"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхатты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1265 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 3 маусымдағы № 11-1-4/184 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 8 маусымда № 20831 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхатты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1265 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13039 болып тіркелген, 2016 жылғы 26 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 29 қазаннан Кәсіпкерлік Кодексінің 282-бабының 7-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаға инвесторлық виза алуға өтініш беру қағидалары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес қайта өзгертіледі.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестициялық комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрін жетекшілік ететін орынбасарға жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265 "Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 июня 2020 года № 11-1-4/184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2020 года № 20831
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265 "Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 13039, опубликован 26 февраля 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 7 статьи 282 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
М. Тілеуберді
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2020 жылғы 3 маусымдағы
№ 11-1-4/184 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхатты беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхатты беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар), 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 282-бабының 7-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген (бұдан әрі- "Мемлекеттік қызметтер туралы" Заңы) және "Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхатты беру" (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.
Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестиция комитетімен көрсетіледі(бұдан әрі – қызмет көрсетуші).
2. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
М. Тілеуберді
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 3 июня 2020 года
№ 11-1-4/184
Правила выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 282 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон "О государственных услугах") и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается Комитетом по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;

2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - Портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
3) Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық виза алуға өтінішхатты беруге өтініш беруші (бұдан әрі – өтініш беруші) – жеке және заңды тұлғалар болып табылады;
4) Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық виза алуға өтініш (бұдан әрі - өтініш) - уәкілетті инвестициялық органның Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаға / тұлғаларға инвестор визасын беру туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің көші-қон қызметіне жазбаша өтініші.
3. Егер өтініш беруші заңды тұлға болса, өтінішхаттар өтініш берушінің басшыларына және/немесе басшыларының орынбасарларына, сондай-ақ құрылымдық бөлімше басшыларына беріледі.
Егер өтініш беруші жеке тұлға болса, өтінішхат өтініш берушіге беріледі.
4. Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық визаны беру "Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес іске асырылады.
2-тарау. Өтінішхаттарды беру үшін өтінімдерді қарау тәртібі
5. Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық визаны алуға өтінішхатты беруге өтінім (бұдан әрі - өтінім) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш берушімен Мемлекеттік корпорацияға немесе Порталға тапсырылады.
6. Өтініш беруші (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтінімге мынадай құжаттарды қоса береді:
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар көшірмесі (сұратылатың визаның қолданыс мерзімі аяқталғанға дейін үш айдан кем емес паспорттың қолданыс мерзімімен);

2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
3) заявитель на выдачу ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан (далее – заявитель) – физическое или юридическое лицо;
4) ходатайство на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан (далее – ходатайство) – письменное обращение уполномоченного органа по инвестициям в органы миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан о предоставлении инвесторской визы лицу/лицам, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан.
3. Если заявителем является юридическое лицо, то ходатайства выдаются руководителям и/или заместителям руководителя заявителя, а также руководителям структурных подразделений.
В случае если заявитель является физическим лицом, ходатайство выдается заявителю.
4. Выдача инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, осуществляется в соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения".
Глава 2. Порядок рассмотрения заявок для выдачи ходатайств
5. Заявка для выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан (далее – заявка), подается заявителем в Государственную корпорацию либо на Портал по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Заявитель (либо его представитель по доверенности) прилагает к заявке следующие документы:
При обращении через Государственную корпорацию:
1) копия документа, удостоверяющего личность лица, заявленного на получение инвесторской визы с нотариально удостоверенным переводом на государственном или русском языках (со сроком действия паспорта не менее чем за три месяца до окончания срока действия запрашиваемой визы);

