Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2020 жылғы 29 қазандағы № 6С-58/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 қарашада № 8137 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 08.09.2021 № 7С-7/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес, Степногорск қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес, Степногорск қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес, Степногорск қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Степногорск қалалық мәслихаттың заңдылық, құқықтық тәртіп және депутаттық этика мәселелері бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Степногорск қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
А.Гетманов
Степногорск қалалық мәслихат
хатшысының міндетің атқарушы
О.Джагпаров
Степногорск қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 29 қазаңдағы
№ 6С-58/3 шешіміне
1-қосымша
Степногорск қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 08.09.2021 № 7С-7/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Степногорск қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Степногорск қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене тәрбиесі және спорт бөлімі жанындағы "Горняк" Орталық мәденниет сарайы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны ғимаратының жанында орналасқан алаң, 2 шағын аудан, 1 ғимарат.

О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 29 октября 2020 года № 6С-58/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 5 ноября 2020 года № 8137
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 08.09.2021 № 7С-7/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Степногорске, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Степногорске, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Степногорске, согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Степногорского городского маслихата по вопросам законности, правопорядка и депутатской этики.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Степногорского городского маслихата
А.Гетманов
Исполняющий обязанности секретаря
Степногорского городского маслихата
О.Джагпаров
Приложение 1
к решению Степногорского
городского маслихата
от 29 октября 2020 года
№ 6С-58/3
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Степногорске
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 08.09.2021 № 7С-7/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Степногорск:
1. Площадь, расположенная у здания государственного казенного коммунального предприятия "Центральный дворец культуры "Горняк" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Степногорска, 2 микрорайон, здание 1.

2. "Ауғаныстан-жауынгерлеріне" момументінің жанында орналасқан алаң, 3 шағын аудан.
3. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Республика даңғылы, Тәуелсіздік даңғылының қиылысынан Парковая көшесінің қиылысына дейін.
4. "Ақмола облысы Білім басқармасы Степногорск қаласы бойынша білім бөлімінің Ақсу кентінің № 2 жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Ақсу кенті, Амантай Қабылденов көшесі, 3 А ғимарат.
5. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ақсу кенті, Амантай Қабылденов көшесі, Рахымжан Қошқарбаев көшесінің қиылысынан Достық көшесінің қиылысына дейін.
6. "Степногорск қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене тәрбиесі және спорт бөлімі жанындағы "Рауан" мәдениет үйі"" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимараты жанында орналасқан алаң, Бестөбе кенті, Бейбітшілік көшесі, 492 үй.
7. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бестөбе кенті, Бейбітшілік көшесі, Әбу Шахман Халфе көшесінің қиылысынан Мәдениет көшесінің қиылысына дейін.
8. Степногорск қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене тәрбиесі және спорт бөлімі жанындағы "Орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Заводской кенті, Бейбітшілік көшесі, 11 А үй.
9. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Заводской кенті, Бауыржан Момышұлы көшесі, Сарыарқа көшесінің қиылысынан Қаныш Сәтпаев көшесінің қиылысына дейін.
10. Степногорск қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене тәрбиесі және спорт бөлімі жанындағы "Шаңтөбе кенті "Горняк" мәдениет үйі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорнының ғимараты жанында орналасқан алаң, Шаңтөбе кенті, 1 шағын аудан, 23 үй.
11. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шаңтөбе кенті, 30 лет Победы көшесі, Спортивная көшесінің қиылысынан Филатова көшесінің қиылысына дейін.
12. Республика көшесі бойынша 31 ғимараттың жанында орналасқан алаң, Изобильный ауылы.
13. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Изобильный ауылы, Қазақстан көшесі, Республика көшесінің қиылысынан Төле би көшесінің қиылысына дейін.
14. "Қарабұлақ ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Карабұлақ ауылы, Сарыарқа көшесі, 24 ғимарат.
15. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қарабұлақ ауылы, Сарыарқа көшесі, Ақан сері көшесінің қиылысынан Құлагер көшесінің қиылысына дейін.
16. "Степногорск қаласының Қырық құдық ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Қырық құдық ауылы, Бөгенбай батыр көшесі, 14 құрылыс.

