Ақкөл ауданы мәслихатының 2016 жылғы 12 тамыздағы № С 5-3 "Ақкөл ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 7 ақпандағы № С 52-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 ақпанда № 7679 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 тамыздағы № С 60-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 25.08.2020 № С 60-3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт шерулер, пикеттер, митингілер мен жиналыстар өткізуді және ұйымдастыру тәртібі туралы" Заңының 10 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 15) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақкөл ауданы мәслихатының "Ақкөл ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2016 жылғы 12 тамыздағы № С 5-3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5511 тіркелген, 2016 жылғы 15 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақкөл аудандық
мәслихаты сессиясының
төрайымы
А.Мананбаева
Ақкөл аудандық
мәслихат хатшысы
Д.Салыбекова
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақкөл ауданының әкімі
Ақкөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 7 ақпандағы
№ С 52-1 шешіміне
қосымша
Ақкөл аудандық мәслихатының
2016 жылғы "12" тамыздағы
№ С 5-3 шешіміне
қосымша
Ақкөл ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібі
1. Ақкөл қаласында жиналыстар және митингілер өткізу орындары болып белгіленсін:
аудандық мәдениет үйі ғимаратының алдындағы С.Нұрмағамбетов көшесі бойындағы орталық алаңы;
Пушкин көшесі бойындағы қалалық стадионы.
Ақкөл қаласында шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:
Пушкин көшесіндегі ауғандық жауынгерлерді есте сақтау монументінен Пушкин көшесіндегі № 90 үйге дейін.
2. Іс-шараның уәкілдері (ұйымдастырушылары) мен қатысушыларына алкогольдік және есірткілік масаң күйінде қатысуға жол берілмейді.

О внесении изменения в решение маслихата Аккольского района от 12 августа 2016 года № С 5-3 "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Аккольском районе"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 7 февраля 2020 года № С 52-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 февраля 2020 года № 7679. Утратило силу решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 25 августа 2020 года № С 60-3
Сноска. Утратило силу решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 25.08.2020 № С 60-3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", подпунктом 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккольского района "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Аккольском районе" от 12 августа 2016 года № С 5-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5511, опубликовано 15 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает с силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Аккольского районного
маслихата
А.Мананбаева
Секретарь Аккольского
районного маслихата
Д. Салыбекова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Аккольского района
Приложение
к решению Аккольского
районного маслихата
от 7 февраля 2020 года
№ С 52-1
Приложение
к решению Аккольского
районного маслихата
от 12 августа 2016 года
№ С 5-3
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Аккольском районе
1. Определить местом проведения собраний и митингов в городе Акколь:
центральную площадь по улице С.Нурмагамбетова, перед зданием районного дома культуры;
городской стадион по улице Пушкина.
Определить маршрут проведения шествий и демонстраций в городе Акколь:
от монумента памяти воинам-афганцам по улице Пушкина до дома № 90 по улице Пушкина.
2. Уполномоченным (организаторам) и участникам мероприятия не допускается участие в состоянии алкогольного и наркотического опьянения.

3. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) әртүрлі жеке пикеттердің қатысушылары бір-біріне біршама 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе тікелей көру шегінде болуы тиіс;
2) бір күнде және уақытта бір объектте үштен аспайтын жеке пикеттерді өткізуге рұқсат беріледі.
4. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет өткізілетін объектінің алдында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғайлап айтуға рұқсат етіледі.
5. Іс-шараны жиналыстың, митингтің, шерунің, пикеттің және демонстрацияның басқа нысанда жалғастыру үшін "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңымен белгіленген тәртіппен, Ақкөл ауданының жергілікті атқарушы органының шешімін алу қажет.
6. Жиналысты, митингті, шеруні, пикетті және демонстрацияны өткізуге Ақкөл ауданы әкімдігінің бас тартуын алған жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.

3. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться относительно друг друга на расстоянии не менее 50 метров или быть в пределах прямой видимости;
2) проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается не более трех одиночных пикетов.
4. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
5. Для продолжения мероприятия в иной форме собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации необходимо получение решения местного исполнительного органа Аккольского района, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан".
6. В случае, когда получен отказ акимата Аккольского района в проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации, или, когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.