Қаражал қаласының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 29 шілдедегі № 420 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 тамызда № 5994 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 09.02.2024 № 134 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 09.02.2024 № 134 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Қаражал қалалық мәслихатының 2016 жылғы 11 мамырдағы II сессиясының № 20 "Қаражал қаласы аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (нормативтик құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3841 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 11 маусымда № 25 (804) "Қазыналы өңір" газетінде, 2016 жылғы 17 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, қалалық мәслихаттың хатшысы З. Оспанова
Қаражал қалалық
мәслихатының

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования, на территории города Каражал
Решение Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 29 июля 2020 года № 420. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 августа 2020 года № 5994.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 09.02.2024 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 09.02.2024 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение ІІ сессии Каражалского городского маслихата от 11 мая 2016 года № 20 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории города Каражал" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 3841, опубликовано в газете "Қазыналы өңір" от 11 июня 2016 года № 25 (804), в информационно-правовой системе "Әділет" 17 июня 2016 года).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь городского маслихата З. Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского
маслихата

2020 жылғы 29 шілдесі
№ 420
шешіміне 1 қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 09.02.2024 № 134 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қаражал қаласы аумағында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:
1) Қаражал қаласы, Абай көшесіндегі орталық қалалық алаң. Шекті толу нормасы - 1000 адам;
2) Қаражал қаласы, Битабар көшесіндегі "Горняк" стадионы жанындағы қосалқы футбол алаңы. Шекті толу нормасы - 1500 адам;
3) Жәйрем кенті, Абай көшесіндегі "Жәйрем кентінің мәдени-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны алдындағы алаң. Шекті толу нормасы - 1000 адам.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс.
Қаражал қаласы аумағында шерулер және демонстрациялардың маршруттары:
1) Қаражал қаласы, Абай және Горняков көшелерінің қиылысынан бастап "Арай" сауда үйіне дейін;
2) Жәйрем кенті, Абай және Металлургов көшелерінің қиылысынан бастап "Жәйрем кентінің мәдени-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны алдыңдағы алаңға дейін.
2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланылады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.

от 29 июля 2020 года
№ 420
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний
Сноска. Заголовок приложения 1 - в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 09.02.2024 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний на территории города Каражал:
1) город Каражал, центральная городская площадь по улице Абая. Норма предельной заполняемости – 1000 человек;
2) город Каражал, запасное футбольное поле возле стадиона "Горняк" по улице Битабара. Норма предельной заполняемости – 1500 человек;
3) поселок Жайрем, площадь перед коммунальным государственным казенным предприятием "Культурно-досуговый центр поселка Жайрем" по улице Абая. Норма предельной заполняемости – 1000 человек.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
Маршруты шествий и демонстраций на территории города Каражал:
1) город Каражал, от пересечения улиц Абая и Горняков до торгового дома "Арай";
2) поселок Жайрем, от пересечения улиц Абая и Металлургов до площади перед коммунальным государственным казенным предприятием "Культурно-досуговый центр поселка Жайрем".
2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний.
Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.

Ескерту. 1-қосымша 3-тармақпен толықтырылды - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 09.02.2024 № 134 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қаражал қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 29 шілдесі
№ 420
шешіміне 2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 09.02.2024 № 134 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қаражал қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары 800 метр қашықтықта:
1) жаппай жерлеу орындарынан;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінен және оларға іргелес жатқан аумақтарынан;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарынан;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарынан;
5) магистральдық теміржол желілерінен, магистральдық құбыржолдарынан, ұлттық электр желісінен, магистральдық байланыс желілерінен және оларға іргелес жатқан аумақтарынан айқындалады.

Сноска. Приложение 1 дополнено пунктом 3 в соответствии с решением Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 09.02.2024 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к решению
Каражалского городского
маслихата
от 29 июля 2020 года
№ 420
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 09.02.2024 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Границы прилегающих территорий в городе Каражал, в которых запрещено проведение пикетирования, определяются на расстоянии 800 метров от:
1) мест массовых захоронений;
2) объектов железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территорий;
3) территорий, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территорий, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральных железнодорожных сетей, магистральных трубопроводов, национальной электрической сети, магистральных линий связи и прилегающих к ним территорий.