Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-229/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 желтоқсанда № 21728 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 9-бабының 29) тармақшасына және "Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы" 2010 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды;
3. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 2 мамырдағы № ҚР ДСМ-59 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде 2019 жылғы 6 мамырда № 18629 болып тіркелген, 2019 жылғы 15 мамырда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 3 желтоқсаны
№ ҚР ДСМ-229/2020
бұйрығымен бекітілген
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу қағидалары

Об утверждении правил ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-229/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2020 года № 21728.
В соответствии с подпунктом 29) статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и подпунктом 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 4 мая 2010 года "О защите прав потребителей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые правила ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 мая 2019 года ҚР ДСМ - 59 "Об утверждении Правил ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, гигиенических нормативов и технических регламентов" (зарегистрированный в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан 6 мая 2019 года № 18629, опубликованный в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 мая 2019 года).
3. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический Департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 3 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-229/2020
Правила ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 9-бабының 29) тармақшасына және "Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы" 2010 жылғы 4 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5) тармақшасына сәйкес халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) қауіпті факторларды талдау жүйесі және бақылаудың сындарлы нүктелері (бұдан әрі – ХАССП) – бақылаудың сындарлы нүктелерінде тұрақты бақылауды орнату кезінде, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі үшін сындарлы болып табылатын әлеуетті тәуекелдерді анықтау және бағалау арқылы барлық азық-түлік тізбегі бойынша өнімнің қауіпсіздігіне әсер ететін қауіпті факторларды жүйелі сәйкестендіру, бағалау және басқару (НАССР ағылшын транскрипциясында – Hazard Analysіs and Crіtіcal Control Poіnts);
2) өнімнің қауіпсіздігін мониторингілеу – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдерді анықтауға, әкелудің, өндірудің, қолданудың және өткізудің алдын алуға және жолын кесуге бағытталған іс-шаралар жүйесі;
3) өтініш беруші – өнімді Тізілімнен шығару мақсатында өнім туралы мәліметті және материалдарды ұсынатын өнімнің импорттаушы-өндірушінің жеке,заңды тұлғалары;
4) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімі (бұдан әрі – Тізілім) – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізбесі;
5) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган (бұдан әрі – мемлекеттік орган) – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерде және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамалық актілерінде белгіленген талаптардың сақталуын бақылау мен қадағалауды іске асыратын мемлекеттік орган.
3. Электрондық түрдегі өнім тізбесін көрсете отырып, өнім қауіпсіздігінің мониторингі бойынша есепті аумақтық бөлімшелер қалыптастырады және осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген нысан бойынша ай сайын айдың 5-ші күніне мемлекеттік органға жібереді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 29) статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее - Кодекс) и подпунктом 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 4 мая 2010 года "О защите прав потребителей" и определяют порядок ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) система анализа опасных факторов и критические точки контроля (далее – ХАССП) – систематическая идентификация, оценка и управление опасными факторами, влияющими на безопасность продукции по всей продовольственной цепочке, путем выявления и оценки потенциальных рисков, которые являются критическими для безопасности пищевых продуктов, при установлении постоянного контроля в критических точках контроля (в английской транскрипции НАССР – Hazard Analysis and Critical Control Points);
2) мониторинг безопасности продукции – система мероприятий, направленных на выявление, предупреждение и пресечение ввоза, производства, применения и реализации продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
3) заявитель – физические, юридические лица производителя-импортера продукции, представляющий сведения и материалы о продукции с целью исключения продукции с Реестра;
4) реестр продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – Реестр) – перечень продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
5) государственный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – государственный орган) – государственный орган, реализующий государственную политику в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных нормативными правовыми актами в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и иными законодательными актами Республики Казахстан.
3. Отчет по мониторингу безопасности продукции с указанием перечня продукции в электронном виде формируется территориальными подразделениями и направляются в государственный орган ежемесячно к 5 числу месяца по форме, указанной в приложении 2 настоящих Правил.

4. Мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері ұсынылатын мәліметтердің уақтылығын, толықтығын және анықтығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдердің тізілімін жүргізу тәртібі
5. Тізілімді мемлекеттік орган қалыптастырады және жүргізеді.
6. Тізілімді жүргізу өнім қауіпсіздігіне мониторинг жүргізу кезінде анықталған, халықтың денсаулығы мен қауіпсіздігі үшін тәуекел тудыратын тиісті емес өнімдердің тізбесін мемлекеттік органның интернет-ресурсында ай сайын орналастыру арқылы жүзеге асырылады.
7. Тізілімді жүргізу қазақ және орыс тілдерінде жүзеге асырылады.
8. Тізілімде қамтылған мәліметтер ашық және жалпыға қолжетімді болып табылады.
9. Өнімді Тізілімге енгізу үшін мыналар негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған жағдайларда адамның өміріне, денсаулығына және өмір сүру ортасына қауіп төндіретін өнімді іріктеу және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама нәтижелері;
2) халықаралық ұйымдардан, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден немесе үшінші елдерден техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалаудың (бақылаудың) бақылауындағы өнімнің анықталғаны туралы ақпаратты растайтын өнімді іріктеу және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама нәтижелері.
10. Тізілім өнім туралы жариялануға жататын мынадай мәліметтерді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға кодтауға сәйкес өнім түрлері мен өнімнің штрих коды;
2) өнімнің атауын;
3) өнімдерді дайындаушының атауын және орналасқан жерін немесе өнімдерді дайындаушының тегін, атын, әкесінің атын (ол бар болса) және орналасқан жерін немесе дайындаушы уәкілеттік берген тұлғаның атауын және орналасқан жерін, импорттаушы ұйымның атауын және орналасқан жерін немесе импорттаушы-дайындаушының тегін, атын, әкесінің атын (ол бар болса) және орналасқан жерін;
4) өндіруші елді;
5) үлгілерді алу орнын (нысанның атауы, мекенжайы);
6) дайындалған күнін, жарамдылық мерзімін, сақтау шарттарын;
7) партиясын немесе серия нөмірін;
8) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама нәтижелері бойынша зерттеулердің хаттамасын;
9) қауіпсіздік және сапа көрсеткіштерінің анықталған бұзушылықтарын (олардың нақты мәні және рұқсат етілген нормаларын қамтиды.

4. Территориальные подразделения государственного органа обеспечивают своевременность, полноту и достоверность предоставляемых сведений.
Глава 2. Порядок ведения реестра продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
5. Реестр формируется и ведется государственным органом.
6. Ведение реестра осуществляется посредством ежемесячного размещения на интернет-ресурсе государственного органа перечня не соответствующей продукции, представляющих риск для здоровья и безопасности населения, выявленной при проведении мониторинга безопасности продукции.
7. Ведение реестра осуществляется на казахском и русском языках.
8. Сведения, содержащиеся в Реестре, являются открытыми и общедоступными.
9. Основанием для включения продукции в Реестр являются:
1) результаты отбора и санитарно-эпидемиологической экспертизы продукции в случаях выявления нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения представляющих опасность для жизни, здоровья человека и среды обитания;
2) результаты отбора и санитарно-эпидемиологической экспертизы продукции, подтверждающие информацию от международных организаций, от государств-членов Евразийского экономического союза или третьих стран о выявлении подконтрольной государственному санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю) продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов.
10. Реестр содержит следующие подлежащие опубликованию сведения о продукции:
1) виды продукции согласно кодировке к приложению 1 к настоящим Правилам и штрих код продукции;
2) наименование продукции;
3) наименование и место нахождения изготовителя продукции или фамилия, имя, отчество (при наличии) и место нахождения изготовителя продукции или наименование и место нахождения, уполномоченного изготовителем лица, наименование и место нахождения организации–импортера или фамилия, имя, отчество (при наличии) и место нахождения изготовителя продукции –импортера;
4) страна изготовитель;
5) место отбора образцов (наименование объекта, адрес);
6) дата изготовления, срок годности, условия хранения;
7) номер партии или серии;
8) протокол исследований по результатам санитарно-эпидемиологической экспертизы;
9) информацию о выявленных нарушениях показателей безопасности и качества (их фактическое значение и допустимые нормы).

