Батыс Қазақстан облысының кейбір елді мекендерін қайта атау туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 47 және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 18 наурыздағы № 33-10 бірлескен қаулысы мен шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 27 наурызда № 6098 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңына сәйкес, Батыс Қазақстан облыстық ономастика комиссиясының қорытындылары негізінде, тиісті аумақтар тұрғындарының пікірін ескере отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысының кейбір елді мекендері:
Бәйтерек ауданы бойынша:
Макаров ауылдық округінің Факел ауылы – Жалын ауылы;
Переметный ауылдық округінің Озерный ауылы – Болашақ ауылы;
Егіндібұлақ ауылдық округінің Чесноков ауылы – Алмалы ауылы;
Көшім ауылдық округінің Владимировка ауылы – Ақсу ауылы;
Раздольный ауылдық округінің Красный Свет ауылы – Ақбидай ауылы;
Бөрлі ауданы бойынша:
Александров ауылдық округі – Достық ауылдық округі;
Александров ауылдық округінің Александров ауылы – Достық ауылы;
Қарақұдық ауылдық округінің Тихонов ауылы – Қарақұдық ауылы;
Қарағанды ауылдық округінің Киров ауылы – Қарағанды ауылы;
Теректі ауданы бойынша:
Ақжайық ауылдық округінің Подхоз ауылы – Ыждағат ауылы;
Федоровка ауылдық округінің Донецк ауылы – Тақсай ауылы;
Шаған ауылдық округінің Социализм ауылы – Кемер ауылы;
Шаған ауылдық округінің Жаңа Өмір ауылының орыс тіліндегі "Новая Жизнь" атауы – "Жана Омир" ауылы деп қайта аталсын.
2. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (Е.Қалиев) осы бірлескен қаулы және шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан облысының әкімі Г. Искалиев
Сессия төрағасы С. Потиченко
Мәслихат хатшысы М. Құлшар

О переименовании некоторых населенных пунктов Западно-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Западно-Казахстанской области от 18 марта 2020 года № 47 и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 18 марта 2020 года № 33-10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 марта 2020 года № 6098
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключений Западно-Казахстанской областной ономастической комиссии, учитывая мнение населения соответствующих территорий, акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать некоторые населенные пункты Западно-Казахстанской области:
по району Бәйтерек:
село Факел Макаровского сельского округа – на село Жалын;
село Озерный Переметнинского сельского округа – на село Болашақ;
село Чесноков Егиндибулакского сельского округа – на село Алмалы;
село Владимировка Кушумского сельского округа – на село Ақсу;
село Красный Свет Раздольненского сельского округа – на село Ақбидай;
по Бурлинскому району:
Александровский сельский округ – на сельский округ Достық;
село Александров Александровского сельского округа – на село Достық;
село Тихонов Каракудукского сельского округа – на село Қарақұдық;
село Киров Карагандинского сельского округа – на село Қарағанды;
по Теректинскому району:
село Подхоз Акжаикского сельского округа – на село Ыждағат;
село Донецк Федоровского сельского округа – на село Тақсай;
село Социализм Чаганского сельского округа – на село Кемер;
наименования на русском языке "Новая Жизнь" села Жаңа Өмір Чаганского сельского округа - на село "Жана Омир".
2. Руководителю аппарата областного маслихата (Е.Калиев) обеспечить государственную регистрацию данного совместного постановления и решения в органах юстиции.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахстанской области Г. Искалиев
Председатель сессии С. Потиченко
Секретарь маслихата М. Құлшар