Жарма ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды белгілеу, олардың пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 қарашадағы № 52/499-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 26 қарашада № 7868 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 наурыздағы № 11/210-VIII шешімі.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 04.03.2024 № 11/210-VIII шешімімен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8 бабының 2 тармағына сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жарма ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды белгілеу, олардың пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің Жарма ауданы аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарына жариялауға жолдансын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Узбеханов
Жарма аудандық мәслихатының хатшысы А. Сахметжанова
Жарма аудандық мәслихатының
2020 жылғы 23 қарашасы
№ 52/499-VI шешіміне қосымша
Жарма ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды белгілеу, олардың пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы
1. Жарма ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына (бұдан ары – Заң) сәйкес әзірленген және бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, арнайы орынды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын белгілейді.

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Жарминском районе
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 ноября 2020 года № 52/499-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 ноября 2020 года № 7868. Утратило силу решением Жарминского районного маслихата области Абай от 4 марта 2024 года № 11/210-VIII.
Сноска. Утратило силу решением Жарминского районного маслихата области Абай от 04.03.2024 № 11/210-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению, границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Жарминском районе согласно приложению к настоящему решению.
2. В течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего решения направить его копии на опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Жарминского района.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессиии
Секретарь Жарминского районного маслихата
А. УзбехановА. Сахметжанова
Приложение
к решению Жарминского
районного маслихата
от 23 ноября 2020 года
№ 52/499-VI
Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Жарминском районе
1. Настоящий порядок организации и проведения мирных собраний в Жарминском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяет специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования.

2. Жарма ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін келесі арнайы орындар белгіленсін:
жиналыс және митинг нысанында – Қалбатау ауылы, Достық көшесінде орналасқан орталық алаң, шекті толу нормасы – 100 адам;
демонстрация және шеру нысанында – Қалбатау ауылы, Қабанбай-Тәңірбергенов көшелерінің қиылыстарынан Қабанбай көшесімен Қабанбай-Мұсылманқұлов көшелерінің қиылыстарына дейін жоғары қозғалу маршруты.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыт бойынша сағат 9:00-ден ерте бастауға және сағат 20:00-ден кеш аяқтауға болмайды.
4. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
Заңының 9 бабы 5 тармағында көрсетілген орындарда пикеттеуді өткізуге тыйым салынады.
5. Заңның 16 бабына сәйкес, бейбіт жиналыстардың мақсатына қол жеткізу мүмкіндігіне, ұйымдастыру ыңғайлылығына, бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушылар мен оларға қатысушылардың инфрақұрылым объектілерін пайдалану мүмкіндігіне, арнайы орындар жасанды жарықтандырумен, электр энергиясын қосуға арналған нүктемен, бейнебақылау және бейнетіркеу камераларымен жабдықталуы тиіс.
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушылар мен оларға қатысушылардың, басқа да адамдардың қауіпсіздігі қамтамасыз ету үшін, бейбіт жиналыстарды ұйымдастырғанда және өткізген кезде, санитариялық нормалар мен қағидаларды сақтауға тиіс.
6. Пикеттеуді өткізуге тиым салынған шекаралары іргелес аумақтары белгіленсін:
1) жаппай жерлеу орындарында – 400 метр;
2) автомобиль көлігі объектілерінде – 100 метр;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарда – 400 метр;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерде – 400 метр;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде – 100 метр.
7. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
8. Жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша Заңның 17 және 18 баптарында көзделген жағдайларда бейбіт жиналыстарға қатысушыларды осындай талапты орындау қажеттігі туралы хабардар ете отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұрады немесе тоқтатады.

2. Определить следующие специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Жарминском районе:
в форме собрания и митинга – село Калбатау, центральная площадь расположенная на улице Достык, норма предельной заполняемости – 100 человек;
в форме демонстрации и шествия – село Калбатау, по маршруту от пересечения улиц Кабанбая-Танирбергенова, движение вверх по улице Кабанбая до пересечения улиц Кабанбая-Мусулманкулова.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9:00 часов и заканчиваться позднее 20:00 часов по местному времени в день проведения мирных собраний.
4. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
Проведение пикетирования запрещается в местах, указанных в пункте 5 статьи 9 Закона.
5. Для обеспечения возможности достижения цели мирных собраний, удобство организации, возможность использования организаторами и участниками мирных собраний объектов инфраструктуры, специализированное место должно быть оборудовано искусственным освещением, точкой для подключения электроэнергии, камерами видеонаблюдения и видеофиксации в соответствии со статьей 16 Закона.
При организации и проведении мирных собраний должны соблюдаться санитарные нормы и правила, безопасность организаторов, участников мирных собраний и других лиц.
6. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования:
1) мест массовых захоронений – 400 метров;
2) объектов автомобильного транспорта – 100 метров;
3) организаций, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения – 400 метров;
4) опасные производственные объекты и иные объекты, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности – 400 метров;
5) магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи – 100 метров.
7. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
8. По требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов приостанавливают или прекращают мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона, с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.

9. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар:
1) бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер осы Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады;
2) жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді;
3) қоғамдық қауіпсіздікті, медициналық, өрт сөндіру және өзге де қауіпсіздік қызметтерін қамтамасыз ету шаралары мемлекеттік органдармен жүзеге асырылады.

9. Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если настоящим Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное;
2) не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа;
3) меры по обеспечению общественной безопасности, а также медицинских, пожарных и иных служб безопасности осуществляется государственными органами.