Орманда өрт қауіптілігі жоғары кезеңде жеке тұлғалардың Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттiк орман қоры аумағында болуына тыйым салу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 282 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 18 тамызда № 7451 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 15-бабының 11) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Орманда өрт қауіптілігі жоғары кезеңде жеке тұлғалардың Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры аумағында болуына тыйым салынсын.
Ормандарда ауа райы жағдайлары бойынша жоғары өрт қауіптілігі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қазандағы № 18-02/942 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірі 12351 болып тіркелген) бекітілген Ормандардағы өрт қауіпсіздігі қағидаларының 2-қосымшасына сәйкес анықталады.
2. Шығыс Қазақстан облысы табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) өз құзыреті шегінде:
1) өрт қауіптілігі сыныбын анықтауды;
2) жоғары өрт қауіптілігі басталғаны туралы тұрғындарды хабардар етуді;
3) тұрғындар арасында, оның ішінде бұқаралық ақпарат құралдары арқылы түсіндіру жұмыстарын жүргізуді;
4) мемлекеттік орман қоры аумағына кіретін жолдарды шлагбаумдармен жабдықтау, аумақтың периметрі бойынша тәулік бойы патрульдеуді ұйымдастыруды;
5) өртке қарсы іс-шаралар және орман пайдаланушылардың қызметін бақылау, өрт қауіпсіздігі ережелерін сақтау жөнінде қосымша нұсқамалар беру жұмыстарын күшейтуді;
6) өрт-бақылау мұнараларында тәулік бойы кезекшілік орнатуды қамтамасыз етсін.
3. Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің облыс аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

О запрещении пребывания физических лиц на территории государственного лесного фонда Восточно – Казахстанской области в период высокой пожарной опасности в лесу
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2020 года № 282. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 18 августа 2020 года № 7451
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 11) статьи 15 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Запретить пребывание физических лиц на территории государственного лесного фонда Восточно-Казахстанской области в период высокой пожарной опасности в лесу.
Высокая пожарная опасность в лесах по условиям погоды определяется в соответствии с приложением 2 к Правилам пожарной безопасности в лесах, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2015 года № 18-02/942 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 12351).
2. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования Восточно-Казахстанской области (далее - Управление) в пределах своей компетенции обеспечить:
1) определение класса пожарной опасности;
2) оповещение населения о наступлении высокой пожарной опасности;
3) проведение разъяснительной работы среди населения, в том числе и посредством средств массовой информации;
4) оборудование шлагбаумами въездов на территории государственного лесного фонда, организацию круглосуточного патрулирования по периметру территории;
5) усиление работы по противопожарным мероприятиям и контролю за деятельностью лесопользователей, выдачей дополнительных предписаний по соблюдению правил пожарной безопасности;
6) установление круглосуточного дежурства на пожарно-наблюдательных вышках.
3. Управлению природных ресурсов и регулирования природопользования области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории области;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акима Восточно-Казахстанской области после его официального опубликования.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің агроөнеркәсіптік кешен мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімі Д. Ахметов
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасы
Экология, геология
және табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитетінің Шығыс Қазақстан
облыстық орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы
басшысының міндетін атқарушы
_________________ С. Кітапбаев
2020 жылғы "____" ___________

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам агропромышленного комплекса.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
"СОГЛАСОВАНО":
Исполняющий обязанности
руководителя Восточно-Казахстанской
областной территориальной инспекции
лесного хозяйства и животного мира
Комитета лесного хозяйства и
животного мира
Министерства экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
____________________ С. Китапбаев
"___"_____________2020 года