Бөрлі ауданы бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібі, шекті толтырылу нормалары, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары, пикет жүргізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 тамыздағы № 52-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 тамызда № 6335 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Бөрлі ауданы бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және оларды шекті толтырылу нормалары айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Бөрлі ауданы бойынша арнайы орындарды пайдалану тәртібі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Бөрлі ауданы бойынша арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары айқындалсын.
4. Осы шешім 4–қосымшасына сәйкес Бөрлі ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 26.11.2020 № 55-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
сессия төрағасы В. Ан
Мәслихат хатшысы А. Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 4 тамыздағы
№ 52-1 шешіміне 1-қосымша
Бөрлі ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы
орындар және олардың шекті толтырылу нормалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 26.11.2020 № 55-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Елдi мекен
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Шекті толтырылу нормалары
1.
Ақсай қаласы
Абай даңғылының басы - Абай даңғылы (Жібек жолы көшесінің қиылысынан Теміржол көшесінің қиылысына дейін), Теміржол көшесі (Абай даңғылының қиылысынан С.Датов көшесінің қиылысына дейін)
200 адамнан аспайтын
2.
Ақсай қаласы
"Қарашығанақ" дене шынықтыру - сауықтыру кешені ғимаратының алдындағы алаң, Халықтар достығы көшесі
500 адамнан аспайтын
3.
Ақбұлақ ауылы
Абай көшесінде орналасқан алаң (Абай көшесі)
100 адамнан аспайтын
4.
Ақсу ауылы
Достық көшесінде орналасқан алаң (Достық көшесі)
100 адамнан аспайтын
5.
Достық ауылы
Абай көшесінде орналасқан алаң (Абай көшесі)
100 адамнан аспайтын
6.
Бумакөл ауылы
Мектеп көшесінде орналасқан алаң (Мектеп көшесі)
100 адамнан аспайтын
7.
Бөрлі ауылы
"Бөрлі ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына қарсы алаң ("Бөрлі ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына қарсы алаңнан бастап Чапаев көшесінің соңына дейін)
150 адамнан аспайтын
8.
Жарсуат ауылы
орталық алаң – Абылай хан көшесі (орталық алаңнан мәдениет үйіне дейін)
100 адамнан аспайтын
9.
Кеңтүбек ауылы
орталық саябақтағы жазғы сахна - Ынтымақ көшесі (Тәуелсіздік көшесі - "Азат етуші жауынгерлер" саябағынан орталық саябақтағы жазғы сахнаға дейін)
100 адамнан аспайтын
10
Қанай ауылы
"Жастар" саябағы (Достық көшесі)
100 адамнан аспайтын
11
Қарақұдық ауылы
Абай көшесінде орналасқан саябақ (Абай көшесі)
100 адамнан аспайтын
12
Қарағанды ауылы
Тарасенко көшесінде орналасқан алаң, Қазақстан көшесі ("Қарағанды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратынан бастап Тарасенко көшесімен мәдениет үйіне дейін)
100 адамнан аспайтын
13
Приурал ауылы
Куриленко көшесінде орналасқан саябақ (Достық көшесі - "Приурал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратынан бастап Куриленко көшесімен мәдениет үйіне дейін)
100 адамнан аспайтын
14
Пугачев ауылы
орталық саябақ – Жастар көшесі (Жастар және Жеңіс көшелерінің қиылысындағы орталық алаңынан бастап мәдениет үйінің алаңына дейін)
150 адамнан аспайтын
15
Успен ауылы
Бейбітшілік көшесінде орналасқан алаң (Тәуелсіздік көшесі - "Успен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратынан бастап Бейбітшілік көшесімен мәдениет үйіне дейін)
100 адамнан аспайтын
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 4 тамыздағы
№52-1 шешіміне 2–қосымша
Бөрлі ауданы бойынша арнайы орындарды пайдалану тәртібі

