"Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 21 мамырдағы № 201 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 26 мамырда № 20727 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2021 жылғы 27 мамырдағы № 181 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 27.05.2021 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін;
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Энергетика министрі Н. Ногаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 21 мамырдағы
№ 201 Бұйрыққа
1-қосымша
"Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 21 мая 2020 года № 201. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2020 года № 20727. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 27 мая 2021 года № 181.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 27.05.2021 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила оказания государственной услуги Министерства энергетики Республики Казахстан "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Н. Ногаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 21 мая 2020 года № 201
Правила оказания государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу тәртібін айқындайды.
2. Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу заңды тұлғаның белгілі бір техникалық параметрлері бар қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды орындауға құқығын электр энергетикасы саласындағы уәкілетті органның ресми тануы мақсатында жүргізіледі.
3. "Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет - көрсетілетін қызметті алушылардың өтініші бойынша жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты - мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок согласования проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций.
2. Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций проводится с целью официального признания уполномоченным органом в области электроэнергетики правомочий юридического лица выполнять проектирование и строительство дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций с определенными техническими параметрами.
3. Государственная услуга "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
2) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
6. Заңды тұлға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу хатын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭЦҚ-мен куәландырылған қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалау және салудың техникалық параметрлерін көрсете отырып, электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) тұтынушыны электр желілеріне қосу схемасымен электр желілерінің теңгерімдік тиесілігін және тараптардың пайдалану жауапкершілігін ажырату актісінің электрондық көшірмесін;
3) тұтынушыны электр желілеріне жоспарланатын қосу схемасының еркін нысандағы электрондық көшірмесін;
4) қолданыстағы электр желiлерi бойынша тұтынушыны электр энергиясымен жабдықтаудың мүмкiн еместiгi туралы тиiстi энергия берушi ұйымы қорытындысының еркін нысандағы электрондық көшірмесін;
5) қолданыстағы техникалық шарттардың электрондық көшірмесін жібереді.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуінің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
8. Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
10. Өтініш беруші құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және оны электрондық құжат нысанында портал арқылы өтініш берушіге жолдайды.
11. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі өтінішті тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
1) табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган мен жүйелік операторға қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу туралы сұрау салуларды жолдайды, олар ұсынылған сұрау салуды түскен сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қарайды;

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
6. Юридическое лицо (далее – услугополучатель) для получения письма-согласования проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций направляет услугодателю посредством портала:
1) заявление в форме электронного документа с указанием технических параметров проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций, удостоверенного ЭЦП, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) электронную копию акта разграничения балансовой принадлежности электрических сетей и эксплуатационной ответственности сторон с действующей схемой подключения потребителя к электрическим сетям;
3) электронную копию планируемой схемы подключения потребителя к электрическим сетям в произвольной форме;
4) электронную копию заключения соответствующей энергопередающей организации о невозможности снабжения электрической энергией потребителя по существующим электрическим сетям в произвольной форме;
5) электронную копию действующих технических условий.
7. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 20 (двадцать) рабочих дней с момента приема и регистрации заявления.
8. Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9. Ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации представленных документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, проверяет их полноту.
10. В случае представления заявителем неполного пакета документов, ответственное структурное подразделение услугодателя готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и направляет его заявителю посредством портала в форме электронного документа.
11. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации заявления направляет запросы:
1) о согласовании проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций - в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в соответствующих сферах естественных монополий, и системному оператору, которые рассматривают представленный запрос в течение 7 (семи) рабочих дней с момента его поступления;

2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына 110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станциялар салудың техникалық орындылығы туралы қорытындыларын беру үшін сұрау салуды жолдайды, олар ұсынылған сұрау салуды түскен сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қарайды.
12. Қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу туралы оң жауаптар, сондай-ақ 110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станциялар салудың техникалық орындылығы туралы қорытынды алынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының осы Қағидаларда және "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабында белгіленген талаптарға сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтайды.
13. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу-хатын немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту мынадай негіздер бойынша жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда және "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) осы Қағидалардың 11-тармағында көзделген келісу туралы сұрау салуға теріс жауап;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімінің болуы.
15. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
16. Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

