Мұғалжар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 4 желтоқсандағы № 356 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 желтоқсанда № 7755 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 1 тармағына және Қазақстан Республикасы құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7232 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Мұғалжар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мұғалжар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері, осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Мұғалжар аудандық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Мұғалжар ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар ауданының әкімі А. Шериязданов
Мұғалжар ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 4 желтоқсандағы № 356 қаулысына қосымша
Мұғалжар ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде мынадай көрсеткіштер қолданылады:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай-ақ жер учаскесін күтуіне қажетті көлемнің сомасы (айына бір шаршы метр үшін теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.
Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2004 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Пайдалануды, тұрғын үйді ағымдағы және күрделі жөндеуді, сондай-ақ жер учаскесін күтуді қамтамасыз ету үшін қажетті көлемнің сомасы (Р) мынадай формула бойынша анықталады:
Р = Гз/12/Sп;
мұнда Гз – жергілікті атқарушы органы (мемлекеттік кәсіпорыны) тартқан немесе құрған тұрғын үй-пайдалану қызметінің тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеуге, сондай-ақ жер учаскесінің күтіміне арналған шығынының жылдық сметасы, қажетті көлемінің жылдық сомасы (жылына теңге);
Sп – тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы (шаршы метр).

Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Мугалжарского района
Постановление акимата Мугалжарского района Актюбинской области от 4 декабря 2020 года № 356. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 7 декабря 2020 года № 7755
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и приказом председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7232), акимат Мугалжарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Мугалжарского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Мугалжарский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Мугалжарского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким Мугалжарского района А. Шериязданов
Приложение к постановлению акимата Мугалжарского района от 4 декабря 2020 года № 356
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Мугалжарского района
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следующие показатели:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2011 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий".
Сумма платежей (Р), необходимого для обеспечения эксплуатации, текущего и капитального ремонта жилого дома, а также ухода за земельным участком определяется по следующей формуле:
Р = Гз/12/Sп;
где Гз – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы, привлеченной или созданной местным исполнительным органом (государственным предприятием) на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонт жилья, а также содержание земельного участка, годовая сумма необходимого объема (тенге в год);
Sп - сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр).

1) алпыс пәтерлі бес қабатты тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қандыағаш қаласы, "Жастық" мөлтек ауданы, 1 "Б" үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц=387 887 137,2 теңге/4370,7 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 88747,14 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т=100 жыл;
Р=0 теңге;
А=88747,14/100/12+0=73,95 теңге айына бір шаршы метрге;
2) алпыс пәтерлі бес қабатты тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қандыағаш қаласы, "Достық" мөлтек ауданы, 19 "Б" үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц=414 869 156,7 теңге/4370,9 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 94916,18 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т=100 жыл;
Р=0 теңге;
А=94916,18/100/12+0=79,09 теңге айына бір шаршы метрге.
3) сегіз пәтерлі екі қабатты тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайы: Қандыағаш қаласы, "Самал" мөлтек ауданы, 1 квартал, № 114, 115, 116 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц = 173 449 288 теңге/2129,4 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 81454,5 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0 теңге;
А = 81454,5/100/12+0=67,87 теңге айына бір шаршы метрге.
4) сегіз пәтерлі екі қабатты тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайы: Қандыағаш қаласы, "Самал" мөлтек ауданы, 2 квартал, № 114, 115, 116 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц= 244 307 352 теңге/2120,7 шаршы метр (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 115201,27 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т=100 жыл;
Р=0 теңге;
А=115201,27/100/12+0=96 теңге айына бір шаршы метрге.

1) шестидесятиквартирный пятиэтажный жилой дом, расположенный по адресу: город Кандыагаш, микрорайон "Жастық", дом № 1 "Б".
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по следующей формуле:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц=387 887 137,2 тенге/4370,7 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 88747,14 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=88747,14/100/12+0=73,95 тенге за один квадратный метр в месяц;
2) шестидесятиквартирный пятиэтажный жилой дом, расположенный по адресу: город Кандыагаш, микрорайон "Достық", дом № 19 "Б".
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по следующей формуле:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц= 414 869 156,7 тенге/4370,9 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 94916,18 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т = 100 лет;
Р = 0 тенге;
А = 94916,18/100/12+0=79,09 тенге за один квадратный метр в месяц.
3) двухэтажные восьмиквартирные жилые дома, расположенные по адресу: город Кандыагаш, микрорайон "Самал", 1 квартал, дома № 114, 115, 116.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по следующей формуле:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц= 173 449 288 тенге/2129,4 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 81454,5 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т = 100 лет;
Р = 0 тенге;
А = 81454,5/100/12+0=67,87 тенге за один квадратный метр в месяц.
4) двухэтажные восьмиквартирные жилые дома, расположенные по адресу: город Кандыагаш, микрорайон "Самал", 2 квартал, дома № 114, 115, 116.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по следующей формуле:
А = Ц/Т/12+Р;
Ц= 244 307 352 тенге/2120,7 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 115201,27 тенге стоимость строительства одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т = 100 лет;
Р = 0 тенге;
А = 115201,27/100/12+0=96 тенге за один квадратный метр в месяц.