"COVID-19 короновирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау ұйымдарының жұмыскерлерін қаржылық қолдаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 4 сәуірдегі № ҚР ДСМ-28/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 тамыздағы № ҚР ДСМ-97/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 тамызда № 21116 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 11 қазандағы № ҚР-ДСМ -102 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.10.2021 № ҚР-ДСМ -102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "COVID-19 короновирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау ұйымдарының жұмыскерлерін қаржылық қолдаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 4 сәуірдегі № ҚР ДСМ-28/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20304 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 8 сәуірде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерін қаржылық қолдаудың кейбір мәселелері туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің және қауіп топтарындағы жұмыскерлердің жалақысына үстемеақы мөлшерлері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің жалақысына үстемеақы белгілеу қағидалары бекітілсін";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау Бірінші вице-министрі М. Е. Шорановқа жүктелсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің және қауіп топтарындағы жұмыскерлердің жалақысына үстемеақы мөлшерлері осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысына үстемеақылар белгілеу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің жалақысына үстемақылар белгілеу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-28/2020 "О некоторых вопросах финансовой поддержки работников организаций здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 августа 2020 года № ҚР ДСМ-97/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2020 года № 21116. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 октября 2021 года № ҚР-ДСМ -102.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 11.10.2021 № ҚР-ДСМ -102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-28/2020 "О некоторых вопросах финансовой поддержки работников организаций здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20304, опубликован 8 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О некоторых вопросах финансовой поддержки работников системы здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Размеры надбавок к заработной плате работников системы здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19 и группы рисков, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила установления надбавок к заработной плате работников системы здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19, согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Шоранова М.Е.";
Размеры надбавок к заработной плате работников организаций здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19 и группы рисков, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
В Правилах установления надбавок к заработной плате работников организаций здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила установления надбавок к заработной плате работников системы здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған орталық атқарушы органдардың және орталық мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының әскери-медициналық (медициналық), сот-медициналық бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ведомстволық бағынысты ұйымдарының жұмыскерлерін қоса алғанда, денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің жалақысына үстемеақы белгілеу қағидалары СOVID-19 коронавирусы инфекциясынының профилактикасына және таралуының алдын алуға бағытталған эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің (бұдан әрі – жұмыскер) жалақысына үстемеақы (бұдан әрі – үстемеақы) белгілеу тәртібін айқындайды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және оның ведомствосының қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлерін, орталық атқарушы органдардың және олардың ведомстволары мен өзге де орталық мемлекеттік органдардың әскери-медициналық (медициналық), сот-медициналық бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлерін қоспағанда, жұмыскерлерді қаржылық қолдауды ұйымдастыру үшін облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органы комиссия құрады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жұмыскерлерге үстемеақы төлеу үшін ай сайын Комиссия денсаулық сақтау ұйымы басшысының ұсынымы бойынша COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесінің жұмыскерлеріне үстемеақылардың есептелген сомалары туралы ақпаратты осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне береді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Жұмыскерлерге үстемеақы төлеу үшін ай сайын денсаулық сақтау ұйымы басшысының ұсынымы бойынша ТКҚСҚБК жанындағы Комиссия осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесінің жұмыскерлеріне үстемеақылардың есептелген сомалары туралы ақпаратты бюджеттік бағдарлама әкімшісіне береді.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Орталық атқарушы органдардың және өзге де орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының әскери-медициналық (медициналық), сот-медициналық бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ведомстволық бағынысты ұйымдарының жұмыскерлеріне қаржылық қолдауды ұйымдастыру үшін тиісті мемлекеттік органдардың (ведомстволардың) жанынан комиссия құрылады (бұдан әрі - Ведомстволық комиссия).
Ведомстволық комиссия шешім қабылдау кезінде елдегі эпидемиологиялық жағдайды, COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберіндегі эпидемияға қарсы іс-шаралардың сипаты, оған тартылған бөлімшелерді, ведомстволық бағынысты ұйымдарды және оның жұмыскерлерін ескереді.