11. Тізілім оларға қол жеткізу тек мемлекеттік органға берілетін өнім туралы жариялануға жатпайтын мынадай мәліметтерді:
1) қабылданған шаралар бойынша ақпаратты;
2) өнімнің сәйкестігін растайтын құжаттар бойынша ақпаратты қамтиды.
12. Тізілімде жарияланған мәліметтер Тізілімде көрсетілген серияның (партияның) өніміне және дайындалған күніне ғана күші бар және қолданылады.
13. Кодекстің 95-бабына сәйкес өндірушілердің қауіпсіз және сапалы өнімді айналымға шығаруға кепілдік беретін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын сақтауын растайтын мәліметтер, ХАССП қағидаттарына негізделген рәсімді енгізу туралы мәліметтер және өтініш беруші аумақтық бөлімшеге ұсынған зертханалық бақылау нәтижелері мемлекеттік органның шешімі негізінде осындай факт анықталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Тізілімнен алып тасталуға жатады.

11. Реестр содержит следующие, не подлежащие опубликованию сведения о продукции, доступ к которым предоставляется только государственному органу:
1) информацию по принятым мерам;
2) информацию по документам подтверждающим соответствие продукции.
12. Опубликованные сведения в Реестре действуют и распространяются только на продукцию той серии (партии) и даты изготовления, которые указаны в Реестре.
13. Сведения, подтверждающие соблюдение производителями требований нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения согласно статье 95 Кодекса, гарантирующих выпуск в оборот безопасной и качественной продукции, сведения о внедрении процедуры, основанных на принципах ХАССП и результаты лабораторного контроля, представленные заявителем в территориальное подразделение подлежат исключению из Реестра в течение трех рабочих дней со дня установления такого факта на основании решения государственного органа.

Өтініш беру, оны қабылдау және өтініш беруші аумақтық бөлімшеге ұсынған өтінішті қарау мерзімдері "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілердің талаптарынасәйкес
келмейтін өнімніңтізілімін
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Өнімнің коды
Өнімнің коды
Код бойынша тауы
1
00
Халық тұтынатын өзге де азық-түлік емес тауарлар
2
01
Алкогольді, алкогольсіз сусындар, шырындар, ыдыстарға құйылған ауыз су
3
02
Ет және ет өнімдері
4
03
Құс еті және құс өнімдері
5
04
Балық және балық өнімдері
6
05
Сүт және сүт өнімдері
7
06
Жеміс-көкөніс өнімдері және көкөністер мен жемістерді қайта өңдеу өнімдері
8
07
Ұн және жарма өнімдері
9
08
Май өнімдері
10
09
Кондитерлік және нан-тоқаш өнімдері
11
10
Өзге де тамақ өнімдері + аспаздық өнімдер
12
11
Жеңіл өнеркәсіп өнімдері және балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдер
13
12
Жиһаз өнеркәсібінің өнімдері
14
13
Тұрмыстық химия тауарлары және парфюмерлік-косметикалық өнім
15
14
Химия және мұнай-химия өнеркәсібінің өнімдері
16
15
Ойыншықтар
Халықтың санитариялық-
эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық
актілердің талаптарынасәйкес
келмейтін өнімнің тізілімін
жүргізу қағидаларына
2 – қосымша
ПІШІН
р/с№
Өнімдердің түрі
Өнімдердің атауы
Өндіруші
Партия немесе серия нөмірі, дайындалған күні, жарамдылық мерзімі
Үлгілерді іріктеу орны (объектінің атауы, мекен жайы)
өнімдердің коды/штрих коды
Код бойынша атауы
Елдің коды
Елдің атауы
Өндіруші (заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның атауы, мекенжайы)
Жалғасы
Бұзушылықтардың түрлері
Микробиологиялық көрсеткіштер, нақты мәні және НҚ бойынша рұқсат етілетін нормалар (сараптама хаттамасы №, күні)
физикалық-химиялық, нақты мәні және НҚ бойынша рұқсат етілген нормалар (сараптама хаттамасы №, күні)
қауіпсіздік көрсеткіштері, нақты мәні және НҚ бойынша рұқсат етілген нормалар (сараптама хаттамасы №, күні)
таңбалау, бұзушылық сипаты (сараптама хаттамасы № күні)
Жалған өнім
Жалғасы
Қолданылған шаралар
Нұсқама берілді (№, күні,кімге жіберілді, соның мекенжайына)
Сауда объектісі
Өнім беруші
тексеру актісі, күні, нөмірі, бұзушылықты анықтау
шаралар (айып пұл, бабы, айып пұл сомасы, кімге)
сатылымнан алынғаны, барлығы
Оның ішінде өнім берушіге қайтарылғаны (кг, л)
Оның ішінде өнімн жойылды, жою тәсілі (саны, кг, л)
Тексеру актісі, №, күні, анықталған бұзушылықтар
Шаралар (айып пұл, бабы, айып пұл сомасы, кімге)
сатылымнан алынғаны, барлығы (кг, л).
Оның ішінде өнім берушіге немесе өндірушіге қайтарылғаны (саны, кг, л)
Оның ішінде өнім жойылды, жою тәсілі (саны, кг, л)
Жалғасы
Қолданылған шаралар
өнімнің сәйкестігін растайтын құжаттың атауы
Өнімнің (тауардың) өнім берушісі (атауы, мекенжайы)
Сот шешімі
Материал сотқа жіберілді
қаралуда
қанағаттандырылғаны (әкімшілік шара, қаулы)
бас тартылғаны
нөмірі
атауы, берілген күні, қолданылу мерзімі, кім берген

