Бөрлі аудандық коммуналдық меншіктегі акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің дивидендтерінің (кірістерінің) көлемін белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 20 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 ақпанда № 6014 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңын басшылыққа ала отырып, Бөрлі ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Акцияларының 100% мемлекеттік пакеті (жарғылық капиталдағы қатысу үлесі) Бөрлі аудандық коммуналдық меншікке жататын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің (бұдан әрі – акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер) дивидендтерінің (кірістерінің) көлемі таза табысының 10% көлемінде белгіленсін.
2. Акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің акцияларын (жарғылық капиталдағы қатысу үлесін) иелену және пайдалану құқығы берілген мемлекеттік органдар (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) дивидендтердің (кірістердің) белгіленген көлемінің аудандық бюджетке толық және уақтылы аударылуын қамтамасыз етсін.
3. Мемлекеттік органдар акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің иелігінде қалған таза табыс бөлігін олардың материалдық-техникалық базасын дамыту және жетілдіру мақсатында тиімді пайдалану бойынша қажетті шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Аудан әкімі аппаратының мемлекеттік-құқықтық жұмысы бөлімінің басшысы (Д.Муканова) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.Ихсановқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қүнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім М. Сатканов

Об установлении размеров дивидендов (доходов) акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, находящихся в Бурлинской районной коммунальной собственности
Постановление акимата Бурлинского района Западно-Казахстанской области от 20 января 2020 года № 20. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 5 февраля 2020 года № 6014
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", акимат Бурлинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер дивидендов (доходов) акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью (далее – акционерные общества и товарищества с ограниченной ответственностью) со 100% государственным пакетом акций (доля участия в уставном капитале), находящихся в Бурлинской районной коммунальной собственности, в размере 10% от чистого дохода.
2. Государственным органам которым переданы права владения и пользования акциями (долями участия в уставном капитале) акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью (далее – государственные органы), обеспечить полноту и своевременность перечисления в районный бюджет установленного размера дивидендов (доходов).
3. Государственным органам в целях развития и совершенствования их материально-технической базы обеспечить принятие необходимых мер по эффективному использованию части чистого дохода, оставшегося в распоряжении акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью.
4. Руководителю отдела государственно-правовой работы аппарата акима района (Д.Муканова) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Е.Ихсанова.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким М. Сатканов