Ведомстволық комиссияның құрамы тиісті мемлекеттік органның және ведомстволық бағынысты ұйымдардың өкілдері құрамынан қалыптастырылады. Ведомстволық комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды.
Жұмыскерлерге үстемеақы төлеу үшін Ведомстволық комиссия ай сайын әскери-медициналық (медициналық) бөлімшенің, ведомстволық бағынысты ұйымның басшысы ұсынған жұмыскерлердің тізімдерін және растайтын құжаттарды қарағаннан кейін осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті мемлекеттік мекемеге немесе ведомстволық бағынысты ұйымға COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесінің жұмыскерлеріне үстемеақылардың есептелген сомалары туралы ақпарат жібереді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила установления надбавок к заработной плате работников системы здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19, определяют порядок установления надбавок к заработной плате (далее – надбавка) работникам системы здравоохранения, включая военно-медицинских (медицинских), судебно-медицинских подразделений центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их ведомств, подведомственных организаций Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан, задействованным в противоэпидемических мероприятиях, направленных на профилактику и предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19 (далее – работник).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для организации финансовой поддержки работников, за исключением работников организаций здравоохранения, находящихся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его ведомства, работников военно-медицинских (медицинских), судебно-медицинских подразделений центральных исполнительных органов и их ведомств и иных центральных государственных органов, подведомственных организаций Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан, местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы создается комиссия.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Для выплаты надбавок работникам ежемесячно Комиссия по представлению руководителя организации здравоохранения предоставляет информацию о начисленных суммах надбавок работникам системы здравоохранения, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19, в фонд социального медицинского страхования или администраторам бюджетных программ, по форме согласно приложения к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для выплаты надбавок работникам ежемесячно Комиссия при КККБТУ по представлению руководителя организации здравоохранения предоставляет информацию о начисленных суммах надбавок работникам системы здравоохранения, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19, администраторам бюджетных программ, по форме согласно приложения к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Для организации финансовой поддержки работникам военно-медицинских (медицинских), судебно-медицинских подразделений центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их ведомств, подведомственных организаций Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан, создается комиссия при соответствующих государственных органах (ведомствах) (далее – Ведомственная комиссия).
Ведомственная комиссия при принятии решения принимает во внимание эпидемиологическую ситуацию в стране, характер противоэпидемических мероприятий в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19, в которых задействовано подразделение, подведомственная организация и ее работники.
Состав Ведомственной комиссии формируется из числа представителей соответствующего государственного органа и подведомственных организаций. Общее количество членов Ведомственной комиссии составляет нечетное число.
Для выплаты надбавок работникам ежемесячно Ведомственная комиссия после рассмотрения представленных руководителем военно-медицинского (медицинского), судебно-медицинского подразделений, подведомственной организации списков работников и подтверждающих документов, направляет информацию о начисленных суммах надбавок работникам системы здравоохранения, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19, в соответствующее государственное учреждение или подведомственную организацию по форме согласно приложения к настоящим Правилам.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының жұмыскерлерге үстемеақы сомаларын төлеуі орталық атқарушы органдардың және өзге де орталық мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының әскери-медициналық (медициналық), сот-медициналық бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 138 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16685 болып тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Әскери-медициналық (медициналық), сот-медициналық және орталық атқарушы органдардың және өзге де орталық мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ведомстволық бағынысты ұйымдарының жұмыскерлеріне үстемеақы сомаларын төлеу тиісті мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.";
қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау Бірінші вице-министрі М.Е. Шорановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 19 тамызы
№ ҚР ДСМ-97/2020
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 4 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-28/2020 бұйрығына
1-қосымша
COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің және тәуекел топтарының жалақысына үстемеақы мөлшерлері

"13. Оплата фондом социального медицинского страхования сумм надбавок работникам осуществляется в соответствии с Правилами оплаты услуг субъектов здравоохранения, утвержденными приказом исполняющего обязанности министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 138 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16685), за исключением работников военно-медицинских (медицинских), судебно-медицинских подразделений центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их ведомств, подведомственных организаций Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан.
