Пробация қызметінің есебінде тұрған, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданының әкімдігінің 2020 жылғы 11 ақпандағы № 37 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 ақпанда № 6732 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданының әкімдігінің 2021 жылғы 7 сәуірдегі № 141 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай ауданының әкімдігінің 07.04.2021 № 141 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық-атқару кодексінің 18-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 14-1), 14-3) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 9-бабының 7), 8), 9) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып, табылатын жастар қатарындағы азаматтарды бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 13898 тіркелген) ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмыспен қамтамасыз ету мақсатында, Бесқарағай аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1 қосымша бойынша ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған, немесе ата – анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, аудандағы мекемелер мен кәсіпорындар жұмыскерлерінің тізімдік санының бір пайыз мөлшерінде жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, освобожденных из мест лишения свободы, граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования
Постановление Бескарагайского районного акимата Восточно-Казахстанской области от 11 февраля 2020 года № 37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 17 февраля 2020 года № 6732. Утратило силу - Постановлением Бескарагайского районного акимата Восточно-Казахстанской области от 7 апреля 2021 года № 141.
Сноска. Утратило силу - Постановлением Бескарагайского районного акимата Восточно-Казахстанской области от 07.04.2021 № 141(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года, подпунктами 14-1), 14-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 7), 8), 9) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 13898), в целях трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации, акимат Бескарагайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, в размере одного процента от списочной численности работников учреждений и предприятий района, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.

2. Осы қаулыға 2 қосымша бойынша бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, аудандағы мекемелер мен кәсіпорындар жұмыскерлерінің тізімдік санының бір пайыз мөлшерінде жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
3. Осы қаулыға 3 қосымша бойынша пробация қызметінің есебінде тұрған адамадарды, аудандағы мекемелер мен кәсіпорындар жұмыскерлерінің тізімдік санының бір пайыз мөлшерінде жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.

2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, в размере одного процента от списочной численности работников учреждений и предприятий района, согласно приложение 2 к настоящему постановлению.
3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, в размере одного процента от списочной численности работников учреждений и предприятий района, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

4. "Бесқарағай аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақсан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде Бесқарағай ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялануы үшін олардың көшірмелерінің жіберілуін;

4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Бескарагайского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Бескарагайского района;

3) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Бесқарағай ауданы әкімінің интернет – ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
5. "Пробация қызметінің есебінде тұрған, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" Бесқарағай ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 16 мамырдағы № 144 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5955 нөмірімен тіркелген, 2019 жылғы 25 маусымда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акима Бескарагайского района после его официального опубликования.
5. Признать утратившим силу постановление акимата Бескарагайского района от 16 мая 2019 года № 144 "Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, освобожденных из мест лишения свободы, граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5955, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 25 июня 2019 года).

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Бесқарағай ауданы әкімінің орынбасары Б.Ж. Баталовқа жүктелсін.
7. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бесқарағай ауданының әкімі Ш. Байбеков
2020 жылғы 11 ақпаны № 37
Бесқарағай аудандық әкімдігінің
қаулысына 1 қосымша
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа тоғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыруға жұмыс орындары квотасының мөлшері
р/н
Ұйымдардың атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Жұмыскерлердің тізімдік санынан квота мөлшері
Жұмыс орындарының саны
1
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Бөкебай филиалы
181
1 %
2
2
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Мороз филиалы
84
1%
1
3
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекетік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Канонерка филиалы
155
1%
2
4
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты республикалық мемлекеттік мекемесінің Жаңасемей филиалы
163
1%
2
5
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Долон филиалы
137
1%
1
6
Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бесқарағай аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
258
1%
3
7
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Беген филиалы
54
1%
1
2020 жылғы 11 ақпаны № 37
Бесқарағай аудандық әкімдігінің
қаулысына 2 қосымша
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыруға жұмыс орындары квотасының мөлшері
р/н
Ұйымдардың атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Жұмыскерлердің тізімдік санынан квота мөлшері
Жұмыс орындарының саны
1
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Бөкебай филиалы
181
1 %
2
2
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Мороз филиалы
84
1%
1
3
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекетік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Канонерка филиалы
155
1%
2
4
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты республикалық мемлекеттік мекемесінің Жаңасемей филиалы
163
1%
2
5
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Долон филиалы
137
1%
1
6
Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бесқарағай аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
258
1%
3
7
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Беген филиалы
54
1%
1
2020 жылғы 11 ақпаны № 37
Бесқарағай аудандық әкімдігінің
қаулысына 3 қосымша
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыруға жұмыс орындары квотасының мөлшері
р/н
Ұйымдардың атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Жұмыскерлердің тізімдік санынан квота мөлшері
Жұмыс орындарының саны
1
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Бөкебай филиалы
181
1 %
2
2
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Мороз филиалы
84
1%
1
3
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекетік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Канонерка филиалы
155
1%
2
4
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты республикалық мемлекеттік мекемесінің Жаңасемей филиалы
163
1%
2
5
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Долон филиалы
137
1%
1
6
Шығыс Қазақстан облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бесқарағай аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
258
1%
3
7
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Семей Орманы" Мемлекеттік Орман табиғи резерваты" республикалық мемлекеттік мекемесінің Беген филиалы
54
1%
1

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Бескарагайского района Баталова Б.Ж.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Бескарагайского района Ш. Байбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
Бескарагайского района
от 11 февраля 2020 года № 37
Размер квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования
п/п
Наименование организации
Списочная численность работников (чел)
Размер квоты (%) от списочной численности работников
Количество мест (единиц)
1
Букебаевский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
181
1 %
2
2
Морозовский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
84
1%
1
3
Канонерский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
155
1%
2
4
Жанасемейский филиал Республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
163
1%
2
5
Долонский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
137
1%
1
6
Коммунальное государственное казенное предприятие "Бескарагайская центральная районная больница" Управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
258
1%
3
7
Бегеневский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
54
1%
1
Приложение 2
к постановлению акимата
Бескарагайского района
от 11 февраля 2020 года № 37
Размер квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы
п/п
Наименование организации
Списочная численность работников (чел)
Размер квоты (%) от списочной численности работников
Количество мест (единиц)
1
Букебаевский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
181
1 %
2
2
Морозовский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
84
1%
1
3
Канонерский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
155
1%
2
4
Жанасемейский филиал Республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
163
1%
2
5
Долонский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
137
1%
1
6
Коммунальное государственное казенное предприятие "Бескарагайская центральная районная больница" Управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
258
1%
3
7
Бегеневский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
54
1%
1
Приложение 3
к постановлению акимата
Бескарагайского района
от 11 февраля 2020 года № 37
Размер квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации
п/п
Наименование организации
Списочная численность работников (чел)
Размер квоты (%) от списочной численности работников
Количество мест (единиц)
1
Букебаевский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
181
1 %
2
2
Морозовский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
84
1%
1
3
Канонерский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
155
1%
2
4
Жанасемейский филиал Республиканское государственное учреждение "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
163
1%
2
5
Долонский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
137
1%
1
6
Коммунальное государственное казенное предприятие "Бескарагайская центральная районная больница" Управления здравоохранения Восточно-Казахстанской области
258
1%
3
7
Бегеневский филиал Республиканского государственного учреждения "Государственный лесной природный резерват "Семей орманы" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
54
1%
1