Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін бекіту және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің санын айқындау туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 қазандағы № 466/68 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қарашада № 7010 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2022 жылғы 1 маусымдағы № 170/23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 01.06.2022 № 170/23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібі бекітілсін.
2. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округі ауылдарының тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы тұрғындарының жалпы санынан 1 (бір) % мөлшерінде бекітілсін.
3. Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 11 тамыздағы "Ақсу қаласы Алғабас селолық округі аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің санын және бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасын бекіту туралы" № 248/36 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3996 болып тіркелген, 2014 жылғы 9 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік және жастар саясаты, заңдылық және құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының сессия төрағасы М. Мукашев
Ақсу қалалық мәслихатының хатшысы М. Омаргалиев
Ақсу қалалық мәслихатының

Об утверждении порядка проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества на территории Алгабасского сельского округа города Аксу
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 28 октября 2020 года № 466/68. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 9 ноября 2020 года № 7010. Утратило силу решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 1 июня 2022 года № 170/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу - решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 01.06.2022 № 170/23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106, Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый порядок проведения раздельных сходов местного сообщества на территории Алгабасского сельского округа города Аксу.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел Алгабасского сельского округа города Аксу для участия в сходе местного сообщества в количестве 1 (один) % от общего числа жителей села.
3. Признать утратившим силу решение Аксуского городского маслихата от 11 августа 2014 года № 248/36 "Об утверждении количества представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества и правил проведения раздельных сходов местного сообщества на территории Алгабасского сельского округа города Аксу" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3996, опубликованное 9 сентября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной и молодежной политики, законности и правопорядка городского маслихата.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Аксуского городского маслихата М. Мукашев
Секретарь Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Утвержден
решением Аксуского
городского маслихата

2020 жылғы 28 қазаны
№ 466/68 шешімімен
бекітілген
Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің аумағында
бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу тәртібі
1. Осы Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібі Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабына, сондай ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзірленді және Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің аумағында ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын өткізу тәртібін белгілейді.
2. Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің аумағында ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
3. Бөлек жиынды Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің әкімі шақырады.
Ақсу қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиынының шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауылдар шегінде бөлек жиынды өткізуді Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округі әкімімен ұйымдастырылады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындардың тіркеуі жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Ақсу қалалық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

от 28 октября 2020 года
№ 466/68
Порядок проведения раздельных сходов местного
сообщества на территории Алгабасского
сельского округа города Аксу
1. Настоящий порядок проведения раздельных сходов местного сообщества на территории Алгабасского сельского округа города Аксу разработан в соответствии со статьей 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливает порядок проведения раздельного схода местного сообщества жителей сел на территории Алгабасского сельского округа города Аксу.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее - раздельный сход) на территории Алгабасского сельского округа города Аксу созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
3. Раздельный сход созывается акимом Алгабасского сельского округа города Аксу.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города Аксу на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел организуется акимом Алгабасского сельского округа города Аксу.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей Алгабасского сельского округа города Аксу, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Алгабасского сельского округа города Аксу или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Алгабасского сельского округа города Аксу или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Аксусским городским маслихатом.
Количество представителей жителей села для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.

10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және ол Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округі әкімінің аппаратына беріледі.

10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Алгабасского сельского округа города Аксу.