Оплата сумм надбавок работникам военно-медицинских (медицинских), судебно-медицинских подразделений центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их ведомств, подведомственных организаций Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан осуществляется за счет средств соответствующих государственных органов и их ведомств.";
приложение изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Шоранова М.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2020 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 августа 2020 года
№ ҚР ДСМ-97/2020
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 4 апреля 2020 года
№ ҚР ДСМ-28/2020
Размеры надбавок к заработной плате работников системы здравоохранения, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19 и группы риска

1. COVID-19 коронавирусына қарсы күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға қатысатын орталық атқарушы органдардың және орталық мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының әскери-медициналық (медициналық), сот-медициналық және басқа бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлерін қоса алғанда, денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің жалақысына үстемеақы мөлшері COVID-19 коронавирусын жұқтырудың тәуекел топтары бойынша айқындалады.
2. COVID-19 коронавирусын жұқтырудың тәуекел топтары мынадай болып бөлінеді:
1) 1 (бірінші) тәуекел тобы (өте жоғары);
2) 2 (екінші) тәуекел тобы (жоғары);
3) 3 (үшінші) тәуекел тобы (орташа).
3. 1 (бірінші) тәуекел тобына COVID-19 коронавирусы бар пациенттерге медициналық көмек көрсету үшін анықталған реанимация бөлімшелері мен басқа да стационарларды қоса алғанда, инфекциялық стационарлардың дәрігерлері, орта және кіші медицина қызметкерлері жатады.
Осы тәуекел тобы бойынша үстемеақы мөлшері бір жұмыскерге республикалық бюджет туралы заңмен ағымдағы қаржы жылына белгіленген айлық жалақының жиырма еселенген ең төменгі мөлшерінен аспайды.
4. 2 (екінші) тәуекел тобына:
провизорлық стационарлардың, провизорлық бөлімшелердің дәрігерлері, орта және кіші медициналық персоналы;
жедел медициналық жәрдем дәрігерлері мен фельдшерлері, оның ішінде амбулаториялық жағдайда медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарында;
санитариялық авиацияның дәрігерлері мен орта медициналық персоналы тартылған жағдайда;
шұғыл ден қою бригадаларының және апаттар медицинасы орталығы бригадасының дәрігерлері мен орта медицина персоналы тартылған жағдайда;
мобильді бригадалардың дәрігерлері мен орта медицина персоналы;
COVID-19 коронавирусы бар, сондай-ақ СOVID-19 коронавирустық инфекциясын жоққа шығармайтын клиникалық және эпидемиологиялық белгілер бойынша вирустық пневмониясы (COVID-19 коронавирустық инфекциясының ықтимал жағдайы) (бұдан әрі – вирустық пневмония) бар тіркелген контингент қатарынан стационарлық жағдайда пациенттерге медициналық көмек көрсететін орталық атқарушы органдардың және басқа да орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерінің дәрігерлері, орта және кіші медициналық персоналы жатады.
Осы тәуекел тобы бойынша үстемеақы мөлшері бір жұмыскерге республикалық бюджет туралы заңмен ағымдағы қаржы жылына белгіленген айлық жалақының он еселенген мөлшерінен аспайды.
