтыншы, жүз қырық жетінші, жүз қырық сегізінші абзацтары.

1. Подпункт 15) пункта 1 приказа исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 4 июня 2015 года).
2. Подпункт 3) пункта 1 приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 357 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11262, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 19 июня 2015 года).
3. Абзацы сто двадцатый, сто двадцать первый, сто двадцать второй пункта 1 приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 ноября 2015 года № 693 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 357 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12380, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 21 декабря 2015 года).
4. Абзацы сто сорок девятый, сто пятидесятый, сто пятьдесят первый, сто пятьдесят второй, сто пятьдесят третий, сто пятьдесят четвертый, сто пятьдесят четвертый, сто пятьдесят пятый, сто пятьдесят шестой, сто пятьдесят седьмой, сто пятьдесят восьмой, сто пятьдесят девятый, сто шестидесятый, сто шестьдесят первый, сто шестьдесят второй, сто шестьдесят третий, сто шестьдесят четвертый пункта 3 Перечня приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 318 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14171, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 21 сентября 2016 года).
5. Абзацы сто двадцать седьмой, сто двадцать восьмой, сто двадцать девятый, сто тридцатый, сто тридцать первый, сто тридцать второй, сто тридцать третий, сто тридцать четвертый, сто тридцать пятый, сто тридцать шестой, сто тридцать седьмой, сто тридцать восьмой, сто тридцать девятый, сто сороковой, сто сорок первый, сто сорок второй, сто сорок третий, сто сорок четвертый, сто сорок пятый, сто сорок шестой, сто сорок седьмой, сто сорок восьмой пункта 1 приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 ноября 2016 года № 468 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 357 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14512, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 16 января 2017 года).

6. "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 30 қаңтардағы № 40 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18268 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 21 ақпанда жарияланған) 1-тармағының он жетінші абзацы.
7. "Геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 357 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 17 сәуірдегі № 154 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18557 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2019 жылғы 22 сәуірде жарияланған) 1-тармағының төртінші абзацының күші жойылды деп танылсын.

6. Абзац семнадцатый пункта 1 приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2019 года № 40 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18268, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 21 февраля 2019 года).
7. Абзац четвертый пункта 1 приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 апреля 2019 года № 154 "О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 357 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18557, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 апреля 2019 года).