Ауылдық елді мекенде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау қағидасын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 40-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 желтоқсанда № 6531 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы "Педагог мәртебесі туралы" Заңына сәйкес, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес ауылдық елді мекенде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау қағидасы бекітілсін.
2. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы М. Құлшар
Мәслихат хатшысы М. Құлшар
Батыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2020 жылғы 9 желтоқсан
№ 40-4 шешіміне қосымша
Ауылдық елді мекенде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелері
1. Осы ауылдық елді мекенде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы 2019 жылғы 27 желтоқсандағы "Педагог мәртебесі туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес әзірленді және ауылдық елді мекенде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету тәртібі мен мөлшерін айқындайды.
2. Бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау (бұдан әрі – әлеуметтік қолдау) Батыс Қазақстан облысының ауылдық елді мекендерінде кәсіптік қызметін жүзеге асыратын педагогтерге (бұдан әрі - Педагог) көрсетіледі.

Об утверждении Правил определения порядка и размера оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств педагогам, осуществляющие профессиональную деятельность в сельском населенном пункте
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2020 года № 40-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 декабря 2020 года № 6531
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога" Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила определения порядка и размера оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств педагогам, осуществляющие профессиональную деятельность в сельском населенном пункте согласно приложению к данному решению.
2. Руководителю аппарата областного маслихата (Е.Калиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Секретарь маслихата М. Құлшар
Секретарь маслихата М. Құлшар
Приложение
к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2020 года № 40-4
Правила определения порядка и размера оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств педагогам, осуществляющие профессиональную деятельность в сельском населенном пункте
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения порядка и размера оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств педагогам, осуществляющие профессиональную деятельность в сельском населенном пункте (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяют порядок и размер оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств педагогам, осуществляющие профессиональную деятельность в сельском населенном пункте.
2. Социальная поддержка по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств (далее – социальная поддержка) оказывается педагогам, осуществляющие профессиональную деятельность в сельских населенных пунктах Западно-Казахстанской области (далее - Педагог).

3. Әлеуметтік қолдау жылына бір рет, оқу жылының басында (қыркүйек-қазан) Педагогтың өтінішінің негізінде екінші деңгейлі банкте ашылған есептік шотына аудару арқылы төленеді.
4. Әлеуметтік қолдауды тағайындауды Педагогтың өтініші бойынша білім беру ұйымының басшысының актісімен білім беру ұйымы жүзеге асырады.
2-тарау. Әлеуметтік қолдау көрсету тәртібі
5. Әлеуметтік қолдау алу үшін Педагог (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басты куәландыратын құжат (жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
2) еркін нысандағы өтініш.
3-тарау. Әлеуметтік қолдау көрсетудің мөлшері
6. Педагогке әлеуметтік қолдау бюджет қаражаты есебінен жылына бір рет 3 (үш) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.

3. Социальная поддержка выплачивается единовременно один раз в год, в начале учебного года (сентябрь-октябрь) путем перечисления на лицевой счет, открытый в банке второго уровня на основании заявления Педагога.
4. Назначение социальной поддержки осуществляется организацией образования, актом руководителя организации образования, по заявлению Педагога.
Глава 2. Порядок оказания социальной поддержки
5. Для получения социальной поддержки Педагог (или его представитель по нотариально заверенной доверенности) предоставляет следующие документы:
1) документ удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
2) заявление в произвольной форме.
Глава 3. Размер оказания социальной поддержки
6. Социальная поддержка Педагогам предоставляется за счет бюджетных средств в размере 3 (трех) месячных расчетных показателей один раз в год.