2) өтініш беруші жарғысының мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексеру үшін беріледі);
3) осы қағидалардың 3-тармағына сәйкес тұлғаның лауазымын растайтын құжаттың көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексеру үшін беріледі);
4) өтініш берушінің инвестициялық жобаға инвестициялар салу фактісін растайтын құжаттардың көшірмелер (инвестордың нақты растайтын құжаттар "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы № 234 Заңына сәйкес ресімделген бастапқы есепке алу құжаттары, "Салық және Бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ресімделген шот-фактуралар, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ресімделген кедендік декларациялар, тұпнұсқа тексеру үшін беріледі).
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар электронды көшірмесі (сұратылатың визаның қолданыс мерзімі аяқталғанға дейін үш айдан кем емес паспорттың қолданыс мерзімімен);
2) өтініш беруші жарғысының мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар электронды көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексеру үшін беріледі);
3) осы қағидалардың 3-тармағына сәйкес тұлғаның лауазымын растайтын құжаттың электронды көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексеру үшін беріледі);
4) өтініш берушінің инвестициялық жобаға инвестициялар салу фактісін растайтын құжаттардың электронды көшірмелері (инвестордың нақты растайтын құжаттар "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы № 234 Заңына сәйкес ресімделген бастапқы есепке алу құжаттары, "Салық және Бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ресімделген шот-фактуралар, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ресімделген кедендік декларациялар, тұпнұсқа тексеру үшін беріледі).
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтініш беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі- Стандарт) баяндалған.

2) копия устава заявителя с нотариально удостоверенным переводом на государственном или русском языках (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);
3) копия документа, подтверждающего должность лица, в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);
4) копии документов, подтверждающих факт вложения инвестиций заявителя в инвестиционный проект (документами, подтверждающими фактические затраты инвестора, являются: первичные учетные документы, оформленные в соответствии Законом Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года № 234 "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности"; счета-фактуры, оформленные в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)"; таможенные декларации, оформленные в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", оригиналы представляются для сверки).
При обращении через Портал:
1) электронная копия документа, удостоверяющего личность лица, заявленного на получение инвесторской визы с нотариально удостоверенным переводом на государственном или русском языках (со сроком действия паспорта не менее чем за три месяца до окончания срока действия запрашиваемой визы);
2) электронная копия устава заявителя с нотариально удостоверенным переводом на государственном или русском языках (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);
3) электронная копия документа, подтверждающего должность лица, в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);
4) электронные копии документов, подтверждающих факт вложения инвестиций заявителя в инвестиционный проект (документами, подтверждающими фактические затраты инвестора, являются: первичные учетные документы, оформленные в соответствии Законом Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года № 234 "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности"; счета-фактуры, оформленные в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)"; таможенные декларации, оформленные в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", оригиналы представляются для сверки).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (далее - Стандарт) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

7. Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті ол түскен күні тіркеуді жүзеге асырады.
Өтініш беруші жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, 2017 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші Порталда өтінішті тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағиданың 6-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді:
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың осы Қағиданың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші өтінішті беру туралы шешімді мынандай жағдайлардың бірі болған кезде қабылдайды:
1) "Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1050 қаулысы сәйкес өңдеу өнеркәсібінің басым салалар шеңберіндегі өтініш берушінің жобаларын іске асыру;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесіне өтініш берушінің мүшелігі;
3) өтініш берушіде инвестициялар жөніндегі уәкілетті органмен жасалған инвестициялық келісімшарттың болуы;
4) өтініш берушіде Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық жобаны іске асыруды растайтын мемлекеттік органдардың немесе квазимемлекеттік сектор субъектілерінің ұсынымдары болған жағдайда.
9. Мемлекеттік корпорация арқылы өтінім берген кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық талап етілетін құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға берген кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі (еркін нысанда).
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағиданың 6-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың осы Қағиданың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді.

7. В случае обращения через Портал услугодатель осуществляет регистрацию заявления в день его поступления.
В случае обращения заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления на Портале проверяет полноту представленных документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил:
в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
в случае полноты представленных документов услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней осуществляет проверку представленных документов на соответствие требованиям настоящих Правил и оформляет результат оказания государственной услуги.
8. Услугодатель принимает решение о выдаче ходатайства при наличии одного из следующих условий:
1) реализация заявителем проектов в рамках приоритетных отраслей обрабатывающей промышленности в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1050 "Об утверждении Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2020 – 2025 годы";
2) членство заявителя в Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан;
3) наличие у заявителя инвестиционного контракта, заключенного с уполномоченным органом по инвестициям;
4) наличие у заявителя рекомендаций государственных органов или субъектов квазигосударственного сектора, подтверждающих реализацию заявителем инвестиционного проекта на территории Республики Казахстан.
9. При подаче заявки через Государственную корпорацию работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех требуемых документов в Государственную корпорацию выдается расписка о приеме соответствующих документов (в произвольной форме).
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае полноты представленных документов услугодатель осуществляет проверку документов на соответствие требованиям настоящих Правил и оформляет результат оказания государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Мемлекеттік корпорацияда - өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттарды және оның өкілеттіктерін көрсеткен кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде;
2) Порталда - көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
11. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор осы Қағиданың тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде техникалық проблема туралы еркін нысанда хаттама жасайды және оған көрсетілетін қызметті берушімен қол қояды.
13. Көрсетілетін қызметті беруші келесі негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағиданың белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болса.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдерге, әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану тәртібі)

10. Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:
1) в Государственной корпорации - на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документов удостоверяющего личность представителя и его полномочий;
2) на Портале – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
11. Услугодатель в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных услугах" обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
12. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель в течение одного рабочего дня уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта Правил, составляет в произвольной форме протокол о технической проблеме и подписывает его с услугодателем.
13. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов и (или) документов с истекшим сроком действия, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына шағым беру арқылы осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес Стандарты арқылы жүзеге асырылады.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
16. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 4-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Қазақстан Республикасының
резиденттері болып
табылмайтын және
Қазақстан Республикасының
аумағында инвестициялық
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар үшін инвесторларға
арналған виза беру туралы
өтініш беру қағидасына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық виза алуға өтініш беру туралы өтініш
№ 1 нысан
(заңды тұлға үшін)
Өтініш беруші туралы ақпарат
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының атауы
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасын тіркеу (қайта тіркеу)туралы мәліметтер(күні, себебі)
Орналасқан жері: заңды мекен-жайы, нақты орналасқан жері
Бизнес сәйкестендіру номері (БСН)
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының басшысы
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефон, факс, электрондық пошта)
Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеушісі
Инвестиция көлемі (инвестициялау фактісін растау арқылы)
Өтінімді алу үшін негіздер 8-тармақтың тиісті көрсету Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің "__"______ ____2020 жылдағы №_____(нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде №_____ тіркелген) Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлғалар үшін инвестор визасын алуға өтініш беру ережесі
Байланыс ақпараттары (телефон, факс, электрондық пошта)
Өтініш алу тәсілдері (поштамен,қалауы бойынша)
Инвестор визасын алуға өтініш берген тұлға/тұлғалар туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басынкуәландыратын құжаттың деректемелері
Жеке басын куәландыратын құжаттың қолдану мерзімі
Тұрғылықты елде инвестор визасын алуға өтініш берген адамның нақты тұрғылықты жерінің мекен-жайы
Қызметі
Байланыс ақпараттары (телефон, факс, электрондық пошта)
____________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының басшысы)
__________________________________
(қолы, мөр (болған жағдайда) күні)
Форма № 2
(жеке тұлға үшін)
Өтініш беруші туралы ақпарат
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған күні және жері
Азаматтығы
Жеке басынкуәландыратын құжаттың деректемелері
Жеке басын куәландыратын құжаттың қолдану мерзімі
Тұрғылықты елде инвестор визасын алуға өтініш берген адамның нақты тұрғылықты жерінің мекен-жайы
Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеушісі
Инвестиция көлемі (инвестициялау фактісін растау арқылы)
Атқаратын лауазымы
Өтінімді алу үшін негіздер 8-тармақтың тиісті көрсету Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің "__"______ ____2020 жылдағы №_____(нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде №_____ тіркелген) Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлғалар үшін инвестор визасын алуға өтініш беру ережесі
Байланыс ақпараттары (телефон, факс, электрондық пошта)
Өтініш алу тәсілдері (поштамен,қалауы бойынша)
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өтініш берушінің(қолы,күні)
Қазақстан Республикасының
резиденттері болып
табылмайтын және
Қазақстан Республикасының
аумағында инвестициялық
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар үшін инвесторларға
арналған виза беру туралы
өтініш беру қағидасына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтініш бер" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің Инвестиция комитеті
2
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәсілдері

14. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется путем подачи жалобы на имя руководителя услугодателя, Государственной корпорации по адресам, указанным в Стандарте согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
16. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд согласно подпункту 6) пункта 1 статьи 4 Закона "О государственных услугах".
Приложение 1 к Правилам
выдачи ходатайства
на получение инвесторской визы
для лиц, являющихся
нерезидентами
Республики Казахстан
и осуществляющих
инвестиционную деятельность
на территории
Республики Казахстан
Заявка для выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан
Форма № 1
(для юридического лица)
Сведения о заявителе
Наименование юридического лица Республики Казахстан
Информация о прохождении регистрации (перерегистрации) юридического лица Республики Казахстан (дата, основание)
Местонахождение: юридический адрес, фактическое местонахождение
Бизнес идентификационный номер (БИН)
Руководитель юридического лица Республики Казахстан (фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон, факс, электронная почта)
Общий классификатор вида экономического деятельноcти
Объем инвестиций (с подтверждением факта вложения инвестиций)
Основание для получения ходатайства (указать соответствующий подпункт/подпункты пункта 8 Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра по иностранных дел Республики Казахстан от "__" ______ ____ 2020 года № _____ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №_______ )
Контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
Способ получения ходатайства (почтой, нарочно)
Сведения о лице/лицах, заявленного на получение инвесторской визы
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Гражданство
Сведения о документе, удостоверяющим личность
Срок действия документа, удостоверяющего личность
Адрес фактического места проживания лица заявленного на получение инвесторской визы в стране резидентства
Занимаемая должность
Контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
________________________________________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя юридического лица Республики Казахстан)
__________________________________ (подпись, печать (при его наличии) и дата)
Форма № 2
(для физического лица)
Сведения о заявителе
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и место рождения
Гражданство
Сведения о документе, удостоверяющим личность
Срок действия документа, удостоверяющего личность
Адрес фактического места проживания лица заявленного на получение инвесторской визы в стране резидентства
Общий классификатор вида экономического деятельноcти
Объем инвестиций (с подтверждением факта вложения инвестиций)
Занимаемая должность
Основание для получения ходатайства (указать соответствующий подпункт/подпункты пункта 8 Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра по иностранных дел Республики Казахстан от "__" ______ ____ 2020 года № _____ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №_______)
Контактные данные (телефон, факс, электронная почта)
Способ получения ходатайства (почтой, нарочно)
______________________________________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
_________________________ (подпись и дата)
Приложение 2 к Правилам
выдачи ходатайства
на получение инвесторской визы
для лиц, являющихся
нерезидентами
Республики Казахстан
и осуществляющих
инвестиционную деятельность
на территории
Республики Казахстан
Стандарт государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Комитет по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги

1) коммерциялық емес акционерлік қоғам "Мемлекеттік корпорация "Азаматтар үшін үкімет" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) веб-портал "электрондық үкімет" www.egov.kz (бұдан әрі– Портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету уақыты
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап – 11 (сегіз) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) Порталға құжаттар топтамасы берілген сәттен бастап - 5 (бес) жұмыс күні;
4
Мемлекеттік қызмет нысаны
Электронды немесе қағазда
5
Мемлекеттік қызмет нәтижесі
Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық виза алуға өтініш беру
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем соммасы және Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген жағдайда оны жинау тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс графигі
1) Мемлекеттік корпорация – Дүйсенбіден сенбіге дейін, 9.00-ден 20.00-ге дейін түскі үзіліссіз, жексенбімен мереке күндерін қоспағанда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының таңдау бойынша, жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, Портал арқылы электронды кезекке тапсырыс беруге болады.
2) Портал – тәулік бойы, жөндеу жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін немесе демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру мемлекеттік қызметі келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекетік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) инвесторлық визаны алуға мәлімделген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар көшірмесі (сұратылатың визаның қолданыс мерзімі аяқталғанға дейін үш айдан кем емес паспорттың қолданыс мерзімімен);
3) өтініш беруші жарғысының мемлекеттік немесе орыс тілінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексеру үшін беріледі);
4) осы қағидалардың 3-тармағына сәйкес тұлғаның лауазымын растайтын құжаттың көшірмесі (егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылса, тұпнұсқа тексеру үшін беріледі);