2. Площадь, расположенная у монумента "Войнам-афганцам", 3 микрорайон.
3. Маршрут следования для проведения мирных собраний: город Степногорск, проспект Республики, от пересечения проспекта Тауелсиздик до пересечения с улицей Парковой.
4. Площадь, расположенная у здания коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа № 2 поселка Аксу отдела образования по городу Степногорск управления образования Акмолинской области", поселок Аксу, улица Амантая Кабылденова, здание 3 А;
5. Маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Аксу, улица Амантая Кабылденова, от пересечения с улицей Ракымжана Кошкарбаева до пересечения с улицей Достык.
6. Площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры "Рауан" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Степногорска", поселок Бестобе, улица Бейбитшилик, дом 492.
7. Маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Бестобе, улица Бейбитшилик, от пересечения с улицей Абу Шахмана Халфе до пересечения с улицей Мадениет.
8. Площадь, расположенная у здания коммунального государственного учреждения "Централизованная библиотечная система" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Степногорска, поселок Заводской, улица Бейбитшилик, дом 11 А.
9. Маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Заводской, улица Бауыржана Момышулы, от пересечения с улицей Сарыарка до пересечения с улицей Каныша Сатпаева.
10. Площадь, расположенная у здания государственного казенного коммунального предприятия "Дом культуры "Горняк" поселка Шантобе" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Степногорска, поселок Шантобе, 1 микрорайон, дом 23.
11. Маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Шантобе, улица 30 лет Победы, от пересечения с улицей Спортивной до пересечения с улицей Филатовой.
12. Площадь, расположенная у здания 31 по улице Республики, село Изобильное.
13. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Изобильное, улица Казахстанская, от пересечения с улицей Республики до пересечения с улицей Толе би.
14. Площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима села Карабулак", село Карабулак, улица Сарыарка, здание 24.
15. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Карабулак, улица Сарыарка, от пересечения с улицей Акан сери до пересечения с улицей Кулагер.
16. Площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима села Кырык кудык города Степногорска", село Кырык кудык, улица Богенбай батыра, строение 14;

17. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қырық құдық ауылы, Мұхтар Әуезов көшесі, Қаныш Сәтпаев көшесінің қиылысынан Бөгенбай батыр көшесінің қиылысына дейін.
18. "Ақмола облысы білім басқармасының Степногорск қаласы бойынша білім бөлімінің Бөгенбай ауылының бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Бөгенбай ауылдық округі, Бөгенбай ауылы, Мектеп көшесі, 1 ғимарат.
19. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бөгенбай ауылдық округі, Бөгенбай ауылы, Бейбітшілік көшесі, Жеңіс көшесінің қиылысынан Желтоқсан көшесінің қиылысына дейін.
Степногорск қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 29 қазаңдағы
№ 6С-58/3 шешіміне
2-қосымша
Степногорск қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 08.09.2021 № 7С-7/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Степногорск қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Степногорск қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормасы:

17. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кырык кудык, улица Мухтара Ауезова, от пересечения с улицей Каныша Сатпаева до пересечения с улицей Богенбай батыра.
18. Площадь, расположенная у здания коммунального государственного учреждения "Начальная школа села Богенбай отдела образования по городу Степногорск управления образования Акмолинской области", село Богенбай, Богенбайский сельский округ, улица Мектеп, здание 1.
19. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Богенбай, Богенбайский сельский округ, улица Бейбитшилик, от пересечения с улицей Женис до пересечения с улицей Желтоксан.
Приложение 2
к решению Степногорского
городского маслихата
от 29 октября 2020 года
№ 6С-58/3
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Степногорске
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 08.09.2021 № 7С-7/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Степногорск разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Степногорск:

