"Өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 шiлдедегi № 410 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 шiлдеде № 21017 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 308 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 28.04.2023 № 308 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12197 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 16) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновация және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 22 шілдедегі
№ 410 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 384 бұйрығымен
бекітілген
Өнімнің транзитіне рұқсат беру қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 июля 2020 года № 410. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2020 года № 21017. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 308.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.04.2023 № 308 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12197, опубликован 12 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 16) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила выдачи разрешения на транзит продукции, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 июля 2020 года № 410
Утверждены приказом
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 384
Правила выдачи разрешения на транзит продукции

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 16) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Эспорттық бақылауға жататын, өнімнің транзитіне рұқсат беру" және өнімнің транзитіне рұқсат беру мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Егер межелі елге немесе жөнелтуші елге Қазақстан Республикасының, халықаралық ұйымдардың және Қазақстан Республикасы осы салада оларды сақтау жөнінде міндеттемелер қабылдаған жекелеген мемлекеттердің санкциялары салынса, осы Қағидалардың күші қолданылмайды және өнімнің транзитіне рұқсат (бұдан әрі - Рұқсат) берілмейді.
"Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы № 527-IV Заңының 20-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларды қоспағанда, шет мемлекеттердiң және (немесе) халықаралық ұйымдардың әскери құралымдарының, қару-жарақтары мен әскери техникасының Қазақстан аумағы арқылы транзитіне жол берiлмейдi.
3. Рұқсат сыртқы сауда келiсiмшартында (шартта) өнімнің саны мен номенклатурасына қарамастан, кемінде он белгі деңгейінде кодын көрсете отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодына сәйкес тауардың бір түріне беріледі.
4. Рұқсат жеке және заңды тұлғаларға оның қолданылуы басталған күннен бастап бір жылдан аспайтын кезеңге беріледі.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі өнімді жеткізуге арналған келісімшарттың, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартының және экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген өнімді әкетуге рұқсаттың болуы туралы құжаттың қолданылу мерзімімен шектеледі.
Егер өнімнің транзиті көрсетілген мерзімде жүзеге асырылмаса, онда рұқсат автоматты түрде жойылады.
Берілген рұқстақа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берiлмейдi.
5. Берiлген рұқсат басқа заңды немесе жеке тұлғаға берiлмейдi.
6. "Экспорттық бақылауға жататын, өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на транзит продукции (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 16) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи разрешения на транзит продукции и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю".
2. Если на страну назначения или на страну отправителя наложены санкции Республики Казахстан, международных организаций и отдельных государств, в отношении которых Республика Казахстан приняла обязательства по их соблюдению в данной сфере, действие настоящих Правил не распространяется и разрешение на транзит продукции (далее - разрешение) не выдается.
Согласно подпункту 2) пункта 4 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года № 527 "О национальной безопасности Республики Казахстан" транзит через территорию Казахстана воинских формирований, вооружений и военной техники иностранных государств и (или) международных организаций не допускается, за исключением случаев, предусмотренных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
3. Разрешение выдается на один вид товара в соответствии с кодом товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза с указанием кода на уровне не менее десяти знаков, независимо от количества и номенклатуры продукции во внешнеторговом контракте (договоре).
4. Разрешение выдается физическим и юридическим лицам на период не более одного года с даты начала ее действия.
Срок действия разрешения ограничивается сроком действия контракта на поставку продукции, договора страхования гражданско-правовой ответственности и документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции.
Если транзит продукции не осуществлен в указанный срок, то разрешение аннулируется автоматически.
Внесение изменений и дополнений в выданное разрешение не допускается.
5. Выданное разрешение не может быть передано другому физическому или юридическому лицу.
6. "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. Мемлекеттік қызметті көрсету көрсетілетін қызметті берушіге жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) жүгінуі арқылы жүзеге асырылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) жүгінуі арқылы жүзеге асырылады.
Шетелдік мемлекеттік органдар мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінеді.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік корпорацияға жүгіну арқылы мемлекеттік корпорация қызметкеріне тізбесі осы Қағидаларға 1 - қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) келтірілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынады.
9. Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың электрондық көшірмелерін жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы алу үшін шетелдік мемлекеттік органдар кеңсе қызметкеріне мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қағаз жеткізгіште ұсынады, олардың тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
Құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы оның көшірмесіндегі белгі құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения физических и юридических лиц (далее - услугополучатель):
1) в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) на веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Иностранные государственные органы за оказанием государственной услуги обращаются в канцелярию услугодателя.
8. Для получения государственной услуги посредством обращения в Государственную корпорацию услугополучатель представляет работнику Государственной корпорации документы, необходимые для оказания государственной услуги, перечень которых приведен в Стандарте государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Стандарт государственной услуги).
Работник Государственной корпорации проверяет полноту представленных услугополучателем документов и, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, а также документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, работник Государственной корпорации осуществляет прием документов на получение государственной услуги и выдает расписку о приеме соответствующих документов, с указанием даты приема и выдачи.
При этом работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии с представленных документов и прикрепляет к заявке.
9. Для получения государственной услуги посредством портала услугополучатель направляет услугодателю электронные копии документов, необходимых для оказания государственной услуги, перечень которых приведен в Стандарте государственной услуги.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Для получения государственной услуги через канцелярию услугодателя иностранные государственные органы представляет работнику канцелярии документы, необходимые для оказания государственной услуги, на бумажном носителе, перечень которых приведен в Стандарте государственной услуги.
Подтверждением принятия документов является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя, с указанием даты и времени приема пакета документов.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай - ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Мемлекеттік қызметті көрсету стандартында жазылған.
12. Құжаттарды қараудың және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі - 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді олар түскен күні жүзеге асырады және жауапты орындаушыны тағайындайтын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы немесе шетелдік мемлекеттік орган жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
14. Жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және оны портал арқылы тиісінше көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне электронды құжат ретінде жібереді.
Шетелдік мемлекеттік органға өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту қағаз құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жіберіледі.
Жеке басын куәландыратын құжат, Қазақстан Республикасының заңды тұлғасын, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы немесе шетелдік мемлекеттік орган құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы көрсетілген құжаттар тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өнімді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы заңсыз өткізудің алдын алу және жолын кесу мақсатында оларды "Экспорттық бақылау саласындағы рұқсат беру құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысымен көзделген тиісті мемлекеттік органдарға келісуге жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге қарау нәтижелері туралы жауап жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілген мерзім ішінде жауап ұсынбаған жағдайда, өнімнің транзитіне рұқсат беру келісілген болып есептеледі.

11. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.
12. Общий срок рассмотрения и оказания государственной услуги - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
13. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
В случае обращения услугополучателя или иностранного государственного органа после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.
14. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и, в случае установления факта неполноты представленных документов, готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее - Мотивированный отказ), подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.
Иностранному государственному органу Мотивированный отказ направляется через канцелярию услугодателя в форме бумажного документа.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя Республики Казахстан услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
15. В случае представления услугополучателем или иностранным государственным органом полного пакета документов, ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации указанных документов в целях предупреждения и пресечения незаконного перемещения продукции через Государственную границу Республики Казахстан направляет их на согласование в соответствующие государственные органы, предусмотренные постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1083 "О некоторых вопросах выдачи разрешительных документов в сфере экспортного контроля".
Государственные органы на основании запроса услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней направляют услугодателю ответ о результатах рассмотрения.
В случае непредставления государственными органами ответа в течение указанного срока выдача разрешения считается согласованной.

16. Жауапты орындаушы құжаттарды қарағаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ қойылған осы Қағидаларға 4 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін - рұқсатты не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті алушыға электрондық құжат нысанында портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне немесе Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер Мемлекеттік қызмет стандартында жазылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
17. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру:
1) Мемлекеттік корпорация, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы – қолма-қол;
2) портал арқылы - электронды.
18. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
19. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, экспорттық бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) басшысының атына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
20. Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беріледі.
21. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2) тармағына сәйкес қаралуға жатады:
көрсетілетін қызметті беруші, уәкілетті орган, ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган - тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган - ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
22. Көрсетілетін қызметті берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он жұмыс) күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.:

16. Ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня после рассмотрения документов оформляет результат оказания государственной услуги - разрешение по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо Мотивированный отказ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя, либо в Государственную корпорацию - для выдачи.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в Стандарте государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
17. Выдача результата государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию, канцелярию услугодателя - нарочно;
2) портал - электронно.
18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
19. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сфере экспортного контроля (далее - уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Жалоба на действие (бездействия) работников Государственную корпорацию при оказании услуг через Государственную корпорацию подается в уполномоченный орган в сфере информатизации.
21. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным орган в сфере информатизации - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
22.Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
23. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Өнімнің транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
"Экспорттық бақылауға жататын, өнімнің транзитіне рұқсат беру" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі ‒ портал);
3) шетелдік мемлекеттік органдар үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған) / қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өнімнің транзитіне рұқсат немесе "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына (бұдан әрі - Қағидалар) 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.;
мемлекеттік қызмет электрондық кезек тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы "броньдауға" болады;

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
23. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешения на
транзит продукции
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал);
3) канцелярия услугодателя для иностранных государственных органов.
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на транзит продукции либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) Государственная корпорация - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Кодексу;
государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;

3) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш.
Бұл өтініш сондай-ақ электрондық түрде word немесе excel форматында ұсынылады;
2) жеке басын куәландыратын құжат және өкілдің өкілеттігін растайтын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) шетелдік заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжат;
4) шетелдік жеке тұлға үшін ‒ жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжат;
5) өнімді әкетуге рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген құжат;
6) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында өнімнің номенклатурасын және көлемін көрсете отырып, оның қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге нақты және құндық көріністегі өнімді жеткізуге арналған келісімшарт;
7) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты;
8) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауіпсіздік жөніндегі құзыретті органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерінің бұзылуы анықталған жағдайда, тасымалдаудың нақты жағдайларына тексеру жүргізуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, кері тасымалдауға, сараптауға және атқарушы органдардың басқа да қажетті іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауіпсіздік жөніндегі құзыретті органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келтіру және/немесе жүкті экспорт мемлекетіне қайтару қажеттілігіне байланысты (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып);
9) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып) транзитпен тасымалданатын өнімді кері қабылдауға оның сөзсіз келісімін растайтын өнімді жүк жөнелтушінің (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) хаты;

3) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. В Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту.
Данное заявление представляется также в электронном виде в формате word или excel;
2) документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия представителя (для идентификации личности);
3) документ, подтверждающий государственную регистрацию (перерегистрации) юридического лица - для иностранного юридического лица;
4) документ, удостоверяющего личность физического лица, документ, подтверждающий право на занятие предпринимательской деятельностью - для иностранного физического лица;
5) документ, выданный уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
6) контракт на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
7) договор страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года № 126 "О страховой деятельности" (далее - Законодательство Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности);
8) письмо услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
9) письмо грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);

10) осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс маршруты, кіру және шығу шекаралық пункттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
Ескертпе:
Көрсетілген құжаттар 3), 4), 5), 6) және 7) түп нұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмелерде ұсынылады.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
2. Порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) шетелдік жеке тұлға үшін – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың, кәсіпкерлік қызметпен айналысу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген өнімді әкетуге рұқсаттың болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
4) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында өнімнің номенклатурасын және көлемін көрсете отырып, оның қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге нақты және құндық көріністегі өнімді жеткізуге арналған келісімшарттың электрондық көшірмесі;
5) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
6) сақтандыру қызметі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
7) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауіпсіздік жөніндегі құзыретті органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерінің бұзылуы анықталған жағдайда, тасымалдаудың нақты жағдайларына тексеру жүргізуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, кері тасымалдауға, сараптауға және атқарушы органдардың басқа да қажетті іс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауіпсіздік жөніндегі құзыретті органдары рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, , анықталған ауытқуларды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келтіру және/немесе жүкті экспорт мемлекетіне қайтару қажеттілігіне байланысты (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып);
8) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда, транзитпен тасымалданатын өнімді кері қабылдауға оның сөзсіз келісімін растайтын (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып) өнімді жүк жөнелтушінің (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) хатының электрондық көшірмесі;

