Павлодар қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы" № 442/61 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 462/64 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 сәуірде № 6808 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы" № 442/61 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6684 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 109 839 103 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 72 524 964 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 265 020 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 898 498 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 150 621 мың теңге;
2) шығындар – 123 947 293 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 204 499 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 204 727 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 228 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 277 059 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 277 059 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 589 748 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 589 748 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2020 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде кент, ауылдық округ және кейбір ауылдар бюджеттеріне жоғары тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемде қарастырылғаны ескерілсін:
Кенжекөл ауылдық округінде және Ленин кентінде оқушыларды тасымалдау үшін автобустар сатып алуға – 29 828 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға – 28 800 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 3 493 мың теңге;

О внесении изменений в решение Павлодарского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 442/61 "О Павлодарском городском бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 27 апреля 2020 года № 462/64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 апреля 2020 года № 6808
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 442/61 "О Павлодарском городском бюджете на 2020 - 2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6684, опубликованное 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 109 839 103 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 72 524 964 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 265 020 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 898 498 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 150 621 тысяч тенге;
2) затраты – 123 947 293 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 204 499 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 204 727 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 228 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 277 059 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 277 059 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 589 748 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 589 748 тысяч тенге.";
2) пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящих бюджетов бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел в следующих объемах:
29 828 тысяч тенге – на приобретение автобусов для подвоза учащихся в Кенжекольском сельском округе и поселке Ленинский;
28 800 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
3 493 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;

мәдениет және мұрағат мекемелерінің басқару және негізгі қызметкерлеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге – 9 088 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Жетекші ауылындағы 6 көшені (жолдарды) орташа жөндеуге – 64 942 мың теңге";
Жұмыспен қамту жол картасы жобасы шеңберінде Ленин кенті көшелерінің жолдарын орташа жөндеуге – 437 717 мың теңге.";
3) көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте Павлодар қалалық бюджеттен кент, ауылдық округ және кейбір ауылдардың бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
Ленин кентінде, Жетекші және Мойылды ауылдарында сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 17 979 мың теңге;
Ленин кентіндегі көше жарығының электр жабдықтарын ағымдағы жөндеуге – 25 000 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінде, Жетекші, Мойылды, Павлодар ауылдарында балалар ойын алаңдарын сатып алуға және орнатуға – 26 500 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінде, Жетекші және Мойылды ауылдарында көше тренажерларын орнатуға – 9 000 мың теңге;
Ленин кентінде, Кенжекөл ауылдық округінде, Жетекші, Мойылды, Павлодар ауылдарында киіз үйлер сатып алуға – 15 000 мың теңге;
Ленин кентінде, Кенжекөл ауылдық округінде, Жетекші, Мойылды, Павлодар ауылдарында жолдарды қысқы ұстауға – 19 000 мың теңге;
Павлодар ауылына кентішілік жолдарды ағымдағы жөндеуге – 20 000 мың теңге;
Павлодар ауылының көшелерін жарықтандыруға – 10 752 мың теңге;
Павлодар ауылында шағын-футбол алаңын орнатуға – 7 500 мың теңге;
Павлодар ауылын көгалдандыруға – 2 625 мың теңге;
Мойылды ауылы әкімінің аппараты үшін жиһаз сатып алуға – 500 мың теңге;
Мойылды ауылы әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз етуге – 1 683 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округіндегі № 20 сәбилер бақшасы ғимаратының жылуын ағымдағы жөндеуге – 6 002 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округіндегі көшелерді жарықтандыруға – 4 804 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінде жер телімдерін ресімдеуге – 1 500 мың теңге;
Жетекші ауылында ауылдық қоқыс тастайтын жерге қоршау жасауға және орнатуға – 7 500 мың теңге;
Ленин кентіндегі Мәдениет үйінің қызметін қамтамасыз етуге – 1 720 мың теңге;
Жетекші ауылының көшелерін жарықтандыруға – 16 074 мың теңге:
Жетекші ауылындағы Абай көшесін орташа жөндеуге – 17 645 мың теңге;
пилоттық режимде әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы аударымдарымен төлеу жүйесін енгізуге байланысты еңбек ақы төлеуге – 59 608 мың теңге;