5. 3 (үшінші) тәуекел тобына:
карантиндік стационарлардың дәрігерлері, орта және кіші медицина персоналы;
жедел медициналық жәрдем бригадаларының жүргізушілері, оның ішінде амбулаториялық жағдайда медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарында;
шұғыл ден қою бригадаларының және Апаттар медицинасы орталығы бригадасының жүргізушілері мен қызметкерлері олар тартылған жағдайда;
мобильді бригадалардың жүргізушілері;
зертханалардың, оның ішінде вирусологиялық зертханалардың мамандары;
санитариялық-эпидемиологиялық қызмет қызметкерлері;
жіті респираторлық вирустық инфекциялары, пневмониясы бар пациенттерді қабылдауға және эпидемияға қарсы іс-шараларға байланысты биологиялық материалды алуға айқындалған шұғыл стационарлардың қабылдау бөлімшелерінің және, алғашқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарының қызметкерлері;
жіті респираторлық вирустық инфекциялары, пневмониясы бар пациенттерді қабылдауға және эпидемияға қарсы іс-шараларға байланысты биологиялық материалды алуға айқындалған орталық атқарушы органдардың және өзге де орталық мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының, оның ішінде Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ведомстволық бағынысты ұйымдарының әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерінің медицина қызметкерлері;
төтенше жағдай жөніндегі жедел штабтың және облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктерінің аумақтық штабтарының мүшелері, сондай-ақ блок-бекеттерде карантиндік режимді қамтамасыз ететін денсаулық сақтау қызметкерлері;
дәрігерлер-сот-медициналық сарапшылар, сот сарапшылары, сондай-ақ орталық атқарушы органның сот-медициналық бөлімшелерінің орта және кіші медицина персоналы;
қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің медициналық бөлімшелерінде, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымдарында сотталғандар мен тергеумен қамалғандар арасынан COVID-19 коронавирусы және вирустық пневмониясы бар пациенттердің мінез-құлқын қорғауды, қадағалауды және бақылауды қамтамасыз ететін құқық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілер жатады.
Осы тәуекел тобы бойынша үстемеақы мөлшері бір жұмыскерге республикалық бюджет туралы заңда ағымдағы қаржы жылына белгіленген айлық жалақының бес еселенген ең төменгі мөлшерінен аспайды.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

1. Размеры надбавок к заработной плате работников системы здравоохранения, включая работников военно-медицинских (медицинских), судебно-медицинских подразделений центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их ведомств, подведомственных организаций Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан, задействованных в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19, определяются по группам риска заражения коронавирусом COVID-19.
2. Группы риска заражения коронавирусом COVID-19 подразделяются на:
1) 1 (первая) группа риска (очень высокая);
2) 2 (вторая) группа риска (высокая);
3) 3 (третья) группа риска (средняя).
3. К 1 (первой) группе риска относятся врачи, средние и младшие медицинские работники инфекционных стационаров, включая отделения реанимации и других стационаров, определенных для оказания медицинской помощи пациентам, с коронавирусом COVID-19.
Размер надбавки на одного работника в данной группе риска не превышает двадцатикратный минимальный размер заработной платы в месяц, установленный на текущий финансовый год законом о республиканском бюджете.
4. Ко 2 (второй) группе риска относятся:
врачи, средний и младший медицинский персонал провизорных стационаров, провизорных отделений;
врачи и фельдшера скорой медицинской помощи, в том числе в организациях здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в амбулаторных условиях;
врачи и средний медицинский персонал санитарной авиации в случаях их привлечения;
врачи и средний медицинский персонал бригад экстренного реагирования и отряда центра медицины катастроф в случаях их привлечения;
врачи и средний медицинский персонал мобильных бригад;
врачи, средний и младший медицинский персонал военно-медицинских (медицинских) подразделений центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их ведомств, оказывающих медицинскую помощь пациентам с коронавирусом COVID-19, а также с вирусной пневмонии по клиническим и эпидемиологическим признакам, не исключающим коронавирусную инфекцию СOVID-19 (вероятный случай коронавирусной инфекции СOVID-19) (далее – вирусная пневмония) в стационарных условиях из числа прикрепленного контингента.
Размер надбавки на одного работника в данной группе риска не превышает десятикратный минимальный размер заработной платы в месяц, установленный на текущий финансовый год законом о республиканском бюджете.
5. К 3 (третьей) группе риска относятся:
врачи, средний и младший медицинский персонал карантинных стационаров;
водители бригад скорой медицинской помощи, в том числе в организациях здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в амбулаторных условиях;
водители и работники бригад экстренного реагирования и отряда центра медицины катастроф в случаях их привлечения;
водители мобильных бригад;
специалисты лабораторий, в том числе вирусологических;
работники санитарно-эпидемиологической службы;
работники приемных отделений экстренных стационаров, организаций первичной медико-санитарной помощи, определенных к приему пациентов с острыми респираторными вирусными инфекциями, пневмонией и забору биологического материала, связанных с противоэпидемическими мероприятиями;
медицинские работники военно-медицинских (медицинских) подразделений центральных исполнительных органов и иных центральных государственных органов и их ведомств, в том числе подведомственных организаций Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан, определенных к приему пациентов с острыми респираторными вирусными инфекциями, пневмонией и забору биологического материала, связанных с противоэпидемическими мероприятиями;
члены Оперативного штаба по чрезвычайному случаю и территориальных штабов акиматов областей, городов республиканского значения и столицы, а также работники здравоохранения, обеспечивающие карантинный режим на блок-постах;
врачи-судебно-медицинские эксперты, судебные эксперты, а также средний и младший медицинский персонал судебно-медицинских подразделений центрального исполнительного органа;
сотрудники правоохранительных органов и военнослужащие обеспечивающие охрану, надзор и контроль за поведением пациентов с коронавирусом COVID-19 и вирусной пневмонией из числа осужденных и следственно-арестованных в медицинских частях учреждений уголовно-исполнительной системы, а также в организациях здравоохранения.
Размер надбавки на одного работника в данной группе риска не превышает пятикратный минимальный размер заработной платы в месяц, установленный на текущий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 19 тамызы
№ ҚР ДСМ-97/2020
бұйрығына 2-қосымша
COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің жалақысына үстемеақы белгілеу
қағидаларына қосымша
Нысан
COVID-19 коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған денсаулық сақтау жүйесі жұмыскерлерінің жалақысына үстемеақылардың есептелген сомалары туралы ақпарат __________________________________________________ (денсаулық сақтау ұйымының/мекеменің атауы)

от 19 августа 2020 года
№ ҚР ДСМ-97/2020
Приложение к правилам
установления надбавок
работникам системы
здравоохранения, задействованным в
противоэпидемических мероприятиях
в рамках борьбы с
коронавирусом COVID-19
Форма
Информация о начисленных суммах надбавок работникам системы здравоохранения,
задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом COVID-19
______________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения/учреждения)

20 __ жылғы "____"________ бастап 20 __ жылғы "____" ______ дейінгі кезең аралығында есептелен үстемеақы:
Бір жұмыскерге үстемеақы мөлшері
1-топқа айына: _______ теңге (20 ЕТЖ)
2-топқа айына:________ теңге (10 ЕТЖ)
3-топқа айына:________ теңге (5 ЕТЖ)
р/с №
Тегі, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Тәуекел тобы
Жұмыс уақытының айлық балансы, сағат
Нақты жұмыс істеген, сағат
Жұмыс істеген сағаттардың үлесі, %
1
2
3
4
5
6
Бөлімшенің атауы ________________
1
2
...
Бөлімшенің атауы ________________
1
2
...
Барлығы
Комиссия төрағасы:_______________________________________________/___________
(Тегі, әкесінің аты (бар болса))/Қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Комиссияның мүшелері: _________________________________/______________
(Тегі, әкесінің аты (бар болса))/Қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Денсаулық сақтау ұйымының/мекеменің басшысы (уәкілетті тұлға):
________________________________/_______
(Тегі, әкесінің аты (бар болса))/Қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Бас бухгалтер/бөлімше басшысы: ________________________________/________
(Тегі, әкесінің аты (бар болса))/Қолы) (қағаз тасығыштағы құжат үшін)
Мөр орны (болған жағдайда) / (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________

период с "____" ________ 20 __ года по "____" ______ 20 __ года начислено сумм надбавок:
Размер надбавок на одного работника
за 1 группу риска за месяц: _______ тенге (20 МЗП)
за 2 группу риска за месяц: ________ тенге (10 МЗП)
за 3 группу риска за месяц: ________ тенге (5 МЗП)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Группа риска
Месячный баланс рабочего времени, часов
Фактически отработано, часов
Доля отработанных часов, %
Сумма надбавки к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование подразделения ________________
1
2
3
Наименование подразделения ________________
1
2
3
4
Всего
Председатель комиссии: ___________________________/_________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Члены комиссии: _______________________________________/___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       /Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Руководитель (уполномоченное лицо) организации здравоохранения/учреждения:
__________________________________________________________/_____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   /Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер/
руководитель подразделения: ____________________________________ /________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       /Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) / (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года