1) Степногорск қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене тәрбиесі және спорт бөлімі жанындағы "Горняк" Орталық мәденниет сарайы" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорны ғимаратының жанында орналасқан алаң, 2 шағын аудан, 1 ғимарат, шекті толу нормасы 50 адам;
2) "Ауғаныстан-жауынгерлеріне" момументінің жанында орналасқан алаң, 3 шағын аудан, шекті толу нормасы 100 адам;
3) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Республика даңғылы, Тәуелсіздік даңғылының қиылысынан Парковая көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
4) "Ақмола облысы білім басқармасы Степногорск қаласы бойынша білім бөлімінің Ақсу кентінің № 2 жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Ақсу кенті, Амантай Қабылденов көшесі, 3 А ғимарат, шекті толу нормасы 50 адам;
5) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ақсу кенті, Амантай Қабылденов көшесі, Рахымжан Қошқарбаев көшесінің қиылысынан Достық көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
6) "Степногорск қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене тәрбиесі және спорт бөлімі жанындағы "Рауан" мәдениет сарайы"" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорнының ғимараты жанында орналасқан алаң, Бестөбе кенті, Бейбітшілік көшесі, 492 үй, шекті толу нормасы 50 адам;
7) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бестөбе кенті, Бейбітшілік көшесі, Әбу Шахман Халфе көшесінің қиылысынан Мәдениет көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
8) Степногорск қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене тәрбиесі және спорт бөлімі жанындағы "Орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Заводской кенті, Бейбітшілік көшесі, 11 А үй, шекті толу нормасы 50 адам;
9) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Заводской кенті, Бауыржан Момышұлы көшесі, Сарыарқа көшесінің қиылысынан Қаныш Сәтпаев көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
10) Степногорск қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене тәрбиесі және спорт бөлімі жанындағы "Шаңтөбе кенті "Горняк" мәдениет үйі" мемлекеттік қазыналық коммуналдық кәсіпорнының ғимараты жанында орналасқан алаң, Шаңтөбе кенті, 1 шағын аудан, 23 үй, шекті толу нормасы 30 адам;
11) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шаңтөбе кенті, 30 лет Победы көшесі, Спортивная көшесінің қиылысынан Филатова көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 30 адам;

1) площадь, расположенная у здания государственного казенного коммунального предприятия "Центральный дворец культуры "Горняк" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Степногорска, 2 микрорайон, здание 1, норма предельной заполняемости 50 человек;
2) площадь, расположенная у монумента "Войнам-афганцам" 3 микрорайон, норма предельной заполняемости 100 человек;
3) маршрут следования для проведения мирных собраний: проспект Республики, от пересечения проспекта Тауелсиздик до пересечения с улицей Парковой, норма предельной заполняемости 50 человек.
4) площадь, расположенная у здания коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа № 2 поселка Аксу отдела образования по городу Степногорск управления образования Акмолинской области", поселок Аксу, улица Амантая Кабылденова, здание 3 А, норма предельной заполняемости 50 человек;
5) маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Аксу, улица Амантая Кабылденова, от пересечения с улицей Ракымжана Кошкарбаева до пересечения с улицей Достык, норма предельной заполняемости 50 человек;
6) площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры "Рауан" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Степногорска", поселок Бестобе, улица Бейбитшилик, дом 492, норма предельной заполняемости 50 человек;
7) маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Бестобе, улица Бейбитшилик, от пересечения с улицей Абу Шахмана Халфе до пересечения с улицей Мадениет, норма предельной заполняемости 50 человек;
8) площадь, расположенная у здания коммунального государственного учреждения "Централизованная библиотечная система" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Степногорска, поселок Заводской, улица Бейбитшилик, дом 11 А, норма предельной заполняемости 50 человек;
9) маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Заводской, улица Бауыржана Момышулы, от пересечения с улицей Сарыарка до пересечения с улицей Каныша Сатпаева, норма предельной заполняемости 50 человек;
10) площадь, расположенная у здания государственного казенного коммунального предприятия "Дом культуры "Горняк" поселка Шантобе" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Степногорска, поселок Шантобе, 1 микрорайон, дом 23, норма предельной заполняемости 30 человек;
11) маршрут следования для проведения мирных собраний: поселок Шантобе, улица 30 лет Победы, от пересечения с улицей Спортивной до пересечения с улицей Филатовой, норма предельной заполняемости 30 человек;