10) сведения о маршруте движения, пограничных пунктов въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению к Правилам.
Примечание:
Документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта, представляются в оригиналах или нотариально засвидетельствованных копиях.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
2. На портал:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя;
2) электронная копия документа, подтверждающее государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица - для иностранного юридического лица;
3) электронная копия документа, удостоверяющее личность физического лица, документа, подтверждающего право на занятие предпринимательской деятельностью - для иностранного физического лица;
4) электронная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
5) электронная копия контракта на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
6) электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
7) электронная копия письма услугополучателя, подтверждающее гарантию с его стороны возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных правовых актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства Республики Казахстан и/или возвращением груза в государство экспорта (с указанием номера и даты контракта);
8) электронная копия письма грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);

9) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс маршруты, кіру және шығу шекаралық пункттері, көлік түрі туралы мәліметтерінің электрондық көшірмесі;
Осы тармақтың 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттар нотариалды куәландырылған көшірмелерде ұсынылады.
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өнімді әкетуге рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің экспорттық бақылау мәселелері жөніндегі уәкілетті органы берген құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
3) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар (сатушы, жүк жөнелтуші, сатып алушы, жүк алушы, делдал) арасында өнімнің номенклатурасын және көлемін көрсете отырып, оның қосымшаларымен және (немесе) толықтыруларымен бірге нақты және құндық көріністегі өнімді жеткізуге арналған келісімшарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкін болмаған жағдайда (келісімшарттың нөмірі мен күнін көрсете отырып) транзитпен тасымалданатын өнімді кері қабылдауға оның сөзсіз келісімін растайтын өнімді жүк жөнелтушінің (көрсетілетін қызметті берушіге жолданған) хаты;);
5) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде қозғалыс маршруты, кіру және шығу шекаралық пункттері, көлік түрі туралы мәліметтер;
6) әскери қарауыл адамдарының санын, олардың қаруы мен оқ-дәрілері туралы деректерді (маркасы (типі), калибрі, саны) көрсете отырып, әскери қарудың әрбір әкелінетін бірлігіне әскери қарауыл әскери (қосарлы) мақсаттағы өнімнің транзитімен ілесіп жүру кезінде әскери қарауыл туралы ақпарат.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасына келуге немесе Қазақстан Республикасынан кетуге құқық беретін адамдардың (әскери қарауыл құрамынан) құжаттары, бекітілген қаруды, оқ-дәрілерді көрсете отырып, әскери бөлімнің лауазымды адамдары бекіткен әскери қарауыл адамдарының атаулы тізімі және әскери қарауылдың тиісті ілеспе құжаттары (нұсқама, наряд, қорытынды) ұсынылады.
Ескертпе:
Шет тілдерінде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген келісім-шарт болмаған кезде өнімді жеткізу қажеттілігін негіздейтін құжаттар ұсынылады.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген, елдің заңнамасында көзделмеген құжаттың болмауы түсіндірме-хат ұсынылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

9) электронная копия сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
Документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5) и 6) настоящего пункта, представляются в нотариально засвидетельствованных копиях.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
3. В канцелярию услугодателя:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
2) нотариально засвидетельствованная копия документа, выданного уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
3) нотариально засвидетельствованная копия контракта на поставку продукции между участниками внешнеторговой сделки (продавцом, грузоотправителем, покупателем, грузополучателем, посредником) с указанием номенклатуры и объема продукции в физическом и стоимостном выражении с приложениями и (или) дополнениями к нему;
4) письмо грузоотправителя продукции (адресованное услугодателю), подтверждающее его безусловное согласие принять перемещаемую транзитом продукцию обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам (с указанием номера и даты контракта);
5) сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки по форме, согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
6) информация о воинском карауле с указанием количества лиц воинского караула, данных об их оружии и боеприпасах (марка (тип), калибр, количество) к каждой ввозимой единице оружия - при сопровождении транзита продукции военного (двойного) назначения воинским караулом.
В пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан представляются документы лиц (из состава воинского караула), дающие право въезда в Республику Казахстан или выезда из Республики Казахстан, именной список лиц воинского караула, утвержденный должностными лицами войсковой части с указанием закрепленного оружия, боеприпасов, и соответствующие сопроводительные документы воинского караула (предписание, наряд, заключение).
Примечание:
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык.
При отсутствии контракта, указанного в подпункте 3) настоящего пункта, представляются документы, обосновывающие необходимость поставки продукции.
Отсутствие документа, указанного в подпункте 2) настоящего пункта, который законодательством страны не предусмотрен, представляется письмо-разъяснение.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы немесе шетелдік мемлекеттік орган ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының немесе шетелдік мемлекеттік органның және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға немесе шетелдік мемлекеттік органға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болса;
5) көрсетілетін қызметті алушыға немесе шетелдік мемлекеттік органға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы немесе шетелдік мемлекеттік орган мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған болса.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызметі көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі – www.miid.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.miid.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі интернет-ресурсында;
3) www.egov.kz, www.elicense.kz. порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
"Экспорттық бақылауға
жататын, өнімнің транзитіне
рұқсат беру"
Мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
нысан
Өнiмнiң транзитiне рұқсат алуға арналған өтiнiш
1._____________________________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
2. Көрсетілетін қызметті алушы ________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендiру нөмiрі; заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмiрі, шетелдік заңды тұлғаның филиалының немесе өкілеттілігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда; елі, заңды мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы)

