"Шу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекiту туралы" Шу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 44-3 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 59-5 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 4534 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 14-4 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-3 тармағына және "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы №504 қаулысына сәйкес Шу аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Шу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Шу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы №44-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4173 болып тіркелген, 2019 жылы 08 сәуірде нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
Көрсетілген шешіммен бекітілген Шу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасында:
9 тармақтың 1-2), 1-3), 1-4), 1-5) тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
1-2) қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен, "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтарға 60 000 (алпыс мың) теңге мөлшерінде;
1-3) қаза тапқан (қайтыс болған) соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері) 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;

О внесении изменений и дополнений в решение Шуского районного маслихата № 44-3 от 29 марта 2019 года "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Шускому району"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 26 марта 2020 года № 59-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 1 апреля 2020 года № 4534. Утратило силу решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 14-4
Сноска. Утратило силу решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 25.12.2023 № 14-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата от 29 марта 2019 года №44-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Шускому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4173, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов в электронном виде 08 апреля 2019 года) следующие изменения и дополнения.
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
в пункте 9 подпункты 1-2), 1-3), 1-4), 1-5) изложить в следующей редакции:
1-2) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда", знаком "Житель блокадного Ленинграда" в размере 60 000 (шесть десять тысяч) тенге;
1-3) семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время, женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;

1-4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалық Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға және Ұлы Отан соғысы жылдарында 6 айдан астам тылда еңбек еткен адамдарға 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;
1-5) екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқада еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына 60 000 (алпыс мың) теңге мөлшерінде;
9 тармақ мынадай мазмұндағы 1-7) тармақшамен толықтырылсын:
1-7) қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы салдарынан не майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалық Одағы мемлекеттік қауіпсіздік және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамы қызметкерлердің басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) - 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде.
10 тармақтың 3), 4) тармақшалары келесі редакцияда жазылсын:
3) әлеуметтік мәні бар туберкулез ауруы бойынша әлеуметтік көмек "Жамбыл облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы Шу аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесінің туберкулезге қарсы бөлімінің тізіміне сәйкес, туберкулезбен ауыратын адамдарға амбулаториялық емдеу кезеңінде емін жалғастырып жатқан адамдарға ай сайын, бір күнкөріс деңгейі мөлшерінде көрсетіледі;
4) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан адамға (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтірілгенде арнайы комиссияның анықтауымен 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш шегінде көрсетіледі.
10 тармақ мынадай мазмұндағы 5), 6) тармақшаларымен толықтырылсын:
5) адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИТВ) ауруымен ауыратын азаматтарға екі еселенген ең төменгі күн көріс деңгейі мөлшерінде ай сайын әлеуметтік көмек көрсетіледі;
6) онкология ауруымен ауырғандарға екі еселенген ең төмен күн көріс деңгейі көлемінде әлеуметтік көмек арнайы комиссияның анықтауымен көрсетіледі.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени саланы, денсаулық сақтау, білім, қоғамдық және жастар ұйымдарымен байланысты дамыту, қоғамдық құқықтық тәртіпті сақтау, әкімшілік-аумақтық құрылымды жетілдіру жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешiм әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғаш ресми жарияланған күннен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Шу ауданының мәслихатының
сессия төрағасы И. Тортаев
Шу ауданының
мәслихат хатшысы Е. Умралиев

1-4) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны и лицам, проработавшим в тылу более 6 (шести) месяцев, в годы Великой Отечественной войны в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге;
1-5) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере 60 000 (шесть десять тысяч) тенге;
пункт 9 дополнить подпунктам 1-7) следующего содержания:
1-7) женам (мужьям) получивших ранения, контузии и травмы, при прохождении воинской службы на фронтах и ставшими инвалидами бывших сотрудников начальствующего и рядового состава органов национальной безопасности, органов внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик и не вступивших в другой брак в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге.
В пункте 10 подпункты 3), 4) изложить в следующей редакции:
3) социальная помощь предоставляется по социально значимому заболеванию – туберкулезу, согласно списку противотуберкулезного отдела Коммунального государственного учреждения "Шуская районная больница Управления здравоохранения акимата Жамбылской области" лицам больным туберкулезом, находящимся на амбулаторном лечении в размере одного прожиточного минимума ежемесячно;
4) при причинении ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, в пределах 200 (двести) месячного расчетного показателя, определяемым специальной комиссией.
Пункт 10 дополнить подпунктами 5), 6) следующего содержания:
5) Социальная помощь в размере двухкратного прожиточного минимума гражданам, больным вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ) ежемесячно;
6) Единовременная социальная помощь в размере двухкратного прожиточного минимума предоставляется онкологическим больным определяемым специальной комиссией.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по развитию социально – культурной сферы, здравоохранения, образования, развития связи с общественными и молодежными организациями, соблюдения общественного правопорядка и развития административно -территориального устройства.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Шуского
районного маслихата И. Тортаев
Секретарь Шуского
районного маслихата Е. Умралиев