Жетісай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 маусымдағы № 33-177-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 18 тамызда № 5755 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8 бабының 2 тармағына сәйкес, Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын болып Жетісай қаласындағы Орталық "Жеңіс" алаңы айқындалсын:
2. Жетісай ауданында демонстрациялар мен шерулер өткізу үшін жүру маршруты ретінде Жетісай қаласының С.Қожанов көшесі мен М.Әуезов көшесінің қиылысынан Амангелді көшесі мен С.Қожанов көшесінің қиылысына дейінгі аралық айқындалсын.
3. Жетісай ауданында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
4. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
5. Жетісай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 7 ақпандағы № 27-150-VI "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 10 ақпандағы № 5415 тіркелген, 2020 жылғы 17 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
6. "Жетісай аудандық маслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Жетісай аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы: М. Амирбекова
Аудандық маслихаттың хатшысы: А. Утанов
Жетісай аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
23 маусымдағы

О порядке организации и проведения мирных собраний в Жетысайском районе
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 23 июня 2020 года № 33-177-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 18 августа 2020 года № 5755
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Специализированным местом для организации и проведения мирных собраний в Жетысайском районе определить центральную площадь "Жеңіс" в городе Жетысай.
2. Определить маршрут следования для проведения демонстраций и шествий в Жетысайском районе: расстояние от пересечения улиц С.Кожанова и М.Ауезова до пересечения улиц Амангелды и С.Кожанова в городе Жетысай.
3. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жетысайском районе, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
5. Признать утратившим силу решение Жетысайского районного маслихата от 7 февраля 2020 года № 27-150-VI "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2020 года № 5415, опубликовано 17 февраля 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
6. Государственному учреждению "Аппарат Жетысайского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Жетысайского районного маслихата после его официального опубликования.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессий районного маслихата: М. Амирбекова
Секретарь районного маслихата: А. Утанов
Приложение 1 к решению
Жетысайского районного

№ 33-177-VI шешіміне
1 қосымша
Бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын – Жетісай аудандық мәслихаты бейбіт жиналыстарды өткізу үшін айқындаған жалпыға ортақ пайдаланылатын орын.
Бейбіт жиналыстар өткізу үшін арнайы орынның материалдық-техникалық қамтамасыз етуі
п/п
Арнайы орын атауы
Материалдық-техникалық қамтамасыз етуі
Шекті толу нормалары
1.1.
Орталық "Жеңіс" алаңы
көше жарығы;
электр энергиясын қосу нүктесі;
бейнебақылау және бейнежазба камералары;
автотұрақ орны (1 кіру, 1 шығу).
150 адам
Жергілікті атқарушы органның өкілі хабарлама/өтініш бойынша оң шешім қабылданған кезде, бейбіт жиналыстың ұйымдастырушысымен бір күн бұрын іс-шараны өткізу тәртібін келесі сұрақтар бойынша келісу үшін арнайы орынға барады:
бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушылардың айырым белгісі;
периметрі және өткізу орнының материалдық-техникалық сипаттамасымен танысу мен анықтау үшін;
Заңда көзделген жағдайларда бейбіт жиналыстар өткізу кезінде дыбыс деңгейі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетін дыбыс күшейткіш техникалық құралдарды, плакаттарды, транспаранттарды және өзге де көрнекі үгіттеу құралдарын, сондай-ақ көлік құралдарын пайдалануға;
БАҚ үшін арнайы белгіленген орын (лента немесе қоршаумен шектеу, фото-видео түсірілім және сұхбаттасу үшін жеткілікті көрінуді қамтамасыз ету);
бейбіт жиналыстар өткізу кезінде аудиовизуалды техника құралдарын пайдалануға, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауды;
Жетісай қаласының С.Қожанов көшесі мен М.Әуезов көшесінің қиылысынан Амангелді көшесі мен С.Қожанов көшесінің қиылысына дейінгі демонстрациялар мен шерулер бағытымен танысу.
Бейбіт жиналыс өткізу күні ұйымдастырушы және оған қатысушылар:
өтініште көрсетілген мерзім аралығында арнайы орынның аумағында орналасады;
ғимараттардың, құрылысжайлардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
санитарлық нормалар мен қауіпсіздік ережелерін сақтап, Қазақстан Республикасының қоғамдық тәртіпті сақтау туралы заңнамасын сақтайды;
бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісін тағып жүреді.
Жетісай аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
23 маусымдағы
№ 33-177-VI шешіміне
2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынады:
жаппай жерлеу орындарында;
теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының резиденцияларына іргелес жатқан аумақтарда;
қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

маслихата № 33-177-VI
от 23 июня 2020 года
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний
Специализированное место для организации и проведения мирных собраний – место общего пользования, определенный маслихатом Жетысайского района для проведения мирных собраний.
Материально-техническое оснащение специализированных мест для проведения мирных собраний
п/п
Наименование специализированного места
Материально-техническое оснащение
Нормы предельной заполняемости
1.1.
Центральная площадь "Жеңіс"
уличное освещение;
точка для подключения электроэнергии;
камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
парковочные места (1 заезд, 1 выезд).
150 человек
Представитель местного исполнительного органа при положительном рассмотрении уведомления/заявления совместно с организатором мирного собрания выезжает на специализированное место проведения за один день для согласования порядка ведения мероприятия по вопросам:
отличительный знак организаторов мирных собраний;
для определения периметра и ознакомления с материально-техническими характеристиками места проведения;
использования при проведении мирных собраний звукоусиливающих технических средств с уровнем звука, соответствующим законодательству Республики Казахстан, плакаты, транспаранты и иные средства наглядной агитации, а также транспортные средства в случаях, предусмотренных Законом;
специально отведенного места для СМИ (ограничение лентой, либо ограждением, обеспечение достаточной видимости для произведения фото-видеосъемки и получения интервью);
использования средств аудиовизуальной техники, а также техники для произведения фото-видеосъемки и при проведении мирных собраний;
для ознакомления с маршрутом демонстраций и шествий от пересечения улиц С.Кожанова и М.Ауезова до пересечения улиц Амангелды и С.Кожанова в городе Жетысай.
В день проведения мирного собрания организатор и его участники:
находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в заявлении;
обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка;
носят отличительный знак организатора мирных собраний.
Приложение 2 к решению
Жетысайского районного
маслихата № 33-177-VI
от 23 июня 2020 года
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Проведение пикетирования запрещается:
в местах массовых захоронений;
на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
на территориях, прилегающих к резиденциям Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы;
на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.