"Әскери көлік құралдарының және арнайы мақсаттағы көлік құралдарының колонналарына ілесіп жүруді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, автомобиль жолдары мен көшелерде осы колонналар өтетін уақытта жол жүрісін реттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 шілдедегі № 380 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 408 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 2 қыркүйекте № 21162 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 320 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс министрінің 12.04.2023 № 320 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әскери көлік құралдарының және арнайы мақсаттағы көлік құралдарының колонналарына ілесіп жүруді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, автомобиль жолдары мен көшелерде осы колонналар өтетін уақытта жол жүрісін реттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 шілдедегі № 380 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15626 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылы 14 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әскери көлік құралдарының және арнайы мақсаттағы көлік құралдарының колонналарына ілесіп жүруді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, автомобиль жолдары мен көшелерде осы колонналар өтетін уақытта жол жүрісін реттеу қағидаларында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) жауапкершілік аймағы – оның шегінде құқық тәртібін ұстау және жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттер орындалатын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери полиция органдарына бекітіліп берілген аумақ;";
7-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Нұр-Сұлтан, Алматы қалаларында көлік құралдарының және арнайы мақсаттағы көлік құралдарының колонналарына ілесіп жүруге қатысты мәселелерді шешу кезінде, сондай-ақ күзетілетін адамдардың басқа әкімшілік аумақтық бірліктерге баруы кезінде жол жүру маршруттары Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен келісіледі, келісу кезінде мынадай ақпарат ұсынылады:";
9-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі Нұр-Сұлтан, Алматы қалалары бойынша, сондай-ақ күзетілетін адамдардың басқа әкімшілік аумақтық бірліктерге баруы кезінде жол жүру маршруттарын келісуден бас тартқан;".

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июля 2017 года № 380 "Об утверждении Правил организации и обеспечения сопровождения колонн военных транспортных средств и транспортных средств специального назначения, регулирования дорожного движения на автомобильных дорогах и улицах во время прохождения этих колонн"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 27 августа 2020 года № 408. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2020 года № 21162. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 320.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 12.04.2023 № 320 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июля 2017 года № 380 "Об утверждении Правил организации и обеспечения сопровождения колонн военных транспортных средств и транспортных средств специального назначения, регулирования дорожного движения на автомобильных дорогах и улицах во время прохождения этих колонн" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15626, опубликован 14 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации и обеспечения сопровождения колонн военных транспортных средств и транспортных средств специального назначения, регулирования дорожного движения на автомобильных дорогах и улицах во время прохождения этих колонн, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) зона ответственности – территория, закрепленная за органом военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан в пределах которой выполняются задачи по поддержанию правопорядка и обеспечению безопасности дорожного движения;";
абзац первый пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7. При решении вопросов, касающихся сопровождения колонн транспортных средств и транспортных средств специального назначения в городах Нур-Султане, Алматы, а также при визите охраняемых лиц в других административных территориальных единицах, маршруты движения согласовываются со Службой государственной охраны Республики Казахстан, при согласовании предоставляется следующая информация:";
подпункт 5) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"5) отказа Службы государственной охраны Республики Казахстан в согласовании маршрутов движения по городам Нур-Султан, Алматы, а также при визите охраняемых лиц по другим административным территориальным единицам;".

2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери полициясы бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы
генерал-полковник Қ. Қасымов
2020 жылғы "__"____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-майоры Е. Тұрғымбаев
2020 жылғы "__"____________

2. Главному управлению военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Начальник Службы государственной
охраны Республики Казахстан
генерал-полковник К. Касымов
"__"____________2020 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции Е. Тургумбаев
"__"____________2020 года