Порядок подачи заявления, его приема и сроков рассмотрения заявления, представленные заявителем в территориальное подразделение рассматривается в порядке установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
Приложение 1 к Правилам
ведения реестра продукции, не
соответствующей требованиям
нормативных правовых актов в
сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Код продукции
Код продукции
Наименование по коду
1
00
Иные не продовольственные товары народного потребления
2
01
Напитки алкогольные, безалкогольные, соки, вода питьевая, расфасованная в емкости
3
02
Мясо и мясная продукция
4
03
Мясо птицы и птицепродукция
5
04
Рыба и рыбная продукция
6
05
Молоко и молочная продукция
7
06
Плодоовощная продукция и продукты переработки овощей и фруктов
8
07
Мукомольные и крупяные изделия
9
08
Масложировая продукция
10
09
Кондитерские и хлебобулочные изделия
11
10
Прочие пищевые продукты + кулинарные изделия
12
11
Продукция легкой промышленности и продукция для детей и подростков
13
12
Продукция мебельной промышленности
14
13
Товары бытовой химии и парфюмерно-косметическая продукция
15
14
Продукция химической и нефтехимической промышленности
16
15
Игрушки
Приложение 2 к Правилам
ведения реестра продукции, не
соответствующей требованиям
нормативных правовых актов в
сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
ФОРМА
№ п/п
Вид продукции
Наименование продукции
Производитель
Номер партии или серии, дата изготовления, срок годности
Место отбора образцов (наименование объекта, адрес)
код продукции (товара) или штрих код
Наименование по коду
код страны
Наименование страны
Производитель (наименование юридического или физического лица, адрес)
Продолжение
Виды нарушений
Микробиологические показатели, фактическое значение и допустимые нормы по НД (протокол экспертизы №, дата)
физ.-хим., фактическое значение и допустимые нормы по НД (протокол экспертизы №, дата)
показатели безопасности, фактическое значение и допустимые нормы по НД (протокол экспертизы №, дата)
маркировка, характер нарушений (протокол экспертизы №, дата)
Фальсифицированная продукция
Продолжение
Принятые меры
выдано предписание (№, дата, в адрес кого направлено)
объект торговли
поставщик
акт обследования, дата, №, выявление нарушения)
меры (штраф, статья, сумма штрафа, на кого)
всего снято с реализации
в т.ч. Возвращено поставщику (количество в кг, л)
в т.ч. Уничтожено продукции, способ уничтожения (количество в кг, л)
Акт обследования, №, дата, выявленные нарушения
меры (штраф, статья, сумма штрафа, на кого)
всего снято с реализации (количество в кг, л.)
в т.ч. Возвращено поставщику или производителю (количество в кг, л)
в т.ч. Уничтожено продукции, способ уничтожения (количество в кг, л)
Продолжение
Принятые меры
наименование документа, подтверждающего соответствие продукции (товара)
поставщик продукции (товара) (наименование, адрес)
решение суда
передан материал в суд
на рассмотрении
удовлетворено (адм.меры, постановление)
отклонено
номер
наименование, дата выдачи, срок действия, кем выдан