"Білім беру ұйымдары түрлерінің номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2020 жылғы 17 маусымдағы № 251 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 маусымда № 20873 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Білім беру ұйымдары түрлерінің номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығына (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8390 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2013 жылғы 7 тамыз № 184 санында (28123)) жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Білім беру ұйымдары түрлерінің номенклатурасында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мектепке дейінгі ұйымдар:
1) бөбекжай;
2) балабақша;
3) отбасылық бөбекжай;
4) санаториялық бөбекжай;
5) мектепке дейінгі шағын орталық.";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) оқыту бейіні бойынша:
гимназия;
лицей;
бейіндік мектеп (жоғары мектеп);";
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) біріктірілген:
"мектеп-бөбекжай" кешені;
"мектеп-бөбекжай-балабақша" кешені;
"бастауыш мектеп - бөбекжай - балабақша";
мектеп-гимназия;
мектеп-лицей;
қосымша білім беру мектеп-орталығы;
мектеп-интернат-колледж;
оқу-сауықтыру орталығы (кешен);
оқу-өндірістік комбинат (мектепаралық, курстық);
оқу-тәрбие орталығы (кешен);
оқу орталығы;
дарынды балалар мен талантты жастарды анықтау және қолдау жөніндегі орталығы.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары:
1) колледж – школа-интернат
2) колледж – мектеп;
3) колледж;
4) училище;
5) кәсіптік даярлау оқу орталығы;
6) ерекше білім беру қажеттілігі бар балаларға арналған колледж;
7) түзету мекемелері жанындағы кәсіптік даярлау оқу орталығы;
8) түзету мекемелері жанындағы колледж;
9) әскери – техникалық колледж;
10) жоғары колледж.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Арнайы білім беру ұйымдары:
1) арнайы бөбекжай;
2) арнайы балабақша;
3) арнайы мектеп;
4) арнайы мектеп-балабақша;
5) арнайы мектеп - интернат;
6) арнайы кешен "балабақша - мектеп – интернат";
7) арнайы кешен "мектеп - интернат – колледж";
8) психологиялық - медициналық - педагогикалық консультация;
9) оңалту орталығы;
10) психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеті;
11) білім беру ұйымдарының жанындағы инклюзивтік білім беруді қолдау кабинеті;

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 "Об утверждении номенклатуры видов организаций образования"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 июня 2020 года № 251. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2020 года № 20873
ПРИКАЗЫВАЮ:
Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 "Об утверждении номенклатуры видов организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8390, опубликован в газете "Казахстанская правда" 7 августа 2013 года № 246 (27520) следующие изменения:
в Номенклатуре видов организаций образования, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Дошкольные организации:
1) ясли–сад;
2) детский сад;
3) семейный ясли–сад;
4) санаторный ясли–сад;
5) дошкольный мини–центр.";
подпункт 2) пункта 2 в следующей редакции:
"2) по профилю обучения:
гимназия;
лицей;
профильная школа (старшая школа);";
подпункт 6) пункта 2 в следующей редакции:
"6) комбинированные:
комплекс "школа-ясли-сад";
комплекс "школа-ясли-детский сад";
"начальная школа - ясли-детский сад";
школа–гимназия;
школа–лицей;
школа–центр дополнительного образования;
школа–интернат–колледж;
учебно–оздоровительный центр (комплекс);
учебно–производственный комбинат (межшкольный, курсовой);
учебно–воспитательный центр (комплекс);
учебный центр;
центр по выявлению и поддержке одаренных детей и талантливой молодежи.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Организации технического и профессионального образования:
1) колледж - школа-интернат;
2) колледж - школа;
3) колледж;
4) училище;
5) учебный центр профессиональной подготовки;
6) колледж для детей с особыми образовательными потребностями;
7) учебный центр профессиональной подготовки при исправительном учреждении;
8) колледж при исправительном учреждении;
9) военно-технический колледж;
10) высший колледж.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Специальные организации образования:
1) специальный ясли – сад;
2) специальный детский сад;
3) специальная школа;
4) специальная школа – детский сад;
5) специальная школа – интернат;
6) специальный комплекс "детский сад – школа – интернат";
7) специальный комплекс "школа – интернат – колледж";
8) психолого – медико – педагогическая консультация;
9) реабилитационный центр;
10) кабинет психолого – педагогической коррекции;
11) кабинет поддержки инклюзивного образования при организациях образования;

12) логопедтік пункт.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдары:
1) ерекше білім беру қажеттілігі бар балаларды қолдау орталығы;
2) отбасы үлгісіндегі балалар ауылы;
3) қиын өмір жағдайындағы балаларды қолдау орталығы;
4) жасөспірімдер үйі (әлеуметтік бейімдеу орталығы);
5) кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығы.".
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Ш.Т. Кариноваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а Ш. Каринова

12) логопедический пункт.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Организации образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей:
1) центр поддержки детей, с особыми образовательными потребностями;
2) детская деревня семейного типа;
3) центр поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации;
4) дом юношества (центр социальной адаптации);
5) центр адаптации несовершеннолетних.
2. Комитету дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
И.о Министра Ш. Каринова