"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 241 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 103 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 маусымда № 20868 болып тіркелді
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 39-бабының 5-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 241 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4945 болып тіркеліп, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2007 жылы жарияланған, № 10) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесін осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 15 маусымдағы
№ 103 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушысының
2007 жылғы 24 тамыздағы
№ 241 бұйрығымен
бекітілген
"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-бабының 5-тармағына сәйкес және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармақшасына сәйкес әзірленді және кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу тәртібін белгілейді.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 103. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2020 года № 20868
В соответствии с пунктом 5 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4945, опубликованный в 2007 году в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, № 10) внести следующее изменение:
Правила государственной регистрации объекта кондоминиума, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 15 июня 2020 года № 103
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 24 августа 2007 года № 241
Правила оказания государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 39 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок государственной регистрации объекта кондоминиума.

2. Осы Ережелерде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) кондоминиум объектісі – жер учаскесінен (жер учаскелерінің), бастапқы және кейінгі объектілерден тұратын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кондоминиум нысанындағы жылжымайтын мүлікке меншік белгіленетін мүліктік кешен.
2) гидромелиоративтік кондоминиум – жер учаскелеріне заттық құқық жеке және заңды тұлғаларға тиесілі, ал гидромелиоративтік жүйе немесе оның элементтері оларға ортақ үлестік меншік құқығымен тиесілі бірыңғай мүліктік кешен (бұдан әрі – гидромелиоративтік кондоминиум объектісі) ретінде жылжымайтын мүлікке меншіктің ерекше нысаны.
3. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу туралы заңнамаға сәйкес, кондоминиум объектісі жылжымайтын мүліктің орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) тіркеледі.
Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті берушіге осы Ережелерге 1-қосымшаға сәйкес пәтерлердің, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайларының кемінде екі меншік иесінен жазбаша өтініш (бұдан әрі – өтініш) ұсынылады.
Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті беруші мәліметтерді "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес құқықтық кадастрға енгізеді.
4. Егер кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу кезінде құқықтық кадастрда жер учаскесіне құқықты тіркеу туралы мәліметтер болмаса, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алырнған жер учаскесі туралы мәліметтерді енгізеді.
Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде жер учаскесі туралы мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші жергілікті атқарушы органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесіне құқықтарды рәсімдеу туралы хабарлама жібереді.
5. Кондоминиум объектісін тіркеу "Жылжымайтын мүлік тіркелімі мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – ЖМТ МДҚ) ақпараттық жүйесіне жер учаскесін, бастапқы объектілерді сәйкестендіретін тиісті мәліметтерді және кондоминиум объектісін тіркеу үшін қажетті қайталама объектілердің сипаттамаларын, сондай-ақ құқық түрі, ортақ меншік нысаны (өзге де заттық құқық) туралы мәліметтерді енгізу және кондоминиум қатысушыларының ортақ мүліктегі үлестерінің мөлшерін автоматты түрде айқындау арқылы ұсынылған құжаттардың негізінде меншік құқығын растаудан тұрады.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) объект кондоминиума - имущественный комплекс, состоящий из земельного участка (земельных участков), первичных и вторичных объектов, на который устанавливается в соответствии с законодательством Республики Казахстан собственность на недвижимое имущество в форме кондоминиума;
2) гидромелиоративный кондоминиум - особая форма собственности на недвижимость как единый имущественный комплекс (далее - объект гидромелиоративного кондоминиума), при котором вещное право на земельные участки принадлежит физическим и юридическим лицам, а гидромелиоративная система или ее элементы принадлежат им на праве общей долевой собственности.
3. В соответствии с законодательством о регистрации прав на недвижимое имущество объект кондоминиума регистрируется в Некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель), осуществляющим государственную регистрацию, по месту нахождения недвижимого имущества.
Для государственной регистрации объекта кондоминиума услугодателю представляется письменное заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома.
При государственной регистрации объекта кондоминиума услугодатель вносит сведения в правовой кадастр в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
4. Если на момент государственной регистрации объекта кондоминиума в правовом кадастре отсутствуют сведения о регистрации права на земельный участок, услугодатель вносит сведения о земельном участке из автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра.
При отсутствии в автоматизированной информационной системе государственного земельного кадастра сведений о земельном участке услугодатель направляет в местный исполнительный орган уведомление об оформлении прав на земельный участок в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Регистрация объекта кондоминиума заключается в подтверждении прав собственности на основании представленных документов путем внесения в информационную систему Государственная база данных "Регистр недвижимости" (далее - ГБД РН) соответствующих сведений, идентифицирующих земельный участок, первичные объекты, и необходимых для регистрации объекта кондоминиума характеристик вторичных объектов, а также сведений о виде права, форме общей собственности (иного вещного права) и автоматического определения размеров долей участников кондоминиума в общем имуществе.