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования, норм их предельной заполняемости, требований к их материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Бурлинскому району
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 августа 2020 года № 52-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 5 августа 2020 года № 6335.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Бурлинскому району и нормы их предельной заполняемости согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест по Бурлинскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест по Бурлинскому району согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий по Бурлинскому району, в которых запрещено проведение пикетирования, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 4 изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.11.2020 № 55-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
6. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
председатель сессии В. Ан
Секретарь маслихата А. Куликешев
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 4 августа 2020 года № 52-1
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний по Бурлинскому району и нормы их предельной заполняемости
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.11.2020 № 55-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Населенный пункт
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний
Нормы предельной заполняемости
1.
город Аксай
начало проспекта Абая - проспект Абая (от пересечения с улицей Жибек жолы до пересечения с улицей Железнодорожная), улица Железнодорожная (от пересечения с проспектом Абая до пересечения с улицей С.Датова)
не более 200 человек
2.
город Аксай
площадь перед зданием физкультурно-оздоровительного комплекса "Карашыганак", улица Дружба народов
не более 500 человек
3.
село Акбулак
площадь расположенная по улице Абая (улица Абая)
не более 100 человек
4.
село Аксу
площадь расположенная по улице Достық (улица Достық)
не более 100 человек
5.
село Достық
площадь расположенная по улице Абая (улица Абая)
не более 100 человек
6.
село Бумакөл
площадь расположенная по улице Школьная (улица Школьная)
не более 100 человек
7.
село Бурлин
площадь напротив здания государственного учреждения "Аппарат акима Бурлинского сельского округа" (от площади напротив здания государственного учреждения "Аппарат акима Бурлинского сельского округа" до конца улицы Чапаева)
не более 150 человек
8.
село Жарсуат
центральная площадь – улица Абылай хана (от центральной площади до Дома культуры)
не более 100 человек
9.
село Кентубек
летняя сцена центрального парка – улица Ынтымақ (улица Тәуелсіздік - от парка "Воинов освободителей" до летней сцены в центральном парке)
не более 100 человек
10
село Канай
парк "Молодежи" (улица Достық)
не более 100 человек
11
село Каракудук
парк расположенный по улице Абая (улица Абая)
не более 100 человек
12
село Караганды
площадь расположенная по улице Тарасенко (улица Казахстан - от здания государственного учреждения "Аппарат акима Карагандинского сельского округа" до Дома культуры по улице Тарасенко)
не более 100 человек
13
село Приуральное
парк расположенный по улице Куриленко (улица Достык - от здания государственного учреждения "Аппарат акима Приурального сельского округа" до Дома культуры по улице Куриленко)
не более 100 человек
14
село Пугачево
центральный парк - улица Жастар (от центральной площади на пересечении улиц Жастар и Жеңіс до площади Дома культуры)
не более 150 человек
15
село Успеновка
площадь расположенная по улице Бейбітшілік (улица Тәуелсіздік - от здания государственного учреждения "Аппарат акима Успеновского сельского округа" до Дома культуры по улице Бейбітшілік)
не более 100 человек
Приложение 2
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 4 августа 2020 года № 52-1
Порядок использования специализированных мест по Бурлинскому району

1. Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
2 Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
3. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне екі сағаттан аспауға тиіс.
5. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыжергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (әрі қарай – Заң) 2020 жылғы 25 мамырдағы 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда, бейбіт жиналыстаруақытша тоқтатылады немесе мүлдемтоқтататылады, мұндай талапты орындау қажеттігі туралы бейбіт жиналыстарға қатысушыларды хабардар етеді.
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 4 тамыздағы
№52-1 шешіміне 3–қосымша
Бөрлі ауданы бойынша арнайы орындардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
2. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруды және өткізуді:
жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғалардың және (немесе) заңды тұлғалардың;
қызметі Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен тоқтатыла тұрған немесе оған тыйым салынған заңды тұлғаның;
шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың және шетелдік заңды тұлғалардың қаржыландыруына тыйым салынады.

1. Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
2. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
3. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9.00 часов и заканчиваться позднее 20.00 часов по местному времени административно-территориальной единицы в день проведения мирных собраний.
4. Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать 2-х часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
5. Организатор мирных собраний по требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов приостанавливает или прекращает мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее -Закон), с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования
Приложение 3
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 4 августа 2020 года № 52-1
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест по Бурлинскому району
1. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
2. Запрещается финансирование организации и проведения мирных собраний:
физическими лицами и (или) юридическими лицами, включенными в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
юридическим лицом, деятельность которого приостановлена или запрещена в установленном законом Республики Казахстан порядке;
иностранцами, лицами без гражданства и иностранными юридическими лицами.

3. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Бөрлі аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 4 тамыздағы
№52-1 шешіміне 4–қосымша
Бөрлі ауданы бойынша пикеттеу жүргізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
1. Бөрлі ауданы бойынша келесі объектілерінің іргелес аумақтарынан кемінде 100 метр қашықтықта пикеттеуді жүргізу шекарасы белгіленсін:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.

3. Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 4
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 4 августа2020 года № 52-1
Границы прилегающих территорий по Бурлинскому району, в которых запрещено проведение пикетирования
1. Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 100 метров от прилегающих территорий следующих объектов по Бурлинскому району:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи.