Қарқаралы ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 шілдедегі № VI-58/493 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 27 шілдеде № 5977 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, Қарқаралы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормаларын, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Қарқаралы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 19 мамырдағы III сессиясының № VI-3/24 "Қарқаралы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3834 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 маусымда № 45-46 (11480) "Қарқаралы" газетінде және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 06 маусымда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Смагулов
Сессия төрағасы, аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы М. Кәрім
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 21 шілдедегі
№ VI-58/493
шешіміне 1 қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық –техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 22.02.2024 № VIII-18/139 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қарқаралы ауданында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:
1) "Автобаза" қонақ үйінің алдындағы алаң, Қарқаралы қаласы, 78-Коммунар көшесі № 135 ғимарат. Шекті толу нормасы – 300 адам;

О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах, прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Каркаралинского района
Решение Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21 июля 2020 года № VI-58/493. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 июля 2020 года № 5977.
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Каркаралинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к материально – техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение III сессии Каркаралинского районного маслихата от 19 мая 2016 года № VI-3/24 "О дополнительном регламентировании порядка проведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций в Каркаралинском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3834, опубликовано 4 июня 2016 года в газете "Қарқаралы" № 45-46 (11480) и 06 июня 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Р. Смагулов
Председатель сессии, исполняющий обязанности секретаря районного маслихата М. Кәрім
Приложение 1 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 21 июля 2020 года
№ VI-58/493
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования и нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 22.02.2024 № VIII-18/139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в Каркаралинском районе:
1) площадь перед гостиницей "Автобаза", город Каркаралинск, улица 78-Коммунаров здание №135. Норма предельной заполняемости – 300 человек;

2) "Сары-Арқа" мемориалы алдындағы алаң, Қарқаралы қаласы, Т.Әубәкіров көшесі № 75 құрылыс. Шекті толу нормасы – 700 адам.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс.
Қарқаралы ауданында шерулер мен демонстрациялардың маршруттары:
1) "Автобаза" қонақ үйінен 78-Коммунар көшесі № 49 үйдің қиылысына дейін;
2) "Сары-Арқа" мемориалынан Т.Әубәкіров көшесіндегі №116 құрылысына дейін.
2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 21 шілдедегі
№ VI-58/493
шешіміне 2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 22.02.2024 № VIII-18/139 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Пикеттеуді жүргізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары Қарқаралы ауданының келесі объектілерінде 800 метр қашықтықта айқындалады:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.

2) площадь перед мемориалом "Сары-Арка", город Каркаралинск, улица Т.Аубакирова строение №75. Норма предельной заполняемости – 700 человек.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
Маршруты шествий и демонстраций в Каркаралинском районе:
1) от гостиницы "Автобаза" до пересечения с домом №49 по улице 78-Коммунаров;
2) от мемориала "Сары-Арка" до строения №116 по улице Т. Аубакирова.
2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивает сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательства Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Приложение 2 к решению
Каркаралинского районного маслихата
от 21 июля 2020 года
№ VI-58/493
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 22.02.2024 № VIII-18/139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования, определяются на расстоянии 800 метров на следующих объектах Каркаралинского района:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.