Қарақия ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 255 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 желтоқсанда № 4380 болып тіркелді.
Ескерту.Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 20.10.2021 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына және "Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы №264 бұйрығына сәйкес, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №11148 болып тіркелген) Қарақия ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту.Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 06.03.2024 № 71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес Қарақия ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары айқындалсын және бекітілсін.
2. Ескерту.Алынып тасталды- Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 20.10.2021 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ә.Әбдіхалықова) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қарақия ауданы әкімдігінің келесідей қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) 2018 жылғы 19 ақпандағы № 51 "Қарақия ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3538 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2) 2018 жылғы 28 мамырдағы № 124 "Қарақия ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 51 "Қарақия ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3626 болып тіркелген, 2018 жылғы 8 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Каракиянского района
Постановление акимата Каракиянского района Мангистауской области от 15 декабря 2020 года № 255. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 20 декабря 2020 года № 4380.
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления акимата Каракиянского района Мангистауской области от 20.10.2021 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О регулировании торговой деятельности" и приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года №264 "Об утверждении Правил внутренней торговли" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11148), акимат Каракиянского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата Каракиянского района Мангистауской области от 06.03.2024 № 71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории Каракиянского района согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Исключен постановлением акимата Каракиянского района Мангистауской области от 20.10.2021 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственному учреждению "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" (А.Абдикалыкова) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Каракиянского района:
1) от 19 февраля 2018 года № 51 "Об утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Каракиянского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3538, опубликовано 19 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2) от 28 мая 2018 года № 124 "О внесении изменений в постановление акимата Каракиянского района от 19 февраля 2018 года № 51 "Об утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Каракиянского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3626, опубликовано 8 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

5. Осы қаулының орындалуын бақылауды аудан әкімінің орынбасары С.Төретаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарақия ауданының әкімі К. Беков
Қарақия ауданы әкімдігінің
2020 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 255 қаулысына 1 қосымша
Қарақия ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Ескерту.1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 20.10.2021 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді- Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 17.02.2022 № 25 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Орналасу орны
Алатын алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым
Құрық ауылы
1
3 шағын ауданы, № 207 ғимаратының жанында
4 шаршы метрден 2 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
2
2 шағын ауданы, № 40 үйдің жанында
5 шаршы метр 5 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
3
"Гүлдана" жанармай құю бекетінің жанында
6 шаршы метрден 7 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
4
5 шағын ауданы, "Нұргелді" мейрамханасының жанында
4 шаршы метрден 6 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Жетібай ауылы
5
Қарақия аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Жетібай ауылдық мәдениет үйінің алдындағы ашық алаңы
5 шаршы метрден 7 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Мұнайшы ауылы
6
Салтанат шағын ауданы, № 5 үйдің жанында
4 шаршы метрден 5 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Құланды ауылы
7
М.Өскінбайұлы көшесі, орталық саябақтың жанында
7 шаршы метрден 4 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Бостан ауылы
8
Қарақия аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының Бостан ауылдық Мәдениет үйінің жанында
5 шаршы метрден 4 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Сенек ауылы
9
C.Мәтіков көшесі, балалар ойын алаңының жанында
5 шаршы метрде 4 орын
5 жыл
ауыл шаруашылығы өнімдері
ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері жоқ
Болашақ ауылы
10
"Жаңаөзен–Түрікменстан" республикалық маңызы бар автожолының 70 шақырымы (Жаңаөзен қаласынан Түрікменстан бағытының оң жағы)

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Төретаева С.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Каракиянского района К. Беков
Приложение 1 к постановлению
акимата Каракиянского района
от 15 декабря 2020 года № 255
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Каракиянского района
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Каракиянского района Мангистауской области от 20.10.2021 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением акимата Каракиянского района Мангистауской области от 17.02.2022 № 25 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Место расположение
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура
село Курык
1
3 микрорайон, возле здания № 207
2 места по 4 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
2
2 микрорайон, возле дома № 40
5 места по 5 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
3
Возле автозаправочной станции "Гулдана"
7 места по 6 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
4
5 микрорайон, возле ресторана "Нургелды"
6 места по 4 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
село Жетыбай
5
Открытая площадка перед сельского дома культуры Жетыбай государственного коммунального казенного предприятия "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" Каракиянского районного отдела культуры, физической культуры и спорта
7 места по 5 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
село Мунайшы
6
Микрорайон Салтанат, возле дома № 5
5 места по 4 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
село Куланды
7
Улица М.Ускинбаева, возле центрального парка
4 места по 7 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
село Бостан
8
Возле сельского дома культуры Бостан государственного коммунального казенного предприятия "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" Каракиянского районного отдела культуры, физической культуры и спорта
4 места по 5 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
село Сенек
9
Улица С.Матикова, возле детской игровой площадки
4 места по 5 квадратных метров
5 лет
сельско-хозяйственная продукция
торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров отсутствуют
село Болашак
10
70 километра автодороги республиканского значения "Жанаозен - Туркменистан" (правая сторона по направлению с города Жанаозен в Туркменистан)