9 088 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждений;
64 942 тысяч тенге – на средний ремонт 6-ти улиц (дорог) в селе Жетекши в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
437 717 тысяч тенге – на средний ремонт дорог улиц поселка Ленинский в рамках проекта Дорожной карты занятости.";
3) пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел в следующих объемах:
17 979 тысяч тенге – на организацию водоснабжения в поселке Ленинский, в селах Жетекши и Мойылды;
25 000 тысяч тенге – на текущий ремонт электрооборудования уличного освещения в поселке Ленинский;
26 500 тысяч тенге – на приобретение и установку детских игровых площадок в Кенжекольском сельском округе, в селах Жетекши, Мойылды, Павлодарское;
9 000 тысяч тенге – на установку уличных тренажеров в Кенжекольском сельском округе, в селах Жетекши и Мойылды;
15 000 тысяч тенге – на приобретение юрт в поселке Ленинский, в Кенжекольском сельском округе, в селах Жетекши, Мойылды, Павлодарское;
19 000 тысяч тенге – на зимнее содержание дорог в поселке Ленинский, в Кенжекольском сельском округе, в селах Жетекши, Мойылды, Павлодарское;
20 000 тысяч тенге – на текущий ремонт внутрипоселковых дорог селу Павлодарское;
10 752 тысяч тенге – на освещение улиц села Павлодарское;
7 500 тысяч тенге – на устройство мини-футбольного поля в селе Павлодарское;
2 625 тысяч тенге – на озеленение села Павлодарское;
500 тысяч тенге – на приобретение мебели для аппарата акима села Мойылды;
1 683 тысяч тенге – на обеспечение деятельности аппарата акима села Мойылды;
6 002 тысяч тенге – на текущий ремонт отопления здания ясли-сада № 20 в Кенжекольском сельском округе;
4 804 тысяч тенге – на освещение улиц в Кенжекольском сельском округе;
1 500 тысяч тенге – на оформление земельных участков в Кенжекольском сельском округе;
7 500 тысяч тенге – на изготовление и установку ограждения сельской свалки в селе Жетекши;
1 720 тысяч тенге – на обеспечение деятельности дома культуры в поселке Ленинский;
16 074 тысяч тенге – на освещение улиц в селе Жетекши;
17 645 тысяч тенге – на средний ремонт улицы Абая в селе Жетекши;
59 608 тысяч тенге – на оплату труда с отчислениями в связи с внедрением системы оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме;

Мойылды ауылы мен Ленин кентіндегі жем-шөп алқаптарын геоботониялық зерттеуге – 1 725 мың теңге.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Павлодар қаласы жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 374 961 мың теңге сомасында бекітілсін.";
5) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық
мәслихатының сессия төрағасы В. Пряхин
Павлодар қалалық
мәслихатының хатшысы З. Мукашева
Павлодар қалалық
мәслихатының 2020 жылғы 27
сәуірдегі № 462/64 шешіміне
қосымша
Павлодар қалалық
мәслихатының 2019
жылғы 25 желтоқсандағы
№ 442/61 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Павлодар қалалық бюджеті
(өзгерістермен)
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

1 725 тысяч тенге – на геоботонические исследования кормовых угодий в селе Мойылды и поселке Ленинский.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Утвердить на 2020 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 374 961 тысяч тенге.";
5) приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по экономике и бюджету.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года
Председатель сессии
Павлодарского городского маслихата В. Пряхин
Секретарь Павлодарского
городского маслихата З. Мукашева
Приложение
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 27 апреля 2020 года № 462/64
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата от 25
декабря 2019 год № 442/61
Павлодарский городской бюджет на 2020 год
(с изменениями)
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

423834
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
14635
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
124890
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
238060
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
759714
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
74443
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
343534
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
343534
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3568
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3568
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
607831
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
607831
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149429
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2278
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
41004
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
309068
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6612
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
93423
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
6017
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
30474343
1
Тұрғын үй шаруашылығы
20296682
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
346845
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
343845
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25755
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу

423834
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
14635
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
124890
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
238060
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
759714
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
74443
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
343534
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
343534
464
Отдел образования района (города областного значения)
3568
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3568
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
607831
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
607831
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
149429
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2278
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
41004
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
309068
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6612
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
93423
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
6017
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
30474343
1
Жилищное хозяйство
20296682
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
346845
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
343845
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25755
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд