Пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерге жер салығының базалық мөлшерлемелерін арттыру туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының LХVIII сессиясының 2020 жылғы 9 қазандағы № 489 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2020 жылғы 21 қазанда № 1650 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 30.05.2024 № 119
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 30.05.2024 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 509-бабы 5-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес Алматы қаласында пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерге жер салығының базалық мөлшерлемелері 10 (он) есеге арттырылсын.
2. VІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІІІ сессиясының "Пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық ставкасын және бірыңғай жер салығының мөлшерлемесін жоғарылату туралы" 2017 жылғы 17 ақпандағы № 72 шешімінің (Алматы қаласы Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 наурыздағы № 1350 тіркелген, 2017 жылғы 18 наурыздағы "Алматы ақшамы" № 34 және "Вечерний Алматы" газеттерінде № 33 санымен жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді уәкілетті органда мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының
LXVIII сессиясының төрағасы
С. Козлов
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
К. Казанбаев

О повышении базовой ставки земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения
Решение LXVIII сессии маслихата города Алматы VI созыва от 9 октября 2020 года № 489. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 21 октября 2020 года № 1650. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 30 мая 2024 года № 119
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 30.05.2024 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Повысить базовые ставки земельного налога в 10 (десять) раз на не используемые земли сельскохозяйственного назначения в городе Алматы в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу решение XIII сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 17 февраля 2017 года № 72 "О повышении базовой ставки земельного налога и ставки единого земельного налога на не используемые земли сельскохозяйственного назначения" (зарегистрированное в Департаменте юстиции города Алматы 14 марта 2017 года № 1350, опубликовано 18 марта 2017 года в газетах "Алматы ақшамы" № 34 и "Вечерний Алматы" № 33).
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в уполномоченном органе с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель LXVIII сессии маслихата
города Алматы VI созыва
С. Козлов
секретарь маслихата города Алматы
VI-го созыва
К. Казанбаев