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем или иностранным государственным органом для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя, иностранного государственного органа и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя или иностранного государственного органа имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя или иностранного государственного органа имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель или иностранный государственный орган лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.comprom.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) портале www.egov.kz, www.elicense.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
форма
Заявление для получения разрешения на транзит продукции
1. В________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
2. Услугополучатель_________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица; страна, юридический адрес, телефон, электронный адрес)

3. Жүк жөнелтушi (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
4. Баратын ел:
5. Жүк алушы (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
6. Тағайындау елі:
7. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункті
- кіру:
- шығу:
9. Көлiк түрi:
10. Келiсiмшарттың валютасы:
11. Өнімнің атауы:
12. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды:
14. Өлшем бiрлiгi:
16. Өнімнің келісімшарт валютасындағы жалпы құны:
13. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
15. Саны:
17. Сыртқы сауда келiсiмшарты, нөмірі және күнi:
18. Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға рұқсатты беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің өтініш берілетін түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады; көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
19. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
20. Рұқсаттың ерекше шарттары:
21. Көрсетілетін қызметті алушыдан ___________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөрдің орны* (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _______________
22. Уәкілетті орган _______________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
20__жылғы "____"_________________
Өтініш қарауға алынды
* Мемлекеттік корпорация
немесе көрсетілетін қызметті
берушінің кеңесі арқылы өтініш
берген жағдайда қол мөрмен
куәландырылады.
"Экспорттық бақылауға
жататын, өнімнің транзитіне
рұқсат беру"
Мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
Мәлімделген транзиттік тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыты, кіру және шығу шекаралық бекеттері, көлік түрі туралы мәліметтер
Көрсеткіштер
Көрсеткіш мазмұны
Ескертпе
1
Жүктің толық атауы
2
Өлшем бірлігі
3
Саны
4
Қауіптілік сыныбы
5
БҰҰ коды
6
ҮЖН коды
7
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
8
Көрсетілетін қызметті алушы ұйымның толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны
9
ҚР аумағы бойынша экспедитор ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
су көлігімен тасымалданған жағдайда талап етілмейді)
шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
10
Тасымалдаушының ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензиясы
лицензияның нөмiрi, берілген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау кезінде
11
Жүктерді күзету ұйымның толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны, шарттың нөмірі және күні
(теміржол және су көлігімен тасымалдаған жағдайда талап етілмейді)
күзетілетін өнімнің номенклатурасы мен көлемін көрсете отырып шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
12
Жүкті физикалық қорғау жөніндегі ұйымының күзет қызметiн жүзеге асыруға берілген құқығын растайтын құжат
күзет қызметiн жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмiрi, берген күні, оны берген мемлекеттiк органның атауы
13
Көлік түрі
теміржол, автомобиль немесе су, немесе әуе