12) Республика көшесі, 31 ғимараттың жанында орналасқан алаң, Изобильный ауылы, шекті толу нормасы 20 адам;
13) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Изобильный ауылы, Қазақстан көшесі, Республика көшесінің қиылысынан Толе би көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 20 адам;
14) "Қарабұлақ ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Қарабұлақ ауылы, Сарыарқа көшесі, 24 ғимарат, шекті толу нормасы 20 адам;
15) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қарабұлақ ауылы, Сарыарқа көшесі, Ақан сері көшесінің қиылысынан Құлагер көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 20 адам;
16) "Степногорск қаласының Қырық құдық ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Қырық құдық ауылы, Бөгенбай батыр көшесі, 14 құрылыс, шекті толу нормасы 20 адам;
17) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қырық құдық ауылы, Мұхтар Әуезов көшесі, Қаныш Сәтпаев көшесінің қиылысынан Бөгенбай батыр көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 20 адам;
18) "Ақмола облысы білім басқармасының Степногорск қаласы бойынша білім бөлімінің Бөгенбай ауылының бастауыш мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимараты жанында орналасқан алаң, Бөгенбай ауылдық округі, Бөгенбай ауылы, Мектеп көшесі, 1 ғимарат, шекті толу нормасы 20 адам;
19) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Бөгенбай ауылдық округі, Бөгенбай ауылы, Бейбітшілік көшесі, Жеңіс көшесінің қиылысынан Желтоқсан көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 20 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.

12) площадь, расположенная у здания 31 по улице Республики, село Изобильное, норма предельной заполняемости 20 человек;
13) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Изобильное, улица Казахстанская, от пересечения с улицей Республики до пересечения с улицей Толе би, норма предельной заполняемости 20 человек;
14) площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима села Карабулак", село Карабулак, улица Сарыарка, здание 24, норма предельной заполняемости 20 человек;
15) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Карабулак, улица Сарыарка, от пересечения с улицей Акан сери до пересечения с улицей Кулагер, норма предельной заполняемости 20 человек;
16) площадь, расположенная у здания государственного учреждения "Аппарат акима села Кырык кудык города Степногорска", село Кырык кудык, улица Богенбай батыра, строение 14, норма предельной заполняемости 20 человек;
17) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кырык кудык, улица Мухтара Ауезова, от пересечения с улицей Каныша Сатпаева до пересечения с улицей Богенбай батыра, норма предельной заполняемости 20 человек;
18) площадь, расположенная у здания коммунального государственного учреждения "Начальная школа села Богенбай отдела образования по городу Степногорск управления образования Акмолинской области", село Богенбай, Богенбайский сельский округ, улица Мектеп, здание 1, норма предельной заполняемости 20 человек;
19) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Богенбай, Богенбайский сельский округ, улица Бейбитшилик, от пересечения с улицей Женис, до пересечения с улицей Желтоксан, норма предельной заполняемости 20 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.

9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Степногорск қаласының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Степногорск қалалық
Мәслихатының
2020 жылғы 29 қазаңдағы
№ 6С-58/3 шешіміне
3-қосымша
Степногорск қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 08.09.2021 № 7С-7/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Степногорск қаласы аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.

9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени города Степногорск в день проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению Степногорского
городского маслихата
от 29 октября 2020 года
№ 6С-58/3
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Степногорске
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 08.09.2021 № 7С-7/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории города Степногорск не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границ прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.