Шахтинск қаласының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2020 жылғы 20 шілдедегі № 1742/40 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 шілдеде № 5966 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормаларын, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Шахтинск қалалық мәслихатының 2016 жылғы 28 қыркүйектегі № 1341/7 "Шахтинск аймағының аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3989 болып тіркелген, 2016 жылғы 25 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2016 жылғы 21 қазандағы "Шахтинский вестник" газетінің №42 санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Кадырова
Шахтинск қалалық мәслихатының хатшысы Ж. Мамерханова
Шахтинск қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 20 шілдесі
№ 1742/40
Шешімге 1 қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, пайдалану тәртібі және олардың шекті толу нормалары, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Шахтинск қаласында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:
1) Шахтинск қаласы - Парковая, Торговая көшелері және Абай Құнанбаев даңғылының қиылысы. Шекті толу нормасы-1000 адам;
2) Шахтинск қаласы - "Техника в быту" сауда үйінің артындағы алаң (қалалық саябақтың аумағы). Шекті толу нормасы -500 адам;
3) Долинка кенті - Долинка кентінің Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу мұражайы ғимаратының алдындағы алаң, Школьная көшесі 39 үй. Шекті толу нормасы -200 адам;

О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах, прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории города Шахтинска
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 20 июля 2020 года № 1742/40. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 24 июля 2020 года № 5966.
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к материально – техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Шахтинского городского маслихата от 28 сентября 2016 года № 1341/7 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Шахтинского региона" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3989, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 25 октября 2016 года, в газете "Шахтинский вестник" от 21 октября 2016 года № 42).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Кадырова
Секретарь Шахтинского городского маслихата Ж. Мамерханова
Приложение 1 к решению
Шахтинского городского
маслихата
от 20 июля 2020 года
№ 1742/40
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования и нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест
1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в городе Шахтинске:
1) город Шахтинск – пересечение улиц Парковая, Торговая и проспекта Абая Кунанбаева. Норма предельной заполняемости - 1000 человек;
2) город Шахтинск - площадь за торговым домом "Техника в быту" (район городского сквера). Норма предельной заполняемости - 500 человек;
3) поселок Долинка - Площадь перед зданием Музея Памяти жертв политических репрессий поселка Долинка. Улица Школьная, дом 39. Норма предельной заполняемости - 200 человек;

4) Новодолинский кенті - "Новодолинский кентінің мәдениет сарайы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының алдындағы алаң, Школьная көшесі, 3 үй. Шекті толу нормасы - 200 адам;
5) Шахан кенті - 11/17 кварталының аумағындағы алаң, 20-21 үйлер. Шекті толу нормасы - 700 адам.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс.
Шахтинск қаласында шерулер мен демонстрациялардың маршруттары:
Қазақстан және Бирюзова көшелерінің қиылысынан Бирюзова көшесі мен Абай Құнанбаев даңғылының қиылысына дейін.
2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланылады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Шахтинск қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 20 шілдесі
№ 1742/40
Шешімге 2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 322/9 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шахтинск қаласының келесі объектілерінің іргелес аумақтарынан кемінде 800 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекаралары:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтары;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтары;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтары;
5) магистральдық теміржол желілер, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желілері, магистральдық байланыс желілері және оларға іргелес жатқан аумақтары.

4) поселок Новодолинский - Площадь перед зданием коммунального государственного казенного предприятия "Дворец культуры поселка Новодолинский". Улица Школьная, дом 3. Норма предельной заполняемости - 200 человек;
5) поселок Шахан - Площадь в районе квартала 11/17 дома 20-21. Норма предельной заполняемости - 700 человек.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
Маршруты шествий и демонстраций в городе Шахтинске:
от пересечения улиц Казахстанская и Бирюзова до пересечения улицы Бирюзова и проспекта Абая Кунанбаева.
2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Приложение 2 к решению
Шахтинского городского маслихата
от 20 июля 2020 года
№ 1742/40
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 27.03.2024 № 322/9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 800 метров от прилегающих территорий следующих объектов города Шахтинска:
1) места массовых захоронений;
2) объекты железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) территории, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территории, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральные железнодорожные сети, магистральные трубопроводы, национальные электрические сети, магистральные линии связи и прилегающие к ним территории.