3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Страна отправления:
5. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
6. Страна назначения:
7. Срок действия разрешения:
8. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
-въезде:
- выезде:
9. Вид транспорта:
10. Валюта контракта:
11.Наименование продукции:
12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС:
14. Единица
измерения:
16. Общая стоимость продукции в
валюте контракта:
13. Код товара по контрольным спискам:
15. Количество:
17. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
18. Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения; услугополучателю не запрещено судом заниматься заявляемым видом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными; услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче разрешения.
19. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
20. Особые условия разрешения:
21. Услугополучатель _________ ________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество (при наличии)
М.П.* (при наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20____ года
22. Уполномоченный орган _____________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Заявление принято к рассмотрению "____"_________________20__года
* Подпись удостоверяется
печатью в случае подачи
заявления через
Государственную корпорацию
или канцелярию услугодателя.
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей
экспортному контролю"
форма
Сведения о маршруте движения, пограничных пунктах въезда и выезда, виде транспорта при осуществлении заявленной транзитной перевозки
Показатели
Содержание показателя
Примечание
1
Полное наименование груза
2
Единица измерения
3
Количество
4
Класс опасности
5
Код ООН
6
Код ГНГ
7
Код ТН ВЭД ЕАЭС
8
Услугополучатель полное наименование, страна, юридический адрес, телефон
9
Экспедитор по территории Республики Казахстан полное наименование, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора прилагается
10
Лицензия перевозчика на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
номер лицензии, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
при транспортировке ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
11
Охрана груза полное наименование организации, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
(не требуется в случае перевозки железнодорожным и водным транспортом)
нотариально засвидетельствованная копия договора с указанием номенклатуры и объема охраняемой продукции прилагается
12
Документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности организации по физической защите груза
номер лицензии на осуществление охранной деятельности, дата выдачи, наименование государственного органа, ее выдавшего
13
Вид транспорта
железнодорожный, автомобильный или водный, или воздушный

1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде көлік құралының деректері қосымша көрсетіледі
14
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың нөмірі (1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде)
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 770 шешімімен бекітілген, "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің Пиротехникалық бұйымдары бар қауіпті жүктердің сыныптамасына сәйкес көлік қауіптілігінің 1.4 кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды тасымалдау кезінде талап етілмейді
15
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісінің дайындығы туралы куәліктің (жүргізушіге қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) нөмірі
1.4 көлік қауіптілігінің кіші сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде
куәліктің көшірмесі қоса беріледі
16
Жүк жөнелтушінің толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
17
Жүк қабылдаушының толық атауы, заңды мекенжайы, телефоны
18
Тасымалдау бағыты:
19
Жөнелтуші өткізу бекетінің атауы, елі
20
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы кіру кезіндегі өткізу бекетінің атауы
21
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қозғалу бағыты
темір жол көлігімен тасымалдау кезде толтырылмайды
1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде қозғалу бағыты арнайы рұқсатқа сәйкес көрсетіледі
22
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы шығу кезіндегі өткізу бекетінің атауы
23
Жеткізілу өткізу бекетінің атауы, елі
24
Тасымалдау мерзімі күні, айы, жылы - күні, айы, жылы
өтініштің 8-бағанына сәйкес
25
Үшінші адамдарға және қоршаған ортаға келтірген зиянды өтеу жөніндегі көрсетілетін қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру туралы деректер
сақтандыру компаниясының атауы, заңды мекенжайы, телефондары, шартты жасау нөмірі және күні
сақтандыру қорғанысының қолданылу мерзімі шарттың қолданылу мерзімімен сәйкес келеді
26
Авариялық карточканың нөмірі (қауіпті жүктердің транзиті кезінде)
автомобиль көлігімен 1, 6 және 7-санаттағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат бар болған кезінде талап етілмейді
Көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған авариялық карточканың көшірмесі қоса беріледі
27
Химиялық өнімнің қауіпсіздік паспорты
"Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі № 302 Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес химиялық өнімге қатысты
Көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен (болған жағдайда) куәландырылған көшірмесі қоса беріледі
Көрсетілетін қызметті алушы _________________            ___________________
лауазымы, қолы             (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Күні ______________
Өнімнің транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
нысан
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) не көрсетілетін қызметті алушының ұйымдары)
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом дополнительно указываются данные транспортного средства
14
Номер специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 (при перевозке опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом)
не требуется при перевозке пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4 согласно Классификации опасных грузов, содержащих пиротехнические изделия Технического регламента Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий", утвержденного решением Комиссии таможенного союза от 16 августа 2011 года № 770
15
Номер свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами)
при перевозке автомобильным транспортом пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4
копия свидетельства прилагается
16
Грузоотправитель полное наименование, юридический адрес, телефон
17
Грузополучатель полное наименование, юридический адрес, телефоны
18
Маршрут перевозки:
19
Наименование пункта пропуска отправления, страна
20
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при въезде
21
Маршрут передвижения по территории Республики Казахстан
не заполняется при перевозке железнодорожным транспортом;
при перевозке автомобильным транспортом опасного груза классов 1, 6 и 7 маршрут указывается согласно специальному разрешению
22
Наименование пункта пропуска через государственную границу Республики Казахстан при выезде
23
Наименование пункта пропуска назначения, страна
24
Сроки перевозки дата, месяц, год - дата, месяц, год
согласно графе 8 заявления
25
Данные о страховании гражданско-правовой ответственности услугополучателя за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде
наименование страховой компании, юридический адрес, телефон, номер и дата договора
период действия страховой защиты соответствует сроку действия договора
26
Номер аварийной карточки (при транзите опасных грузов)
не требуется при наличии специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 автомобильным транспортом
копия аварийной карточки, заверенная подписью услугополучателя, прилагается
27
Паспорт безопасности химической продукции
применительно к химической продукции в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности химической продукции"
копия, заверенная подписью услугополучателя, прилагается
Услугополучатель ___________________ _____________________________________
должность, подпись (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата ______________
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешения
на транзит продукции
форма
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Ф.И.О.) либо наименование
организации услугополучателя) (адрес услугополучателя)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________.
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден жасалды.
ТАӘ (бар болса) ("Азаматтарға арналған үкімет"
Мемлекеттік корпорациясының қызметкері) (қолы)
Орындаушы: ТАӘ (бар болса) _________________
Телефоны _________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының ТАӘ (бар болса)/қолы
20__ ж. "___" _________
Өнімнің транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
Берілген күні: [берілген күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекенжайы, БСН / ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
"Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" Республикалық мемлекеттік мекемесі, сіздің [күні] жылғы № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, келесіні хабарлайды:
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының Т.А.Ә.]
Өнімнің транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Өнім транзитіне берілетін рұқсат
1. Рұқсат №
2. Көрсетілетін қызметті алушы (толық атауы, елі, заңды мекенжайы, телефоны):
3. Жүк жөнелтушi (толық атауы, елi , заңды мекенжайы, телефоны):
4. Баратын ел:
5. Жүк алушы (толық атауы, елi, заңды мекенжайы, телефоны):
6. Тағайындау елі:
7. Рұқсаттың қолданылу мерзiмi:
8. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу бекеті
- кіру:
- шығу:
9. Көлiк түрi:
10. Келiсiмшарттың валютасы:
11. Өнімнің атауы:
12. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды:
14. Өлшем бiрлiгi:
16. Өнімнің келісімшарт валютасындағы жалпы құны:
13. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды:
15. Саны:

