Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды өткізу туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 330-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 қазанда № 4745 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы заңының 8-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормасы, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету, сондай-ақ пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары айқындалсын.
2. Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 10-VІ "Исатай ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу орындарын белгілеу және тәртібін қосымша реттеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3474 болып тіркелген, 2016 жылғы 21 cәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Исатай аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне (М. Насихановқа) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Рахметов
Мәслихат хатшысы Н. Муханбеталиев
Исатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйегі № 330-VI шешіміне қосымша
Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормаларын, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету, сондай-ақ пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары
1. Исатай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету және олардың шекті толу нормалары:
р/с
Арнайы орындар
Арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз ету
Шекті толу нормасы
1
Егемен Қазақстан көшесіндегі "Бәйтерек" алаңы

О проведении мирных собраний в Исатайском районе
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 30 сентября 2020 года № 330-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 октября 2020 года № 4745
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Исатайском районе, порядок использования специализированных мест, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу решения районного маслихата от 1 апреля 2016 года № 10-VI "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Исатайском районе" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3474, опубликованное 21 апреля 2016 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на государственное учреждение "Аппарат маслихата Исатайского района" (М. Насиханов).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Рахметов
Секретарь маслихата Н. Муханбеталиев
Приложение к решению Исатайского районного маслихата от 30 сентября 2020 года № 330-VI
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Исатайском районе, порядок использования специализированных мест, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования
1. Специализированные места, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в Исатайском районе:
п/п
Специализированные места
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест
Норма предельной заполняемости
1
Площадь "Байтерек" по улице Егемен Казахстан

1) жасанды жарықтандыру;
2) электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
3) 30 тұрақ орындары (1 кіру, 1 шығу);
200 адамнан астам емес
2
Жазғы стадионнан Егемен Қазақстан көшесі бойымен "Бәйтерек" алаңына дейін
1) жасанды жарықтандыру;
2) электр энергиясын қосуға арналған нүкте;
3) 40 тұрақ орындары (1 кіру, 1 шығу);
200 адамнан астам емес
2. Исатай ауданы әкімдігінің өкілі хабарламаны (пикеттеу, жиналыс және митинг нысанында бейбіт жиналыстар өткізу үшін) немесе өтінішті (демонстрация және шеру нысанында бейбіт жиналыстар өткізу үшін) оң қараған кезде бейбіт жиналысты ұйымдастырушымен бірлесіп, іс-шараны өткізу тәртібін келісу үшін бір күн ішінде арнайы өткізу орнына келесідей сұрақтармен барады:
1) бейбіт жиналыстарды өткізу орнының материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етілуімен танысу;
2) шеру және демонстрация маршрутымен танысу үшін.
3. Бейбіт жиналыс өткізілетін күні ұйымдастырушылар және оның қатысушылары Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының (бұдан әрі - Заң) 5 және 6-баптарының талаптарын сақтауы қажет.
4. Заңның 9-бабының 5-тармағында көзделген объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 150 метр арақашықтық шекарамен айқындалсын.

1) искусственное освещение;
2) точка для подключения электроэнергии;
3) 30 парковочных мест (1 заезд, 1 выезд).
не более 200 человек
2
От летнего стадиона по направлению улиц Егемен Казахстан до площади "Байтерек"
1) искусственное освещение;
2) точка для подключения электроэнергии;
3) 40 парковочных мест (1 заезд, 1 выезд).
не более 200 человек
2. Представитель акимата Исатайского района при положительном рассмотрении уведомления (для проведения мирных собраний в форме пикетирования, собрания, митинга) или заявления (для проведения мирных собраний в форме шествий и демонстраций) совместно с организатором мирного собрания выезжает на специализированное место проведения за один день для согласования порядка проведения мероприятия по вопросам:
1) ознакомления с материально-техническим и организационным обеспечением места проведения мирных собраний;
2) для ознакомления с маршрутом шествия и демонстрации.
3. В день проведения мирного собрания организаторам и его участникам необходимо соблюдать требования статей 5 и 6 Закона Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" от 25 мая 2020 года (далее - Закон).
4. Определить границами расстояние не менее 150 метров от прилегающих территорий объектов, предусмотренных пунктом 5 статьи 9 Закона.