Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" № 12-87-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 ақпандағы № 23-169-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 сәуірде № 5549 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 34-260-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 23.12.2020 № 34-260-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2-3 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 29 наурыздағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" № 12-87-VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 4955 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) шешімнің орыс тіліндегі мәтінінің 2 тармағында "законадательством" деген сөз "законодательством" деген сөзбен;
2) шешімнің орыс тіліндегі қосымшасында:
7 тармағының 1) тармақшасының екінші абзацында "несовершоннолетним" деген сөз "несовершеннолетним", үшінші абзацында "войнскую" деген сөз "воинскую", бесінші абзацында "подпольчиков" деген сөз "подпольщиков", "За оборону Ленингада" деген сөз "За оборону Ленинграда", "Житель блокадного Ленингада" деген сөз "Житель блокадного Ленинграда", 5) тармақшасының екінші абзацында "направлявщимся" деген сөз "направлявшимся" деген сөздермен;
7 тармағының 1) тармақшасының үшінші және төртінші абзацында 1941 жылғы 22 маусымы мен 1945 жылғы 9 мамыры аралығында кемiнде 6 ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдарға, біржолғы 12 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
қайталап некеге отырмаған зайыбына (жұбайына) біржолғы 12 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

О внесении изменений в решение Келесского районного маслихата от 29 марта 2019 года № 12-87-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28 февраля 2020 года № 23-169-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 7 апреля 2020 года № 5549. Утратило силу решением Келесского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2020 года № 34-260-VI
Сноска. Утратило силу решением Келесского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2020 № 34-260-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии c подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пункта 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 29 марта 2019 года № 12-87-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрированы в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4955) следующие изменения:
1) в 2 пункте указанного решения на русском языке слово "законадательством" заменить словом "законодательством";
2) в приложении к решению на русском языке:
Во втором абзаце подпункта 1) пункта 7 слово "несовершоннолетними" заменить словом "несовершеннолетними", в третьем абзаце слово "войнскую" заменить словом "воинскую", в пятом абзаце слово "подпольчиков" заменить словом "подпольщиков", "За оборону Ленингада" заменить словом "За оборону Ленинграда", "Житель блокадного Ленингада" заменить словом "Житель блокадного Ленинграда", в втором абзаце 5) подпункта слово "направлявщимся" заменить словом "направлявшимся";
в третьем и четвертом абзацах подпункта 1) пункта 7 лицам, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, единовременно в размере 12 кратного месячного расчетного показателя;
супруге (супругу) не вступившей (вступившему) в повторный брак, единовременно в размере 12 кратного месячного расчетного показателя;

7 тармағының 5) тармақшасының екінші абзацында жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге, бір жолғы 12 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
9 тармағының 8) тармақшасында "принимавщие" деген сөз "принимавшие", "территории" деген сөз "территории", "войнский" деген сөз "воинский" деген сөздермен;
9 тармағының 4) тармақшасында адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтыру немесе жұқтырылған иммун тапшылығының синдром ауруы медицина қызметкерлерінің және тұрмыстық қызмет көрсету саласы қызметкерлерінің кінәсінен болған, олардың өміріне немесе денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге өтемақы, сонымен қатар адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларына, ай сайын 2 есе ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде;
"11. Жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күн көріс деңгейінен төмен аз қамтамасыз етілген отбасыларға көрсетілетін әлеуметтік көмектің мөлшері отбасының әрбір мүшесіне ай сайын ең төменгі күн көріс деңгейінің шамасын құрайды.
Әлеуметтік көмек ай сайын немесе 3 айға бір реттік болып төленеді. Әлеуметтік көмектің бір реттік төлемі комиссия мен келісім бойынша жүргізіледі және тек қана әлеуметтік келісім-шарт бойынша міндеттемелерді орындауға байланысты іс-шараларға, жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға (үймалын, құсын сатып алуға және т.б.), жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыруға (алдыңғы қарыздарды өтеуге арналған шығындардан басқа) пайдаланылады.".
12 тармағында "кантракта" деген сөз "контракта", деген сөзбен ауыстырылсын.
2. "Келес аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жариланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін;
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Н. Мережепов
Аудандық мәслихат хатшысы А. Тотиков

во втором абзаце подпункта 5) пункта 7 военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий, единовременно в размере 12 кратного месячного расчетного показателя;
в 8) подпункте 9 пункта слово "принимавщие" заменить словом "принимавшие", слово "территори" заменить словом "территории" слово "войнский" заменить словом "воинский";
в 4) подпункте 9 пункта лицам, заразившимся Синдромом приобретенного иммунодефицита или Вирусом иммунодефицита человека по вине медицинских работников и работников в сфере социально бытовых услуг что повлекло вред их здоровью, а также семьям имеющим детей, заразившихся Вирусом иммунодефицита человека, ежемесячно в 2 кратном размере прожиточного минимума;
пункт 11 изложить в следующей редакций:
"11. Размер оказываемой социальной помощи малообеспеченным семьям со среднедушевым доходом ниже величины прожиточного минимума составляет величину прожиточного минимума на каждого члена семьи в месяц.
Социальная помощь выплачивается ежемесячно или единовременно за 3 месяца. Единовременная выплата социальной помощи производится по согласованию с Комиссией и используется исключительно на мероприятия, связанные с выполнением обязательств по социальному контракту, развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности (кроме затрат на погашение предыдущих займов).";
в 12 пункте слово "кантракте" заменить словом "контракте".
2. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) Размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования;
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата Н. Мережепов
Секретарь районного маслихата А. Тотиков