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подзаконным нормативным правовым актом, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (при его наличии) (работника "Государственной корпорации"
Правительство для граждан") (подпись)
Исполнитель: ФИО (при его наличии) _____________
Телефон __________
Получил: ФИО (при его наличии)/подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешения на
транзит продукции
форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности"
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер:[Номер документа]
Дата выдачи: [Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития и промышленной безопасности", рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее.
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. подписывающего]
Приложение 4 к Правилам
выдачи разрешения
на транзит продукции
форма
Разрешение на транзит продукции
1. Разрешение №
2. Услугополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
3. Грузоотправитель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
4. Страна отправления:
5. Грузополучатель (полное наименование, страна, юридический адрес, телефон):
6. Страна назначения:
7. Срок действия разрешения:
8. Пункт пропуска через государственную границу Республики Казахстан при:
- въезде:
- выезде:
9. Вид транспорта:
10. Валюта контракта:
11. Наименование продукции:
12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС:
14. Единица измерения:
16. Общая стоимость продукции в валюте контракта:
13. Код товара по контрольным спискам:
15. Количество:

17. Сыртқы сауда келiсiмшартының нөмірі және күнi:
18. Келiсiлдi:
19. Сақтандыру компаниясының атауы, сақтандыру шартының нөмiрі және күні:
20. Рұқсаттың ерекше шарттары:
21. Уәкiлеттi орган _________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Берілген күні: _____ жылғы "___" _________

17. Внешнеторговый контракт, номер и дата:
18. Согласовано:
19. Наименование страховой компании, номер и дата договора страхования:
20. Особые условия разрешения:
21. Уполномоченный орган ________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Руководитель (уполномоченное лицо) ______________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата выдачи: "_" _________ 20_ года.