6. Кондоминиум қатысушыларының ортақ мүліктегі үлестерінің мөлшері бөлек (жеке) меншіктегі (өзге де заттық құқықтағы) тұрғын үй-жайдың пайдалы алаңының және тұрғын емес үй-жай алаңының кондоминиумның осы объектісіндегі барлық тұрғын үй-жайлардың пайдалы алаңының және барлық тұрғын емес үй-жайлар алаңының сомасына қатынасымен айқындалады.
7. Кондоминиум объектісі тіркелгенге дейін кондоминиумға қатысушылардың не кондоминиум объектісін басқарушы органның ортақ меншікке байланысты мәмілелері заңды күшіне енбейді.
8. Көп пәтерлі тұрғын үйді жекешелендіру кезінде кондоминиум объектісін бастапқы тіркеуді жекешелендіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган жүргізеді.
9. Мемлекеттік тіркеуге пәтерлердің жалпы алаңының және көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайлары алаңының өзгеруі нәтижесінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің құрамы және (немесе) пәтерлердің, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіндегі тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері үлестерінің мөлшері өзгертілуі жатады. Өзгерістер мен толықтырулар енгізу осы Ережеде белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
10. Осы Ережеде белгіленген кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу тәртібі кондоминиумдардың басқа түрлеріне де қолданылады.
2-тарау. "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Ережелердің 2-қосымшасына сәйкес "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) келтірілген.
Өтінішді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады: www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
12. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі:
Қабылдау және беру бөлімінің қызметкері Стандарттың 8-тармағына сәйкес өтініш пен құжаттарды қабылдайды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының сканерленген көшірмелерін жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері құжаттар топтамасын қарайды, қарау нәтижелері бойынша кондоминиум объектісін тіркейді немесе тіркеуді тоқтата тұрады немесе Стандарттың 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, содан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ЭЦҚ арқылы қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкеріне жолданады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне және құжаттарды қабылдау және беру бөліміне жолдайды.

6. Размер долей участников кондоминиума в общем имуществе определяется отношением полезной площади жилого и площади нежилого помещения, находящегося в раздельной (индивидуальной) собственности (ином вещном праве), к сумме полезных площадей всех жилых и площадей всех нежилых помещений, находящихся в данном объекте кондоминиума.
7. До регистрации объекта кондоминиума сделки участников кондоминиума либо органа, управляющего объектом кондоминиума, связанные с общей собственностью, не приобретают юридической силы.
8. При приватизации многоквартирного жилого дома первоначальная регистрация объекта кондоминиума производится государственным органом, осуществляющим приватизацию.
9. Государственной регистрации подлежит изменение состава общего имущества объекта кондоминиума и (или) размера долей собственников квартир, нежилых помещений в общем имуществе объекта кондоминиума в результате изменения общей площади квартир и площадей нежилых помещений многоквартирного жилого дома. Внесение изменений и дополнений производится в порядке, установленном настоящими Правилами.
10. Порядок государственной регистрации объекта кондоминиума, установленный настоящими Правилами, распространяется и на другие виды кондоминиумов.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума"
11. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в Стандарте государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума" (далее – Стандарт) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя или веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта.
12. Порядок оказания государственной услуги через услугодателя:
Работник отдела приема и выдачи принимает заявление и документы, согласно пункту 8 Стандарта и направляет в отдел регистрации прав на недвижимое имущество сканированные копии документов услугополучателя.
Услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество рассматривает пакет документов, по результатам рассмотрения регистрирует объект кондоминиума или приостанавливает регистрацию либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Стандарта затем представляет результат государственной услуги на подпись руководителю услугодателя.
Руководитель услугодателя или его заместитель посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) подписывает результат государственной услуги.
Результат процедуры (действия): направление подписанного посредством ЭЦП уведомление о результате оказания государственной услуги работнику отдела регистрации прав на недвижимое имущество.
Работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество направляет уведомление о результате оказания государственной услуги в отдел приема и выдачи документов.

13. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету тәртібі:
Көрсетілетін қызметті алушы порталда авторизациялаудан өтеді, өтініш толтырады және құжаттарды Стандарттың 8-тармағына сәйкес тіркейді.
Тіркеуші органның ақпараттық жүйесінде кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін ақы төленгені туралы расталғаннан кейін жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері құжаттар топтамасын қарайды, қарау нәтижелері бойынша кондоминиум объектісін тіркейді немесе тіркеуді тоқтата тұрады не Стандарттың 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздемелер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, содан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары ЭЦҚ арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ЭЦҚ арқылы қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкеріне жолданады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне жолдайды.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбе бойынша құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Ережелердің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Стандарттың 3-тармағында көзделген.
16. Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтінішді пәтерлердің, көп пәтерлі тұрғын үйдің, тұрғын емес үй-жайларының кемінде екі меншік иесі немесе олардың уәкілетті өкілі бере алады.
3-тарау. Гидромелиоративтік кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ерекшеліктері
17. Егер гидромелиоративтік кондоминиум қатысушыларының келісімімен өзгеше белгіленген болмаса, ортақ мүліктегі гидромелиоративтік кондоминиумға қатысушылардың үлесінің мөлшері бөлек (жеке) меншікте (өзге де заттық құқықта) тұрған суармалы жер учаскесі ауданының осы гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін барлық суармалы жер учаскелерінің аудандарының сомасына қатынасымен айқындалады. Гидромелиоративтік кондоминиум мүлігіндегі мұндай үлес зат түрінде бөліне алмайды (мінсіз үлес).
Осындай үлестердің есебі туралы құжатты гидромелиоративтік кондоминиум қатысушылары Стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттармен бірге тапсырады.
Гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін жер учаскелерінің және/немесе гидромелиоративтік кондоминиумнің барлық объектісінің шекаралары өзгерген кезде гидромелиоративтік кондоминиум қатысушылары не уәкілетті өкілдері тіркеуші органға қажетті құжаттарды қоса бере отырып, тіркеу құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өтініш береді. Тіркеу құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бұл ретте осы Ережеде белгіленген тәртіппен жасалады.
Гидромелиоративтік кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін өтініш берушілер немесе олардың уәкілетті өкілі тіркеуші органға Стандарттың 8-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.

13. Порядок оказания государственной услуги через портал:
Услугополучатель проходит авторизацию на портале, заполняет заявление и прикрепляет документы в соответствии с пунктом 8 Стандарта.
После подтверждения в информационной системе регистрирующего органа об оплате за государственную регистрацию объекта кондоминиума работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество рассматривает пакет документов, по результатам рассмотрения регистрирует объект кондоминиума или приостанавливает регистрацию либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Стандарта затем представляет результат государственной услуги на подпись руководителю услугодателя.
Руководитель услугодателя или его заместитель посредством ЭЦП подписывает результат государственной услуги.
Результат процедуры (действия): направление подписанного посредством ЭЦП результата оказания государственной услуги работнику отдела регистрации прав на недвижимое имущество.
Работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество направляет уведомление о результате оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя на портал.
14. При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов по перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта, услугодатель отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 3 к Правилам.
15. Срок оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 3 Стандарта.
16. Заявление о государственной регистрации объекта кондоминиума может быть подано не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома либо их уполномоченным представителем.
Глава 3. Особенности государственной регистрации объекта гидромелиоративного кондоминиума
17. Размер доли участника гидромелиоративного кондоминиума в общем имуществе, если иное не установлено соглашением участников гидромелиоративного кондоминиума, определяется отношением площади орошаемого земельного участка, находящегося в раздельной (индивидуальной) собственности (ином вещном праве), к сумме площадей всех орошаемых земельных участков, входящих в состав данного гидромелиоративного кондоминиума. Такая доля в имуществе гидромелиоративного кондоминиума не может быть выделена в натуре (идеальная доля).
Документ о расчете таких долей предоставляется участниками гидромелиоративного кондоминиума вместе с документами, указанными в пункте 8 Стандарта.
При изменении границ земельных участков, входящих в состав гидромелиоративного кондоминиума, и/или всего объекта гидромелиоративного кондоминиума участники гидромелиоративного кондоминиума либо уполномоченные представители подают в регистрирующий орган заявление о внесении изменений и дополнений в регистрационные документы с представлением необходимых документов. Внесение изменений и дополнений в регистрационные документы при этом производится в порядке, установленном настоящими Правилами.
Для государственной регистрации объекта гидромелиоративного кондоминиума услугополучатели или их уполномоченные представители представляет услугодателю документы предусмотренные пунктом 8 Стандарта.

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану.
Шағым көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі – www.gov.kz.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда, портал арқылы не кеңсе арқылы, жұмыс күндері не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының басқарма төрағасының блогына қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны кеңседе тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Шағым тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы, портал арқылы жіберіледі не кеңседе қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы бе).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 1 қосымша
Нысан
________________________________________________________
("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы")
кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы
№_____________________________
ӨТІНІШ
Өтініш берушілер:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(кондоминиум қатысушылары)
Олардың атынан әрекет ететін: _______________________________________
(уәкілетті өкілдің атауы мен деректемелері)
Тіркеуді сұраймын ______________________________________________
(мемлекеттік тіркеу объектісінің түрі)
Кондоминиум объектісі туралы мәліметтер:
Кондоминиум объектісінің мекенжайы: __________________________________
Жылжымайтын мүлік түрі: ___________________________________________
Бөлек меншіктегі қайталама объектілердің саны
___________________________________________
Ғимараттың жалпы ауданы (бастапқы объект)_______________
Бөлек меншіктегі барлық тұрғын және тұрғын емес үй-жайлардың пайдалы алаңы
(қайталама объектілер) ________________шаршы/м
Ғимаратты пайдалану үшін жер учаскесінің жалпы алаңы
(бастапқы объект)____________га
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі_______________________
Ауданы көрсетілген жалпы пайдалану орындарының қысқаша
сипаттамасы________________________________
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін (міз):

Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и его работников по вопросам оказания государственных услуг
18. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, размещенному на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством портала, либо нарочно через канцелярию, в рабочие дни либо на блог Председателя Правления некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством портала, либо выдается нарочно в канцелярии.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение № 1 к Правилам
государственной регистрации
объекта кондоминиума
Форма
________________________________________________________
(филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
ЗАЯВЛЕНИЕ
№_____________________________
о государственной регистрации объекта кондоминиума
Заявители:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(участники кондоминиума)
От имени которых действует: ___________________________________________
(наименование и реквизиты уполномоченного представителя)
Прошу зарегистрировать______________________________________________
(вид объекта государственной регистрации)
Сведения об объекте кондоминиума:
Адрес объекта кондоминиума: _________________________________________
Вид недвижимости: ___________________________________________________
Количество вторичных объектов, находящихся в раздельной собственности
_________________________________________________________________________
Общая площадь здания (первичный объект)______________________________
Полезная площадь всех жилых и нежилых помещений, находящихся в раздельной
собственности (вторичные объекты) ________________кв/м
Общая площадь земельного участка для эксплуатации здания (первичный объект) ________га
Кадастровый номер земельного участка __________________________________
Краткое описание мест общего пользования с указанием площади
___________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:

1. Төлем туралы құжат: түрі _________ № ______ сомасы______ теңге
2. Мемлекеттік тіркеу жүзеге асырылатын құжаттар (жер учаскесін беру бойынша
жергілікті атқарушы органдардың шешімі, жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
_____________/_________________/______________________________________
(күні) (өтініш берушінің қолы)       (Өтініш берушінің аты-жөні (болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
(Өтінішті қабылдаған маманның аты-жөні (болған жағдайда) және қолы)
Өтініш беру күні: _______ 20__ж.
Уақыты ______ сағ. ______ мин
Өтінішті орындау / қарау / нәтижесі ________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілді: күні________________ 20__ж.
_____________________________________________________________________
(Өтінішті қабылдаған тіркеуші маманның аты-жөні (болған жағдайда) және қолы)
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 2 қосымша
"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
2) "электронды үкімет" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2. www.egov.kz порталында:
Мемлекеттік қызмет тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені туралы растау келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Мемлекеттік қызмет мынадай жағдайларда бір айдан аспайтын мерзімге тоқтатыла тұрады:
1) сотқа берілген талап қою және өзге де өтініштер (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес заңның бұзылуы жойылғанға дейін;

1. Документ об оплате: вид _________ № ______ на сумму ______ тенге
2. Документы, на основании которых осуществляется государственная регистрация
(решение местных исполнительных органов по предоставлению земельного участка,
идентификационный документ на земельный участок)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
_____________/_________________/______________________________________
(дата)       (подпись заявителя)             (Ф.И.О. заявителя (при его наличии ))
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии) и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _______ 20__г.
Время ______ час ______ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления ________________________
________________________________________________________________________
Проверено: дата ________________ 20__г.
________________________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии) и подпись специалиста-регистратора)
Приложение № 2 к Правилам к
государственной регистрации
объекта кондоминиума
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан";
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
1) через услугодателя:
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) на портале www.egov.kz:
государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
Государственная услуга приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:
1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;

3) "Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;
4) Егер қажетті құжаттардың болмауы тіркеуге құжаттарды қабылдаудан бас тарту үшін негіз болмаса, өтініш берушінің Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеуге қажетті құжаттарды ұсынуы үшін;
5) Егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тарту үшін негіз болмаса, мемлекеттік органдардан түсініктемелер алу немесе осындай органдардан шығатын құжаттарда оның болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты қажетті ақпаратты талап ету үшін;
6) құқық белгілейтін құжаттар негізінде белгіленетін тіркеу объектісі және өтініште көрсетілген тіркеу объектісі олардың арасындағы қайшылықты жою үшін сәйкес келмеген кезде жүзеге асырылады;
7) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы толық төленбеген кезде;
8) егер құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күні ішінде құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгені туралы немесе тұлғаның ақы төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түспесе, тоқтатыла тұрады.
Электрондық тіркеу осы баптың 4) және 6) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша тоқтатыла тұрмайды.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды мемлекеттік тіркеуге қабылдаған сәттен бастап құжат берілген сәтке дейін, бірақ мемлекеттік тіркеу мерзімі өткеннен кешіктірмей қабылдауы мүмкін.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жүгінген кезде:
1. Көрсетілетін қызметті берушіге қағаз/сканерленген тасығышта:
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес үлестерді есептеу туралы қосымшасы бар кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу немесе тіркеуді тоқтата тұру туралы хабарлама не Стандарттың 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
Оң нәтиже болған жағдайда хабарламаға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес үлестердің есебі қоса беріледі.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы түрде көрсетіледі.

3) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";
4) для представления заявителем документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 Стандарта государственной услуги, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
7) при неполной оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
8) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра не поступило подтверждение об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от оплаты.
Электронная регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 6) настоящего пункта.
Решение о приостановлении государственной регистрации может быть принято услугодателем с момента приема документов на государственную регистрацию до момента выдачи документа, но не позднее истечения срока государственной регистрации.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
При обращении:
1) к услугодателю на бумажном/сканированном носителе:
уведомление о государственной регистрации объекта кондоминиума с приложением о расчете долей, согласно приложению 4 настоящих Правил или приостановлении регистрации либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Стандарта;
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о результате оказания услуги, подписанное ЭЦП услугодателя.
При положительном результате к уведомлению прилагается расчет долей согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.

Мемлекеттік тіркеу үшін төлем Ақпарат және коммуникация министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 418 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17498 болып тіркелген) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы Тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды бекіту туралы" белгіленген тарифтерге сәйкес алынады және 2 147,3 теңгені құрайды (қосылған құн салығын есепке алмағандағы баға, теңге).
Төлем сондай-ақ портал арқылы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің: құжаттарды қабылдау және беру – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, мемлекеттік корпорацияның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
2. Портал арқылы жүгінген кезде – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
осы Ережелерге 1-қосымшаға сәйкес, нысан бойынша пәтерлердің, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайларының кемінде екі меншік иесінен жазбаша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады), сондай-ақ құжаттың түпнұсқасы не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
егер кондоминиум объектісін тіркеу сәтіне дейін жер учаскесіне құқық тіркелмеген болса, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаты;
кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін төлемді растайтын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жер учаскесіне сәйкестендіру сипаттамалары туралы мәліметтерді құжаттарды қабылдау және беру қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
2) порталға жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, кемінде екі пәтер, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайлары меншік иесінен ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың сканерленген көшірмесі (жергілікті атқарушы органдардың шешімі), жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының сканерленген көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, кондоминиум объектісін тіркеу үшін төлемді растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі.
Гидромелиоративтік кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті алушылар немесе олардың уәкілетті өкілдері көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
Ережелерге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Су шаруашылығы құрылысының гидромелиоративтік жүйесінің паспорты;
ортақ үлестік меншік құрамына кіретін гидромелиоративтік жүйе элементтерінің және басқа да мүліктің тізбесі бар гидромелиоративтік жүйенің сызбасы (арналар, су беруді реттеуге арналған құрылыстар, коллекторлық-дренаждық желілер, тік дренаж ұңғымалары, электр желілері, электр жабдығы, сорғылар, осы құрылыстардың бұру жолдарының астындағы жерлер);
гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін және бөлек (жеке) меншіктегі (өзге құқықтағы) барлық жер учаскелеріне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының көшірмелерін қоса бере отырып, гидромелиоративтік кондоминиумға қатысушылардың тізімі);
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) немесе оның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін талап етіледі), сондай-ақ құжаттың түпнұсқасы не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
Құжаттарды қабылдау кезінде жеке басын растайтын құжаттың түпнұсқасы тиісті тексеруден кейін өтініш берушіге қайтарылады;