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента подачи пакета документов в Государственную корпорацию - 11 (одиннадцать) рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) с момента подачи пакета документов на Портал - 5 (пять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная или бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Ходатайство на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя, в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством Портала;
2) Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому Кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
При обращении через Государственную корпорацию:
1) заявка по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копия документа, удостоверяющего личность лица, заявленного на получение инвесторской визы с нотариально удостоверенным переводом на государственном или русском языках (со сроком действия паспорта не менее чем за три месяца до окончания срока действия запрашиваемой визы);
3) копия устава заявителя с нотариально удостоверенным переводом на государственном или русском языках (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);
4) копия документа, подтверждающего должность лица, в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил (в случае если заявитель является юридическим лицом, оригинал представляется для сверки);

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болса.
10
Мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзгеде талаптар
Тұрмыс – тіршілігін шектейтін организм функцияларының тұрақты бұзылуынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар үшін қажет болған жағдайда, 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқcат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Сыртқы Істер министрлігінің www.mfa.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz. интернет-ресурстарында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғайбайланыс орталығының телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасының
резиденттері болып
табылмайтын және
Қазақстан Республикасының
аумағында инвестициялық
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар үшін инвесторларға
арналған виза беру туралы
өтініш беру қағидасына
3-қосымша
нысан
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Немесе көрсетілетін қызметті
алушының ұйымының атауы
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекен-жайы)
Көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі
Мен ақпараттық жүйелерде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға келісемін.
___________________"___"____ жылы
(қолы)
Қазақстан Республикасының
резиденттері болып
табылмайтын және
Қазақстан Республикасының
аумағында инвестициялық
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар үшін инвесторларға
арналған виза беру туралы
өтініш беру қағидасына
4-қосымша
нысан
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда),
(бұдан әрі-Т.А.Ә )
Немесе көрсетілетін қызметті
алушының ұйымының атауы
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекен-жайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы түбіртек
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік қызметтер туралы" Заңының 20 - бабының 2- тармағын басшылыққа ала отырып, "Мемлекеттік корпорация, Азаматтарға арналған үкімет" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының №___ мекен-жайы
_________________________) мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан
________________________________________ ескере отырып бас тартады
Мемлекеттік қызмет стандартында қарастырылған тізімге сәйкес құжаттардың толық емес пакеті:
Жоқ құжаттардың атауы:

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатели, имеющие нарушение здоровья, со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости, прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию – 20 (двадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства иностранных дел Республики Казахстан – www.mfa.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3 к Правилам
выдачи ходатайства на
получение инвесторской визы
для лиц, являющихся
нерезидентами
Республики Казахстан
и осуществляющих
инвестиционную деятельность
на территории
Республики Казахстан
форма
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Письменное согласие услугополучателя
Согласен (согласна) на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
___________________"___"____года
(подпись)
Приложение 4 к Правилам
выдачи ходатайства
на получение инвесторской визы
для лиц, являющихся
нерезидентами
Республики Казахстан
и осуществляющих
инвестиционную деятельность
на территории
Республики Казахстан
форма
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии) (далее Ф.И.О)
либо наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __ филиала
Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
(адрес:___________________________________)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
________________________________________
ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1)__________________________________________________________;
2)__________________________________________________________;
3)...
Осы түбіртек екі тарапқа, әрқайсысы үшін бір-бірден жазылған.
__________________________________________             _______________
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері)                         (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә._____________
Телефон__________
Қабылдаған: _______________________                   _______________________
Т.А.Ә.                         көрсетілетін қызметті
алушының қолы
20__жыл
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2020 жылғы 3 маусымдағы
№ 11-1-4/184 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық виза алуға өтініш беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 301 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13685 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылатын және Қазақстан Республикасында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға инвесторлық виза алуға өтініш беру туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 маусымдағы № 489 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13946 болып тіркелген, 2016 жылғы 2 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
3) "Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 15 қарашадағы № 792 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17778 болып тіркелген, 2018 жылғы 27 қарашасында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердін эталондық бақылау банкінде жарияланған).

1)__________________________________________________________;
2)__________________________________________________________;
3)...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
__________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись) работника Государственная корпорации)
Исполнитель __________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Телефон__________
Получил: ____________________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
20__года
____________________________ (Должность подписывающего)
___________________________________ (Фамилия, инициалы подписывающего)
Приложение 2 к приказу
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 3 июня 2020 года
№ 11-1-4/184
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
1) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 301 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13685, опубликован 19 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 июня 2016 года № 489 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13946, опубликован 2 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
3) приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 ноября 2018 года № 792 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17778, опубликован 27 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).