2) о выдаче заключений о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше - в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, которые рассматривают запрос в течение 7 (семи) рабочих дней с момента его поступления.
12. В случае получения положительных ответов о согласовании проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций, а также заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше, ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней устанавливают соответствие или несоответствие услугополучателя требованиям, установленным настоящими Правилами и статьей 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике".
13. В случае соответствия услугополучателя требованиям, указанным в пункте 12 настоящих Правил, ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня готовит письмо - согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам или мотивированный отказ в оказании государственных услуг по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
14. Отказ в оказании государственной услуги осуществляется по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами и статьей 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике";
3) отрицательный ответ на запрос о согласовании, предусмотренный пунктом 11 настоящих Правил;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
15. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
16. При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг

17. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы Заңның 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
18. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының шешімі нәтижелерімен келіспеген жағдайда, сот тәртібінде шағымдана алады.
"Қосалқы (шунтталатын) электр
беру желiлерi мен шағын
станцияларды жобалауды және
салуды келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 1-қосымша
"Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
20 (жиырма) жұмыс күні
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны
Электрондық
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу-хат немесе оны беруден дәлелді бас тарту.
Кызметті берушінің электрондық цифрлық көрсетілетін қолтаңбасымен куәландырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады және сонда сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті беруші - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі

17. Жалоба на решения, действия (бездействия) работников структурных подразделений услугодателя может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
18. В случаях несогласия с результатами решения услугодателя услугополучатель может обжаловать результаты в судебном порядке.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Согласование проектирования
и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий
электропередачи и подстанций"
Стандарт государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций"
1
Наименование услугодателя
Министерство энергетики Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
20 (двадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная
5
Результат оказания государственной услуги
Письмо-согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций либо мотивированный отказ в его выдаче.
Результат оказания государственной услуги, удостоверенный электронной цифровой подписью услугодателя, направляется и хранится на портале в "личном кабинете" услугополучателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги

1) электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалау және салудың техникалық параметрлерін көрсете отырып, электрондық құжат нысанындағы өтініші;
2) тұтынушыны электр желілеріне қосу схемасымен электр желілерінің теңгерімдік тиесілігін және тараптардың пайдалану жауапкершілігін ажырату актісінің электрондық көшірмесі;
3) тұтынушыны электр желілеріне жоспарланатын қосу схемасының еркін нысандағы электрондық көшірмесі;
4) қолданыстағы электр желiлерi бойынша тұтынушыны электр энергиясымен жабдықтаудың мүмкiн еместiгi туралы тиiстi энергия берушi ұйымы қорытындысының еркін нысандағы электрондық көшірмесі;
5) қолданыстағы техникалық шарттардың электрондық көшірмесі.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің "Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларда (бұдан әрі - Қағидалар) және "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Қағидалардың 11-тармағында көзделген келісу туралы сұрау салуға теріс жауап;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімінің болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
1) мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
www.gov.kz - мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" бөлімі "Қызметтер" бөлімшесінде;
порталда орналасқан;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;

1) заявление в форме электронного документа с указанием технических параметров проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций, удостоверенного электронно-цифровой подписью;
2) электронная копия акта разграничения балансовой принадлежности электрических сетей и эксплуатационной ответственности сторон с действующей схемой подключения потребителя к электрическим сетям;
3) электронная копия планируемой схемы подключения потребителя к электрическим сетям в произвольной форме;
4) электронная копия заключения соответствующей энергопередающей организации о невозможности снабжения электрической энергией потребителя по существующим электрическим сетям в произвольной форме;
5) электронная копия действующих технических условий.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами оказания государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" (далее – Правила) и статьей 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике";
3) отрицательный ответ на запрос о согласовании, предусмотренный пунктом 11 Правил;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги";
портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия электронной цифровой подписи;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра;

4) портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.kz - мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" бөлімінің "Қызметтер" бөлімшесінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Қосалқы (шунтталатын) электр
беру желiлерi мен шағын
станцияларды жобалауды және
салуды келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
____________________________
№ __________                                    Күні: 20__ жылғы "___" ________
ӨТІНІШ
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
________________________________________________________________________________
(орналасқан жері, заңды мекенжайы)
БСН ______________________
мынадай техникалық параметрлері бар қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен
шағын станцияларды жобалау және салу үшін келісу-хат беруді сұрайды:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(орналасқан жері, қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды
жобалаудың және салудың мақсаты)
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Қосымша:
1. Тұтынушыны электр желілеріне қосу схемасымен электр желілерінің теңгерімдік тиесілігін және тараптардың пайдалану жауапкершілігін ажырату актісінің электрондық көшірмесі, ___ парақта;
2. Тұтынушыны электр желілеріне жоспарланатын қосу схемасының электрондық көшірмесі, ___ парақта;
3. Қолданыстағы электр желiлерi бойынша тұтынушыны электр энергиясымен жабдықтаудың мүмкiн еместiгi туралы тиiстi энергия берушi ұйымы қорытындысының электрондық көшірмесі, ___ парақта;
4. Қолданыстағы техникалық шарттардың электрондық көшірмесі, ___ парақта.
Заңды тұлғаның басшысы ______________ ___________________ (қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда))
"Қосалқы (шунтталатын) электр
беру желiлерi мен шағын
станцияларды жобалауды және
салуды келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
Министерство энергетики Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Күні: [Берілген күні] ж. [Ұйымның атауы] Нөмірі: [Құжат нөмірі] [Мекенжай]
Өтінішті одан әрі қараудан/мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Сіздің [Күні] ж. № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының Т.А.Ә.А.]
"Қосалқы (шунтталатын) электр
беру желiлерi мен шағын
станцияларды жобалауды және
салуды келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына 4-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
Министерство энергетики Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Күні: [Берілген күні] ж.
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
Кіріс нөмірі: [Кіріс құжатының нөмірі]
Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауға және салуға КЕЛІСУ-ХАТ
Берілді: [Ұйымның атауы]
(ұйымның атауы)
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес [Ұйымның атауы] мынадай техникалық параметрлері бар қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалау және салу келісілді:
[Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалаудың және салудың техникалық параметрлері](қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалаудың және салудың техникалық параметрлері көрсетіледі)
Келісу-хаттың қолданылуының ерекше шарттары:
Басшы (уәкілетті тұлға):
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының Т.А.Ә.А.]
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Берілген күні: [Берілген күні] ж.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2020 жылғы 21 мамырдағы
№ 201 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Согласование проектирования
и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий
электропередачи и подстанций"
форма
Министерство энергетики
Республики Казахстан
____________________________
№ __________ Дата: "___" ________ 20__ г.
ЗАЯВЛЕНИЕ
_______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
(местонахождение, юридический адрес) БИН
______________________ просит выдать письмо-согласование проектирования и
строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций со
следующими техническими параметрами: ______________________________________
__________________________________________________________________________
(местонахождение, цель проектирования и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий электропередачи и подстанций)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение:
1. Электронная копия акта разграничения балансовой принадлежности электрических сетей и эксплуатационной ответственности сторон со схемой подключения потребителя к электрическим сетям, на ___ листах;
2. Электронная копия планируемой схемы подключения потребителя к электрическим сетям, на ___ листах;
3. Электронная копия заключения соответствующей энергопередающей организации о невозможности снабжения электрической энергией потребителя по существующим электрическим сетям, на ___ листах;
4. Электронная копия действующих технических условий, на ___ листах.
Руководитель юридического лица ______________ _____________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Согласование проектирования
и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий
электропередачи и подстанций"
форма
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
Министерство энергетики Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Дата: [Дата выдачи] г. [Наименование организации] Номер: [Номер документа] [Адрес]
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/в оказании государственной услуги
Министерство энергетики Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление №[Номер входящего документа] от [Дата] г., сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего] [ФИО подписывающего]
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Согласование проектирования
и строительства дублирующих
(шунтирующих) линий
электропередачи и подстанций"
форма
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
Министерство энергетики Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Дата: [Дата выдачи] г.
Номер: [Номер документа]
Входящий номер: [Номер входящего документа]
ПИСЬМО-СОГЛАСОВАНИЕ проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций
Выдано: [Наименование организации] (наименование организации)
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" и Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" [Наименование организации] согласовано проектирование и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций со следующими техническими параметрами:
[Технические параметры проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций](указываются технические параметры проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций)
Особые условия действия письма-согласования:
Руководитель (уполномоченное лицо): [Должность подписывающего] [ФИО подписывающего] (фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Дата выдачи: [Дата выдачи] г.
Приложение 2
к приказу
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства энергетики Республики Казахстан

1. "Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 341 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11462 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 459 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11812 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 8 маусымдағы № 192 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15565 болып тіркелген, 2017 жылғы 6 маусымда Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
4. "Қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 459 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 13 қарашадағы № 379 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16034 болып тіркелген, 2017 жылғы 14 желтоқсанда Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

1. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 341 "Об утверждении Стандарта государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11462, опубликован 23 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 459 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11812, опубликован 25 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 8 июня 2017 года № 192 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15565, опубликован 6 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
4. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2017 года № 379 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 459 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16034, опубликован 14 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).