Оплата за государственную регистрацию взимается в соответствии с установленными тарифами утвержденным приказом Министра информации и коммуникаций от 27 сентября 2018 года № 418 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17498) "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и составляет - 2 147,3 (цена без учета налога на добавленную стоимость, тенге).
Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства".
7
График работы
1) услугодателя: прием и выдача документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
при обращении:
1) к услугодателю:
письменное заявление не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также оригинал документа либо нотариально заверенную копию документа, подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
правоустанавливающий и идентификационный документ на земельный участок, если до момента регистрации объекта кондоминиума право на земельный участок не было зарегистрировано;
документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию объекта кондоминиума.
Сведения, содержащиеся в государственных информационных системах, об идентификационных характеристиках на земельный участок, работник приема и выдачи документов получает из соответствующих государственных информационных систем.
2) на портал:
заявление не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
сканированная копия правоустанавливающего документа на земельный участок (решение местных исполнительных органов) с приложением сканированной копии идентификационного документа на земельный участок;
сканированная копия документа, подтверждающая оплату за регистрацию объекта кондоминиума, за исключением оплаты, произведенной через платежный шлюз "электронного правительства".
Для государственной регистрации объекта гидромелиоративного кондоминиума услугополучатели или их уполномоченные представители представляет услугодателю следующие документы:
заявление о государственной регистрации объекта кондоминиума по форме, согласно приложению 1 к Правилам;
паспорт гидромелиоративной системы водохозяйственного сооружения;
схема гидромелиоративной системы с перечнем элементов гидромелиоративной системы и другого имущества, входящего в состав общей долевой собственности (каналы, сооружения для регулирования водоподачи, коллекторно-дренажные сети, скважины вертикального дренажа, электрические сети, электрическое оборудование, насосы, земли находящиеся под полосами отводов этих сооружений);
список участников гидромелиоративного кондоминиума с приложением копий правоустанавливающих и идентификационных документов на все земельные участки, входящие в состав гидромелиоративного кондоминиума, и находящиеся в раздельной (индивидуальной) собственности (ином праве);
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) или его уполномоченного представителя (требуется для идентификации), а также оригинал документа либо нотариально заверенная копия документа, подтверждающего полномочия представителя услугополучателя.
При приеме документов оригинал документа, подтверждающего личность, после соответствующей проверки возвращается заявителю;

7) кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін төлемді растайтын құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) құқықтық қатынастардың субъектілері мен объектілері, жылжымайтын мүлікке құқық немесе құқық ауыртпалығының түрі және өзге де тіркеу объектілері не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негіздері заңнама талаптарына сәйкес келмеген кезде;
2) Егер өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Терроризмді және экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе;
3) жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы органдарынан құрылыс объектілерінің Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарына сәйкес еместігі туралы тиісті ақпарат негізінде;
4) Егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру кезінде ұсынылмаса, өтініш беруші Мемлекеттік қызмет стандартының 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
5) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды тіркеуге ұсынған кезде;
6) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңның 31-бабының 1-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтар болған кезде;
7) заңды күшіне енген сот актісі негізінде;
8) егер тіркеуді тоқтата тұру мерзімі ішінде тоқтата тұру үшін негіз болған мән-жайлар жойылмаса;
9) егер тіркеу объектісі мұндай құқыққа қатысты ауысу, өзгерту, тоқтату немесе ауыртпалықты белгілеу болып табылса, бұрын туындаған құқық ол туындаған сәтте қолданыста болған заңнамаға сәйкес келмеген кезде;
10) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның меншік құқығын және тиісті саланың уәкілетті органының жалдау құқығын тіркеуді қоспағанда, мемлекеттік ислам арнайы қаржы компаниясына тиесілі жылжымайтын мүлікке құқықтар мен ауыртпалықтарды тіркеу үшін өтініш жасаған кезде жүзеге асырылады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Қабілетін толық немесе ішінара жоғалтқан немесе өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып, 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы жүргізеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған – www.gov.kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда немесе бір реттік парольді пайдаланған жағдайда, ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 3 қосымша
Нысан
Т.А.Ж.
(бар болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ж)
немесе көрсетілетін қызметті
алушы ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

7) документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию объекта кондоминиума.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) если заявитель включен в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) на основании соответствующей информации от органов архитектуры и градостроительства, государственного архитектурно-строительного контроля местных исполнительных органов о несоответствии объектов строительства требованиям законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 Стандарта государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
5) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
6) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 1-1 статьи 31 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество";
7) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
8) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
9) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права;
10) при обращении за регистрацией прав и обременений прав на недвижимое имущество, принадлежащее государственной исламской специальной финансовой компании, за исключением регистрации права собственности уполномоченного органа по государственному имуществу и права аренды уполномоченного органа соответствующей отрасли.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Приложение № 3 к Правилам
Государственной регистрации
объекта кондоминиума
Форма
Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О)
или наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля
2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному
стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден, 2 данада жасалды.
Т.А.Ж. (құжаттарды қабылдау бойынша көрсетілетін қызметті берушінің филиал қызметкерінің (болған жағдайда) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ж. (болған жағдайда)________________________________
Телефон _______________________
Алдым: ____________________________________________________
Т.А.Ж. (болған жағдайда) / көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ жыл
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 4 қосымша
Нысан
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ
(КЕАҚ аумақтық филиалы)
НЕКОМЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН"
(территориальный филиал НАО)
(күні)___________ N (номері) (тегі, аты, жөні), мына мекенжайда тұратын:
(мекенжай)
Жүргізілген мемлекеттік тіркеу туралы
ХАБАРЛАМА
(КЕАҚ аумақтық филиалы), ұсынылған өтінішті қарап (күні) (номері) және мекенжай бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне тіркеу ісінің материалдарын зерделеп, (мекенжайы), "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңының және "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының ережелеріне сәйкес жоғарыда аталған жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу жүргізілгенін хабарлайды.
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 Заңының 7-бабының 1-тармағына сəйкес қағаз тасымалдағыштағы құжатпен бiрдей.
*штрих-код ЖМТ МДҚ-дан алынған және тиісті "Азаматтарға арналған үкімет" МК КЕАҚ электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Жүргізілген мемлекеттік тіркеу
туралы хабарламаға
қосымша
Кондоминиум объектісіне қатысушылардың үлесін есептеу
Мекенжай:_______________________________
Көп пәтерлі тұрғын үйдің пайдалы алаңы ________________шаршы/м
Тұрғын/ тұрғын емес үй-жайлардың пайдалы алаңы ________________ шаршы /м
Жер учаскесінің жалпы алаңы (ортақ үлестік меншік құқығында)____________га
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі _______________________
Көп пәтерлі тұрғын үйдің кадастрлық нөмірі __________________
№ п/п
Көп пәтерлі тұрғын үйдегі (пәтер/тұрғын емес үй-жай) қайталама объектінің мекенжайы)
Меншік иесінің Т.А.Ж.
Пәтердің/тұрғын емес үй-жайдың жалпы ауданы
Үлес
1
2
3
4
5
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеуді тоқтата тұру туралы хабарлама
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ
(КЕАҚ аумақтық филиалы)
НЕКОМЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН"
(территориальный филиал НАО)
(күні)___________ N (номері) (тегі, аты, жөні), мына мекенжайда тұратын:
(мекенжай)
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы
ХАБАРЛАМА
(КЕАҚ аумақтық филиалы), ұсынылған өтінішті қарап (күні) (номері) және мекенжай бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне тіркеу ісінің материалдарын зерделеп, (мекенжайы), "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңының және "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі – Заң) ережелеріне сәйкес, жоғарыда көрсетілген жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру негізді деп хабарлайды (бап – тоқтата тұру себептерінің негіздемесі).

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника филиала услугодателя по приему документов (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии)________________________________
Телефон _______________________
Получил: __________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии)/ подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение № 4 к Правилам
государственной регистрации
объекта кондоминиума
Форма
Уведомление о государственной регистрации прав на недвижимое имущество
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ
(территориальный филиал НАО)
НЕКОМЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН"
(территориальный филиал НАО)
(дата)___________
N
(номер)
(фамилия, и.о.), прож. по адресу:
(адрес)
УВЕДОМЛЕНИЕ о произведенной государственной регистрации
(территориальный филиал НАО), рассмотрев представленное заявление (номер) от (дата) и изучив материалы регистрационного дела на объект недвижимости, расположенный по адресу: (адрес), сообщает, что произведена государственная регистрации прав на вышеуказанное недвижимое имущество в соответствии с положениями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" от 26.07.2007 г. и Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях"
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 Заңының 7-бабының 1-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона от 7 января 2003 года № 370 "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код БМЖМК АЖ-сынан алынған жəне "Азаматтарға арналған үкімет" ЖМТ МДҚ электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді
штрих-код содержит данные, полученные из ГБД РН и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО ГК "Правительство для граждан"
Приложение
к уведомлению о произведенной
государственной регистрации
Расчет долей участников объекта кондоминиума
Адрес:_______________________________
Полезная площадь многоквартирного жилого дома________________кв/м
Полезная площадь жилых/ нежилых помещений ________________кв/м
Общая площадь земельного участка (на праве общей долевой собственности)____________га
Кадастровый номер земельного участка _______________________
Кадастровый номер многоквартирного жилого дома__________________
№ п/п
Адрес вторичного объекта, находящегося в многоквартирном жилом доме (квартира/нежилое помещение)
Ф. И. О. собственника
Общая площадь квартиры/нежилого помещения
Доля
1
2
3
4
5
Уведомление о приостановлении регистрации прав на недвижимое имущество
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ
(территориальный филиал НАО)
НЕКОМЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН"
(территориальный филиал НАО)
(дата)___________
N
(номер)
(фамилия, и.о.), прож. по адресу:
(адрес)
УВЕДОМЛЕНИЕ о приостановлении государственной регистрации
(территориальный филиал НАО), рассмотрев представленное заявление (номер) от (дата) и изучив материалы регистрационного дела на объект недвижимости, расположенный по адресу: (адрес), сообщает, что приостановление государственной регистрации прав на вышеуказанное недвижимое имущество обосновано (статья – основание причины приостановления) Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" от 26.07.2007 г. (Далее-Закон), а именно (причина приостановления).

Осы Заңның 27-бабының 3-тармағының негізінде, егер тіркеуді тоқтата тұру туралы сот актісінде өзгеше белгіленбесе, тіркеуді тоқтата тұруға негіз болған мән-жайлар жойылғанға дейін, бірақ бір айдан аспайтын мерзімге тіркеу тоқтатыла тұрады.
Егер Сіз бір ай ішінде тіркеуді тоқтата тұруға негіз болған мән-жайларды жоймасаңыз, мемлекеттік тіркеуден бас тартылады.
Бұл ретте, Сіз берген өтінішті кез келген уақытта кері қайтарып алуға болады.
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 Заңының 7- бабының 1-тармағына сəйкес қағаз тасымалдағыштағы құжатпен бiрдей.
*штрих-код ЖМТ МДҚ-дан алынған және тиісті "Азаматтарға арналған үкімет" МК КЕАҚ электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеуден бас тарту туралы хабарлама
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ
(КЕАҚ аумақтық филиалы)
НЕКОМЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН"
(территориальный филиал НАО)
(күні)___________ N (номері) (тегі, аты, жөні), мына мекенжайда тұратын:
(мекенжай)
Мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы
ХАБАРЛАМА
(КЕАҚ аумақтық филиалы) ұсынылған тіркеу құжаттары мен мына мекенжайда орналасқан: мекенжай, жылжымайтын мүлік объектісіне тіркеу ісінің материалдарын зерделеп, "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26 шілдедегі Заңының (бұдан әрі – Заң), атап айтқанда (бас тарту себебі) жоғарыда аталған жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуден бас тарту негізделетінін хабарлайды.
Заңның 31-бабының 5-тармағына сәйкес тіркеуден бас тартуға негіз болған мән-жайлар жойылған кезде тіркеуге өтініш қайта берілуі мүмкін.
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 Заңының 7-бабының 1-тармағына сəйкес қағаз тасымалдағыштағы құжатпен бiрдей.
*штрих-код ЖМТ МДҚ-дан алынған және тиісті "Азаматтарға арналған үкімет" МК КЕАҚ электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды

На основании п. 3 ст. 27 настоящего Закона регистрация приостанавливается до устранения обстоятельств, явившихся основанием для приостановления регистрации, но не более чем на один месяц, если иное не установлено судебным актом о приостановлении регистрации.
Если Вами в течение одного месяца не будут устранены обстоятельства, явившиеся основанием для приостановления в регистрации, в государственной регистрации будет отказано.
При этом, поданное Вами заявление может быть отозвано в любое время.
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 Заңының 7- бабының 1-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона от 7 января 2003 года № 370 "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код БМЖМК АЖ-сынан алынған жəне "Азаматтарға арналған үкімет" ЖМТ МДҚ электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді
штрих-код содержит данные, полученные из ГБД РН и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО ГК "Правительство для граждан"
Уведомление об отказе в регистрации прав на недвижимое имущество
"АЗАМАТТАРҒА АРНАЛҒАН ҮКІМЕТ" МЕМЛЕКЕТТІК КОРПОРАЦИЯСЫ" КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС АКЦИОНЕРЛІК ҚОҒАМЫ
(территориальный филиал НАО)
НЕКОМЕРЧЕСКОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ГОСУДАРСТВЕННАЯ КОРПОРАЦИЯ "ПРАВИТЕЛЬСТВО ДЛЯ ГРАЖДАН"
(территориальный филиал НАО)
(дата)___________
N
(номер)
(фамилия, и.о.), прож. по адресу:
(адрес)
УВЕДОМЛЕНИЕ об отказе в государственной регистрации
(территориальный филиал НАО), рассмотрев представленные на регистрацию документы и изучив материалы регистрационного дела на объект недвижимости, расположенный по адресу: (адрес), сообщает, что отказ в государственной регистрации права на вышеуказанное недвижимое имущество обоснован (статья – основание причины отказа) Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" от 26.07.2007 г. (Далее-Закон), а именно (причина отказа).
Согласно п.5 статьи 31 Закона при устранении обстоятельств, явившихся основанием для отказа в регистрации, заявление на регистрацию может быть подано повторно.
Осы құжат "Электрондық құжат жəне электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы № 370 Заңының 7-бабының 1-тармағына сəйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона от 7 января 2003 года № 370 "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
*штрих-код БМЖМК АЖ-сынан алынған жəне "Азаматтарға арналған үкімет" ЖМТ МДҚ электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді
штрих-код содержит данные, полученные из ГБД РН и подписанные электронно-цифровой подписью соответствующего НАО ГК "Правительство для граждан"